По-добри ли сте от миналогодишната си версия?
Общо взето заглавието сумира темата.
- Доволни ли сте от сегашното си положение? Лично, професионално и финансово.
- С колко се подобрихте за една година? А за последните пет? Доволни ли сте от прогреса?
- По-близко ли сте до целите си? Краткосрочни и дългосрочни.

Аз усетих сериозен прогрес последната година в професионален план и натрупах доста опит. Още година и следващата ми стъпка като израстване е Терминал 2 и чужбина. На 28 съм. Преди 30 смятам да съм се установил в чужбина. Вашите цели следите ли ги всеки ден?

Коментари

1.   Лично аз не мисля, че нещата ми се получават по-добре тази година, в сравнение с предходната. Позитивното е, че преди месец се дипломирах и в крайна сметка "отметнах" и този ангажимент.
Обаче в останалите сфери не е много ок при мен (личностно, професионално и финансово). Нещо смяната на работата не ми се получава, а финансово, с тази инфлация, всички обедняваме ежедневно.
Терминал 2 не е лоша идея. Ще ми се никога да не се бях прибирала в тая нашата си "кочинка".

2.   Чудно какви проблеми ще решиш, когато отлетиш от Терминал 2?

Българите са безпаметен народ! Не какво е било преди 2 поколения, те не знаят, а и не искат да знаят, какво е било по Тошово време.
Ако ги питаш за какво живеете, ще ти отговорят "за кешовицата и за да се забавляваме". Да де, но нито животът е само кешовица, нито забавление. Напротив, млади момко, животът е низ от трудности.

Искаш ли да видиш как ще загубиш и кешовицата си и забавленията си?
Отиди в чужбина! Колкото по-назапад толкова по-добре. Сега идва на земята друг строй, който няма да предлага нито кешовица на 80% от населението, нито забавления. Както се казва "било, каквото било".

Да направим леко сравнение между нас и турците. Ако изведнъж вземе, че стане нещо и турците от Турция загинат, то това не означава, че турците като нация и народ няма да оцелеят! Защо? Защото имат много голяма и МОНОЛИТНА диаспора. Пример за това са турците в Германия. Там с поколенията си те вече наброяват над 10 милиона. Те ще запазят паметта, културата, традициите и историята си на своят народ и Родина. Там децата от смесените бракове между турчин и немкиня СА ТУРЦИ С ТУРСКО САМОСЪЗНАНИЕ, ВЛАДЕЕЩИ ТУРСКИ ЕЗИК И ИЗПОВЯДВАЩИ ИСЛЯМА!

Какви са "българите" и техните поколения в чужбина? Една кекава, почти напълно обезличена аморфна маса, чиито деца НЕ ВЛАДЕЯТ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, НЕ ЗНАЯТ БЪЛГАРСКА ИСТОРИЯ И НЯМАТ НИКАКВО ЧУВСТВО ЗА СВЪРЗАНОСТ С РОДИНАТА СИ! Това са хора родоотстъпници, които изключително лесно приемат местните език, традиции, обичаи, религия, вярвания и начин на живот.

Да правя ли заключение всички такива, които искат да бягат от отговорност и да търсят лекото в живота колко струвате?
И не ми давай за пример няколкото десетки известни български откривателя, които са успели в чужбина точно, защото са избягали.

3.   Не съм по добра, за съжаление. Имам нарцисизъм, който искам да намаля. Обвинявам най близките си за много неща, мои неуспехи например. Осъзнала съм, че имам проблем с егото си и работя над това, но ми е трудно.

4.   Да, определено. Сблъсках се и преодолях най-големият страх и най-голямото предизвикателство в живота си.
И оцелях…

5.   Не мога да преценя... спрямо 2020 съм в добро финансово положение, доближавам се до целите си, но имам много какво да уча, понеже работата ми сама по себе си не предлага особено кариерно развитие и някакви благини.. Искам да заякна, но все ме домързява да тренирам и да хапвам повече.

6.   Хората са казали-дялан камък пасва навсякъде. Ако не пасва, значи има още доста за дялане.

8.   Успех и бъди здрав!!!

9.   Аз лично ще се постарая да бъда по добър, но към ноември ще е по ясно.
Все по-близо съм до мечтите ми, отървах се от корпоративно бреме, сега е време персонални успехи.
Успех и здраве на всички!

10.   Аз лично да.
Получих повишение в работата, успях да събера пари и да помогна на майка ми за нещо което искаше от години (за нови мебели и бяла техника). Също така се изнесох от нас, малко след това започнах първата си сериозна връзка. Определено беше динамично, но не се оплаквам.
Не всяка година в живота на човек е така обаче, понякога почти нищо не се случва за дълго време.

Поздрави!

11.   Авторът,

Сайтът се казва сподели.нет, а не нахокай.нет. Темата е за равносметка, а не да съдим личния избор на другите. Не знам защо се захванахте с решението ми за чужбина, но така или иначе няма да го променя.
На останалите мерси за мненията. Хубаво е да прочетеш, че пандемията се е отразила позитивно и на други хора.

12.   11, ти ми даде добра бизнес идея. В интерес на истината nahokai.net не звучи никак зле. Ще е рай за българина, където може да си хока на воля и без модерация. Само не знам кой ще се навие да е жертвата. Или направо да се хокат помежду си.