Опитвам да се мисля оптимистично
От известно време се опитвам да мисля позитивно, четох книга на Луиз Хей и опитвах този начин на мислене и повтаряне на хубави неща, но имам чувството че още по-зле става!
Вечер преди да заспя наум няколко дни си повтарях само позитивни за мен самата неща и след това като се събудих от сутринта само ядове, нищо не става както трябва.
Дори и малките битови неща, докато се приготвям да излизам, но днес дори разбрах нещо което ме огорчи ужасно много.
Защо това се случва? Нали мисля и изричам хубави неща, защо става обратното?
Аз само искам живота ми да се подреди, искам човек до себе си и спокойни дни, толкова ли много искам?
Нищо лошо на никого не съм направила.
Бях си обещала от тук натататък да мисля и изричам само хубави неща, но днес като стана така и почувствах всичко това като безполезна загуба на време от която след това се чувствам още по-разочарована.
Постоянно ми повтарят, че причината за несполуките е моето песимистично мислене, но ми е много трудно, засега дори невъзможно ми се вижда да се настроя положително.
Толкова се старая да обичам себе си, но в интерес на истината аз обичам себе си.
Казват, че не получаваш дадено нещо защото смяташ че не го заслужаваш, но аз знам че го заслужавам, защото всеки заслужава да си има някого. Къде греша и изобщо аз ли съм виновно или това е просто съдба и нищо не мога да направя?
Аз така го усещам, всякаш аз нямам никакъв контрол над това и според мен ако имаше човек за мен, той щеше да е до мен и каквото и да става щяхме да бъдем заедно, ако така беше писано...
Не знам, вече се предавам, не мисля че нещо изобщо зависи от мен. Чувствам се емоционално изтощена и много огорчена от живота. Знам, че това не е позитивно, но това са реалните ми чувства в момента, мога да излъжа вас че съм много щастлива, но себе си не мога, сигурна съм че ми личи каква болка изпитвам без дори и дума да кажа.

Коментари

1.   Няма човек, който да обича абсолютно всичко в себе си, все има нещо, което не обича и това е нормално. Просто се приеми такава, каквато си, не се затормозявай допълнително с глупости.
Негативните неща предизвикват силни емоции и водят до последващото концентриране на други негативни неща и така човек започва да вижда все повече негативи, това е принципът и затова препоръчват положителното мислене, за да не забива човек в негативни емоции. Трябва някакъв баланс, сега като знаеш как работи, ще ти е по-лесно, просто гледай да се смееш повече през деня, обръщай внимание на някои малки неща, които те усмихват и разведряват, наспивай се достатъчно и се радвай на всичко, на което успяваш, положението само ще се подреди, не се вземай много насериозно, давай го по-леко, поздрави