Съпругът ми не ме уважава
Здравейте, на 41 г. омъжена с две деца. Моята история е дълга, но ще Ви помоля само за един съвет. Какво бихте направили, ако се раздавате за семейството си на 100% и един ден половинката Ви каже, че не ставате за нищо, че няма да Ви увяжявя, няма да Ви изслушва и не му пука какво мислите. А като казвам на 100% е така. Не съм спирала да работя нито за миг. Грижите за децата са изцяло мой. Имам доста познати, които ме ценят и разчитат на мен. След 17г. брак... просто незнам как да реагирам дори.

Коментари

1.   Най- вероятно има друга и иска ти сама да го напуснеш. Думите му са безпогрешни към човек с малко самоуважение, ако и 50 г брак да е имало... подобно изказване слага край!
Друг вариант е ти да имаш някого и той да знае, но не казва, а сега точката така!

2.   Покажи му вратата.... има друг, някъде, който ще те обича, уважава и вслушва в мнението ти. Комплексар долен!!!!

3.   Ще престана да правя каквото и да е за него, мще започна да давам повече за себе си, ще се подложа на всевъзможни разкрасителни процедури - фризьор, маникюр, педикюр, освежителни маски, ждерматологични процедури, ще започна да спортувам по-сериозно, ще си обновя гардероба, ще си купя ново секси бельо за всеки ден от седмицата, ще си задекям женски пари и няма еа се раздавам повече. Междувременно ще претършувам компютри, мобилен телефон, джобове, портфейли и т. н за веровтни следи от любовница или ползване на компаньонки, еротични масажи, ескорт и т. н. Ако господинът не ме забележи и не промени отношението си към мен, започвам да се оглеждам за връзка или мога да се обадя на бивше гадже, което знам, че не би ми отказало.
Когато твърде много угаждал на един лъж, той започва да се държи с теб, както син към майка си.
В много от случаите при подобно поведение дори нвма любовница, има зяпане на порно и приемане на жената за даденост.
Ако няма любовница, усети ли, че започваш да му се изплъзвал, сам ще започне да те гони.

4.   Мисля, че изначално си се оженила за примитивен тип. Не си струва да се опитваш да се доказваш пред него.

6.   Преговори си правописа. Така, ще си повдигнеш поне самоуважението.

7.   Подобни истории винаги са ми странни, поради няколко причини.

Първо, никакъв контекст защо е казал това, което е казал. Звучи адски крайно, и пропускането на ескалацията ми бие на целенасочено премълчаване.

Отделно, споменаваш, че работиш и се раздаваш за децата, но не споменаваш какво правиш за отношенията със съпруга си. Отново, бие ми на целенасочено пропускане.

Никой не отправя подобни думи от нищото, ей така, безцелно.

8.   Според мен, заминала си е духовната връзка между вас. И причините за това са у двамата, бъди сигурна. Оттам насетне, каквото е останало между вас, дразни другия. Помисли си, той не те ли дразни по някой път. А ти уважаваш ли го ?

10.   Знаете ли г-жо имах сходен на вас проблем. Уважавах приятелката си, обичах я помагах и в всичко, като се допитвах за мнението и, накрая чух думи от сорта : ти си безхарактерен. Ако човек ви обича и уважава не е добре ако сте в дъното на ерархията като в някое турско семейство пак не е добре. Истината е че нямате угода.