Уж случайна целувка
Здравейте. Жена на 26 години съм и имам сериозни чувства към моя близка приятелка, която не подозира нищо. Не ме разбирайте погрешно, наистина я обичам като приятел и държа на нея. Но и чувствата ми си казват думата. Тя не знае, че съм бисексуална, по нищо не си личи, нито съм й намеквала за това. Постоянно й показвам, че я обичам, но само до границата на приятелския начин. Тя е против различните сексуални ориентации, затова и нямам абсолютно никакъв шанс с нея. Има големи морални ценности, които много уважавам, но и ме затрудняват, защото.. искам да я целуна. Никога не бих рискувала приятелството си с нея заради чувствата ми. Затова ви моля за съвет как да създам уж случайна целувка. Така, че да не си личи, че е планирано и нагласено и в същото време да не стане неловко, нито да има някакъв проблем след това, или да създам съмнения у нея. Сещате ли се за онези прегръдки, в които и двамата човека си слагат главата на едната страна и почти се целуват без да искат? Търся съвети за подобни ситуации. Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Това е доста деликатна тема... подозирам, че не искаш "само" да я целунеш, ами и нещо повече. Бих те посъветвал да не се опитваш да правиш такива неща, щом толкова се страхуваш да не развалиш приятелството ви. Ако обаче другото надделява в теб, можеш да си измислиш история как си се целувала с някакъв, на него не му е харесало и да я питаш да я целунеш, за да може да прецени. Все пак за финал ще ти кажа, че въобще не е добра идея това щом толкова се страхуваш.
М23

2.   За истинска целувка забрави, няма как да стане 'случайно'. В най-добрия вариант може докато се целувате за здравей/чао да я целунеш по-близо до устните.

Проблема е че това нещо като цяло е кофти, ти нарочно правиш нещо с което тя не би била съгласна. Така че просто забрави тази идея. Потърси друга дама с която да си паснете в романтично/сексуално отношение и задоволявай нуждата си от интимност там.

3.   За 26 годишна жена фърчиш доста в облаците, представяйки си сцени от розовите романи. Ако съм хетеро, би ми било много неприятно някой гей да ми пуска езици. Тази жена ти е показала отношението към гейовете. Като ти е толкова добра приятелка, защо не знае тази подробност за теб? Именно, такива внезапни, уж случайни целувки, може да я отвратят от теб и да те нарита. Поне, аз бих. И, не защото си би, а защото налиташ на целувки, без да си се уверила в моето съгласие.

4.   Авторката: Може би трябваше да уточня нещо.
1. Определям се като бисексуална само заради чувствата си към нея. Харесвам мъже и това ми се случва за първи път. Нямам влечение към други жени, нито желание да опитвам каквото и да било с някоя друга. И тя не е просто обект на който гледам сексуално, защото имам нужда от интимност. Ако имах нужда просто от това, щях да го търся другаде. Наистина обичам конкретно тази жена.
2. Дори да искам да се случи нещо повече от целувка, не бих, точно защото не искам да разваля приятелството ни.
3. Идеята ми не е да й пускам езици! :D Как ще искам това, щом ви питам за "случайна целувка". Искам просто бърза едносекундна целувка. Не някакво мляскане. Колкото да усетя устните й за секунда. Прекалено важна ми е, за да си позволя нещо повече от това и да я отвратя.
Номер 2 - Ние не се целуваме за здрасти и чао, дори по бузата никога не сме се целували. Само се прегръщаме.

5.   Авторката: Номер 3, както казах, искам да изглежда случайно. Не да й налитам. Ако исках това, до сега да съм го направила. Наясно съм, че тя не би била съгласна за целувка, не защото я е гнус(примерно), а защото е против близостта от този тип между две жени. Но ако знае, че е случайно, едва ли ще има проблем, тъй като не изглежда като налитане.
Хора, познавам я от много време и всеки път в който я видя едва се сдържам да не я целуна, когато сме глава до глава. Просто е много трудно да си влюбен в човек, който ти е близък. Имаме си физическа близост, такава приятелска. Но колкото е приятно, толкова е и трудно. Влюбвали ли сте се? Представете си да стоите лице в лице с човека в когото сте влюбен, но не можете да го целунете. Да помиришете любимата си храна, но да не можете да я опитате. Ето така се чувствам аз всеки път с нея. Това да я целуна "уж случайно" не е просто някаква прищявка, а е защото вече ми е много трудно да се въздържам около нея, а в същото време приятелството ни е ценно и не искам да я шокирам и отвратя. Не ме съдете, наясно съм, че това не е добре. Но мисля, че само човек, който е изпадал в тази ситуация би ме разбрал. Тук просто търся съвети как да измисля тази целувка. Не питам правилно ли е, или не.

6.   Не ми харесва идеята ти. След като знаеш отношението ѝ към различните сексуални ориентации (никой не е и длъжен да ги харесва), стой настрани, спазвай дистанция. Само ще я отвратиш. И човек трябва да бъде принципен- като си приятел нямаш сексуални мераци към приятелите си. Иначе вече няма приятелство. Ако я уважаваш и цениш като приятел, няма да кроиш такива плитки и елементарни номера. Ако тя наистина е умна, би разбрала колко "случайно" я целуваш. Аз имам приятелки, но не се целувам с тях, нито интимнича. Приятелството е духовна категория, не го мърси с пошлости.

7.   Направи се на тъпа, земи един страпон и я зариби с някъв жертвен филм, да те съжели и да свали гарда. Тя веднъж да ти направи изключение, се някога ще завтори