Как да ям по 3100 калории на ден?
Здравейте, започнах да ходя на фитнес, и си поставих за цел за 3 месеца да кача от 50 килограма на 60. Проверих в един онлайн калкулатор по колко калории са това на ден, при което получих резултат от 3100. На 15 съм, между 167-170 съм висок и както вече споменах, ходя на фитнес по 3/4 пъти в седмицата. Не ям сладки, чипсове и храни от този род. За закуска ям по три варени яйца, след това до обяд ям по два пилешки сандвича, на обяд майка ми ми готви нещо (на 15 съм, да не си помислите, че съм някой 30 годишен търтей, който живее с техните). По винаги ѝ казвам да е нещо с пилешко, след това ям някакви плодове, вечерята по същия начин с обяда, и така всеки ден. Но забелязах, че съм отслабнал с 3 кг. Та, ако има специалисти, някой може ли да ми каже какви храни и в какво количество да ям на ден, за да покривам тези 3100 калории. Видях в нета няколко менюта, като едно имаше като снакс сандвич с фъстъчено масло и банан, което не знам до колко е хубаво, до колко вредно. Ако някой наистина има възможност да ми даде съвет с конкретни храни и количества, бих бил изключително благодарен

Коментари

1.   Закуска: 2 цели яйца 3 белтъка, банан, шепа овесени ядки, прясно мляко половин чашка. Слагаш в пасатора и после пиеш сместа.

10 часа: един плод шепа сурови бадеми/фъстъци/бразилски орех

Обяд: 150 грама месо- пилешки гърди или телешко или свинско контрафиле.
200 грама варени картофи и 100 грама салата

Следобед към: 1 белтък, банан, малко прясно мляко и пак пасатор.
Пиеш.

Вечер: 150 грама месо салата 150грама

2.   Купи си протеин и въглехидрати, може да видиш и за други добавки, от които да си правиш шейкове. С тях ще направиш по- убав мускулен разстеж.

3.   Хранителната стойност я има на всеки пакет или в нета.
Избираш си храните, гледаш калориите им и смяташ, докато не стигнеш заветните 3100. Тъкмо ще си упражниш и алгебрата за даскало.

Иначе 10 кила за 3 месеца е много. Рискуваш да си докараш стрии на места по тялото от рязко напълняване.
Да не говорим, че няма как тези 10 кила да са чист мускул, което означава, че голяма част от тях ще са мазнини, което предполагам не искаш?

Пък и не си много висок. Аз на 15 бях колкото и сега - 176. Само дето като бях на 15, че чак до 18, бях 55кг. После напълнях и станах 63.
На ръст под 170 - 60кг, освен ако не си нацепен като животно, най-вероятно ще си леко дебеличък, което не е оферта.

Slow and steady wins the race. По-реалистична цел ще е да гониш 10кг за 1 година, а не за 3 месеца.

4.   Лапаш по 1550 тик-така и си точно 3100 калории.

5.   Привет. Нутриционист съм.
На номер 1 менюто е 1 795 калории.
Полезно е, прекрасно е, но към него трябват още 1300, че да станат необходимите за деня.

Хапвай фъстъчено масло, тахан, лешников крем без добавена захар, печена риба скумрия, хубав пълнозърнест хляб (може и приготвен вкъщи), качествен кашкавал и сирене (може също домашно производство в най-добрия случай), високомаслено кисело мляко (4. 5%).

Както номер 2 добре е пояснил, протеиновите шейкове определено също помагат, стига да ги консумираш отговорно и с мярка.

Ето ти примерен режим за около 3 100 калории:

Закуска:
1 голям банан
1 доза грахов протеин
220 мл. оризово-кокосово мляко
100 г. сурови ядки микс
1 ред черен шоколад със стевия

Обяд:
300 г. картофена салата със зехтин
200 г. печена риба скумрия
1 филия пълнозърнест/черен/ръжен хляб

Следобедна закуска:
200 г. ябълки или друг сезонен плод

Вечеря:
100 г. домати
100 г. краставици
50 г. сирене
300 г. ориз на фурна
200 г. печено пилешко месо
3 с. л. едросмляна лютеница

Ето ти 3 124 ккал.

Месата можеш да заменяш с по някое и друго варено яйце или хубав омлет със сирене, шунка, маслини, масълце... Спокойно можеш да хапваш и бобови (нахут, леща, фасул, боб).

Важното е да ти е вкусно, да не си в калориен дефицит, и да тренираш разумно, по възможност под супервизията на човек, който не е на анаболи и не е маниак, а има подхода и знанието, които са необходими, за да ти помогне да изградиш едно хубаво, здраво, хармонично тяло, без химии и пренатоварване, за което да научиш как да се грижиш правилно и как да поддържаш и развиваш.

Успех!