Искам дете, но нямам партньор
Здравейте,
Почти на 39 години съм. Осигурена и със собствен бизнес.
След две неуспешни връзки и дълги години опити да намеря любовта, не се получи. Вече съм се отказала напълно защото шансовете да срещна подходящ партньор и да имам семейство стремглаво намаляват и се чувствам притисната от времето.
Чувствам се емоционално изхабена и не искам да търся нова връзка, защото искам да си спестя поредната загуба на време и разочарование. Винаги съм искала да създам дете с любов, но изглежда съдбата е на друго мнение. За това обмислям изкуствено осеменяване с донорска сперма. Давам си сметка, че детето един ден ще пита защо няма баща, но пък аз мога да му обясня, че е желано, но просто аз не съм имала шанса да срещна човек.
Имам желанието да осмисля живота си, а не да преследвам химери и накрая да остана бездетна. Ще съм ви благодарна ако споделите вашето мнение и опит ако имате такъв. До преди месеци бях в колебание и имах връзка с по-възрастен мъж, който имаше дете от предишна връзка, живееше в моя апартамент, ужким искаше деца, но се отнасяше ужасно и ми заявяваше постоянно, че неговата къща ще бъде записана на името на неговия син, което беше ясна индикация, че не мисли какво ще се случи и дали ще имаме общо дете. Разделихме се заради грубото му отношение и експлоатация на всичко, което мога да предложа аз и никакъв принос от негова страна. Много съм разочарована, а времето си тече и аз не искам да го губя повече. Какво е вашето мнение? Трябва ли да опитам и да осмисля живота си, вместо да търся мъже чакайки голямата любов, която може и да не дойде или да дойде във време, когато аз вече не мога да имам деца?

Коментари

51-67 от 67

71.   Наличието на баща е желателно и има смисъл, но колко бълг. деца на практика живеят без бащи? Колко мъже не са пожелали да се оженят за майките, колко са ги напуснали, колко се грижат реално? Ами, доста липси има. Аз, самата, съм отгледана без баща. Колкото до това, че деца без бащи ще критикуват майките си след време- уверявам ви, че почти всяко дете упреква родителите си за нещо, което според него, задължително е трябвало да му бъде предоставено. Така, че това не са аргументи.

72.   Много по-човешко е да си осиновиш дете, което да дариш с обич и да се грижиш за него-осигурявайки му дом, храна, подкрепа, образование... По-добре си осинови, вместо тия глупости с изкуствено осеменяване-не само, че е противно и гадно, но и не е нормално.

73.   Напълно съм съгласен с номер 70. Явно за някои хора, това е най-важното - да се плющят и раждат деца... Еми съжалявам, ама това за мен е ненормална мода, авторката не е единствената, има много като нея. За мен има по-важни неща в живота, отколкото да гледам деца и да им сменям насраните памперси.

М23

74.   Късно е вече. Отдавна вече не си в детеродна възраст. Има голяма вероятност да родиш недъгаво дете. Помисли и за детето, ако наистина ти пука за него, няма да му причиниш това.

Освен вероятните генетични дефекти, това дете ще израсне без бащина фигура в живота си. Наистина ли искаш да му причиниш това?

Номер 68, с какво ви е виновно мъжкото съсловие, че си пропилявате младостта с най-неподходящите му представители? Та нали жените сте тези, които избират, поне докато сте млади? Толкова ли е трудно да поемете малко отговорност за собствените си провали?

И защо ще търсиш "мъжка помощ" от братовчедите си точно? ! С всичкия си ли си??

76.   Имаш сбъркано цееполагане, което е удивително често срещано явление у нас!!!
Първо се иска партньор, който трябва да е подходящ за теб, с който ще можеш да живееш години наред и чиито недостатъци ще можеш да търпиш години наред, а детето се появява като естествен завършек на връзката.
Изобщо не ги слушай, че не можеш да имаш деца. Медицината предлага всякакви варианти, в случай че ти се наложи да опреш до тях.
Търси си подходящ партньор, защото детето, което ще родиш не е само твое. То ще носи гените на мъжа ти.
От прост мъж се раждат прости деца, от посредствен мъж - посредствени деца...
Лично за мен няма нищо по-плашещо от това, да съчетаеш гените си с глупак! За много външни недостатъци има вече естетични процедури и естетична хирургия и може да блеснеш с визия по-добра от генетично заложената на други, но мозък за повече интелект не могат да присадят.
Множеството бракове тръгват с идеята, че единият от партньорите спешно е решил да се размножи. А резултатът е, че такива бракове свършват спешно с развод до петата година.
Мислете с кого се обвързвате!
В моето обкръжение е пълно с подобни примери.

77.   От 68 До 74 В кой век живееш? Жената може да роди здраво дете и след 40. Както и болно дете на 20. Затова се правят изследвания. Информирай се малко преди да пишеш глупости. Тук си анонимен, но утре ще лъсне тъпотията си пред някого.
Както казах познавам такива жени. Родили след 40 и на децата им няма нищо. Едното дори беше изключително умно и печелеше олимпиади по математика.
Голяма част от мъжете не струвате. Но това няма как да се разбере в началото. Затова има и толкова много самотни майки.
Братовчедите ми са ми като братя. Всяка събота и неделя се събираме цялата фамилия. С единия живеем в един блок един ден аз им ходя на гости на вечеря, друг ден той идва вкъщи със семейството си. Но ти може би никога не си имал сплотено и задружно семейство. Затова най-нормалното нещо е те да бъдат мъжката опора в живота ми. И един ден когато имам дете те да бъдат мъжката фигура в живота му.
.

78.   За можене може, но шансът пада драстично... То и аз мога да стана президент на България, но няма да бързам с подготовката на празненството за встъпването ми в длъжност!

79.   Има няколко причини жена да не може да намери мъж за създаване на семейство и потомство (авторке, не пиша и не гадая как е при теб, а каква е действителността при много жени):

1. Тя има невероятно завишени изисквания към него като рядко срещана отлична физика, душевни качества, високо професионално развитие или съчетание от тези неща. Много жени в наше време подбират по най-първичните признаци мъжа и поради тази причина половината българки са самотни майки, а татковците на децата им са почти 3 пъти по-малко на брой (средно един тъпкач опложда три жени, защото жените държат изрично на определен тип мъж и 80% от останалите мъже са "невидими" за тях). Жените сами ограничават избора си по този начин. Например, ако търсят някой с еди-каква си професия и доходи, това са едни 5% от мъжете, т. е. жените пропускат 95% от мъжете. Ако търсят мъж над 185 см, това са около 20% от мъжете, т. е. жените пропускат останалите 80% от мъжете. Ако търсят пък мъж едновременно с набор от всички качества, търсят измежду 1-2% от всички мъже, само дето няма "идеални принцове" за всяка желаеща;

2. Тя не притежава необходимите качества да бъде разбран и равностоен човек в една сериозна връзка. Много жени лесно могат да пофлиртуват и да навият мъж да ги изчука без отговорности, но трудно ще го накарат да поиска нещо трайно извън леглото, тъй като там вече се изискват вложени усилия, отдаденост, надеждност, искреност и много други личностни качества от жената, а не просто едно тяло и разтворени крака;

3. Години наред се е занимавала с некадърни за семейство мъже и е пропиляла най-младите си и плодовити години;

4. Залагала е на кариерното развитие и все е отлагала семейството "за догодина", но времето има неприятния навик да лети в пъти по-бързо, отколкото сме очаквали. Донякъде и при мен така се получи, защото бях над 6 години в няколко държави, макар че си бях направил планове да са само 2-3 години, само дето аз не съм отлагал семейство и правене на деца, тъй като крайното решение е на жената кой ще е нейният осеменител (последните две жени в живота ми сега са самотни майки, а осеменителите им тип "батки" бързо са ги зарязали, защото са посредствени);

5. Просто не е имала досег с подходящ мъж, с когото да си подхождат и да имат пресечни точки в по-важните отношения. Има много такива мъже и жени, които са стойностни, нормални, но въпреки всичко нещата не се получават при тях. Доста зависи и от самата среда на общуване и забавление (ако има такава), тъй като най-силните връзки обикновено се случват при непринудени запознанства в общи комплании. Те обаче в повечето случаи стават в студентските години или по барове и дискотеки. Също и при общи занимания и посещения на клубове по интереси.

6. Като привлекателност е много под средното за жените в страната. Огромна част от желанието на мъжете да са с дадена жена е физическото привличане и това най-добре го знаят самите жени, които посвещават почти цялото си време в мислене как да се натъкмят и да изглеждат пред околните такива, каквито всъщност не са. За съжаление, немалко жени (а и мъже) не са уцелили генетичната лотария и са далеч от красиви.
И въпреки това, много от дебелите, нахални, мързеливи и некрасиви жени пак успяват някак да убедят някой мъж да ги напълни и да родят, докато редица умни, верни, работливи, внимателни и симпатично изглеждащи мъже остават без потомство, поради високите женски изисквания.

80.   Ех, тези осигурени дами със собствен бизнес...

Едно дете без баща се нарича полу-сирак. Според случая, полу-сирачетата може да са познавали баща си, докато не се е споминал. Други са без баща, защото е напуснал семейството. Колкото и да е гадно, детето все пак има представа кой е бил баща му - бил той и най-лошия на света. А ти искаш да лишиш едно дете от шанса да има баща. Както и всички подкрещи те.

Не искам да давам квалификации на това явление, защото ако сами не можете да се осъзнаете и сами да си дадете квалификациите, всички вие сте много, много болни.

И не, това не е феминизъм (прочетете барем някоя историческа справка що е то феминизъм, кога и как е възникнал), не е свобода, не е модерност. Това е болна, загнила душа.

Знам и оправданието ви - и други хора го правят, по телевизора никой не казва, че е нещо лошо, значи е ок. Това пък е осакатено мислене и пак форма на тежко увреждане на духа.

Авторке, по-добре хвърли собствения си бизнес и осигуреността си в кофата за боклук, отколкото да хвърляш правото на едно дете да има баща в същата кофа. Съвременният "успех" е отнел жената от теб, а като не си жена, не осъзнаваш как не можеш да бъдеш и майка.

81.   До 80 То едни бащи в днешно време - ум да ти зайде. Като чета тук как жени и мъже са с по няколко деца от различни хора и ми се отщява от всичко. Няма гаранция, че бащата ще живее с детето. Колко много бягат още преди раждането. След това изискват от други жени да обичат децата им от предишните връзки. От какъв зор? Така че никой не знае в днешно време кое е най-правилно. За един може да е традиционно семейство, за друг не. Детето може да е нещастно с баща и щастливо без и обратно.

82.   По-добре отсъстващ родител, отколкото родител наркоман, алкохолик, хазартен тип, насилник или просто токсичен индивид, който да смачка самочувствието на детето.

83.   Стига си мислила. Давай, че то не е сигурно дали и така ще стане. След 40 шанса на жената да роди е 5% Въобще не ги слушай тия в сайта тука, веднага питай в някоя клиника и пробвай. После ще си търсиш мъж. Има време и до 50 може да си намериш мъж.

84.   Авторке,
Какво реши в крайна сметка?
Ж

85.   Здравей, авторке! Би ли споделила как се развиха нещата при теб и какво решение взе? На сходна възраст съм и съм изправена пред същата дилема и бих била много благодарна да споделиш опита си.

86.   Ай, ай, ай - и аз съм притеснен. Преди два часа се замислих колко потенциално бъдещ народ съм затрил... Направил съм си хиляди ръкохватки. При всяка една от тях съм отделил генетичен материал за милиони полу-човеци (всеки с по 23 хромозома).. Поради силният ми нагон, липсата на задръжки и бързата ми десница милиарди потенциални бебенца няма да поемат глътка въздух, вместо това тия гени завършиха в тоалетната чиния.. Всичко това е толкова възмутително и безотговорно от моя страна.. Съжалявам мои незаченати дечица. Занапред спермата ми трябва да се лее дълбоко в женските недра.

87.   до човек близо на 60г. - щастливо женен.

до 85 и авторката

Най-важното - не си търсете партньор, а си търсете съпруг!

Защото за детето доброто и правилното е да е родено в законно семейство, със сключен граждански и църковен брак!

И не търсете "голямата си любов" - това илюзия! Защото и най-голямата любов се превръща с течение на времето:
- в добрия случай в нормална,
- а в лошия случай - изчезва.

Търсете най-вече добър човек! (Това, което по принцип жените не цените! )

На второ място: благочестив, сериозен, отговорен, да държи на думата си, жертвоготовен!

А за външен вид е достатъчно просто да ви допада, да ви е приятно с него. Повече не е необходимо!

Гледайте и внимателно характерът и душата на човека!
И най-важно - дали имате общи(или поне сходни) възгледи, приоритети, виждания за главните неща в живота!

Това е моят съвет като човек с богат житейски опит!

88.   85, прочети коментара ми под номер 23.

51-67 от 67