Старата "самотница" с котките ...
Виждам тук, че за някои мъже е вид готинка обида към жените израз като "ще си останеш сама с котките" или "ще си умреш сама с котките". Успокояваш фактор е за тях, ако жена която ги е отрязала, живее с котка. Ще рече, че е от "онези" дето ще си отидат сами, само с котката ще са живели, пък са имали възможността предложена от мачо- то.
Аз съм жена, която има котарак- милото ми, любвеовилно същество...той си ми е детенце, нищо, че не съм го родила аз. Беше само на две седмици като се намерихме с него, беше любов от пръв поглед. Черно минипантерче с прекрасни зелени очи, които ме гледат с толкова любов...
Също храня една колония от котки. В същност се присъединих към една жена, която се опитваше да ги храни сама. Е, трудно е, много са.
Започнах да нося аз вечер, а тя сутрин. Редуваме се да им мием купички и чинии, да сменяме водата. Редуваме също домашно сготвено и "дрънкулки" от супера.
Точно срещу прозореца ми има огромно дърво. Там си отглеждат птици (вече летят сами) малките гълъби, врабчета и косчета. И на тях нещо давам понякога. Но да се върнем на котките.
Котката не е като кучето. Като храниш редовно котка, печелиш доверието и донякъде, винаги ще е нащрек, в природата им е. Но да спечелиш любовта на котката...е, това е друг тема. Те са свободни души, правят каквото, ако и когато поискат. Да умееш да уважаваш тяхната природа, да не очакваш въртене на опашка и близване на ръката, да не нарушаваш личното им пространство...никога да не проявят "благодарност" както изискваме и настояваме хората по между ни, това е просто правилното, дори не говоря за любов непременно. Някои от тези котки (от колонията) ми показват приятелството си, други идват да ме маркират като тяхна собственост (като си отъркат бузките за да си оставят миризмата по мен) някои ме галят с опашките си и ми дават от онези техни, котешки целувки, а за други съм просто онази, която доставя храната.
Пропуснах да спомена, че съм даже и стара по разбиранията на онези, които смятат, че обиждат като "пратят" жени да си остаряват с котките хахаха
Има обаче един човек, който би дал душата си за мен (както и аз за него) съпругът ми! Той е и "Бащата" на нашият котарак (ако видите само как се търкаля с него по земята или когато иначе огромният ми мъж подскача като балерина, когато котакът му показва, че също е мачо и го погва из дома разкрачен и на ченгел).
Купува три пъти в седмицата пакети с храна за колонията котета също. Парите за колонията заделяме аз, той и двете ни биологични деца (от личните им) а третото- котаракът плаща с любовна муцунка когато излизам с купите за другите.
Обръщам се към "онези" мъже: нямате идея колко ми е хубаво да си остарявам с котките :) Дай боже- всекиму!

Коментари

51-66 от 66

56.   Е, само заради 2 думички ли отряза 2 страници коментар?! И кеф файда от цялото ти модериране, като накрая сам си си го одобрил "тъпа патка"?! Май нещо си противоречиш и вървиш сам срещу себе си!

Нали се правиш на ударен, сякаш не знаеш за какво става въпрос, затова и аз се направих на луд. Но щом ще се правиш и на интересен, вече съвсем няма да ти одобря коментара. Ти му подаваш пръст, то ти отхапва ръката. А и не е само патката. Акопродължаваш и темата ще ти забърша.

60.   №13, май ти не си прочела №9, а акъл сипваш. Той не каза нищо грешно, ти сама с се похвали колко своенравна е котката ти. Инат, трябва да се чисти след него, чака да му се сервира, дава внимание и ласки, но когато му скимне. И аз съм имал котки, знам им стереотипа. Ако това беше "мъжът" или синът ти, веднага щяхме да чуем какви лентяи са мъжете, как не им се занимава с теб извън тяхно време и т.н. Но защото е някакво мъркащо зеленооко, следва "О, Боже, колко е сладък, колко мрън-мрън". Факт.

Такова поведение съм срещал сред коткаджийте неведнъж, една колежка в университета така им се кефеше и ги хвалеше, а после мрънкаше как мразела същите признаци у бившия ѝ. Това е един пример, и други има. Доста комично е, ако се замислиш.

Така че няма какво да се лъжете: компенсирате с животните за връзката, която не можете да имате с хората. Не е лошо, не е грях, живей си както пожелаеш. Но да ни обяснявате как Котьо давал повече от един истински партньор, защото било "любов от пръв поглед", това са глупости на търкалета. Кажи ни пак като Котьо започне да прави нещо повече от това да ръси косми навсякъде, тогава ще говорим.

64.   Сравнявате механично неща,между които не може да има сравнение.Всеки за себе си,всеки случай е индивидуален.Аз съм щастливо омъжена,обичам съпруга си,обичам двете си деца,но и много обичам котката си.Любовта към семейството ми никак не пречи на любовта към едно животинче,което осинових и се грижа с любов за него.Всеки човек е способен да раздава безкрайно много любов-стига да иска,разбира се.

65.   Имаше една възрастна жена, която хранеше котки и един път една котка ѝ донесе пред вратата една мишка за благодарност. Това много ме впечатли... Аз нямам котки, имам 2-3 деца. Нямам нищо против хората, които се грижат за животни. Всички душѝ носим! Жена на 33

66.   А аз обичам зайчета, пиленца, агънца и щастливо отгледани прасенца особено по Коледа. Нямайте съмнения към моята любов- неподправена е и изпълнена с много лирика. Всъщност като всяка мъжка любов- минава през стомаха. Уверен съм, че тази любов към животните никога няма да ме напусне. Що се отнася до котките и кучетата? Е, не може всички животни да обичаме и да са ни приятели. Същото като да обичам жена ми, съседката или двете колежки от юридическия отдел- може, но не бива.

67.   Аз съм един от списващите по- горе. Та, да уточним, самотница, намираща утеха в животинки, при наличие на семейство или сте в прайд, когото не харесвате? Упрекнат съм, че си имате всичко, а се оказва, че си нямате нищо. А знаем ли какво искаме и кога ще сме удовлетворени, че ни има?

68.   За разбралите- поздрави!
За другите...е, няма какво да кажа, без това нямат нужното за да разберат, а от ненужното имат в излишък ...
За К.П специално обръщение : говориш за различни биологични видове, пич! Ако един мъж иска да се изживява като котарак, да не ревтуни когато жената реши да бъде кучка:) Пак не си разбрал есенцията...но за теб е нормално.

Старата "самотница" с котките

70.   Някои мъже от зодия Лъв наистина притежават нещо котешко в себе си - движат се меко, грациозно, имат хубава дълга коса като лъвска грива, като ги погалиш, "мъркат" доволно. Аз съм зодия Водолей и много харесвам такива "котета". :)))

71.   И у дома си взехме котка заради децата, и всички много я обичаме, но котката е породиста и по поведение много превъзхожда обичайната улична котка. Мъжът ми всеки ден повтаря, че тя е получиввк, защото е много съобразителна и много интелигентна.
Повече харесвам котки, отколкото кучета, защото последните вдигат много шум и налитат да те ближат по лицето, а и рушат и трошат.

72.   До 3, всъщност са си доооста млади, защото аз тези обвинения към жените съм ги чувал предимно от набори 89-92. :( И да, това за самотните с котките си е заслужена подигравка. Някъде там има едно малко и сладко котенце, коещо ще бъде до теб и ще ти напомня за доброто момче, което си отрязала някога. Тоолкова вярно. By the way, в БГ има страшен ръст на фригидни и жени със странна повреда в сексуалните възприятия. :(

73.   А Дебелите семейни и несемейни жени запълват емоционалната си празнота с храна. Има доста дебели жени по улиците на България, много повече, отколкото жени, които хранят бездомните кучета и котета.

Така че, замислете се дали жените, които дават храна, грижи и любов на котки, кучета и зайци, ако щете, са нещастни. Когато даваш любов и грижи на някой, ти самия си щастлив. Ти самият си пълен с любов, иначе няма от къде да даваш любов и грижи на другите.

Когато само се тъпчеш с храна и дебелееш, ти мислиш само за празнотата в теб, как да я запълниш. Замислете се поне за малко, тези от вас, които само мислят за себе си и дори и да имат семейства нищо не ти гарантира, че един ден няма да останеш сам.

И дори и куче няма да имате, защото ще мислите само как да се напиете, натъпчите с храна и да се оплаквате защо видиш ли някои хора имат любов в себе си и да я дават на котки, а не на вас хаха.

74.   68, старата "самотница" и ти като много пускащи теми тук се изказват накрая от позицията на някакъв съдник, седящ по-горе от другите. Не може всички да имат като твоето мислене, а ако нямат да са"нямали ненужното за да разберат". Коментарите на Кифлоприземител, макар и доста дълги, са доста добре структурирани и добре аргументирани, включително по-добре аргументирани от последния ти коментар, твърдящ, че несъгласните с теб нямат нужното да разберат, а от ненужното имат в излишък... Демек твърдиш едно голямо нищо и обясняваш едно голямо нищо.

75.   Защо винаги сравнявате животните с децата? Човешките бебета са ми грозни и неприятни, докато бебетата на повечето други бозайници - са ми симпатични (маймунските бебета също са ми неприятни, а най-много приличат на човешките). Имам котка и я наричам - бебе, детето на мама и т.н., защото я обичам, а не, защото е заместител на човешко бебе, каквото не желая да имам. Сега, вероятно има и случаи, в които срава дума за запълване на някакви липси, но да слагате общ знаменател е малоумно.

76.   От цялата тема разбрах, че на някой са му проблем жените, които живеем сами, не искаме деца или отглеждаме домашни любимци. Особено ако сме щастливи от живота си, а не нещастни, отчаяни и самотни, както трябва да бъде ( според вас ;))
Само не ми е ясно, защо моите избори в живота трябва да са ваш проблем?!

77.   73, добре и куче няма да имаме, горките ние дебелани, ще имаме деца,но дори едно куче няма да имаме! Не знам защо обичащите животни, но ненавиждащи деца трябва да се приемат като бокали, пълни с любов, а ние масово хората с нахапани деца от същите тези кучета, пример давам, в ситуация, в която искаме просто децата ни да са защитени от подобни животни спорим с подобни хора, за които не е проблем кучето да хапе навред, нали го хранят с кайма пред блока и са супер добри. Ами не са.

78.   Обичта към котките, няма нищо общо с личния живот. Човек ги обича, даже и когато е щастлив със своите близки. Отношението към тях е индикатор на човешката карма. Ако не ги харесваш, просто отмини и не коментирай злостно, тъй като точно тази неприязън те поставя в графата на неудовлетворен и нещастен в личния си живот човек.

51-66 от 66