Не зная неприятна ли съм му или се притеснява
Виждаме се често с този мъж в соц. среда и към мен специално усещам особено отношение, извърта настрани очи, все едно не иска да ме вижда, не ми говори и т. н. Едновременно с това много ясно понякога показва че има интерес към мен.
Тези смени в поведението ме объркват.
Студен и дистанциран човек ми изглежда, какво да направя, за да го предразположа

Коментари

1.   И какво точно те кара да мислиш, че има интерес към теб? Ухажва ли те, кани ли те някъде? Обажда ли ти се? Ако те харесва и иска близост, ще ти го показва през цялото време. Самият факт, че задаваш подобен въпрос, значи, че не държи особено да е с теб. Явно ти си по-навита щом мислиш да го предразполагаш. Според мен не си струва.

2.   Докосни го уж неволно и виж реакцията му.

3.   Нищо. Не се занимавай с този а си намери нормален. Толкова ли не проявяват други мъже интерес към теб че искаш да привлечеш вниманието на някой който ти се прави на интересен.

4.   Хлътнал е до уши по тебе и се бори със егото си

5.   Вероятно е женен или поне обвързан. Все едно дали те намира за отблъскваща, невзрачна или привкекателна. Показва ти, че не желае да има нещо общо с теб.

6.   Вероятно се притеснява. Отклонява поглед, за да не се издаде, че те наблюдава тайно.
Опитай да го заговориш на тема, която знаеш, че му е интересна. Или просто лек разговор, за да свикне с присъствието ти.

7.   Аз мисля, че човекът има ниско мнение за себе си, поради което го е страх да поема инициативата. Ако има няколко неуспешни опити към жена и е бил отхвърлен очаквано се притеснява. Студеното му отношение е продиктувано от самия него, мисли, че не е достоен да бъде до теб и се опитва по всякакъв начин да потуши пламъка в него.

Не знам в каква социална среда се засичате, зависи в какви роли сте. Ако ти си доминантна (по някакъв начин), а той не е, нормално е да се крие от теб.

Страхът от очен контакт е типичен за хората, живеещи сами с ограничени социални контакти. Понякога очите казват много повече от колкото думите.

Вместо да се чудиш в удобен момент го питай очи в очи. Колкото и да гадаем, няма как да знаем какво му е в сърцето.

8.   Може да е срамежлив.

10.   Така е. няма да се занимавам, пълно е с други, а този ако беше сериозен щеше да ми го каже или да пише да се срещаме поне за толкова време до сега

11.   Авторке, да не би да имаш сериозен приятел и колегата също да има сериозни намерения, поне в моя случай е така...

12.   Ох, много се възбуждам и вълнувам видим ли се. И нощем не спях добре от мислите и от възбуда след това... Постоянно бих го оглеждала, но гледам да не го правя като не съм сигурна от негова страна как е.
Не, не е колега от работата ми

13.   По какво точно съдиш, че има интерес към теб? По този въпрос нищо не си написала. Може и да си въобразяваш, затова питам.
Иначе на прима виста най-логичното е да се притеснява (да е срамежлив), и то до такава степен, че да не може да се пребори със себе си и да поеме някаква инициатива.
Ако си по-отворена мадама, направо хващай бика за рогата. Или ще те отблъсне, което не е болка за умиране, или ще си превъзмогне притеснението и ще тръгнат нещата.

15.   Колегата може би е заявил директно желанието си на някой от социалната среда-общ познат и/ или авторката е най-красива и желана въобще... По-горе се споменава защо не е писал... Досега сте си писали и не се поздравявате когато се срещнете ли, авторке?

16.   Не, не става въпрос за между колеги.
И аз много се притеснявам видя ли го, не знам как е добре да реагирам и предпочитам нищо да не правя. Какво да се направи, такава съм...

17.   "Така е. няма да се занимавам, пълно е с други"
Интересно ми е какво точно би направила ако решиш да се занимаваш... Ама не само на ум, ами реално.
От друга страна, ако и той си мисли същото като тебе, до къде ли ще стигнат нещата? ...

18.   Виждаме се на един от булевардите в София до домовете ни, с кучетата ни.
Не знам, направо имам усещането как дума не мога да продумам щом го видя. Явно много силно ми въздейства. Попринцип си страдам в някаква степен от социална тревожност, но чак толкова колкото като го видя не. А и преди все пак съм имала някакви отношения, имала съм за кратко време връзка и не е било чак така, имаше горе долу усещане за добра комуникация помежду ни.
С този човек видя ли го ме привлича, но ми изглежда студен и това ме спира. На няколко пъти като жена аз ясно видях, че има интерес. Но не мога напълно да го преценя какъв човек е. Виждам, че и той се смущава, когато ме види.
Едва ли аз нещо ще направя, редно би било той да поеме инициативата и да е настоятелен, да ме предразположи ако наистина се интересува от мен.
Чувствам притеснение относно елементи от външния ми вид, неща от живота ми, никак не малки проблеми със здравето ми, тревожа се малко от общуването, но ако ме харесва и е внимателен и търпелив, може да си дадем шанс да опитаме по-неангажиращи отношения в началото и оттам нататък ще видим.

19.   Значи имате поне една обща тема за разговор - кучета. Чудесно! Заговори го на тази тема, колкото и банално да звучи. Очевидно има взаимен интерес помежду ви и някой трябва да се престраши да направи първата крачка към общуване. Като за начало му се усмихни, поздрави го. По-нататък можеш да му предложиш да разхождате заедно кучетата или да ги заведете да си играят заедно, ако имате при вас обособени места за игра за кучета. Пожелавам ти успех!

20.   Аз съм сигурен, че и кучетата правят някаква реакция като се срещнат, защото усещат настроенията на стопаните си... И другото го има-това за което пише авторката - имаш желание нещо хубаво да ти се получи, имаш реалния шанс да се получи, както накрая стана ясно че имат допирни точки разходката на кучетата, със сигурност още нещо има това с писането, загатва авторката нагоре.... и все нещо не се получава.. няма кой да се усмихне, кой да каже първата дума... Нека някой психолог, социолог и запознат с тези проблем обясни теоретически. С някои хора комуникацията започва напълно неочаквано при разминаване в движение, следва непринуден разговор, все едно се познавате от доста години, та другата крайност е тази на авторката и то точно с обекти (колеги, съседи, често срещани) към които има голяма симпатия...
Аз предлагам авторката да му се усмихне или заговори нещо на кучето му-загледай му се в кученцето и то ще се загледа, кажи му на шега пис пис например... Поради изложения ефект на "не ставаме"на нещата, направи нещото от предложеното поне два пъти, защото първият път може обекта да му дойде неочаквано, да бъде неподготвен, да има бавна мисъл, въпреки че има желание(щом и ти имаш).... Дай му два шанса, авторке, като след първия трябва нещо да се промени в неговото поведение...