Уж ме харесва, а сега ме отбягва.
Здравейте! Аз съм на 24 години, момиче. Ще разкажа набързо, за да не ви тормозя със словоизляния. :) Случи се преди около десетина дни - видяхме се с приятели, Той беше там. Виждала съм го и няколко пъти преди, но просто отбелязвах, че е готин и дотам. Не знам какво стана тогава обаче - започнахме да си хвърляме погледи от двата края на масата, след това, докато вървяхме, заставахме близо един до друг, "случайно" се докосвахме и т. н. Почти не си говорихме, просто търсехме близост. Отидохме в някакво заведение, където той вече взе инициативата и почна да ме целува, прегръща, каза ми, че съм най-прекрасното момиче, което е виждал от много време. В началото бях шокирана и доста объркана (имах сериозен приятел, но в последните месеци чувствата ми към него избледняха... и все пак още бяхме заедно. Разделих се с него преди няколко дни заради обекта на сегашните ми чувства). Държах се хладно, той пожела да ме изпрати, но отказах. След няколко дни пак се видяхме в обща компания, държа се сякаш не ме познава. Приятелите му казват, че е много притеснителен сред хора, а и някакво момиче май му е спретнало кофти номер преди време и сега е резервиран. Въпреки това разбрах, че ми е искал номера от общи познати, защото се интересувал от мен. Както и да е, стана ми ясно, че аз ще трябва да действам и му поисках номера - даде си го и след като се разделихме ми писа, че се надява да се видим скоро. Откликнах, предложих му среща, писах му - започна да се държи някак хладно. Срещнахме се един път в друга компания - нищо. И сякаш не съществувам от този момент. Тръгва си без да ми проговори, пълен игнор. Проблемът е, че взех сериозно да се влюбвам - сърцето ми се свива като си мисля за него (денонощно), познатата ви история. :) Та се чудя какво да правя - хем ме харесва, хем ме отбягва. Омръзна ми да му пиша и да го търся, защото ако изобщо отговори, ще е нещо студено и неопределено. Мисля, че събрах смелост да го питам какво аджеба иска - да го чакам ли, да го преживея ли, какво ли? !

Та Вие какво бихте ми препоръчали? Интересно ми е да чуя чуждо мнение, а и имах нужда да споделя някъде. Благодаря! :)

Коментари

1.   Ако ти има телефона, не му се обаждай повече.
Иначе - намери го ти във фейсбук, но не му пиши - само покана за приятелство, остави го той да прояви някаква инициатива, но като му станеш приятелка във фейса, ще може да види твои снимки, интереси и ще се сеща за теб.
Добре си направила, че си скъсала с приятеля си, преди да тръгнеш на „лов“. Браво. Честен човек си. Успех, ще срещнеш любовта, сигурна съм, но не я насилвай - трябва да е споделена, за да е истинска.
А.

2.   Браво на момчето, научило се е как да ловува. Мацка, обаждала си се, писала си му, предложила си да се видите, стига вече. Няма нужда да му се залепяш. Сигурна съм, че момчетоима чувството, че си като лепенка. Отдръпни се и се забавлявай :)
Не мсиля, че е добра идея да му пращаш покани във фейсбук или където и да е било. Все пак ти си тази, която директно му е поискала телефона.

Лола

3.   Показала си му достатъчно ясно, че се интересуваш от него. Недей повече, изчакай. Ако той се чувства готов би трябвало вече той да поеме инициативата.

4.   Не го търси повече... ти самата си видяла, че не става така. Отдръпни се и се прави на недостъпна като се видите, нека разбере, че си го преживяла. Понякога, а ко не и в повечето случаи преди да стане нещо между двама души си играят известно време на гоненица.

5.   Благодаря за отговорите, хора, имах нужда! Наистина ще изчакам да видя какво ще стане... казаха ми, че трябва да съм търпелива с него така или иначе. (:

От авторката

6.   Какво стана??? :)))

7.   И на мен ми е интересно какво е станало. :)

8.   Кажи какво се случи, авторке, че съм в сходна ситуация?