Решението на дейтинг проблема
Програмистите са на път да решат мачването един път завинаги!

Представете си че към традиционната програма Тиндър се добавя един бутон - "Най-доброто към момента".

Този бутон, агрегира всички ваши исторически данни - от места, които посещавате, хората с които комуникирате най-често, работата която изпълнявате, и т. н. и базирано на сложен алгоритъм ви посочва най-добрия матч от другата страна. И това е само един човек, който също вие ще сте му най-добрия избор. Не казвам, че ще е лесна работа ама ако работи безпристрастно и хората са доволно ще е яко, не мислите ли :-)

Коментари

1.   Не, не мисля, че алгоритъм трябва да решава кой е най- добрият избор... като студена математика е.
Емоциите къде остават? !

2.   Пий си хапчетата. Стига с тия програмисти. Те не могат да опазят личните данни, ти някакви алгоритми тип "Всевиждащо Око" ми разправяш...

3.   Решението на всички съвременни дейтинг проблеми при младите е изтриване на всички социални мрежи под каквато и да е форма и комуникиране само с телефонни разговори и разговори на живо. Нещо, което е невъзможно при младежта, защото ще те обявят за загубеняк. А накрая на живота си с какво ще могат да се похвалят съвременната младеж? Бях зает(а) безцелно да си кача 500000000 снимки и сторита за да получа одобрението на останалите. Тези теми за депресирани 14 годишни идват оттам.

4.   Скоро това ще е възможно. Развитието на изкуствения интелект напредва и скоро това ще е реалност. До 2030-та година, когато е предвидено да настъпи така нареченото събитие "Singularity" за изкуствения интелект, би трябвало да е имплементирана добре в обществото подобна опция.
Обикновен алгоритъм също може да свърши работа, но според мен ще има далеч повече опции с изкуствения интелект, който се разработва към днешния момент.

6.   Такова нещо имаше при Сън Мун - един корейски сектант, подбираха двойките и после колективно Мун ги женеше по стадионите. Бяха от най-различна националност. Колко са траели браковете, не знам. Мун прибираше парите и беше свръх богат, умря преди години.

7.   Приложението за запознанства OkCupid предлага нещо подобно на описаните от теб съвпадения, само че не ти предлага само един привидно най-подходящ за теб човек, ами всеки един потребител и от двата пола бива оценяван според попълнените данни и за целта има едно поле за съвпадения по проценти, наречено "Match %". Но това въобще не може да се счита за надежден начин за преценка на хората, тъй като всеки може да напише за себе си какви ли не лъжи и програмата лесно бива подлъгвана.
Мога да кажа, че поне 95% от всички жени в детеродна възраст там, пишещи там "Търся сериозни отношения, добра и земна съм и търся обикновен мъж, търсещ същата жена" са големи лицемерки, а много от тях - без никакво предизвикване - бълват такива гнусни словоизлияния, от които и кварталните пияници биха се засрамили. И така веднага показват нагледно, че привидно миличкият текст в профила им е просто едно престорено самовъзхваляване, което не отговаря на нрава и ценностната им система.

Приложението Bumble пък задължително изисква при взаимно съвпадение жената първа да заговори мъжа, като се залага на това, че така ще се избегне обичайното мълчание на жените, които киснат в такива приложения предимно с цел да получават безплатно внимание и да се забавляват, четейки писмата на мъжете, които после трият. Само че и това не работи, защото жените там пишат "zdr", "Как си? ", "Здравей те" (като две отделни думи, което е честа грешка при много жени) и други подобни безсмислици, които самите те не понасят, ако мъж им напише същото. Затова и такива жени, нямащи представа как да започнат смислен разговор или хитруващи нарочно с подобни първи заговаряния с 1-2 думи, веднага отиват в кошчето.

Най-добрият начин приложенията за запознанства да работят е по следния начин:

1. Задължително се изискват попълнени данни и текст с описания на себе си и на търсения човек с дължина най-малко 500 знака за всяко поле. Дори и само това веднага ще откаже 80-90% от най-несериозните хора, които се натискат да киснат там само с цел получаване на внимание и губене на времето на сериозните хора. Докато този профил не бъде ръчно одобрен и не изпълнява изискванията, да стои невидим за другите профили и ако до седмица не бъдат въведени данни, да бъде изтриван от системата;

2. Задължително да има поне две снимки, които да се правят непосредствено с телефона и с въртене на камерата от три различни гледни точки (леко отляво, леко отдясно и отпред), за да се докаже, че лицето отсреща е истинско и не се хитрува с хартиени снимки или заснет екран с чуждо лице. Това и в момента се прави в някои приложения, само че е по желание и просто се добавя една значка в профила, че той е потвърден с истинска снимка. Профил без такова доказателство да няма право да получава и праща писма, да стои невидим за всички останали профили. Всички други снимки - от трета нататък - може да са качени от твърдия диск или от телефона. Всяка промяна на текста или данните в профила задължително да изискват направата на нови две такива снимки с камерата от различни ъгли с цел удостоверяване. Да се изискват нови снимки и всяка година от датата на регистрация. Тези нови снимки да заместват предишните такива, за да покажат как изглежда този човек сега, а не някой целенасочено да лъже останалите със стари снимки отпреди 5-10 години. Профил, който не обнови снимките си по този начин, да става заключен и невидим за останалите, докато не изпълни условието;

3. Задължително да присъства поле за попълнени: ръст, килограми, дали човекът има вече деца или не (и колко на брой са, ако има), дали желае деца в близките години или не желае. Ако някои от тези данни не бъдат попълнени или бъдат изтрити впоследствие, профилът да остава невидим за всички останали профили и да не може да се ползва, докато не бъде всичко според изискванията. Отбелязалите, че имат дете/деца задължително да трябва да попълнят поле, избирайки една от двете възможности: "Бих се събрал(а) с човек, който също като мен има дете/деца" или "Не бих се събрал(а) с човек, който също като мен има дете/деца". Непопълването или изтриването на това поле да води до неодобрение на профила;

4. Задължително да има поле "Къде бихте излезли на първа среща" и с възможни отговори: "На разходка в парка", "Само в ресторант или ще среща", "Само в кафене или ще откажа среща". Това отсява голяма част от несериозните хора, чиято цел не е опознаване на човека отсреща, а да се облажат с почерпки, плащани от другия. Програмата после задължително ще показва на отсрещния пол САМО и единствено тези профили, при които има съвпадение на мястото за срещи, т. е. ако една жена е отбелязала, че предпочита първата среща да е на разходка, тя няма да може да вижда мъжете, нито те нея, които са отбелязали, че държат първата среща да е в ресторант. И обратното: ако мъж отбележи, че предпочита разходка, програмата няма да му предлага жените, изискващи ресторант. Така потребителите и от двата пола ще получат това, което търсят и предлагат, без да губят време с хора, изискващи съвсем други неща;

5. Да се прави статистика какви действия извършва всеки абонат в самото приложение: колко от прекарваното време на линия е отделено за писане на писма към други хора, колко писма и харесвания от колко човека получава и на какъв процент от тях отговаря, като задължително се ограничи да получават оценки, харесвания и писма от други хора, докато не започнат да отговарят в първото писмо с най-малко 50 знака на поне едно от вече получените писма за деня. Да не може човек да получава писма от повече от 10 НОВИ човека на ден. Да има кореспонденция между двамата човека с поне 10 разменени писма от всеки от тях към другия в рамките на един ден, за да може и двамата да продължат да получават писма и от други хора НА СЛЕДВАЩИЯ ДЕН. Ако не пишат писма два дни, после два дни няма да могат да получават писма от други хора, но ще могат да пращат такива. Колкото повече човек пише (и като брой писма, и като брой знаци в тях), толкова повече писма да може да получава. Когато някой при започната кореспонденция в рамките на 24 часа пише 5 пъти по-малко текст, отколкото получава като брой знаци, програмата да скрива профила на този непишещ човек една седмица. Това веднага ще разкара оттам всички несериозни хора, които само си гледкат харесванията, четат и трият безразборно и/или отговарят лаконично с "Ахам", "Мда" и чакат все другия да пише цели изречения, а те да губят чуждото време. Програмата трябва да е направена така, че да разпознава дали някой ще хитрува, пишейки със случайно написани текстове. Изискването за поне 10 разменени писма също до някаква степен би помогнало несериозните абонати и от двата пола да бъдат сведени до минимум, защото ако някой получи съобщение със случайно написани думи или някакви небивалици, няма да отговори (или ще е с едно писмо и ще спре дотам). Ако някой прочете писма от 10 различни човека и не отговори поне на един от тях, профилът му да се скрива от всички потребители за следващите два дни и да остане така скрит, докато не отговори на изчакващите писма. Потребителят да не може да трие писмо от някого, докато не отговори на него. Така винаги ще запази възможността да отговори в друг ден на изчакващо писмо, след скриване на профила си;

6. Задължително да се изписва последния час, в който лицето е било на линия (това в момента се прави само от Елмаз). Профил, който не е бил ползван повече от седмица, да бъде скриван за останалите потребители и да става отново видим за тях само тогава, когато лицето отново влезе в него и първо заговори с писмо човек от търсената от него група хора. Преобладаващият профили в приложенията и страниците за запознанства са отдавна неизползвани, излишни са и само губят времето на хората, които са влезли там с цел сериозно запознанство;

7. Когато има два или повече профила от един и същи IP адрес, да бъде отбелязвано най-отгоре на тях, че въпросният профил е свързан с друг профил (или профили) и да има препратка към него. Това до голяма степен, макар и не изцяло, ще ограничи подлата употреба на два или повече профила от едно лице, представящо се за различни хора.

Всичко това ще накара хората да бъдат по-сериозни и да не се стига до сегашното положение, при което приложенията и страниците за запознанства НЕ изпълняват своята роля като такива, а са бездънна яма за търсене и получаване на незаслужено внимание, помпене на нечие самочувствие, целенасочени измами и губене на чуждото време.

- Кифлоприземител

8.   Не, не трябва всичко да се контролира изцяло, трябва да се оставя и съдбата нещо да свърши

9.   Не, не мисля.
Най-доброто към момента ако ти предложи дебелата леля Цура чистачката, а пък ти сънуваш 20 годишни мацки, дали ще си доволен?
Хората не си намират партньори, защото често се надценяват. И докато при жените това не е фатално, защото имат лесен достъп до секс и могат да си родят дете от който решат, то при мъжете е пагубно, защото ни секс (освен платен), ни деца.

10.   И да имаше вълшебен бутон за всяка жена (защото те избират, а не мъжете)... пак 40 000 мъже между 20 и 40 ще си останат сами, защото просто не съществува жена за тях.

11.   Няма как машина да знае кое е най-доброто за теб. Те самите хора не знаят. Ако ние самите знаехме, щяхме още на 15 да си намираме най-точния човек и цял живот да сме заедно. Често това е въпрос на усет, подсъзнателни модели, ситуация ако щеш. Често и самия човек не знае с кого би се почувствал добре, преди съдбата да ги срещне. Ти може да си мислиш, че искаш Памела Андерсън, ама да се окаже, че няма какво да си кажете. И от къде някакъв алгоритъм да знае кого би усетил като твоя човек?

12.   Да искаш някакво "вълшебно" бутонче да ти реши проблема с общуването си е истинският проблем. Общуването се учи... с общуване. Авторе, излез от онлайн приложенията и се учи на истинско общуване в реалния живот.

Кифлоизтребителю, два въпроса към теб.
1. Нали външният вид не бил важен за теб? Какви са тези снимки от различни ъгли и биометрични данни, които те вълнуват толкова горещо, все едно ръководиш кастинг агенция за манекенки?
2. Колко жени са "много жени" за теб? Защото постоянно повтаряш словосъчетанието "много жени". Като те чета, и една жена ти е много.

14.   Това само на човек с дуагноза ОКР може да му хрумне.
Знаеш ли кога, ще доверя личното си интуитивно усещане за човека, на една машина лишена от емоции и направкявана от нискоемоционслно същество? Никога.

15.   Номер 12, с лекота отговарям на обърканите ти въпроси (по-скоро нескопосан опит за втълпяване на твои измислици):

1. Можеш ли да си послужиш с цитат на мои думи от която и да било тема, в която да съм писал, че "външният вид не е важен за мен"? Ако си неспособен/на да обосновеш тези твои твърдения, защо тогава ги отправяш точно с тези думи по мой адрес? :)

2. Ако имаш предвид думите ми, че поздравът "Здравей те" е употребяван погрешно, то "много жени" значи стотици жени, които са писали така в интернет пространството; и това включва и Facebook, където също често жените пишат думата така и никога не съм виждал мъж да прави същото. Ако пък имаш нещо друго предвид, постарай се да попиташ ясно и точно, за да не се налага да се гадае какво точно си имал(а) предвид.

- Кифлоприземител

16.   Идеята на тези приложения е хората да си плащат премиум абонаменти за тяхното използване. Ако се получи така, че всеки да си намира гадже в рамките на месец от регистрацията, то приложението за запознанства след време ще остане без потребители, които да си плащат абонамент.

17.   1. В темата, в която искаш отговор на въпроса къде си писал, че външният вид Е ВАЖЕН за теб и твърдиш, че важно е отношението, а като пример привеждаш твоя бивша, която по твои думи била грозновата, с акне и крив нос. Мисля, че не страдаш от загуба на паметта и ще се сетиш без да ти се налага да търсиш тази твоя публикация в личния си архив, но си свободен да потърсиш. Манипулацийките ти не минават пред мен.

2. Чудесно! Значи тогава няма никак да те затрудни да покажеш тук тези "стотици" жени и техните "Здравей те" и да ги преброим заедно. И гледай да са поне 200, защото стотици е множествено число от 100 и следователно трябва да е минимум 2 по 100. Ех, как ти куца математиката, логиката и количественото мислене. А как се прехласваше колко логично си бил разсъждавал. Хахаха

18.   Номер 12/17, ти така и не отговори и не приложи цитат на мои думи, за които твърдиш, че са написани от мен по начина, по който ти искаш да внушиш на останалите в темата. Хвана те шубе, че ще се саморазобличиш в лъжи. Назови точната тема и номер на мнение, за да си проличи явно доколко изопачаваш чуждите думи. Не помня да съм имал приятелка с крив нос. Смешно е да се опитваш да проектираш своите въображения по такъв начин.
Гледам, че и в няколко други теми някаква нервна женица не може да спи спокойно и се върти като пумпал от яд, запънала се е злобно да се заяжда с мен след почти всяко мое мнение и това се е превърнало в цел номер едно за нея, тъй като няма смислени занимания в ежедневието си. Вярвам, че това не си ти.

Относно точка две от твоето мнение номер 17, всеки разсъждаващ човек е наясно, че няма как да се копират отдавна изтрити писма от отминали месеци и години в Елмаз, Тиндър и прочее, както и от отдавна потънали в забвение коментари под стари новини и публикации в дебрите на Facebook. Ако ти си на противоположното мнение, пробвай се да сториш тези неща и след като гръмко се провалиш точно в това, което ти изискваш, заповядай отново да се извиниш за неуравновесеното си отношение. :)
Ако обещаеш да правиш по една свирка на някой нормален мъж със съпоставими на твоите доходи, по-висок от теб с около 13 см (12, 9 см е ръстовата разлика между двата пола в България), за всеки един пример, който от днес нататък срещна с неправилното женско изписване на "Здравей те", тогава имаш думата ми, че заради теб надлежно ще записвам доказателства и ще ти ги предоставям където пожелаеш (поща, скайп и т. н. ). Така ще сториш нещо полезно за нормалните мъже на твоето ниво. Подчертавам: на твоето ниво. Аз свирки за себе си не искам; тях ги разрешавам, само ако преценя, че жената си заслужава.

- Кифлоприземител

19.   Значи много добре си спомняш бившата ти с акнето, за която пишеше, че била под средна хубост, но си се бил прежалил за нея заради привидно доброто отношение в началото, преди да те опозне и да забегне с друг от теб, както правят всички. И видите ли външният вид нямал значение. Намерил си публикацията в архива си, недей отрича. Замисли се по-добре защо жените до една бягат от теб.
След като твърдеше, че били стотици "Здравей те", изведнъж подви опашка с оправдания, че не ги пазиш. Или не си ги броил, а? Пишеш наизуст, както обикновено. И като те хванах в поредната лъжа, бягаш с типичната ти вулгарст и простащина. Откъде накъде стотици жени ще ти пишат на теб? В мечтите ти. Ето затова жените не те искат - защото си невъзпитан и вулгарен циник.

20.   Номер 19, прочети отново мнение номер 18. Разбрахме вече, че си чиста и нежна душица - личи си по изразните ти средства. Продължавай да разкриваш нрава си. :)

- Кифлоприземител

21.   Авторке, спри да му даваш повече трибуна на тоя хахо.
Ще забележиш, че ако никой не се занимава с него, тръгва по коментари да "анализира" и винаги има или преки обвинения (опит за принуда другият да се защити и така да се получи диалог, в който той да отпуск шизофренията си) или започва/завършва коментарът му с въпрос (същата цел).
Поведението му е като по учебник- нарцисизъм с шизофренията разстройство, развива към социопатия.
Просто го игнорирай, нека си пише на воля, после сам си слага звездички, даже и сам си е отговарял някой път и по грешка се е подписвал в отговор уж от друг към себе си. Това е болен човек.

22.   Номер 21, без параноя ще спиш по-спокойно. Стана често явление на някои особи все да им се привиждат кифлоприземители във всяко второ мъжко мнение, само защото не могат да понесат истината.

- Кифлоприземител

23.   В допълнение, номер 21, ако си направиш труда поне за миг да прочетеш отново мненията в темата, но този път безпристрастно, няма как да не забележиш, че Кифлоприземител в мнение номер 7 е писал именно по темата, обосновал е ясно отговора си с доводи, но после се изсипват някакви човечета да плюят по негов адрес, защото те само с това са известни из тукашните теми и не могат да допринесат с решения, пишейки по темата.

Даже някой от неизяснен пол се заяжда с Кифлоприземител и мир не му/ѝ дава, че той е проявил искрена обич и привързаност към жена с акне, голям нос и малки устни, отпуснати гърди и с дете. Изглежда, че е много лошо мъж да заяви, че вярва в ценности като: взаимност, доверие и себеотдаване. Обикновено по такъв начин киселеят по адрес на Кифлоприземител жени (включително самотни майки с деца), които са неспособни да задържат за трайни отношения отговорен мъж, проявяващ същото грижовно отношение към тях самите. Ще подскажа леко, че в повечето случаи дори не се касае за тяхна "неспособност", а за съзнателния им избор на безчувствени себичници с редица пороци, които тези жени искат "да поправят", но винаги удрят на камък и накрая остават психически и физически похабени, без да желаят да признаят пред себе си своята погрешна преценка. Някои пък осъзнават това, но лековерно се самозаблуждават, че щом поне веднъж в младите им години някой тъпкач е успял да ги изпомпи еднократно и да ги зареже, то според тяхната блестяща логика "на по-късни години заслужават най-малко пак друг такъв", само че в допълнение и да е грижовен и всеотдаен като всички останали мъже около себе си, които съзнателно пренебрегват. Тези жени не могат да понесат истината, че искат два противоположни типа мъже в един, както е и невъзможно да превъзпитат и укротят тъпкач, който е свикнал да сменя жените като носни кърпички. Стават смешни с твърдоглавието си, че ако на такъв му пускат все повече и повече, слугуват му и търпят всякакви унижения, това ще го накара да се промени, но не им стига мозъчето да проумеят, че ако себичният тъпкач получава всичко гореописано на тепсия и във все по-големи количества, той още повече ще затвърждава у себе си мнението, че това е изгодно за него положение и в никакъв случай не бива да се променя. :) Затова и толкова голяма част от жените се оплакват точно от такива безотговорни мъже, които са ги тормозели, лъгали, били, изневерявали са им и са ги зарязали.

Ако можеш да погледнеш още по-безпристрастно, тогава ще забележиш и това, че известна част от другите мнения тук, които все пак не целят заяждане точно с Кифлоприземител, също не са по темата и отново са заяждане, но този път или с автора, или са просто киселяшки подмятания и нескопосан опит прекомерните изисквания на единия пол към другия такъв (водещи до повърхностното отношения при запознанствата) да се прехвърлят като един вид пряка вина върху пола, от който биват изисквани безумни неща.

- Кифлоприземител

24.   21, напълно съгласна съм с теб. Нарцис е. Затова съм напълно сигурна, че си пази всяко съобщенийце от жена от страничките за запознанства като скрийншотче. Той е маниак на тема "една жена ми писа" (нали, щото може да е за последно). И сега, като си е преброил в "личния архив" съобщенията със "Здравей те" и като са се оказали не повече от 10-20, а не гръмко заявените от него "стотици", се чуди как да се измъкне от тази неудобна ситуация - че е хванат в поредната лъжа и то от представителка на омразния за него пол. Бягай, Кифльо, бягай. То това си можеш. Другото, което умееш, е да преувеличаваш и изопачаваш. Но както ти писах - манипулацийките ти не минават при мен.

- Приземителката на кифлоприземители (и други нарциси)

25.   Н 24, ето, виж потвърждението на думите ми хахахха
Веднага се появи в 22 и 23 да се обяснява хахото, а дори не съм споменала кого визирам макар, че е ясно.
И какво правим с такъв? Игнор! ;)

26.   Тоя пък сега и самотна майка с дете ме изкара. Любимата му таргетна група за злоизлеяния и осъждане. Сигурно защото няма собствени деца (защото никоя досега не се е "прежалила" да му роди). Но пък без да иска си призна за бившата, която имах предвид. Стреляш в тъмното, Кифльо. Много си далеч от истината. Дотук нищичко не позна за мен (нито за моето ниво). Продължавай да налучкваш. Забавляваш ме с "безпристрастните" си умозаключения, клишетата, които бълваш безцелно (в стил "Едно си Кифльо знае, едно си Кифльо бае"), и най-вече с арогантността си. Нарцисчета като теб ги "апвам" за закусчица, г-н ПретенциЙ.

- Приземителката на кифлоприземители и
авторката на книгата "Как да оставим нарциса да увехне"

П. С. Колко "Здравей те" преброи в личния ти архив? Успя ли да стигнеш число или са още цифра?