Има ли бъдеще такава връзка?
Здравейте ще бъда кратък. Въпроса ми е напълно сериозен към вас. Има ли бъдеще една връзка ако един от двамата не иска да работи? Но за сметка на това идвамата са щастливи защото си пасват по характери и в абсолютно всичко останало се разбират и се обичат много

Коментари

1.   Според мен ако жената не иска да работи, но мъжът е съгласен и има финансовата възможност разбира се, може тя да не работи. Приятно е да е отпочинала и да му осигурява спокойствие и комфорт вкъщи, след това може да гледа децата. Аз лично не бих си стояла само вкъщи без работа, преди имаше такъв период и скуката направо ме побъркваше. Като не работех бях в депресивни състояния, сега като работя няма такова нещо вече.
Обратният вариант жената само да работи и тя да издържа мъжа според мен не е приемлив. Изключение може да се направи единствено при сериозни здравословни проблеми или ако той има доходи от друго (инвестиции, наеми). Аз не бих се хванала с някой, който само бездейства и не иска да подхване никаква работа.

2.   О, имам поне 3 приятелки, които си харесват този начин на живот, а на две от тях дори мъжете им не са заможни. Всички са с над 20 г брак.

3.   Въпросът е защо не иска да работи. Мързел най-вероятно. Ако е жена, ще се оправдава как чисти по цял ден, прави 5-степенно меню всеки ден и т. н. Ако е мъж- ремонтира колата, някой уред и т. н. Но най-често пият кафенца/ биричка с дружки, харчат за дрехи, обувки, козметици/ дават пари за пиене, ескорти, проститутки и цигари. Ти бачкаш, другия си угажда. Това не е щастие, нито разбирателство. Използване е.
Има смисъл в твоя случай, ако е супер яката, натокана красавица, която прави супер страхотния секс. Но пък с твоите пари ще и покриваш глезотийките, все едно си плащаш за секс. Малко като проституция. Мечтата на глупавата жена. И донякъде и на ограничен мъж. Мъж с жена кифла.
За всичко ще си ти. Тя ще си се краси за теб, вика "мило/мили" и до там.

4.   Ако това няма да се отрази негативно на семейния бюджет, защо не? Ако мъжът изкарва много добри пари и има възможност да покрие не само базисните нужди ами и ваканции, облекло и прочие, чудесно. Опасявам се обаче че малко господа изкарват необходимата сума за да може дамата да си позволи да не работи.

5.   Има бъдеще, ако работещият е готов да го носи на гърба си. Това го разбирам само ако има сериозни здравословни проблеми. Иначе търтеи мразя.

6.   Лично според мен не. И защо да не работи? Възможно е, ако не ми товари бюджета, което обаче не виждам как ще стане, ако не работи.
Имам такава приятелка. Неработеща, увиснала на плещите на приятеля си. Знам също и че както беше окей той в началото тя да не работи, сега и дава зор да почва работи.
Характер и любов, ама любовта не храни.

7.   Докато има балами, ще има и тарикати.

8.   Моето мнение е като номер 1
М45

9.   Дажи и да не са проблем парите, това безцелно висене за мен е притеснително.

10.   Ако работещият не е арогантен задник, който приема работата на другия за върховното качество в семейния живот, има бъдеще! Ако работещият е тесногръд нарцисист като онази персона в темата за майката, дето все не е доволна от дъщеря си, която е адвокат, не, нямат бъдеще! Можеш с безработен партньор, можеш и с работещ! Но не можеш без мозък или правилна преценка на нещата. Тук никаква работа на партньора не те спасява от провал - даже да е петролен шейх!

11.   Имах такава приятелка, която я издържах. Не ми тежеше. Много я обичах. Познайте обаче какво правеше тя през свободното си време? Чукаше се.. На въпроса ми: защо? Отговорът беше: "от скука". Сега няма представа къде е и какво прави.
Искам да кажа, че някои хора не могат да осмислят свободното си време, а го запълват с глупости.