Грях ли е да си гей?
Здравейте!
Момче на 21 години съм и искам да споделя нещо, което ме мъчи вече от много години. Работата е там, че съм гей, за съжаление. За пръв път започнах да си мисля за момчета, когато бях в 5ти клас (12-годишен). Тогава все още не осъзнавах какво се случва с мен, по онова време дори не бях чувал думата „хомосексуалност“ (родителите ми са много консервативни). Годините си минаваха и минаваха и аз продължавах да си мисля само за момчета, но не и за момичета. И дори не го намирах за странно, сякаш не ми правеше впечатление. До 9 клас. Ключовият момент беше в 9 клас – тогава за пръв път си зададох въпроса „Гей ли съм?“. Тази мисъл се заби в главата ми и ме убиваше отвътре. Не исках да съм гей, всичко, което бях чувал за гейовете, беше, че са болни мозъци, извратени и т.н. По онова време все още бях вярващ (християнин) и ходех на църква всяка седмица, за да се моля на Бог да не съм гей, или ако съм, да се оправя. Даже си бях купил от църквата една книжка с молитви и всеки ден сутрин, обед и вечер си четях молитви от книжката и се молех пред иконата в стаята ми да се оправя и да не съм гей, защото това в мен ме отвращаваше. Изпитвах погнуса от себе си и от това, че съм гей. Беше ми много трудно да порасна с тази мисъл. В периода 9-10 клас постоянно изпадах в депресии и казвах на нашите, че съм уморен или ме боли нещо, за да не се чудят защо постоянно съм унил, все пак нямаше как да им кажа истинската причина, при все, че са консервативни. Чувствах се много зле от мисълта, че си падам по момчета. Като ученик най се притеснявах от часовете по физическо. Когато с момчетата се преобличахме в съблекалнята, винаги получавах ерекция при вида на полуголите им тела и все гледах да съм в седнало положение, за да не ме видят. Това ме измъчваше адски – хем ми харесваше да ги гледам, защото това ме възбуждаше, хем се чувствах като ужасен и омърсен човек. Мъчех се, дори се измъчвах да не съм гей – опитвах се да мастурбирам, докато на телефона си гледах снимки на голи какички, но така и не получавах възбуждане от момичета, колкото и да го исках. За сметка на това пък, като видех снимка на голо момче, получавах ерекция самоволно (без ръчна стимулация). В онзи период дори мразех да ходя на море през лятото, защото на плажа постоянно минаваха млади момчета на по 18-20, голи до кръста, и постоянно получавах ерекция от тях. Годините си минаха, както казах по-горе, сега съм на 21 и искам или не вече си приех това, че съм гей и няма как да го променя – не съм го искал аз, просто така съм се родил явно. Примирих се. Това обаче не значи, че водя полов живот. Колкото и да се привличам от момчета и да искам подсъзнателно да правя секс с тях, не го правя – просто не мисля, че е морално, а дори и да го направя, не ми се мисли какво може да се случи с мен, ако се разчуе. От друга страна пък не искам да влизам във връзка с момиче само за да се прикрия, защото би било грешно да се възползвам от някого по такива причини. Все още съм млад, но не знам какво ще кажа на родителите си след няколко години, когато започнат да ме питат кога ще им доведа снаха – как да им кажа, че синът им (аз) е гей, ще се отрекат от мен.
Благодаря Ви, че изчетохте дългата ми история! Моля, посъветвайте ме как да се справя с тази своя мъка.

Коментари

1.   Грях е да нараняваш други живи същества!
Грях е да крадеш, особено от хора, които с честен труд са се сдобили с каквото имат!
Грях е да измисляш интриги и лъжи с цел да навреди на някого!
Грях е да не помогнеш на същества в по- слаба позиция ако имаш възможност!
Грях е всичко, което наранява и/или отнема свободната воля на други хора!
Но какъв грях спрямо когото и да е може да бъде твоята сексуална ориентация?!
Родителите ти нямат право в случая да наложат своите егоистични очаквания за теб, те са си техни очаквания, а ти си живо, мислещо и чувстващо същество! За твоят живот решаваш ти, отговорност и последствия са си за теб!
Единственото ти задължение в този живот е да се опиташ да бъдеш максимално свободен и щастлив!

2.   Според православния канон е грях. Според общите нагласи, норми и морал от учебниците е ерест. А според теб би трябвало да е начин на живот и светоглед. Всеки сам избира и по убеждения се ориентира как да живее живота си. Не, не си те представям като моя приятелка, но други вече мечтаят. Със сигурност не си сам и твоята полвинка, те чака някъде. Само трябва да се намерите.

3.   Не не е грях! В случая да отбележа че съм жена

6.   Болест е.

7.   Повечето мъже са полугейове, т. е практикуват анален секс. Почти няма такива, които да не са го правили или да не го правят редовно. По същата логика и жените, които правят анален секс са полугейове.
Ако гейовете са грешни, то и останалите са грешни.
Ако следваме кое е грях и кое не е, то секс трябва да правим само, когато планираме дете.

8.   Някои християни мислят че е грях, но има гей християни които твърдят че да си гей не е грях и дават различно тълкуване на библейските текстове.

Аз съм атеист и смятам библията за ужасна особено по отношение на гейовете.