Споделена история от Секс и интимност

Какво за Вас е сексът? към жени и мъже
На 22г. както се досещате понякога имам доста изкривена престава за това от социални мрежи, тв идруги подобни. Искам да разбера повече за него, но за този истинският, когато е любене, а не чукане. Каква е вашата престава за сексът? Може да опишете как Ви харесва на вас точно като мъж/жена, кое ви харесва в половинката и каквото решите друго да споделите :).
Моля, без хейт, по-добре да питаме, когато искаме да разберем нещо пп правилния начин от колкото да събирам глешна информация от медии и приятели и т. н
Благодаря и Хубав ден!

Коментари

4.   Жена на 28. За мен секса е нещо диво, безкрайно изживяване, приключение, страст, но при едно условие - сауна любов, иначе не бих могла. Взаимно докосване, споделяне, това да усещаш тялото му, дъха му, потта му.... Начинът по който става, правенето на любов...

5.   Сексът е един физически завършек на общуването с някого, когато стане по-близко.

6.   Когато мъжът и жената се обичат, уважават и са отдадени един на друг по онзи, истинския начин, любенето за тях е висша форма на сливане на телата и душите им в едно общо цяло. Тогава насладата е несъизмеримо по-голяма и това могат да го разберат само хората, които са способни на подобни чувства и са го преживявали.

- Кифлоприземител

7.   Действие, подтикнато от половия нагон, нисша страст, лишено от всякакви рационални подбуди. Много присъщо за 1 измерение, каквото е Земята.

8.   Търкане и леене на сперма. Все ми е едно, дали с ръка или с жена.

9.   Сексуалната кулминация е еманация на душите и сърцата на две мислещи и чувстващи същества от мъжки и женски пол (сори, нищо лично към еднополовите или третия пол). Усещане за трепет, лекота, изтощение, плам, сила, отдаденост и съвкупност. Душата иска, тялото изпълнява. Не се обяснява- изживява се. Колкото по- желано и осъзнато е, толкова по- дълго, истинско и красиво е. Не мърсете душите си с чужди или привнесени модели. Бъдете истински и честни със себе си. Не се срамувайте от чувствата си, изразявайте ги и ги показвайте- това не е слабост- сила е.

10.   Жена 32г
За мен секса е едно удоволствие при първите пъти когато сме правили секс със мъжа ми цялата съм треперила от очакване как се казваше трепериш ми в леглото , това чувство за мен е нестравнимо така аз усещам че желая някой найсти със цялото си същество ( в живота ми се се случвало преди това само веднъж със първото ми гадже ) просто не мога да контролирам мусколите на каката си и те сякаш трепкат . Но предполагам че не всеки е така . Аз лично свършвам със т.н скуирт нещо като пръскане , . Аз чесно казано на допир или дъх не объшам внимание съзнанието ми е средоточие но върху това което усещам , кагото прониква във мен , не мисля за нишо само чувствам . И колкото да е егуистично гледам на мен да ми харесва понякога по грубо понякога нежно . Имаме си и играчики и със тях пак става хубав секс .Аз мразя чукането дори да имам партньор само за секс искам да ме уважава и така да кажем да играе по правилата ми , не уважение в леглото не храесвам . При всеки е различно направи така че на теб да ти хареса секса мъжа винаги стига до края , но първо сама трябва да можеш да се задоволиш със играчки или със ръка (лично мнение )и да знаеш как ти харесва и после прилагаш при партньора . Надявам се да съм ти била полезна .

11.   Момиче на 23
Искам да ти кажа че бях в същата заблуда като теб от порното,снимките това че трябва да изглеждаш еди как си с перфектно тяло,визия и без кусури пълни глупости...
Сексът е удоволствеи да доставяш на любимия и той/тя на теб. Понякога сексът е нужда когато между вас има страст,но не и чувства,когато си влюбен в човека тогава е любене изразяване на любов,желание,фетиши,оргазми и само хубави неща

12.   авторката до номер 5
а как да разбера дали съм достатъчно близка с някого, за да го направим. как да не разбера, че ме лъже или иска просто да спи с мен?

13.   авторката до всички коментирали до сега
искам да ви благодаря от сърце, че споделихте опит и се опитвате да ми помогнете да разбера правилно нещата! ❤️
и искам да се извиня, че съм допуснала няколко грешки в темата.

14.   авторката
какво разбираш под груб секс номер 10? това не идва ли отново от порното?
до номер 9 - много добре си го описал/а. честно казамо, че не се бях замисляла, че всичко идва от душата, а всъщност тялото изпълнява. честно казано си мислех, че всичко е от тялото... не знам сякаш е описвано повече като човешка нужда като храната и водата и за това идва объркването.

15.   Според мен няма обвъркване. Да, сексът е физиологична нужда, точно толкова, като това да ядеш, да спиш, да идеш по всякаква нужда, да си изрежеш ноктите и пр. Заради това и хората мастурбират, защото имат физиологична нужда. Мъжете, ако не еякулират дълго време получават полюция, жените също имат "мокри" сънища. До тук нищо изненадващо или срамно, това си е част от нашата длъжностна характеристика, като биологичния вид хомосапиенс.
Но същевременно, ние освен физически същества сме и духовни. И оттам идва другата страна на секса - духовната. Да искаш да свържеш тялото и душата си с човек, когото обичаш не само, че не е първично и отблъскващо, а точно обратното - това е едва ли не смисъла на съществуването ни. Да намериш себе си в другия и заедно да станете едно (макар и да си бил завършен сам по себе си) е най-висшата форма на общуване и щастие. А ако имате и късмета да създадете дете от това общуване, то тогава картинката е завършена. Но не просто да създадете дете за да удоволетворите първичния си инстикт за продължение на вида (или род) или да отговорите на някакъв социален натиск (от родители, приятели, въобще от обществото). А защото е осъзнат и желан акт и от двамата родители без да слугуват на външния свят.
Разбира се не е задължително да се създава дете, но когато се прави секс с човек, когото обичаш, то това не е просто секс (или поне не всеки път), а акт на сливане със същността на другия (две тела плюс две души в едно цяло). Така, че всъщност, когато правиш секс (според мен) няма място за егоизъм, а точно обратното. Колкото повече даваш удоволствие, толкова повече получаваш.
Естествено не отхвърлям съществуването на секса без чувства, например както му казват за една нощ, краткотрайни връзки и пр. Но просто това си е просто секс на физиологично ниво, да помага да се отпуснеш и да намалиш напрежението, но само до там. След такъв контакт не чувстваш нищо по различно, от това ако си мастурбирал. Да, успокояващо е, но не е върховно, както другото.

16.   М37 за мен не е нищо особено. Кеф за мен от време на време с изцяло моя доминация.

17.   До 15, то хубаво, че сексът имал и духовна част, но като знам на 70- 80% от хората какво им е духовното ниво, сексът си остава в масовия случай просто едно задоволяване на нагона. Също и средство, използвано съзнателно или несъзнателно от жените да замъглят мъжкото съзнание и да го контролират.

18.   За мен сексът е мастурбация.

19.   Разбира се, че е добре да е с любим човек, но понякога и с него може да не се получи хубав секс. И обратното- сексът с някой, към когото не си емоционално привързан, да е неочаквано добър. Няма рецепти, няма полза от чуждия опит, защото всеки човек е различен. На изкуство и на любов никой не е научил никого, както е казал един наш голям художник.

20.   Май на мен най ми е хубаво като мастурбирам. Правил съм секс, не съм девствен, но като се самозадоволявам ми е най-спокойно. Също така, имам и дилдо, по-рядко го ползвам, но пак ми е много хубаво като си го вкарам в дупето.
Това е положението при мен, мисля че съм си самодостатъчен в секса.

21.   Авторката
Благодат на всички за коментарите! Всеки ми помогна с нещичко!
До номер 15 под объркване исках да кажа, че в днешни времена е представено дори понякога гнусно, всеки има някакви очаквания, а други пък са доста крайни от гледна точка на това, че харесват т. нар по-груб секс, всичко това идва от порното, всякакви извратенящини... Това имах в предвид

22.   Авторката
А било ли ви е срам да се съблечете първият път? И как преодоляхте този срам? Като тук не говоря да не сте харесали тялото си или да сте не сте се харесали някъде, а просто да ви е било срам, защото сте чисто гола пред друг човек...