Влюбих се в преподавателка в университета
Здравейте, реших да споделя нещо лично. Мъж съм на 23г. След завършване на гиманзията се зписах да уча в университет, специалност, , Философия ''. От малък обичам да чета и в училище се справях доста добре с писането на есета. Без съмнение мога да кажа, че много ми харесва да съм студент. Имам социален живот, който не ми пречи на ученето. До скоро имах връзка с едно момиче, с което мислих че сме създадени да бъдем заедно, но въпреки това между нас не се получи. Така стигам до същинската част от историята ми. Докато бяхме присъствено посещавах лекциите си и малко преди да ни затворят срещнах нея (ще я наричам Ирина). Бях запленен от красотата й, увереността й, стилът на преподаване и т. н. Понеже съм реалист бях сигурен, че шансът нещо да се получи между нас е доста минимален, предвид нейния статут на преподавател. Затова тя си остана жена, която доста ме е впечатлила и толкова. Продължих да посещавам всяка нейна лекция онлайн като се стараех и да взимам участие. В края на миналата година се отвори възможност да работим заедно по един проект. Това ни сближи и започнахме да се опознаваме. Останахме доволни от общата ни работа и решихме да поддържаме конткат. Тя дори ми казва, че мога да й бъда колега. До такава степен оцени труда ми. Най-хубавото беше, че между работата си споделяхме и разни по-лични неща за нас. Всичко това ми дава надежда, че може и нещо да се получи между нас, защото много връзки се създават на база колегиални отношения в началото. Така че, ако някой от вас е имал подобен опит, бих се радвал да ми пишете или просто да изкажете мнение. Блаодаря!

Коментари

1.   Не си го вади там където си изкарваш хляба или учиш. Само неприятности може да получиш.

2.   Ти казваш, че си на 23 години, а на колко години е преподавателката ти по философия. Струва ми се много млада е за да преподава философия. От думите ти излиза, че тя не е омъжена, така ли е. Щом можеш да и бъдеш и колега значи тя те иска за нещо повече. Останалото зависи от тебе само. Дерзай.

3.   Ем.. защо не. Няма бариера според мен, стига да няма мъж вече. Аз си подържам приятелски отношения със всички преподаватели и някой от тях ще ми останат приятели и след като завърша. Излизаме заедно, ходим на екскурзии, на походи в планината. Не съм се влюбвал в никоя, защото няма чак толкова красиви в моята специалност, но пък ако имаше, щях да действам

4.   Стреляй направо. Сподели ѝ всичките си чувства, точно както си ги написал тук, и я попитай дали тя споделя същите чувства с теб. Ако стане - стане, ако не, не е болка за умиране, ще си намериш друга. Но това е единственият начин да разбереш със сигурност какво изпитва към теб. Действай без страх.

5.   Познавам такава двойка. Той беше млад асистент, тя му беше студентка. След като тя се дипломира, се ожениха. Сега имат две деца.
Проблемно е от етична гледна точка, докато си студент. Нещо като между лекар и пациент. След като завършиш, тези пречки отпадат. Ако пък започнеш докторантура там и в последствие те назначат, ще бъдете колеги. И това не е проблем да сте двойка. Познавам преподаватели, които работят заедно в една катедра и са женени. Даже познавам и една дама, които се е омъжила за научния си ръководител, след като е защитила докторантура.. Така че ви пожелавам любов и щастие!