Възможно ли е приятелството между мъж и жена
Не намерих подобна тема и за това ви питам.
Възможно ли е приятелство между мъж и жена без да има секс.
Жена ми с един мъж от деца са приятели. Знам това още от както се запознах с нея. Като малки на село са играли заедно, къпали са се в реката лежали са заедно но нищо повече.
След това той отишъл войник, върнал се излизали заедно но само като приятели.
След като се е оженила за мен са се чували и виждали но не са правили секс.
Отсъствах известно време, през което тя се е срещала с него и при което тя твърди, че до секс не се е стигнало. В един момент той се възбудил и се изпратил в ръката си. След което си тръгнал и повече не я е потърсил.
Тя се кълне в най милото си че той даже и не я докоснал.
Въпросния мъж е женен и има две дъщери.

ПИТАМ ВИ МОГА ЛИ ДА ИМ ВЯРВАМ!!!

Коментари

1.   Аз имам подобно приятелство, от детство. Бяхме на по около 7 г когато се заклехме да се оженим като пораснем и скрепихме договора като се изпишкахме един срещу друг хахах
Мислехме, че да си женен значи да правиш каквото си искаш, да си купуваш каквото си искаш, да пътуваш където си искаш, ей такива наивни, детски нещица. Растяхме си заедно, често се усамотявахме да си споделяме тайни, крадците от туршиите на комшиите и носехме на другият. На около 14- 15 г възраст вече той започна да се изживява като мой брат, а за мен беше най- нормалното нещо на света да ми е брат.
Харесваше му да се ежи пред гаджетата ми, да заявява присъствието си и да ги заплашва "нещо ако и направиш на сестра ми, ще те счупя". Аз също следях девойките около него осторжно, да не би някоя да го нарани. Имаше случаи на сцени на ревност от страна на гаджетата ни, но ги приемаме за "луди" та ние си бяхме брат и сестра.
Чак след около 25 г възраст вече малко се намести между нас цинизма на възрастните, никой не приемаше приятелската ни връзка за нормална.
Леко се поотдалечихме в името на връзките ни. Но с мярка и граница.
Още сме си приятелчета, просто онова наивно, по детски чисто чувство не е съвсем същото.
Имаше много кратък период (2- 3 дни) в който от толкова чужди внушения си помислихме, че може би наистина има друг вид чувства между нас. За тези 2- 3 се целуваме няколко пъти, прегръщахме се скришно от други за да е тръгнат с "аа, казахме ви" знам със сигурност, че веднъж той свърши в бельото си, но никога не сме говорили за това.
Просто разбрахме, че нямаме романтични чувства еди към друг, а сме поддали на чужди вменявания.
От моя гледна точка, можеш да им вярваш. Още повече, че тя е признала, че той е свършил в ръката... сега, как и защо се е стигнало дотам да свършва в ръката и...
Но факт е, че явно и той е притеснен от случилото се щом не я търси. А тя е била откровена с теб.
Ако не намериш мир и спокойствие, опитай без скандали обаче, просто цивилизовано да поговориш и с мъжът, насаме.

3.   Виж сега, най-вероятно е имало ласки, но и двамата нямат намерение да поддържат такива отношения. Според мен е било нещо еднократно и мимолетно, поддали са се на временни хормонални нагони, но няма как да го знаем със сигурност - не сме били там.
Във всеки случай - няма защо да се притесняваш.
И да е имало, и да е нямало нещо, всичко е приключило.
Живейте си спокойно и не го мислете.

5.   А това да се изпразни в ръката си няма как да стане освен ако не е мастурбирал открито. Как се е стигнало до това положение и каква е причината да се възбуди въпросния господин? Дали по-скоро не му е помогнала тя, или пък да е правила същото срещу него.

6.   Имам 3-4 жени приятелки, но те сексуално до такава степен не са мой тип, че никога не ми е идвала дори идея за секс с тях. Иначе са много свестни жени. Т. е. за можене-може.

7.   Според мен -не. Може да е на подсъзнателно ниво, но сексуалният интерес в такива уж приятелства го има. Естествено нито жена ти ще го признае, нито той. Щом работата е стигнала до изпразване е имало някакъв контакт и то не само словесен.

8.   Значи той се е изпратил в ръката си и тя го е гледала. Значи той е мастурбирал пред нея и тя спокойно е стояла.
Авторе, имаше един виц "хей рамене няма" поинтересувай се.

9.   Тоест той е мастурбирал, тя го е зяпала. Имаш рога.

10.   Жена ти е голяма наивница. Как изобщо ти е разказала подобна история. На мен ми стана гнусно
Какво би я спряло пак да направи същото, ей така по приятелски да освободи човека.

11.   Приятелството много лесно може да премине в секс. Обратното е малко трудно.
Аз не бих вярвала на тази легенда. Къде по-точно му е била ръката на т. н приятел, та е успял да се изпразни в нея? И как така се е възбудил от невинната приятелка? Според мен и двамата са си го търсили.

12.   Аз имам две приятелства с мъже. Към единия не изпитвам абсолютно нищо, все едно ми е брат. И гол да се съблече, все едно Брат ми е. Толкоз.
Другият обаче не е така.... желая го, сънувам го..
Ще си остана с мечтите.. и с 2 нощи...

14.   Аз имам такива двама приятели, никога не е имало нищо сексуално между нас. В момента и те си имат приятелки, аз също съм обвързана. Случвало се е и сами да излизаме, случвало се е и по двойки. Нямаме проблем с това.
Ж23

15.   Авторе,
Няма приятелство между мъж и жена.
Баламосват те, нито за минутка не им вярвай.

16.   Принципно е възможно такова приятелство.

При мен е малко различен случая, защото съм правил секс с въпросната жена, когато бяхме тийнейджъри. Това, обаче, по никакъв начин не повлия на приятелството ни. Познаваме се от 30 години (бяхме на 6-7, когато се запознахме), и двамата сме женени с деца.

Жена ми беше малко скептична в началото, но после разбра, че аз нямам никакви чувства към дадената жена, различни от приятелски.

17.   Не проумявам с какъв акъл жена ти ти е казала за изпразването... Алкохол? Може би имаш начин да я предпоставиш и да й подхвърлиш, да направите тройка. Това обаче добре го обмисли предварително - каква ще бъде следващата ти крачка ако вземе да се върже. Готов ли си за нея? !
Струва ми се много по-добре ако вземе да се направиш, че й вярваш безрезервно, а много тайно започнеш да я следиш. Достатъчно е (поне за начало) да и качнеш "нещо" на телефона (ако не си съвсем бос и тя не е много грамотна в тази област). Винаги има някаква вероятност от провал, но терзанията ти могат да ти докарат и така достатъчно проблеми.
Лично не изключвам възможността за приятелство между мъж и жена. Имам добри приятелки жени, към които няма как да изпитам с сексуален мерак

19.   От Автора.
Прочетох коментарите до тук Благодаря. Повечето от тях съвпадат с моето виждане.
Съпругата ми също ги прочете но продължава да твърди че секс не е имало. То има една приказка, че бит и е#бан не си признава.
До изпразване в ръка му се стигнало след като той я е
погъделичкал и пообарал малко.
Но въпросът ми е приятели обарват ли се.
Това означава, че те интимничат.
И отново излиза същия въпрос.

20.   Добре де, ти как ще знаеш какво се е случило ако тя не беше ти казала? !
По принцип съм от онези, които НЕ прощават изневяра, но още по- категорично не прощавам лъжа, която пък отнема моята свободна воля да знам к взема решение за себе си. Отвращават ме в дън душа хора, които изневеряват и лъжат във връзката си.
Но жена ти ти е казала, нали! За какво и е да каже само част, да спестява ако е имало нещо повече, нали въобще нищо нямаше да каже в такъв случай.
Не казваш ти да си ги изловил и е да е била принудена да обясни нещо.

21.   Може да не е имало секс от морални съображения, но възбуда със сигурност е имало че да свърши с ръка.

22.   Авторе, няма значение дали се е стигало до секс. Тя щом го е оставила да я обарва невъзпрепятстван, на практика ти е изневерила. И пак казваме - щом му е бил изваден члена и тя не си е тръгнала, значи е имала интерес в ситуацията.

Попитай я дали тя ще се съгласи да мастурбираш пред някоя твоя позната, докато я обарващ същевременно?

23.   На твое място щях да поканя въпросния приятел на гости или жена ти да го направи, задължително със жена му обаче и да накарам жена си да разкаже случката пред всички. Стой и им гледай сеира и на двата. Как ще мажат и ще се гърчат. После ще я изритам да върви където ще. Не им е било за първи път и твоята те лъже и то много нагло.

24.   Дали може мъж и жена да бъдат най-добри приятели без да правят секс? ДА, нарича се БРАК ;)

25.   24, този виц ми хареса! Ето още един от мен: той беше толкова грозен, че всяка жена в живота му искаше да му бъде само приятелка.

26.   Може, но не и в твоя случай.

27.   То много "интимни" двойки са нещо подобно, трябва да имаш сериозни липси от мъжка страна за да излизаш на лафене и разходки. Така може само със сестри, братовчедки и евентуално момичета от детските години. Не е ОК и е твърде странно. Особено с тия връзки представляващи - пътуване по света и сред природата, но със секс веднъж в месеца. Точно интимните мигове сближават и формират връзката, тогава идва време и за раздумка. Автентичните мъже сме далече от този тип отношения.

28.   От номер 10 до Автора.
Ако жена ти е хубава, категорично мъжете около нея, пишещи се за приятели винаги ще искат да я оправят. Мъж приятел на красива жена без задни мисли няма.
Някога и аз мислех, че имам мъже-приятели, но като си пийнаха, им се развързаха езиците. Има три варианта за приятелство между мъж и жена, мъжът да е гей, да е бивше гадже, с което сте се употребили взаимно до втръсване и сте стигнали до фаза съжителство тип брат/сестра или жената да е физически непривлекателна - или е грозна, или е дебела, или е тантуреста.
Никога не съм стигала нито до целувки, нито до опипвания, нито до алтернатива на секс с тези, които мислех само за мъже приятели.

29.   Може само ако няма сексуално и емоционално привличане между двамата, а има интелектуално и духовно и същите се познават от детските си години. За мъжете определено е по-трудно, а за някои - невъзможно. Почти всички мъже имат сексуален интерес към "приятелките" си. Особено когато човек е във връзка не е въобще уместно да се вижда с приятелите си от другия пол без половинката си. Камо ли да се обарва и т. н. - това си е изневяра. Често пъти се създават подобни ситуации. Ти сам познаваш жена си и можеш да прецениш, дали намира ситуацията за абсурдна и неуместна, и дали си е извадила изводите за себе си. Във всеки случай не е нормално да има толкова близки физически контакти и интимничене между двама приятели.

30.   Отново номер 10 до Автора.
По някаква причина ми беше убягнало, че случката е била по време, когато вече е била с теб, а не някога в общото им минало.

Това си е ЧИСТА ИЗНЕВЯРА!!!

През времето, в което отсъстваше, ти ходи ли на пенис масажи, опипва ли други жени по гърдите, опипва ли ги по слабините, свърши ли върху тях или в ръцете им?

Отговорът се крие в това, че историята е от времето, когвто вече сте били във връзка.

Ако хвана мъжа ми да ходи на масажи с изпразване или да посещава компаньонки/простититки, ще последва моментално развод, нищо че имаме 21 г брак зад гърба си.

31.   Може много ясно. Стига да не те привличат или да се контролираш на брутално добро ниво, всичко е точно.

32.   Ами имало е полов акт. Уговорка - семето вън. Или поне свирка на кожената му флейта със същата уговорка. Ултимативно и забрани срещата с този "приятел", защото това може да се окаже любовник под прикритие. Хубаво е ако можеш първо да откриеш истината и тогава да решаваш.

33.   Много зависи от нагласата и какви хора сте. При 90 % според мен няма как да се получи, защото мъжете мислят с оная си работа, а жените им е кеф да флиртуват. Т. е. ако хората са на по-ниско интелектуално ниво почти съм сигурен, че приятелство няма как да има просто защото нямат за какво да си говорят. Аз имам няколко приятелки жени и ги познавам от години най-вече покрай научните семинари, които посещаваме заедно - т. е. имаме някакви общи интелектуални интереси и не ги възприемам като жени, а като човешки същества на моята вълна, с които мога да говоря с часове. Това няма как да стане с кифли, защото искам или не ще ми привлекат вниманието по различен начин - естествено, зависи от мен дали ще предприема нещо, но такива жени възприемам само сексуално, защото те акъл нямат, а излъчват секс. Така че как да съм приятел с кифла или дори обикновена жена, чиито интереси са в най-добрия случай работа, гаджета, дрешки, драми със семейството и т. н.? Кво да си приказвам с такива жени, които в повечето случаи имат супер ниско самочувствие и за какво са ми за приятелки - разбирате картинката.

34.   От Автора. Тъй като темата е как да кажа (любопитна, болна и дразнеща ) за мен ще споделя няма да обяснявам по какъв начин но научих, че в телефония указател на въпросния приятел номера на телефона
на съпругата ми е записан под мое име а от там излиза и друг въпрос ЗАЩО може би заради съпругата му.
До 10 да съпругата ми е привлекателна не сме имали подобни разправии за други мъже или нещо да ми подскаже, че да я ревнувам. За това и поставих ултиматум. Видно е, че той има чувства и не е само приятелство прекъсва отношение си с него като му каже, че знам за случилото се или ако се срещат ще присъствам и аз. Не желае да развразвалям семейство си и ще и дам шанс.

35.   Добро решение! Но не и на самия проблем. Боя се, че ти предстоят още изпитания... по-сериозни от само терзанията ти сега. Дано греша. А ти се обаждай тук при някакво развитие. Може да спасиш някого от подобни съмнителни "псевдо-приятелства".

36.   Авторе ако се стигне до срещи в твое присъствие, просто застани максимално близо до жена си и прави интимни жестове, опипвай я дискретно и т. н. След това "приятелството" им само ще се разпадне.

37.   Той е побарвал, после свършил. Просто още не са се награбили, или те лъже.

38.   Аз на твое място ще кажа и на жена му какво приятелство е въртял с твоята. Всеки трябва да знае с какво нещо прекарва живота си. Задължително да знае оня, че жена ти е признала. Тогава голямото приятелство го пиши бегало.

39.   Присъединяван се към съвета на номер 38.
Тайа, ако са решили да продължават да ви изневвряват, ще стане твърде трудно.
Вече веднъж тръгнали в тази посока, едва ли ще спрат.
Миналата седмица един Пламен се хвалеше как имал любовница Петя, която му била приятелка от детската градина, но те били дискретни и половинките им нищо не подозирали. Така и щяло да си остане, защото и двамата били семейни с деца и държали на семействата си.
Номер 10 и номер 30

40.   От Автора до38 в един момент бях решил и това но се отказах поради ред причини.
Може и жена му да ги вършиш някакви и да остана в кофти ситузация.
Ако и той е казал на жена си и не и пука.
Имат деца.
Дадох още един шанс.

41.   Така, нека споделя нещо от личен опит. Няма истинско приятелство между мъж и жена, винаги единият иска нещо повече от другия. И аз имах една такава приятелка (познавам я още от детската градина), с която много си споделях, говорих. Наистина си вярвах, че сме само приятели и нищо повече. И все пак. Една нощ сънувах как тя ми прави свирка и свършвам в устата й (мокър сън). След този сън започнах да гледам на нея, като на момиче, а не само приятелка. Всеки път след съня ми, като излизахме заедно и тя говореше, аз постоянно я гледах в устата, гледах как при говоренето устните й се отваряха и затваряха (както при правене на свирка) и получавах ерекция, като седеше до мен. Така и не й казах, че я имам за нещо повече от най-добра приятелка, до момента, в който тя си намери гадже. Тогава започнах да я ревнувам много, не се сдържах и й казах, че я искам. В този момент тя също ми каза, че през цялото време ме е харесвала, чакала е да направя първата стъпка, но аз така и не я направих и тя затова си намерила гадже. Когато й признах чувствата си, тя нейните към мен - също, аз не се сдържах и й казах за съня, в който тя ми духа. Отговорът й беше - "А искаш ли наистина да ти духам? " Как да й бях отказал, при положение, че от доста време си мечтаех как красивите й месести устни галят кура ми - казах й, че искам да ми направи свирка, изобщо не ми пукаше, че беше с друго момче. Направи ми свирката и свърших в устата й. Един месец след това продължавахме да имаме полови контакти, т. е. тя изневеряваше на приятеля си с мен. В крайна сметка тя се раздели с него и станахме официално гаджета - вече сме заедно от две години.
Изводът е, че когато природата събере двама души от противоположен пол, със сигурност няма да е, за да са приятели.

42.   Може, но когато вече си обвързан, женен с деца - нека приятелството да е на повърхностно ниво. Най-малкото защо ти не излизаш с тях, а тя е винаги сама с него?
И да, да свършва в ръката си (WTF) пред нея значи е имало нещо между тях, защо иначе да го прави.. , освен ако не е някакъв тотален creep.

Та да отговоря по-ясно на въпроса - по принцип е възможно приятелство между мъж и жена, стига то да не стигне много дълбоко и емоционално ниво, защото шанса да изпиташ нещо е голям в течение на времето, ако връзката между двамата е силна.
Но в твоя случай бих се притеснила - случката с ръката е повече от странна. Сигурно ти казва истината (щом въобще ти е казала за това), но във всеки случай е нещо, което нея трябва да я отдръпне...