Имате ли успехи в Джобса?
Гледам обявите за работа там. Става въпрос за София. Масово се говори, че уж заплатите сега са се увеличили и тн и най-накрая гледаш обяви, в които заплащането за позиции с английски и висше са по 800-900лв, което е абсурдно. Интересното ми е някой от вас попадал ли е и намирал ли си е хубава и добре платена работа от този прехвърлен сайт. Изключвам IT тата и тиражите. Ясно, е че те са добре, но останалите дали сте намирали нещо добро там ?

Коментари

1.   Аз там повече не влизам преди време от там намерих неколко работи и винаги се оказваше лъжливо даже на две места най-спокойно ми викат по 16 часа на ден се работи.Незнам некой да си е намерил от там

2.   Здравей.
За 11 години трудов стаж мога да споделя следното:
И двете ми най - добри работни места съм ги намирала от джобс и то съвсем слупайно, без дори да съм очаквала, че щв ми се обадят, а още повече, че ше ме наемат. Първата беше много спокойна работа в същото втеме динамична без да доскучава. Пуснах св докатоо пътувахме на някъде. Заплатата не беше космическа, но беше добра.
С втората се случи почти по съшия начин. Бях решила да сменям сферата и пйсках св в конкретна насока. Видях тази позиция, пуснах св (тъй като имах опит на тази длъжност) и на другия ден ми звъннаха, а след оше 2 дни получих оферта.

3.   Аз съм си намирал. Замествах в една фирма болен служител за месец и половина. :))))
Успеваемостта там е от порядъка на 1 към 300-400. Т.е. ако дебнеш сайта, да си от първите, които пишат на нова обява, има някакъв шанс на 300-400 опит да си достатъчно сред първите, та да ти се обадят за съответната работа.
Сега...ясно е, че изключваме разни много редки специалисти и нишови длъжности, където се искат специфични умения, огромен опит и перфектен чужд език.
За други, в тоя сайт специално, според мен няма смисъл. Твърде много хора го посещават и това генерира към работодателите огромен брой кандидатствания на напълно взаимозаменяеми хора. А това значи, че е важно да си сред първите 4-5 кандидати. Нататък няма смисъл.

4.   Авторе, аз това което съм забелязала е, че едни и същи работодатели пускат с месеци едни и същи обяви. За мен това не означава,че нещата са добре. Така че , да, вярвам, че без висше човек ще получава повече в някой мол. Само в България го има тази подигравка с образованите хора.

5.   Зависи от сектора, уменията ти и и как ги представяш. Този месец реших и аз да пусна малко кандидатури за позиции, които ми се видяха прилични (без да завися от това - фриланс съм в момента). Ами, на няколко от кандидатурите ми се обадиха на следващия ден, буквално. В момента предстои втори кръг интервюта.

Накратко, напълно реалистично е да намериш работа, и то добра. Премисли обаче ти какво точно даваш насреща, постави се на мястото на работодателя. И не спирай да подобряваш уменията си!

6.   Никога не съм намирала работа в Джобс.