Влюбвам се в най-добрия му приятел.
Ж ; 22г.
Здравейте , ще бъда кратка , имам дългогодишна връзка с едно момче , излизаме с компанията му и от известно време усещам , че едно от момчетата се държи по-различно с мен , в началото не го забелязвах , но другия приятели ми казаха , че има нещо. След известно време започнах да разбирам, че и аз изпитвам нещо към него и е ужасно , не знам как да постъпя и какво да направя , не искам да бъде така. Моля ви помогнете ми със съвети , Благодаря Ви !

Коментари

1.   Най-добрият му приятел, ако е свестен, страшно много ще те уважава като му се хвърлиш на врата. Зарежи приятеля си, след като връзката се е изчерпала, и се дистанцирай малко. Изчакай. Много е грозно да се хващаш с приятеля му.

2.   Поредната драма се задава. Искаш да си с това момче, но искаш никой да не те обвинява, че се хващаш с най-добрия приятел на бившия ти. Действай да развалиш компанията, приятелството между двамата няма да си нито първата, нито последната. Няма смисъл да се насилваш против природата си. Така или иначе това е женската природа, видяхме я много пъти в много истории в този сайт. Наясно съм, че ще бъда нападнат, но това е истината. И пак ще се появяват феминистки, които ще хвърлят цялата вина на приятеля ти, а той горкият е най-голямата жертва. Ще му е за урок да не се доверява на жена. Така или иначе всеки мъж един ден ще научи този урок.

4.   Ако обичаш приятеля си и усещаш, че той е човека за теб и искаш да си останете заедно, направи всичко възможно да не се виждаш с другото момче. Имам предвид да не го засичаш, да избягваш да ходиш там, където може да се засечете. Такива чувства лесно се пресичат в зародиш, но не се оставяй да задълбаеш в тях, защото после е почти непосилно и ще трябва да чакаш времето да те излекува.

5.   С мен се случва подобно нещо, и аз не знам как да постъпя, понеже приятеля ми е прекрасен, верен, добър, грижовен..аз също съм така към него разбира се. Единствения проблем е, че се държи малко детински на моменти и мисленето му е все още на тийнейджър, все още не може да мисли като голям човек, за семейство и сериозните неща от живота. И проблема е, че май изпитвам някакви чувства към най-добрия му приятел. Не искам да е така и искам да ги изтрия.

6.   До номер 5. Човек започва да изпитва чувства към друг, при наличен партньор, само ако нещо във връзката му куца. Най-често се случва, когато сексът не е достатъчен.

7.   Момиче, на път си да направиш нещо непростимо и да дамгосаш някого за цял живот. Не си напълно влюбена в приятеля си и това е ясно. Освободи го, той заслужава жена, която го цени и няма очи за други и се дистанцирай.
Ясно е, че се изкушаваш да посегнеш към най-добрия му приятел, но такава жестокост оставя рана, която може никога да не заздравее.
Ако приятеля му е свестен, никога няма да прекрачи тази граница.
И ако не дай си боже започнете да излизате (ти и най-добрия му приятел) мислиш ли какво ще стане след това с групата ви? Или той ще спре да излиза с тях, за да не ви вижда заедно или вие (което е по-честно)
Мисли с главата си...

8.   Не си влюбена нито в единия, нито в другия. Втория си забелязала по този начин когато той е започнал да се държи "по- така". Явно ти липсва внимание от "официалното" гадже.
Но...ако на твоето официално гадже му падне твоя приятелка, дали ще я прескочи? Виж "мъжките" коментари когато е ситуацията и обратно.