При евентуален конфликт с Русия...
Ок, новините не са от най-добрите. Може да мине и замине, но ако не се случи това, имам няколко интересни въпроса:

- При евентуална мобилизация, бихте ли се отзовали? Плс, без "ама нямаш избор там" - въпросът е, ако ИМАТЕ избор?

Аз лично, не бих. Прекалено много неща имам другаде, за да си губя живота, за поредният световен конфликт, който не ме интересува. Дали ще е Русия, да дърпа конците на България, дали ще е САЩ, дали ще е Турция или някоя мутра, положението все ще е скапано и не си стурва, човек да се бори за която и да е страна.

- Каква ви е стратегията, в случай на конфликт?

Моята е, просто да си седя в чужбина. При победа на Русия, имам добри взаимоотношения с хора там, ще работя в Русия и това е.

- Колко вярвате, че ще продължи този конфликт?

Аз лично вярвам, че защото Русия няма да рискува с бомби, толкова близко до главните си градове, както и САЩ няма да атакува, защото ЕС никога повече няма да работи с тях, ако 3-4 големи европейски столици "изчезнат", мисля, че ще има по-традционна война и ... очаквам конфликт от поне 4-5 години, макар да е силно локализиран. Вярвам, че тежката икономичекса криза, която още не е започнала, ще е най-доброто нещо, защото като каталясят, ще мирясят, дет се вика.

Коментари

1.   Мен лично, грам не ме интересува какво става с Русия и Украйна. Като имат проблеми помежду си, да си ги решават! Стига са намесвали другите държави, ние нямаме нищо общо с този конфликт и не бива да се забъркваме в него. Достатъчно проблеми си имаме в България, че да се занимаваме и с Украйна. Аз искам мир и спокойствие!
Това, че има ферибот Варна - Иличовск, не означава че трябва да заемаме страна между Русия и Украйна, така си мисля.

М23

2.   Бих умрял за жена, за семейството си, за близък приятел... за тази държава не! Съжалявам, но НЯМА ЗА КАКВО да умирам. При въпроса "би ли се бил и умрял за България" сърцето ми крещи да, но мозъка ми казва не. За какво да умра, какво е една държава? Държавата е народа, а аз за този "народ" (по-скоро пасмина) няма да умирам! Поклон пред всички дали живота си за България и за идеалите, които са имали, но ако можеха да видят днес състоянието на държавата едва ли щяха да умрат за нея...

3.   Не, не бих. През последните 13 години държавният апарат с управляващата мутренска партия умори българския народ. Мутри крали по европейски програми с отнето имущество няма.

4.   Според мен ще се размине иначе такива мобилизации изобщо няма да съществуват, защото такава война ще се води предимно с крилати и балистични ракети.
Известно е е Русия има на склад огромни количества от клас Искандер с висок обсег, повечето произвеждани още от 70те.
Могат да превърнат света в рдиоактивен ад по всяко време.
Относно тн. мобилизиране за тези мутри и мошенници, които налагатсвоя дневен ред без допитване до народа никога не бих се бил и аз, както каза някой от коментиращите по горе.
Не че ще има полза и от нашите угоени кадроваци, дето от шкембета едва си завързват кубинките и се запъхтяват като клекнат.

5.   Помогнете ми Благодаря на този човек.
Джоан Лусли е моето име. Благодарение на д-р Огунделе за възстановяването на брака ми и финансовия ми живот, след 2 години раздяла със съпруга ми, потърсих помощ, но никой не можа да помогне и намерих д-р Огунделе. След любовното му заклинание бракът ми беше възстановен в рамките на 24 часа. Съпругът ми се върна у дома, ако имате нужда от някаква помощ, съветвам ви да се свържете с него, Той е страхотен магьосник, който държи на думата си. Свържете се с него с неговия WhatsApp или Viber чат: 27638836445. Моля, благодаря на д-р Ogundele, че ми помогна с любовните ми проблеми, със съпруга ми и донесе щастие в личния ми живот и моя семеен живот.

6.   Това не е нашата война. Отношението на запада кам руснаците и всичко руско е отвратително.
И всичко е заради богата територия.
Много добре са документирани изказванията на редица западни политици в миналото и сега за апетитите им към Русия.
Интересното е, че Русия с години се опитваше да задоволи амбициите на запада като им позволяваше да грабят безнаказано в замяна на едно по уважително отношение.
Едва ли има държава в историята да търпи подобно унижение.
Ако бяхме ние българите щяхме да обявим война на всички.
Правели сме го в миналото. Такова зло на земята като Запада няма. Това е свят построен на грабежи и геноциди. А най-големият им враг сме били и сме ние славянските народи. Никога през историята от нас не е идвала каквато и да била злоба към запада. Винаги тя е идвала от тях и за това е достатъчно да прочетете изказвания на техни исторически фигури. Не е само Хитлер, както много си мислят.

7.   На всеки 100 години под давлението на краварите откачалките от тоя смешен континент квичат срещу Русия, после изяждат шамарите на медведа и кротуват в следващите 100 години. Русия войни не започва, Русия ги завършва.

8.   Живея в чужбина , с двойно гражданство съм , и нямам абсолютно никакво намерение да се бия за държавата която изгони мен и децата ни. ...

9.   Свещен дълг на всеки мъж е да защити Родината си при нужда. България ще пребъде независимо каква е формата на управление - демокрация, мутрокрация, социализъм, монархия и т.н. За всеки дезертьор по военно-временните закони се полага трибунал и разстрел за предателство.
Сигурен съм, че все още има мъже готови да бранят страната в случай на война, независимо от врага.

DI

10.   Ние трябва да си гледам НАШИЯТ ИНТЕРЕС, ТОЧКА! Комунисти, евро-атлантици и всякакви други подлоги без значение от държавата да ИЗЧЕЗВАТ! България трябва да има независими отношения с която държава си поиска, а не каквото й се каже без значение дали ще е от Европа или Русия. Единствените наравно (май даже по-)вредни от комунистите са американофилите.