Инфантилни мъже на възраст
Здравейте, интересно ми е дали познавате или имали ли сте връзка с мъже, които са вече на възраст, например от 30+ нагоре, но ментално да се държат и мислят незряло. Моите впечатления са, че такива мъже са по-безотговорни, в повечето случаи не могат да поддържат нормална връзка или разведени, защото жените са ги натирили, обличат си се както са си ходили на 20. Често си говорят за миналото. На мен лично ми е някак тъжна гледка дете в тяло на възрастен, като нямам предвид, че един мъж трябва се държи като улегнал чичак, за да е читав, но по-скоро ме интересува какво ви е мнението за обратната комбинация- отказващ да порастне мъж.

Коментари

1.   С две букви казвам всичко- "КП" :)))))
Чукай на дърво и това е, не можеш да им помогнеш.

2.   Че то масово са такива. Познавам и на 40г, кефещи се че приличат на 20г бройлерчета. Ходят раздърпани, живеят с маминка, играят на компютърни игри. Дърти мъже с ментално развитие на тинейджър. И се чудят защо аджеба никоя не иска връзка с тях.

3.   Какво ти пука на нас какво ни е мнението?
Ако си жена, не се занимавай с такива мъже, като не искаш и това е, защо трябва да коментираме?
Онзи ден в 94 за 1 спирка се наслушах на такива разговори между 2 млади жени, че тия инфантилни мъже са ви най-големия проблем.
Простотия след простотия, не знам дали мъжете са инфантилни, обаче жените сте си със същия акъл и на 16 и на 20 и на 35 и 55

4.   Има такива... тяхното държание е Кифленско -откъдето и да го погледнеш.... , просто такива типове си мислят, че почват да градят бъдещето си на 45-50 годишна-възраст. Всякакви ги има, свят голям, хора -различни.

5.   Да, виждала съм такъв мъж, който е на години, но постоянно стои с майка си като дете.
Виждала съм и такива на години за семейство, но си цъкат онлайн игри по цял ден.

6.   Жените все искат обратното на това, което са намерили. Едната ще каже "дръж се по-младежки, какво приказваш като пенсионер". Тая пък инфантилни били. Какво лошо има да говориш за миналото?

7.   Егати инфантилната тема... Ти сега ли разбираш, че повечето хора си остават на инфантилно ниво? Техен си избор... Ако не можеш да го преодолееш психически, препоръчвам психиатър...

8.   Не разбрах какво толкова интересно има в такива индивиди, та чак им е посветена тема в сайта? Пак ще кажа- така го разбират, така живеят, животът си е техен.

9.   На мен пък ми е писнало от пундретини, които искат да си остана цял живот момче отворено за всичко извън чертата/ границата. Да ми обясняват, че съм нямал живец, хумор, не съм ларж и ми личат годинките и кинтите. Искат ме улегнал бълък или бъг, за да се правят на главни и вървежни пред изпадналите в немилост приятелки от пълнежа- контакти без значение.

10.   Цъкали игри :Д ще цъкат що да не цъкат, жената може да гледа цял ден сериали и снимки в инстаграм и дебелее гъза, не се брои а? Това е същата дигитална и вредна зависимост като игрите, с разлика, че от игрите поне може да се научи чужд език, да тренира логика, памет и т. н., а от сериалите и инста само се тъпее.

И аз цъкам, но си ходя на работа, спортувам, имам хобита, готвя, чистя, гледам да се развия професионално и т. н,

Дали дадения човек ще седне пред телевизора/компютъра или др в свободното време, важното е все пак да има баланс и да си върши всички други задължения нали?

И към авторката:
Може да има хора незряли да, но това, че не се обличат като пенсионери и говорят за миналото си, нз как ти пречи.
Незрял човек разбирам, който няма отговорности и планове за живота, не се старае и т. н., освен, ако вече не е успял.

М. 28

11.   Интересна тема! По-интересен обаче ще ми бъде отговорът на заяждането, който скоро ще се пръкне под формата на тема, озаглавена "Инфантилни жени на възраст". Познавайки пишещите тук, ако вече не е пусната, то темата ще бъде пусната до 3 дни максимум.

12.   Ми някои сме такива.
На теб това защо ти пречи?
Да не смяташ да се омъжваш за такъв?

13.   Не просто познавам, аз съм такъв мъж и се чувствам чудесно в кожата си. И аз не харесвам разни превзети, преждевременно състарили се ментално повлекани, които са се взели твърде насериозно, тъй че чувствата са взаимни ;)

14.   Само не разбрах защо на 30 да не се облича като на 20? ! Някаква възраст за дрехите ли има, що ли? ! Аз съм жена и на 20 си ходих с дънки и маратонки, на 35 пак така си ходя. Не виждам защо за мъжете да е различно.

15.   До 6.
Че тя и авторката така прави. В две изречения иска противоположни неща - едните й били инфантилни, другите - чичаци. Вероятно е на около 20 и смята че светът се интересува от нейното мнение, макар да няма такова.
Аз ще ви кажа защо мъжете играят игри на 40 - щото им е писнало за се занимават с превземки от женски пол, които не знаят какво искат и 5 пари не дават за мъжа до себе си. Що пък да не си прави човека кефа, както го разбира, така или иначе смисъл да се натяга за жена - няма. Може - прави го. Вие стойте и го обсъждайте, докато биологичния ви часовник неумолимо тиктака...

16.   От авторката От чисто психологическа гледна точка се замислих защо при някои хора, се получава така, биологичната им възраст да не съответства на нивото на емоционална зрялост и ми беше любопитно, нищо повече. Нито съм тръгнала да се женя, имам си и мъж, и дете. Не укорявам който и да било и не е задължително това да е само при мъжете, има и жени такива. Питах за мъже, защото един приятел от младите ми години, който не бях виждала скоро, ме накара да се замисля. Въобще не беше този човек, който си спомням оттогава, тогава беше весел и неозлобен. И сега казва, че в главата е на 20, и човек би си помислил, че трябва да е супер, а той не е щастлив, един такъв цялата му държава и всички около него са му виновни, на външен вид занемарен и остарял. Жена му още навремето го беше оставила, хем с дете, че си живееше като ерген, въобще бягал е винаги от отговорности и сега светът му е крив и си пие сам или с такива като него, жена не можел да свърти за дълго. Сам си казва, че живее в миналото, връща лентата назад, явно му се иска да е все млад, а трудно приема, че времето тече напред. На мен това ми подейства депресарски.

18.   Какво точно означава "обличат си се както са си ходили на 20"? Ами това си е тяхна работа как се обличат, не е това най-важното в един мъж. Така му харесва, така ходи. Важното е да са чисти дрехите. Останалото е въпрос на вкус и нито един мъж със самочувствие и себеуважение не би променил стила си само защото на еди коя си не и допада. Ако един мъж на 40 се поддържа и не е чичко със шкембе, естествено че може да се облича като младеж. Все едно на теб някой да ти каже че щом си 30 трябва да изхвърлиш секси дрешките и да се обличаш като леличка.

Какъв е проблемът ако цъкат игрички в свободното си време? Ако работи има право на свободно време. Времето со е негово, той ще реши какво да прави. Ти защо си мислиш че да отделиш време за прическа, маникюр и грим е нещо в реда на нещата, но да поиграеш онлайн е инфантилно? Нещо объркана представа имаш за нещата, авторке.

19.   Познавам, да. На 28-30 години без желание да живеят самостоятелно, живеят на квартири с приятели, мама и тати събота и неделя перат и оправят дрешките, нямат приятелки и т. н. Еми, жалко е да. Мъже на 30 години с оредяваща коса, които наричат себе си “млади момчета”. Не мислят за дом, брак, семейство, а за мачове, дискотеки и простотии. Не могат да поемат отговорност и да се погледнат от страни, но времето минава и заминава и отнася и възможностите със себе си. Според мен и на 35 ще бъдат същите.

20.   Вижте хора, не е нормално да си на 40 и да се обличаш като тийнейджър.

21.   Дори и авторката сама си противоречи! Няма да обяснявам къде прочетете! Това показва че жените са хаус в главата и не знаят какво искат от себеси от другите!

22.   Инфантил за мен е равно на паляк. Да ми се прави на клоун и да пуска някакви нелепи "шегички", да ми се кефи на простотии в нета и по телевизора, например на Рачков, Радков и подобни клоуни. Да ме кара да ги гледам с него. Да има Тик-Ток и да пуска нелепи клипчета... да се хили идиотски на чужди... Ужас. Такъв тип не мога да издържа и един час. Да ми ходи размъкнат със съдрани дънки, или по анцунг също мразя

23.   № 21, ти си неграмотен, бе! Седни научи как се пише думата хаОс, ама с твойта празна глава тва няма да се случи. Неграмотност навсякъде, пък тръгнал мнения да дава и то тъпи и безпочвени.

24.   20, а как трябва да се обличам на 40 ( или 35 в моя случай), ако можеш да ме "осветлиш"? ! ;))

25.   Като един, който тук обясняваше как на 45 започвал да си гради бъдещето...

26.   16, ако тръгнеш да се жениш, работата я пише "бегала"! Уточнение - мъжете се женят, жените се омъжват /според това от какъв пол е онзи, с когото се обвързват/. Спокойно, не се заяждам - често го бъркат, защото се подвеждат от израза "ще се женим" и решават, че това важи и индивидуално, т. е. всеки от двамата се жени. По-скоро исках да го напиша, за да го има черно на бяло и току-виж някой научи нещо полезно от тази тема.

27.   Защо в тоя сайт се имате за някакви психолози-експерти, вие "съветниците"? Някакви бумери на 40-50-60г. какво пишат и какво мислят за такива, какво някой му пука? А мислили ли сте, че не всеки иска семейство и връзка? Проектирате вашите остарели мисления, като някакви универсални правила, които всеки трябва да следва. Радвайте се, че този сайт се поства трудно и модерира

29.   Когато дойдохме, мислехме, че сме тъпи. Ама като видехме женските коментари в темите, си казахме "Щом тия си вярват, че са умни, то ние сме минимум гениални".

32.   За мен да цъка игри не минус, стига да не е някъв обсебен до степен, в която вече е нездравословно (гейминг адикция). Няма ядове ако е нормално хоби/равлечение, и е в ако се кефи да цъкаме заедно.

33.   Номер 32, "Snipperclips" за Nintendo Switch е чудесна отборна игра, която е много подходяща за сплотени двойки. Играта е увлекателна, изисква логическо мислене, съгласувани действия и задружни усилия от двамата. Всеки провал пък води до забавни моменти и смях. :)

- Кифлоприземител

35.   На мен не ми пречи, че в много отношения мъжът ми и децата са на тийнейджърски акъл. Карат екектрически тротинетки заедно, бръмчат с мотори, карат колело, моторна лодка, сърф, ски, кънки на лед, тенис на маса, тенис на корт, вършат щуротии заедно, изобретяват разни неща.. Само, когато започнат да спорят се чудя, кой всъщност е по-зрял, децата или мъжът ми.
Мъжете в много отношения си остават като деца. Баща ми до последно си беше едно голямо усмихнато дете и само седмица преди да почине отново летя с парашут и караше кола и колело, нищо че ракът вече почти го беше стопил.