Разкъсва се между мен и съпруга си? Моля за съвет
Здравейте,
Тя е на 42 г., омъжена с две деца на 16 и 14 г. Аз съм на 40 ерген, осигурен съм материално. Обичам я много, не държа да ми ражда деца, не искам нищо материално. Искам само нея и да прекарам остатъка от живота си с нея. Тя твърди, че също много ме обича, но и съпругът и не е безразличен. Страхува се да се разведе, най-вече заради децата, защото са момчета и е наясно, че няма как да живеят с нас след развода, нито пък аз си правя илюзия, че ще мога да им бъда баща. Тя твърди, че съпругът и я обожава и ако тя си тръгне от него това би го сринало психически. Въобще не си прави илюзията, че всички ще се настроят срещу нея, включително и родителите и, които са много привъразни към съпруга и. Като цяло се очертават доста проблеми. Повече обаче така не може да се живее. От две години сме любовници. Късаме няколко пъти, но е видно, че не можем един без друг, пак се събираме. Не може и повече да се лъже. Тя самата ми казва, че се чувства ужасно, след всяка наша среща. Опитвам се да се поставя на мястото на съпруга и, честно да ви кажа, не ми е приятно. Разбирам ситуацията, но нашата връзка не е само секс, а и любов. Готов съм да я приема, но с всички последици от това, но тя не е готова. Ясно ми казва, че след като се съберем няма да бъде същото и аз съм щял да я изхвърля от живота си, което не е така.
Притискам я сериозно, искам да вземе решение. Предлагам и да отидем на психолог, той да даде съвет. Тя отказва под претекст, че на никой няма да си показва кирливите ризи. Това са нейни думи. Едно е ясно, така повече не може да живеем и трябва да се вземе окончателно решение.
Моля дайте съвети, ако можете?

Коментари

51-54 от 54

61.   Следя темата и предварително ми беше ясно какви ще са коментарите. На хартия( виртуално) всички са много морални и света вода ненапита, но явно не са се сблъсквали с подобен проблем, не се е налагало да се борят със себе си. Вие се измъчвате и я притискате да вземе решение, но щом тя не може, ще трябва Вие да го вземете. По-скоро си мисля, че онова, което искате да ни попитате е: Какво да направя, че жената в която съм влюбен, да дойде да живее с мен до края на живота ми?

62.   Ако те искаше, щеше да те вземе. Ама хубаво е с двама. Като се е женил веднъж, няма пак да се жени. Малко разнообразие.

64.   №61 е поредния широкоскроен, но като му изневерят на него ще пропищи как така ама иначе. Смешни сте като обвинявате останалите за това че имат някакви стандарти. Не става въпрос за морал дори.

Вие си гонете оная работа и го наричайте както искате. Чувствата човек не може да контролира, но действията са друго нещо. Там е където човек показва дали има достойнство или не. В случая нито автора, нито №61 притежават такова.

65.   Пожелавам на всички упрекващи да им се случи същото нещо. За да тръгне една омъжена жена, то причината не е маловажна. Никоя нормална омъжена жена, няма да тръгне с друг, ако съпругът и е толкова красив, умен и интелигентен. Хванала се е с него навремето, защото е богат и може би е послушала( както става винаги) мама и тати. В повечето случаи родителите избират жениха на чедото им, а не самите жени. Някой беше писал в друга тема- брака ( съпруга ) ми е по сметка, любовника ми е по любов. Ако жените взимаха любовта си за съпруг, нямаше да има и изневери и такива теми

51-54 от 54