Сестра ми има нужда от помощ
Здравейте. Живея с баща ми, баба ми и сестра ми. Сестра ми е по-голяма(30 годишна), но никога не се е държала като такава. От както се помня е била проблемното дете, не успя да завърши гимназия, заобиколена от грешна компания, дискотеки, наркотици, мързел… Реши да се омъжи за най-големия наркоман в селото. Бяхме всички против, но никой не успя да я спре. След 3, 4 месеца съвмествен живот изпълнен с мизерия, наркотици, побоища, тя се прибра с обещанието, че вече не го иска този живот и няма да търси бившия си. Тати много се ядосва с нея и не знае вече какво да направи, защото тя така и не се промени. Продължи да се среща с бившия си, станаха от женени- гаджета отново, не работи, не помага по никакъв начин в семейатвото… цялото село я знае и се говори за нея и никой сериозен човек не иска да се занимава с нея. Последните месеци бяха още по-ужасни от преди.. от прекомерната употреба на наркотици (така предполагаме, може да е друго), но започна да вижда демони, да не ни дава да спим вечер, виждаше някакви нереални неща. Твърдеше, че не й се привиждат, говореше си с демони.. абе ужас. Не иска да я водим в клиника, защото твърди, че не е зависима а взима наркотици, когато е разтроена, а пък е и много скъпо и не можем да си го позволим… тя няма и осигувовки. Заведохме я на църква и оттогава спря да вижда тези неща, но тя продължава да се вижда с бившия й а той освен наркотици друго няма да й даде. Не знаем как да й помогнем, как да я откажем от него (той също вече не я иска- тя го търси). Имате ли идеи как да постъпим, ще се радвам да помогнете.

Коментари

1.   Понякога след употребата на наркотични вещества се отключват различни психически заболявания. Може да опитате с психиатрия.

2.   говорете с някой приятел в службите, тоз да го изгърбят и малко да се погаврят с него и да го посъветват, сигурен съм че ще разбере всичко точно.

4.   Според мен трябва да бъде сложена под запрещение, т. е. по този начин имате право да я принудите да се лекува.

5.   Моят съвет е да поговорите със свещенника, в чиято църква са помогнали предишния път.

6.   Едно време обсебените са ги лекували с огън. Пробвайте с клада, ако наистина има демон той ще избяга от огъня.

7.   За сестра ти и бившия ѝ и настоящ се обърнете в полицията. Не пишеш на колко си години, но тя е неспасяема, по-добре търси начин да се спасиш себе си от селото и от тази среда. Съжителството с тати ти и баба ти плюс откачената ти сестра няма да те доведе доникъде.

8.   Осигуровките са си проблем, но мисля, че психичноболните може да се лекуват и без такива. Проверете в здравна каса, обяснете, че е наркозависима с халюцинации. Следва принудително да се постави под лечение, или потърсете дамска комуна за наркозависими. Има такива безплатни, на няколко места в България.