Какво ви е отношението към снимки на бившите?
Въпросът е и към мъже и към жени. Пазите ли си ги и показвате ли ги на настояшия партньор, дори и по интимните, или ги криете. И имате ли интерес към старите снимки на половинката или ви е все тая.

Коментари

1.   Интимни снимки с бивши нямам. Имам само от една 5-годишна връзка снимки от почивки и ги пазя, но и партньорът ми има разни, които пази от предишни 2 дълги връзки.

2.   Имам да, все пак не съм паднала от друга планета, имам минало преди да се е появил последният в живота ми. Няма да хвърлям спомени заради желания на други, ако иска от мен да залича миналото си чрез хвърляне на снимки и подобни комплексарски глупости, то той няма да е в живота ми.
Не, нямам специален интерес към снимки с бивши, общи са. Рядко разглеждам снимките въобще и попадам и на тях между другите, просто част от миналото ми. Но моето минало, мои си спомени.
Човекът до мен също има свое минало и снимки, нормално. Дали и колко ги гледа не знам, пък и не ме интересува. Те са си от негово минало, негови си спомени. Знам, че има хора които ревнуват от миналото на партньорите си, за мен това е някаква обсесия.

3.   Който пази, значи още милее. Нямам нужда да зяпам предишни изгори, нито да пазя. Каквото било, било. Намирам за пошло и извратено да пазиш и показваш снимки.
Единствено бих приела, ако става въпрос за души, които са имали дете. Там вече другия е майка/баща. Ама някой да ми пази снимки на всяка в живота си, пък да ми ги показва.... Ще си помисля, че ни сравнява и иска да ревнувам.
Всичко съм изтрила и хвърлила.

4.   Показвал съм мой снимки с други момичета, както и какво са ми изпращали. Жена ми също ми е показвала. Понякога си разказваме и по някоя стара история за това какви сме ги вършили. Това са събития от преди десетина години, отдавна изгубили всякаква стойност, така че не ни е никакъв проблем и на двамата. Същевременно мога да кажа, че връзката ни стана още по-силна от както започнахме да си споделяме подобни неща.

5.   Ами спомен си е, ако е толкова непоносим, по-добре е да се изтрият. Мен не ми пречат, стоят си на стария компютър и рядко се сещам за тях. Но понякога е хубаво да си спомниш, че си бил обичан.

6.   Не пазя абсолютно нищо от бивши, не ми трябват, не съм сантиментална. Интимни снимки нямам. Имаме само семейни снимки с мъжа ми и децата.

7.   Отношението ми към такива снимки е пълно безразличие, докато същите са на надгробна плоча или некролог. Лека заинтересованост, ако са в дома ни. Силно неодобрение, ако половинката често ги гледа.

И ми е все тая какво ще говорите за хорското минало! Ако някой е в миналото и често се присещаш за него, това е знак, че или имаш някакъв неназован проблем с настоящия и ти се иска да бягаш при друг, или не си го забравила. И двата варианта не са ОК - ако има проблем, се решава с разговори и съответните мерки, не с "дали пък от втория път нещата с Х няма да се получат". Колкото до тия, дето са с един, а въздишат по друг... пълен егоизъм! Като ще въздишаш по другия, освобождаваш длъжността и ходиш да го агитираш да те приеме пак! Ако няма да го правиш, се заемаш да приключиш с въздишането, което включва /в този случай/ унищожаване на снимките като вид котва, която те тегли натам.

Накратко - зависи си от ситуацията! Това горе важи за обикновени снимки. Интимните - с или без миналото на скъпата, отиват в огъня! Ако тя не ги изгори, ще го направя аз! Не вярвам, че има някакви страшно важни спомени, които налагат наличието на части от анатомията на бившия ѝ на снимка. Ако на някой му се прииска да възрази, замислете се за обратната ситуация - мъж се жени, ама в някакво чекмедже държи да речем гола снимка на бившата. Ще има ли въобще обсъждане преди снимката да изчезне?

8.   Имам само един бивш, пазя всички снимки. Снимките са от хубави моменти заедно: рождени дни, почивки, купони с приятели... Хубави спомени, така да се каже. Това е моето минало и ми е скъпо, въпреки че с бившия отдавна приключиха отношенията и пламъка беше угаснал доста преди да се разделим. Пазя ги в няколко папки във флашка, т. е не са ми в галерията на телефона. С бившия и в социалните мрежи сме си последователи, но не си говорим, само турим някой лайк от време на време. В крайна сметка, бившия беше много важен човек в моя живот. Благодарение на него съм човекът, който съм днес. Тъй че той е неизменна част от моето минало. Тия снимки рядко ги гледам и не ги показвам. Ако гаджето поиска, ще му ги покажа без проблем, ама не е искал досега. Знам че и той има снимки с бившата и ги пази, не само във фейса ами и вкъщи има, ама мен не ми пречи.

9.   Снимки заедно бившия нямам. Имах две свалени от нета, когато уж бяхме заедно. После ги изтрих и готово. За какво са ми. Този използвач и измамним за какво да го гледам.

10.   Малко съм като N8, с бившия ми имахме доста дълга и пълноценна връзка и си пазя снимките от всякакви събития, нищо че има над 15 години оттогава и си пишеме само по празници. Не ги гледам често, но не съм ги трила. Съпругът ми ги е виждал преди години, не го е правил на въпрос. Аз пък пак преди години съм виждала снимките на две негови, едната даже доста не срамежлива, така да кажа, но и двете не са красиви и не го мисля. Това което съм скрила и никога няма да покажа са четири клипа "от спалнята" с бившия на една флашка, за които се сещам понякога, признавам си че ми харесва да се гледам отстрани а и тялото ми отдавна не е като на 20. Но, това си е лично мое и не касае никой друг.

11.   Проблема е жена ми да не намери снимките и видеото със секса и да мърмори, иначе си пазя всички снимки и видеа.

12.   Веднъж съм показвал на моята такива снимки, просто ги подхвърлих да ги намери и види, защото много ме беше ядосала. Снимки по монокини на плажа с една сладка блондинка. Видимо се издразни и я държа няколко дни, а после започна да ми се умилква и много яко я праснах отзад, но търпеше.
М36

13.   Имам бивш приятел, който активно пазеше снимките на бившата си приятелка - даже и в социалните мрежи, хората най-вероятно си мислеха, че още са заедно. Такива им бяха тогава взаимоотношенията - единият искаше "rebound", другият пък не спираше да пише и да разказва за новите си сексуални приключения. Е, познайте за мен как завърши тази красива любовна история - принцът ми е изневерявал с нея. Бяха от разстояние и това беше основната причина да се разделят - прибира се в родната стряха нашият и, хоп, при нея. Прибира се обратно в столицата и, хоп, при мен. И така, докато не разбрах от общи познати за какво иде реч. 4-5 години по-късно дочувам от разни места, че ситуацията е същата с допълнителен бонус - излъгана девойка, която живее в чужбина и смята, че господинът е любовта на живота ѝ, докато той си е в България и се разнася по нечии легла (вече и доста разнообразно)...

Като нещо ще приключва, или приключва изцяло по всякакъв начин, или просто не приключва. Толкова по темата. Аз снимки с бивши нямам, но за сметка на това, със сегашната си половинка - много.