Ежедневие и липса на амбиция
Здравейте!
Реших да споделя какво ме гризе напоследък.
Винаги съм била изключително амбициозен човек, позитивна, разбрана, постоянно изучаваща нови неща, нови ситуации, инетересни са ми други, различни погледи върху нещата, без да натрапвам моят.
На 26 съм, завърших медицина, бях амбицирана на замина в друг град, отново да търся нещо различно, но с течение на нещата намерих работа в родния си град и се върнах. До тук добре, но близо 6 години, в които не съм живялата тук, връщайки се осъзнавам, че всички познати и приятели вече ги няма. Озовах се в един кръговрат на ежедневието. Някак изгубих това амбициозно пламъче и това много ме мъчи. Мъчи ме и това, че съм сама. Нямам приятел, а съм човек, които страшно много иска семейство, деца, а се чувствам така всякаш престарявам. Виждам как всички познати след завършването им се случват нещата, които са нормални за нашата възраст - годежи, сватби, деца, апартаменти. На мен също ми предстои обзавеждане на апартамент, но сама.. винаги съм мислела, че това ще е една основа и хубав спомен, след години, с човека до мен.
Не мога да попадна на човек, който е достатъчно зрял, който да иска същото. Не казвам, че няма, просто аз явно нямам късмета да го срещна. Усещам, че трябва да променя нещо в живота си, за да дойде нещо ново, но не знам какво, не знам от къде да започна.
Тези месечни хормони ме удариха изключително много, чувствам се страшно самотна, плаче ми се постоянно. А реално погледнато имам страхотно семейство, не съм сама, но разбирамо.. искам нещо повече.

Коментари

1.   Предприеми мерки още сега. Всички ние усещаме, че културата в която сме учени има нещо погрешно. Не говоря за християнството, по-скоро за лъжата, че живота ти едва ли не е предначертан ако учиш и завършиш. А всъщност той е динамичен, като въздуха и водата! Направиш ли си план, независимо дали ти или плана за живота ти е внушен от другаде, неминуемо ще се разочароваш. Светът е по-голям от моделите ни за него в главата.
Не сме учени как да се справяме практически със живота в схоластичната, западна култура която ние копираме, например с университетите. С професорите и целият институионален коптор, създаден за да гали егото на хранещите го, на хранещите страшната машина, наречена система. Давайки си титли един на друг, от своята немощ да вместят живота в делата си, те само в умовете си.

Извини лирическото отклонение, но съм гневен, че хора като теб, мен и може би читателите ни , които не сме науени да бъдем живи хора, да обиаме Бог и със свободата на истината, свободата на моралния закон - да следваш съвестта си, сърцето си . Не да създаваш роби на кулите си от слонова кост.

Хубаво си помисли какви са твоите приоритети, за да спечелиш нещо бъди готова да изгубиш друго. Дори, направо - изгуби нещо от своят планиран и добър живот, за да откриеш нещо ново! "Който иска да има живот вечен..." [да бъде готов да умре, да тръгне след мен с кръста си] . Може и да нямаме сили за големи кръстове, но без решимостта да се определим в нещо, ще бъдем вечно един нереализиран потенциал!

Ужас. Пробвах да ти напиша нещо по-практично, а виж то какво излезе... :D

facetious

2.   Имаш всички шансове да намериш човек до себе си.Горе главата.Всичко е в ръцете ти

3.   Не, че ше те успокоя, но и аз се пувствам каъо теб и съм в съшото положение и на 28. Наистина няма достаъъчно зрели мъже, които да искат същото. Живеем в консуматорско време, в което семейството и децата не са ценност. Нямат го за лриоритет. Кариера, пари, коли, имоти.... Кий ти мисли за жена и деца...