Жени, били ли сте в такава връзка?
Здравейте! Въпросът ми е дали има жени които са били в такава връзка и нещата промениха ли са с времето и как точно сте постъпили? Разделихте ли се с този човек или останахте с него? От 3 години съм във връзка с мъж, който ме кара да се чувствам непривлекателна и недостатъчно добра за него. Случка от скоро: Готвихме заедно, при което ми вика:, , Хайде, каква домакиня си? ! Разтропай се малко. Както и за секса, че бившите му приятелки били по-разкрепостени в леглото. Правя абсолютно всичко в леглото, нямам задръжки по отношения на секса. Може би не съм като порно актриса, знам ли. Както и изрази от типа на: Аз какво съм била му давала в тази връзка, при положение, че аз повечето пъти пазарувам за ядене, готвя, масажи му правя, секс не съм отказвала, нито нищо. Какви положителни емоции съм му била давала, какво можел той да научи от мен и т. н Извинявам се, ако има правописни грешки. Ще се радвам да чуя вашите мнения относно историята ми и относно този тип връзки.

Коментари

1.   Абсурд, трябва да съм се намразила! Или да съм страшно отчаяна и други мъже да няма в радиус от поне 500 км. Три години да търпя такова отношение, че и да му слугувам като на султан....
Ако не се чувстваш добре в някоя връзка-няма смисъл от нея. Няма смисъл от мъченичества, депресии и робство. Животът е прекалено кратък, за да го прекараш с кофти човек.
За подобни връзки мисля, че са си чист Стокхолмски синдром. Някой те унижава, тъпче, ти обаче всячески се опитваш да го задържиш, да му угаждаш. Защото се мразиш. Робско мислене и мазохизъм. Страх от самота и ниско самочувствие.

2.   И защо стои с теб след като не му даваш хубави емоции? Чист използвач си е това. А ти защо си още с този човек? Той дава ли ти това, което ТИ искаш?

3.   Като се има предвид жените кви идиоти харесват, що да не са били в такава " връзка"?

4.   Странно е как някои жени се примиряват с такова отношение. За мен е унизително, честно.
В една връзка се очаква да има взаимно уважение, грижа, нежност. Дори да възникне спор, не би следвало да се стига до грубости, обиди, нападки.
Не мисля, че те чака добро бъдеще с него. Най-много да става по-зле с времето, а не обратното.
Убедена съм, че можеш да намериш много по-качествен човек от него. Но дори и това да не се случи скоро, тази връзка нищо не ти дава, напротив, по-скоро ти руши психиката и самочувствието на жена. Моят съвет е да я прекратиш възможно най-скоро.

5.   Бягай от този идиот, докато е време. Цял живот ще намира за какво да ти мърмори, а родиш ли, и само 5 кг да си качила, няма и да те погледне. Това е профилът на нереализирания невротик, който винаги търси вината у другите. Поразрови се в компютъра и в телефона ку и съм готова да се обзаложа, че гледа постоянно порно, а и се оглежда в социалните мрежи и сайтове за запознанства. Не е изключено да ползва някакъв вид платени услуги. Когато една жена бива сравнявана, то винаги има обект на наблюдение.
Ти нямаш нужда от мъж, който да ти сваля самочувствието, защото именно стабилното самочувствие е задължително условие, за да се реализираш добре в живота.
Търси мъж, който да те цени и да те уважава.
Като толкова другите били по-добри, защо не си е стоял при тях? Жалък комплексар!

6.   Задаваш отговори. Знаеш какво е единственото решение.

- Кифлоприземител

7.   Не, не съм била в такава връзка. Никой не си е позволявал директно да ме обижда, независимо какво е мислил за мен. Нито, бих стояла във връзка, в която съм нещастна или в някакво подчинено положение. Нито бих се правила на маймуна в кревата, за да реализирам порнофантазиите на някого.
Този човек директно ти казва, че не го кефиш, ти се чудиш дали ще се промени. Не, няма да се промени, колкото и да пълзиш.

8.   Този човек е токсичен, бягай... Човек, който не те цени, а те използва като изтривалка, не те заслужава... Няма да се промени, от опит го казвам, по-вероятно е да стане по-зле даже...

9.   Не съм жена, но има мъже, които не биха си го позволили да се държат по този начин. Колко ще издържиш на този начин на живот?

10.   Не, не съм била в такава връзка.

Не съм добра домакиня, не съм тигрица в леглото, не съм вече привлекателна, но мъжът до мен ме кара да се чувствам красива и желана, за домакинските ми умения не може да се пречупи да излъже :)
С бивши никога не ме е сравнявал.

Ще ти срине самочувствието и ще те комплексира.
Ако сега те кара да се чувстваш така, какво ще е след още 3 години?
Задай му въпроса защо въобще е с теб?

Ж 45

11.   Вашата връзка е приключила. Не разбирам защо се подлагаш на този тормоз- връзка с мамин нарцис- консуматор на удоволствия. Парцалките и точка в далечината незабавно, ако не искаш да си останеш кухненски робот- секс кукла.

12.   Не съм имала такъв приятел и не бих търпяла такъв човек, а моментално ще го зарежа.

13.   Жена съм и съм от типа хора, които не харесват никакви условия, не търпя по никакъв начин глупости. И не, аз не поставям условия, защото ги намирам за нещо неприятно, особено в началото на контактите-глупаво е. Но сега ще споделя какво срещам като поведение. Държа се културно с уважение, без фриволности. Не са моето просто. И следното
Запознавам се с един господин, който разви теорията че аз трябва да му чустя, пера, готвя, да се грижа за него и т. н. Познайте дали случано съм склонила на подобен абсурд-ами не разбира се. Той си се пробва, пък коя му върже. Само забрави да ми каже че трябва и да му напазарувам. Наскоро срещнах друг господин-културен, хубав, но както и да е. Срещата беше на съвсем нормално ниво, без фриволности, още по-малко секс и подобни. Е хубаво, но в чат той като даде един зор да почваме "отворена" връзка, пък да опитваме ако ни харесало и подобни-Съвсем културно му обясних че не търся такива отношения. Сопна се и ме изкара мен виновна, видиш ли нямало човешко в мен щом не се съгласявам. Ами разбира се че няма да се съглася. Аз като жена където не съм се отнасяла толкова долнопробно с никого изобщо няма да се съобразявам с чужди прищевки и толкова. Път свободен, свят широк както се казва

14.   Авторке, дай му нещо последно в тази връзка на този женомразец - едно "довиждане" за сбогом. И никога повече не позволявай на когото и да е да ти втълпява, че не си достатъчно еди каква си. Можеш да прочетеш книгата "Мъжете, които мразят жени, и жените, които ги обичат". Има я в Читанката.
Номер 13, кефиш ме на макс. Точно така се прави. Точно така и аз правя.

15.   С две думи- и двамата имате нужда от мъж!

16.   Да, имала съм. Буквално все едно говориш за бившия ми...

Разкрах го и се чувствам прекрасно! Има мъже, които ще те харесват такава каквато си, няма смисъл да се насилваш :))

17.   Можеш ли да останеш сама, ако се разделиш с него? В смисъл да си позволиш финансово да живееш сама? Способна ли си да се справяш сама с живота си? Ако в момента не си, това не означава, че не можеш да полагаш усилия в тази посока и да се научиш. И след време да се измъкнеш от живота с него. Ако останеш там с времето ще те дресира доста успешно. Казвам, защото имах възможността да наблюдавам такова нещо от първия ред. След време ще си като пружинка, подскачаща на всяка негова команда. Това няма да го направи по-благосклонен към теб или по-внимателен. Просто ще те поусъвършенства малко да изпълняваш команди. Като излизаш навън, ще гледаш в земята, защото ще е успял да ти набие в главата, че си абсолютно нищожество и ще те е срам от другите хора дори. С което все повече ще се изолираш от всякакви хора, за да избегнеш колкото можеш повече ситуации на срам. Определено ще те научи качествено да се срамуваш от себе си. След време целият ти живот ще представлява работа и опити максимално да изпълняваш каквото ти каже , както и снишаване, за да избегнеш, колкото можеш повече обиди. Няма да успееш да избегнеш всичките все пак. Това ще продължи докато си жива. Или докато не те смени с друга някоя идея по-привлекателна. Ако той няма такава опция и възможност, ще държи теб. За него е, все пак, по-добре ти, отколкото нищо.
Колкото по-рано се измъкнеш от това, толкова по-малко поражения ще има върху психиката ти. Той няма да се промени.
Няма да има никакво значение колко добра си станала в изпълнението на команди. Малко нещо да не е доволен в работата си или от други външни странични обстоятелства, ще си го изкарва на теб.
Сега може би не мислиш така, но дори да нямаш никакъв шанс да си с някой друг мъж, по-добре ще ти е сама, отколкото обвързана с такъв. Не казвам , че самотата е лесно нещо, но ще имаш спокойствие и собственото си достойнство. Останеш ли с такъв, за тези неща ще трябва да забравиш.
Пиша това на база дадената от теб информация. Ако не си описала ситуацията си реално и скриваш или преиначаваш детайли, то тогава всичко написано от мен отпада и не ти върши работа или не те касае.

18.   То хубаво правиш тези неща, за което - браво! Така трябва да се държи една жена.....НО......в отговор на неговото мъжко поведение и дела.

Давай му задачки на тоя твоя бе. Искай помощ с разни неща. Давай му казуси за решаване. Да се почувства полезен. След което му казваш едно голямо, искрено БРАВО, и му даваш манджата и секса.

19.   До 16.
Да има мъже които ще те харесват каквато си. Няма нужда да правиш каквото и да било!

Първо - каквато си ти и каквато е тя са две напълно различни неща! Това е твърдение което може да се тълкува изключително фриволно и често води жените до самота.
Една жена може да е грижовна и красива, също и грозна и егоистична, както и всичко помежду тия двете. Ако твърдиш че мъжете ще те харесат "каквато си", независимо каква си... Бъркаш. Просто някои жени са направили усилията и са си научили уроците предварително, те няма нужда да правят нищо допълнително, другите просто не се вписват.

До авторката - ами авторке, премисли наново критериите си за избор на мъже. Щото това че е красив и желан, не води със себе си всички останали качества, които стават важни след втората година!
Но повечето жени си ги избирате така. Имах една колежка, все си ги избираше красиви високи и атлетични. После все се оплакваше че ги издържа, че нямат време за нея или нямат определени умения... Сега мина 40те... Няма деца, няма семейство...
Избери си някой стабилен, здраво стъпил на земята и се научи да го обичаш. Направи го щастлив и ще получиш всичко.

20.   Не, не съм имала такава връзка, слагала съм край при далеч по-незначителни неща и то не свързани с външния ми вид, секс и други подобни, просто в един момент сме се разминавали по други виждания за живота. Но това, което описваш ти е направо нечовешко за изтърпяване - ако продължаваш да търпиш ще си сринеш самочувствието и психиката много сериозно. Не си губи времето и го разкарай, само може по-зле да става с времето.

21.   Всяка връзка, в която единият партньор се опитва да мачка и принизява другия, е нездравословна и зле третираният не би трябвало да допуска да бъде в такива отношения.
Ж