Не ме бива с жените, а от там идват и други проблеми в живота - какво да правя?
Здравейте, аз съм мъж на 27 години, скоро ставам на 28. Нормално изглеждащ, определно не съм красавец, по който да се заглеждат, но не съм и някакъв грозник. Имам амбиции, гледам да се развивам и усъвършенствам, не стоя на едно място. До тук добре, но имам един голям проблем и той е с жените. Нямам любовен живот и жените са нещо недостижимо за мен. По принцип отношенията между мъжете и жените би следвало да са най-нормални неща от живота и просто да се случват от самосебе си, но за мен това се превърна в някаква сложна наука, която не мога да овладея. И докато бях по-млад, примерно на 19-20 вярвах, че това ще се промени с времето, но проблема се задълбочи и ето ме вече почти на 30 без приятелка до сега и с напълно унищожено самочувствие и психика. Дори заради това започнах постоянно да се провалям в нещата, които правя, да губя мотивация, позапуснах и външния си вид. По едно време дори ходих на психиатър, за да ми изпише антидепресанти, защото мислех, че съм изпаднал в депресия. Ходил съм на проститутки, но определено не е моето, не изпитвам никакъв кеф, зная че и те също. Дори в приложенията за запознанства нямам никакъв успех, твърде рядко изобщо се "мачвам" с някой, и обикновено е някакъв тотален женски трол. Когато пиша на момичета, или им пращам покани във фейсбук най-често даже не ми отговарят, или пък започва някакъв разговор, и по някое време просто спират да ми отговарят и край. Явно просто и по снимки ми личи колко съм се сдухал, а съм наясно, че никое момиче не би искало да си обвърже с такъв мъж. Пробвах и някакви доказани и уж работещи на 100 процента тактики - пълен провал, нищо не се получи. Е, преди време успях да се запозная с едно момиче, излизахме няколко пъти, но не се стигна до нищо повече. После не я бях търсил повече от година, реших отново да се пробвам и се съгласи да се видим, мисля че се радваше да ме види, но след като я поканих отново - отказа и разбрах, че няма смисъл да я притеснявам повече. Тази година пък започнах една нова работа и имаше едно момиче, с което в началото си разменяхме някакви погледи, май се харесахе и двамата, разбрах че тя тъкмо е скъсала с приятеля си, но докато се чудя как да завържа някакъв разговор тя за отрицателно време се хвана с един друг. Толкова тъпо ми стана, че напуснах работата, не главно заради това, работата като цяло не ставаше, но и заради него. Пробвал съм и с колежка от друга работа, малко по-голяма от мен, която пък уж беше разделена с мъжа си и се чудеше къде да си го сложи, но пак нищо. Явно не и с мен. И общо взето това е моят "любовен" живот. Вече изгубих смелост дори да изпратя покана на някое момиче, което съм харесал във фейсбук, да не вземе да ме блокира поне да мога да и гледам снимките. Един приятел все ми казва да хвана да напускам покани на стотина момичета, пък все една щяла да и върже, само че не съм от тези, които искат просто нещо да им върже. Обикновено насочвам вниманието си към конкретно момиче. И всъщност така докато си гледам снимки, видях как някои, които бяха сингъл преди и ме отрязаха, вече се омъжиха хаха...
Трябва да отбележа всъщност, че съм израснал без баща, отгледан и възпитан съм от майка ми и все още живея с нея, и най-вероятно липсата на мъжки модел за подражание ме е формирала като такъв безхарактерен тип. Знам, че отдавна трябва да се отделя от нея и да заживея самостоятелно, но нещо все ме спъва, най-вече от финансова гледна точка, но дори и да стане аз пак няма да умея да общувам със жени и надали ще постигна някакъв съществен успех. Вече нямам никакъв социален живот, не излизам почти никъде, не ходя по заведения и дискотеки, не се срещам с хора, движа се само в един много тесен кръг, в който няма женско присъствие и като се замисля това си е било винаги, и винаги съм бил затворен в себе си. Наясно съм, че ако искам да съм като хората, трябва да съм сред хора, току виж съм завързал някъде нещо, но се чувствам нежелан и смазан, не ми се говори, не ми се среща с никой, гадно ми е да гледам как другите се забавляват, гадно ми е като ги гледам как се прегръщат и се целуват, когато и да отида някъде просто стоя и не обелвам дума, и винаги си тръгвам първи. Вече не се радвам дори на рождения ми ден и не го празнувам. А иначе пък когато се чувствам в свои води, или свикна на някое ново място се отварям и не може да ми затвориш устата, даже съм забавен.
И така последната ми надежда остана да се пробвам по някакъв начин да излъжа някоя 18-19 годишна ученичка да ми се върже, че съм батко, обаче като ги гледам 18 годишните вече и това ще е трудна работа. Често си мисля да опитам с агенции за запознаства, но просто съм сигурен, че и там само ще си дам парите напразно.
Вече свикнах със самотата и дори по някакъв начин се чувствам комфортно в нея, и започнах да свиквам и с мисълта, че явно цял живот ще си остана сам, макар че не ми се иска да е така. Иска ми се да започна да живея, да се забавлявам, да се срещам с хора и най-вече с жени, да обичам и да знам, че знача нещо за някой, но съм толкова дълбоко в дупката, че не виждам изход от нея вече...

Коментари

1.   Брат, просто пътувай. Винаги ми е помагало в такива ситуации.
Сега съм в подобно положение - тотална депресия и липса на желание за живот, щото ми се събра много през последните 2-3 г. и две жени ми разбиха сърцето една след друга, за това планирам 2-3 месеца просто да пътувам колкото се може по-далеч от тук. По принцип съм пътувал много и това е изпитано лекарство срещу депресия и любовни неуспехи.
Това ще те зареди на макс, гарантирам ти. Спи по хостели, там ще срещнеш много интересни хора от цял свят и ще си изкараш много яко. 2-3 месеца в Азия да обиколиш ще ти струват не повече от 5 хиляди лв., ако ги имаш - не го мисли, вече никъде не ги интересува карантина или тестове (освен Бали).
Гаранция, ще е епично и ще е най-доброто нещо, което ще си направил. А пък кой знае, може да срещнеш някой там, случвало ми се е веднъж. Азиатките са много екзотични и интересни, със сигурност ще забравиш за всякакви депресии и проблеми. Освен това ще си попълниш инстаграма, ако имаш такъв, с нови интересни снимки и повече жени ще ти обръщат повече внимание след това, защото си бил на интересни места и ще имаш интересни истории - жените обичат такива неща. Скачай с бънджи, с парашути, гмуркания и тн. всичко това е супер евтино в Тайланд, Камбоджа, Виетнам, Малайзия - това са местата, които можеш да обиколиш със супер евтини полети от сорта на 50-100 долара. Има уникални места, пусни си ютуб и виж.
Няма кво да се депресираш, светът е голям и интересен.

2.   Напълно разбирам за какво говориш. Аз самият съм в такова положение, с разликата, че съм на почти 40, което бих казал е вече катастрофа. Не мога да ти дам съвет, но мога да ти кажа да не спираш да опитваш, все още не е късно за теб. Трябва да излезеш от т. нар. "зона на комфорт", което ако ме питаш звучи лесно, но на практика трудно изпълнимо.

3.   Изказваш се много добре, самоанализиеаш се, осъзнаваш причините за пробкемите, звучиш като интелигентен човек и не би трябвало да имаш чак такива проблеми да си намериш приятелка и дори жена. Вероятно ти липсва самочувствие, увереност и решителност, за да успееш.
С какво се занимаваш, какво работиш, имаш ли висше образование? Предстои ли скоро рождения ти ден? Време е да промениш нещо и да го отпразнуваш например.
Трябва ти някой по-разтракан приятел, братовчед, чичо, съсед, на когото мацките му връзват за съвет и дори за излизания.
Трябва ти качествен фризьор, който да те подстригва п и калявао начин, който ти отива. И задължително трябва да спортуваш сред хора, било то фитнес или друг спорт. Спортът дава увереност, самочувствие, ноформя тялото, изправя стойката, прави ки по-привлекателби за околните, прави ни по-енергични и дейни.
Сигурно има и какво да се промени в положителна посока и в стила ти на обличане, и дори в цветовете, които избираш. По отношение на външния ти вид бих могла много да помогн, ако те познавах, както и със съвети какво отблъсква жените или какво много ги привлича.
Със сигурност обаче жените странят от неуверени мъже. Привличат ги самоуверените, ако ще и да се окаже, че самочувствието им е въздух под налягане. Спортът формира изправена стойка и допринася за общото усещане, че мъжът е уверен и със самочувствие. Колкото и да си се сдухак, не бива да се отказваш от спорта.

4.   Повечето мъже са като тебе обаче... ходи на танци или йога, там има доста жени.

Пробвал съм да добавям масово жени, пиша име и добавям всички с това име - една на 70 приема покана, обикновено се оказва дете, хаха, което не ти върши работа. Не мисля, че кой знае каква тактика, но може и да стане нещо, ако добавиш няколко хиляди, все една ще прояви интерес. С ученички можеш още, ако имаш хубав автомобил, за да ги развозваш

5.   Н 4 "С ученички можеш още, ако имаш хубав автомобил, за да ги развозваш"
Към педофилия ли го подтикваш, нерез мазен? !

6.   Автора

1. - за съжаление в момента нямам финансова възможност за такива пътувания, колкото и да са евтини. По различни причини - в момента съм на абсолютното ми финансово и духовно дъно, по принцип винаги се оправям с тия ситуации и за няколко месеца успявам да си стъпя на краката, но този път нещата се задълбочиха, задлъжнях доста с кредити и т. н. Мисля, че по някое време просто изгубих желание да се боря със живота и се стигна до тук. Както и да е, сега поне в края на тази година започнах работата, която искам отдавна, тя е свързана с доста пътуване из Европа и се надявам скоро да се стабилизирам и финансово. Тази работа е една сбъдната мечта, което отчитам като някакъв сериозен успех, но проблемът е, че не мога да му се зарадвам, не почуствах удовлетворението от това, че една голяма цел е постигната.

2. - Да, излизането от зоната на комфорт е нещо много трудно. Пробвал съм го 1000 пъти и накрая пак си се затварям в капсулата ми...

3. - Висше образование нямам. Преди години записах универститет, и то честно казано с идеята не толкова за образованието, колкото да е запозная с нови хора и да завържа контакти, обаче познай - успях да завържа контакти само с другите аутсайдери на групата. После не можах да взема и някои изпити и след първата година прекъснах. А да се връщам там, за да си завърша поне образованието вече е твърде твърде късно. Като цяло се имам за интелигентен човек с богата обща култура, и това висше само заради едната диплома не ми е чак толкова необходимо. За работа - както написах и на 1. - тази година започнах работата, която от дете си представям, сбъднах мечтата си, но проблемът е, че не се радвам истински, даже никак на този успех. Рожденият ми ден е след 2 седмици, но не ми е изобщо до празници. Преди време ходех на фитнес, даже започнах да виждам и резултати, добих малко повече самочувствие, но ми помогна и това за момичетата и престанах. Може би е време пак да започна, макар, че сега пък и ме понамързява честно казано. Това за фризьора и аз съм го мислел, дори смятам да потърся услугите на личен стилист, за да ми покаже как да се обличам добре. Даже ми се иска да наема един фотограф, който да ми направи хубави и качествени снимки за социалните мрежи, на които изглеждам малко от малко добре, уверен и успял. Сега виждам как заради неувереността, ниското самочувствие, поведението и даже начина на обличане в очите на хората изглеждам като някаква тотална шматка, на която никой не гледа сериозно и това винаги ме е тормозило адски много. Само че е трудно, много трудно да се излезе от това положение уви...

7.   Да отивай на танци, Виж в една тема тук, пича си праща жената да я ебат там. Доста по-възрастни от теб ще са какичките, но нали знаеш, хвани си кака да те отрака. Успехи!

8.   До като попа не ти е опял опелото всичко е поправимо. Я горе главата. В депресия си и самочуствието ти е смачкано. Единствения ти вариант е сам да се измъкнеш от тази дупка, никой друг не може да го направи. Проблема ти е, че това ти се превърнало във фикс идея и някак си, мисълта, че си сам или, че можеш да останеш сам те смазва. Знаеш ли, колко мъже на твоята възраст са сами? Че и жени. В такъв свят живееме сега. На материализма и егоизма. Защо не се запишеш на бокс? Учи на дисциплина, изграждаш характер, ще придобиеш самоувереност и самочуствие. Едно момче става мъж, когато е сред мъже. Разширявай контактите си. Ако трябва намери си работа, която да те свързва с много хора всеки ден. Примерно сервитьор. Аз преди като бях куриер на ден се срещах с по приблизително 200 клиента. Между тях и доста самотни и привлекателни жени. Имало е и такива, които директно са ме канили на кафе.

Чингис Хан-Скандинавеца

9.   С 1 година съм отгоре, същата предистория, с разликата, че от 5 години на сам тренирам (сам) и не съм спирал да съм в доста здравословна форма (на фона на общото ми състояние).
Не пия (1 чаша вино на рождения ден и по Коледа брои ли се), не пуша, не друсам и не бия (освен в редки случаи на самозащита - тогава, оле... )
58 килограма съм (свалих ги от 103), жилав с оформена цялостна мускулатура и така се чувствам най-добре. Не ме вълнува дали на някой бицепса му е колкото главата ми и кой какво мнение се опитва да налага.
Не съм ползвал компанионски "услуги", защото смятам, че няма какво толкова да се учи и практикува по въпроса (което да не се навакса с подходящ човек), а е и възможно да се получи същото като при теб и това да ми повлияе негативно на психиката. Отделно съм гнуслив от непознати (особено с видимо занижена хигиена, прикрита под кофи грим и парфюми) и няма как да стане с която и да е на повикване, ако ще да пристигне и Джесика Алба.
Не ползвам социални медии и т. н. глупости. Такива като нас обикновено или врътват резбата или стават анти-социални (нашия случай). Не смятам и да опирам до "агенции" да ме сватосват/сводничат.
Съществаната разлика между двама ни е най-вече факта, че аз не изпитвам притеснение да общувам с жени (за каквото и да е), но просто нямам никакво желание да го правя (поне с такива с балкански черти). Имах неприятен (меко казано) опит от ученическите години и известно време бях намразил всички жени (освен майка ми), особено тези с нашенски/балкански черти. Успях да го преодолея до ниво всичко освен любовни истории. За съжаление (или не чак толкова - зависи от гледната точка), опре ли до това - изстивам отвътре, спомням си за погнусата от преди и до там. Отбивал съм няколко през годините, които ми пращаха сигнали, но не съжалявам.
Завърших магистратура (инженерна специалност) със златен медал за най-добър успех в целия факултет, но тук, а и в почти цяла Европа няма инфраструктура за подобна научна дейност (с малки изключения и много ограничен брой работни места).
Покрай пандемията изкарах 6 международно-признати сертификати за преподавател на език и давам онлайн уроци на частно. Според изключително напредналото ни законодателство, нямам право да преподавам тук (въпреки всички квалификации), понеже не съм завършил конкретно такава специалност от 2-3 конкретни ВУЗ-а. Отделно стои въпроса, колко от практикуващите преподаватели имат/могат да си изкарат подобни сертификати... Както и да е, от една страна има свобода с времето, но от друга винаги е напрегнато - дали ще излезе бюджета понеже цял свят се изсипа в нета покрай локдауните и дядо Джебадайа (нямащ представа от съвременни методи за обучение на език, за формат на изпити, камо ли какви трудности имат учащи въпросния език като втори или трети такъв) решил, че понеже му е роден език, може да подбива цените на хора с квалификации и куп др. мизерии от този тип.
№1 те посъветва да пообиколиш Азия, и е доста прав. В момента уча такъв език, лятото се явявам на изпит и отлитам още като си взема сертификата, само че не за 2-3 месеца, а да си оправям живота, за който тук никоя институция или случаен човек на улицата не го е грижа. Нямам близки, приятели или каквото и да е да ме държи тук. Не възнамерявам да се пенсионирам преподавател, но на първо време ме устройва. Имам някоя друга идея да си правя собствен бизнес и съм проучил какво и как.
По някое време сигурно и в личен план ще се подобрят нещата, но да - тук положението в никакъв случай не предразполага към трупане на самочувстие, а такива, които парадират с това са на 95% само така за профилите си. Единици са хората, които реално могат да си го оправдаят. Според мен, ако не се развиваш с образование, някакъв спорт и хобита, няма да имаш високо самочувствие.
На последно място, оставам с впечатление, че те влече към неподходящи хора - някаква излезла преди ден-два от връзка, някакви обвързани/разведени и т. н. Предполагам играещ фактор е и вида им (спрямо околните жени, например), но в крайна сметка, и това ще се отнеме след някоя друга година. Аз не бих се навил да се занимавам с такава, дори тя да ме търси, камо ли аз да я гоня.

10.   Това съм забелязал, че отгледаните без бащи сме твърде чувствителни и това отблъсква жените. Резултат от нездравословно силната връзка с майката. Просто ти пука прекалено много. Жените не са идеални същества, нито са някакъв авторитет, не бива да ги слагаме на пиедестали и да им се кланяме. Според мен проблемът е, че ги гледаш с някакво очакване, сякаш те ще ти оправят и осмислят живота, а реално те са едни мухи без глави, които го карат ден за ден.

11.   Явно не си хубав и най-вече секси. Докато първоро е ген, за вророто изцяло ти си си виновен. Има грозни мъже, коиро са направили страхотни тела във фитнеса и компенсират. В днешно време има всякакви процедури, ама мъжете не се и стараят. В Турция примерно масово си присаждат коса мъжете, а тука ходят плешиви на по 25. Защо? Защо само жените се стараят толкова да изглеждат страхотно? Ти така както го описваш явно се целиш на жени, които не те харесват. Не може ли да си хванеш нормална, скромна жена. Ти си скромен, беуверен, с ниско самочувствие. Ако очакваш отракана жена да те забърше, има да чакаш. Търси си като теб, по-свита. Пълно е с такива. Според мене не сати наред критериите за подбор. Не знам по какви се заглеждаш, но от написаното изглежда, че по доста търсени красавици, където имаш конкуренция.

12.   Интересно колко са мъжете днес с труден достъп до жени?
По мое време (преди 30тина години) не бяха много- може би 10тина %. То и без това мъжете са с 5% повече. Сега казват че са повече. Някои изследвания в америка показват че около 30% отмъжете са без секс. То може и в БГ вече цифрата да е близка, въпреки огромната сексуална свобода.

13.   Пич, не може много да се направи.
Просто се грижи за себе си, спортувай, занимавай се с интересни неща, развивай се професионално, гледай да изкарваш повече пари, пък нататък каквото излезне.
Мъжът става атрактивен за жените след 30 ако се е развил добре.
Неатрактивните мъже жените не ги искат за любовници, но в някой момент ги разглеждат за съпрузи. Най често жена ударила стената- минала 30те, самотна майка, разведена и т. н. Не взимаш мечтаната жена, но някаква взимаш.
Изискванията за съпрузи са най- ниските. Аз нямах никакви успехи с жените. Все пак съм женен.

14.   Автора

11. - Напротив, гледам точно към по-скромни момичета, но все пак нормални и по вкуса ми. Разни красавици инфлуенсърки с хиляди последователи и стотици лайкове ми е ясно, че няма никакъв шанс ме забележат. Най-нтересното, че към мен интерес проявяват само някакви жмелове, но това че съм изпаднал до тогава степен далеч не значи, че ще се хвана с нещо такова, само за да натопя чушката. Кой подбира мастурбира, но в такъв случай по-добре да си го карам на ръчка.

15.   Знаеш ли за мен кои са истински интелигентните хора? ! И тва го уставнових много отдавна. Не са тези, които трупат сертификати, дипломи и шестици в училище. А тези, които наистина се справят с живота, каквото и да им предложи. Имам десетки познати от даскалото, на които им се подигравахме и не можеха да свържат две изречения, единия даже имаше проблеми с говора и нищо не му се разбираше. В момента пичовете имат ебати путките до себе си, тела от фитнеса, карат готини коли и се кефят на младостта си. И да, реално може да са сравнително тъпи парчета и да се интересуват от повърхностни неща, но животът им в базовата си степен е подреден. Пирамидата на Маслоу е изпълнена и вече си зависи дали те самите искат нещо повече. Има пари за храна, имат секс, имат подслон, имат кола, пътуват, през оная работа им е, че са имали двойки.
Кел файда, че някой си има 15 дипломи, ако във всяко друго отношение е пълна скръб. Ако няма грам самочувствие и не може да свърже 5 приказки да каже на кръст никой няма да го интересува колко дипломи имаш.
Това го казвам във връзка с някои твои изказвания и някои от коментарите, които са ти написали. Пишеш, че не си видял ползи от фитнеса с жените и затова си спрял. Че ти заради жените ли ходиш на фитнес бе пич? Ако решиш да правиш каквото и да е заради жените си загубен. Правиш го само и единствено заради себе си, за да се чувстваш добре, за да си силен, здрав, да натрупаш самочувствие. На мен примерно ми е нещо като фикс идея да се откроявявам от всички мъже. Това ме мотивира.
На 28 живееш с майка ти.. еми айде излез малко навън да поживееш сам де, излез на квартира, виж как се случват нещата.
Само не ми казвай, че ще трябва да плащаш и наем. Еми ще плащаш пич, ама това ще те направи самостоятелен. На 14 излязох да живея на квартира с приятели в друг град, за да уча. На 20 живях в чужбина в къща с 6 човека, после се върнах и трябваше веднага да намеря нова квартира за няколко дни. Намерих една супер дупка, пълна мизерия, но бях сам, аз си я плащах и живеех сам с ясната идея, че ще търся нещо по-добро, после 2 месеца по-късно я смених със супер готина такава и живях с няколко момичета през годините. И колкото и да ти е смешно всичкото това те калява. Научаваш много неща.
Как да се запознаеш с момиче, като ти и у вас не можеш да я отведеш? Ще питаш майка ти дали може ли?
Не мога да разбера защо си мислите, че жените са решението на всичките ви проблеми. Ходил си на психиатър, за да ти изпише антидепресанти??? Ти сериозно ли? Вместо да седнеш и да си кажеш - трябва да се стегна я стига съм хленчил, някакви пикльовци се справят по-добре от мен... ти ходиш да ти изпишат антидепресанти. Докато всички проблеми са ти в главата, никой няма да ти реши проблемите, които не са и толкова сериозни, колкото си мислиш.
Жените не са света вода, не си мисли, че появи ли се момиче и край, всичко ще ти е супер. Напротив, животът може да ти стане още по-черен, ако не подбираш правилно. А така като те слушам по какви си обръщал внимание, шансът да те завлече някоя курва и да те използва е доста голям.
Стига сме хленчели. После плюеме по жените, ама и те са си прави. Докато ревеме като путки никой няма да ни иска, дори и другите мъже няма да искат да общуват с теб и да слушат депресивни истории. Всеки иска да е с някой, който да го мотивира. Хубаво е да се оплачеш и да си признаеш, че си се провалил, но след това сядаш и се стягаш, защото няма друг вариант приятелю. Аз точно когато съм бил най-зле съм се чувствал най-мотивиран. Завистта, яростта и гнева, депресията, раздялата с някоя жена са уникални мотиватори, но трябва да погледнеш от друг ъгъл на нещата. И да не е хубаво да изпитваш тези емоции, но понякога е хубаво да ги допуснеш до себе си като гориво. Знаеш ли, че е имало случаии да се прибирам късно в 11-12 вечерта мега ядосан, че някой е направил нещо по-добре от мен или се справя по-добре в даден аспект. Тренирал съм като луд в 12 вечерта само и само да изкарам този гняв. На другия ден се чувствам като Бог и съм по мотивиран отвсякога. А можех просто да се прибера ядосан, да сипя едно уиски, и да си викам, че нищо не става, да пусна да гледам някоя тъпотия, да си набия една чикия и да се разрева.
Стягай се пич, проблемите са ти в главата.

16.   15. Мега прав си като цяло, напълно съм съгласен с теб. На фитнес започнах да ходя не само, за да се харесам на жените, но и заради това. Тогава бях стигнал почти 80 кг на ръст под 1. 70 - общо взето не притежавам идеалните мерки за мъж, та реших, че трябва да се взема в ръце. По едно време се чувствах толкова добре там, че се е случвало да ходя и по два пъти на ден. После обаче смених работния график, нямах толкова свободно време, намалих посещенията, после пък тъкмо преди ковида започнах пак да ходя често и затвориха залите, като ги отвориха ходих един два пъти, но желанието се беше изгубило и дотам. Прав си, че проблема е само в главата ми, прав си, че дори не е чак толкова голям, само че в главата ми е постоянна буря от мисли и на моменти просто не разсъждавам трезво. Има дни в които ставам зареден и мотивиран едва ли не да покорявам върхове, но преобладават тези, в които съм в абсолютна летаргия и не мога да измисля даже какво да ям. Хем знам, че нещата не са чак толкова зле и са поправими, хем чувствам, че се провалям чисто като човек и личност. Мисля си обаче, че бих бил много по-силен и мотивиран, ако имаше някой, с който да споделя успехите, на който да докажа какво мога, който да ми каже едно браво, когато съм силен и успявам, и който да ме подкрепи, когато се провалям, за да имам стимул да се изправя и да оправя нещата веднага, а не да хленча и да се самосъжалявам.
"Как да се запознаеш с момиче, като ти и у вас не можеш да я отведеш? " - И тук съм на същото мнение, макар че има много пичове, които си водят някакви путки у тях, и ги чукат спокойно докато родителите им са в съседната стая. Даже мен постоянно ме питат приятелите какъв бил проблема, че живея с майка ми та не мога да заведя някое момиче в нас? Ами проблем е много ясно, нямаш лично пространство, нямаш спокойствие, даже конкретно с моята майка вкъщи нямам и частица неприкосновено лично пространство...

17.   15, ти как знаеш дали въпросните, които сте гаврили в компания имат или не дипломи, сертификати и т. н.? Разни прогресии от типа малко чистач, после малко счетоводител и след някоя годинка шефче с бизнес и тяло на викинг ги има само по нашите ширини, а и винаги стават с външна намеса (ако въпросното "чудо на природата" няма поне тепиите). Не разбирам и защо пишеш с нота пренебрежение към хора с медали от обучение, състезания и т. н. като няма особена разлика с тези от състезания по бокс, например - човек пак си скъсва г*за да ги изкара. Ако не вярваш, пробвай. Отделно, има и финансов фактор, който ти увисва на врата още с раждането (ако си мъж) и има не малко случаи, в които се изискват Херкулесови усилия само за да си пробиеш път до дъното. Има и други, субективни фактори като къде си се родил (законност, условия за работа и др. ), какви са ти уменията, здравословното състояние, познати и т. н. Това, че някой няма пари да пръска днес не значи, че не се оправя/не полага усилия да си подобри живота. Относно Маслоу и т. н. дървени философи - не виждам защо изобщо даваш подобни разтегачи за пример. Какво те кара да мислиш, че един хетеросексуален мъж непременно би искал да прекарва време в мъжка компания? Само заблудени/слаби си търсят мъжка дружка. Безмилостен е света и всеки гледа да те метне - за какво ти е да си споделяш слабостите с някой си?? Или си мислиш, че някой, освен теб самия, ще ти се притича на помощ - на какво основание? Защо изобщо си се докарал до подобна ситуация? Въпросният някой да не е по-прост, че да ти бърше г*за без реално нищо да получава отсреща?

18.   Да обобщим - на почти 30, живееш с мама, нямаш постоянна работа, нямаш висше образование, имаш много кредити, нямаш книжка, не умееш да говориш с жени, не умееш да излизаш от зоната си на комфорт, занемарил си се физически - после що си сам.
Еми хващаш и едно по едно оправяш всички изброени неща и после търсиш жени, в момента на теб не ти трябва жена, трябва ти втора мама да си те осинови.

19.   Автора

18. - Не знам само как успя да обобщиш, че нямам постоянна работа и книжка, при положение, че не съм казал нищо такова. Напротив - книжката ми е професионална и в момента работя като професионален международен шофьор. Както казах - мечтаех за това от тийнейджър, така че една основна цел в живота ми е постигната. Не е уточнено, но по стила на писане съм убеден, че си жена. За другите неща си права като цяло.

20.   добре бе хора, дедите и бащите ви като не са ходили на фитнес и танци как са оцелели.
всеки втори съвет е ходи на фитнес.. абсурдна работа

21.   До 17

Пич нещо си се опитал да кажеш, ама нищо не се е получило. Някакви глупости си нахвърлял. Защо било на един мъж да е в мъжка компания?
Добре, ти ако си от тоя тип, който обича да е около жени, да слуша тъпи, безмислени разговори и някакви кокошки, които обсъждат всеки втори- това си е твоя работа.
Ако си истински мъж, а не псевдомъжленце, като тебе, ще иска да е със себеподобни, с които да обсъжда идеи за развитие, бизнес и така нататък, а не да се оплаква, както ти си се изразил.
Айде отивай, че жената те вика да переш и гладиш, че тя е заета да си гледа сериалчетата, остави на мъжете техните си неща.

23.   Пичага освен да ти кажа добре дошъл в 2023 друго не знам какво да направя.. За съжаление като цяло разбиранията за любов и въобще човешките отношения в днешно време са тотално сбъркани.. Нито е до това че не ходиш на фитнес или не спортуваш гаранция ти давам че дори и да почнеш почти никакъв ефект няма да има освен че ще се комплексираш още повече (от личен опит ти го казвам). Освен да не се отказваш и да се надяваш че все някоя която си си харесал ще те огрее друго не знам какво да ти кажа. В много шибан свят живеем

24.   Номер 20, напротив, точно на фитнес и танци са ходили дедите и бащите ни: фитнесът - работата на нивата, танците - хорото на мегдана, където реално са ставали заверите между младите. Проблемът на днешните млади е, че живеят почти изцяло виртуален живот, базиран на много изкривени модели на подражание и оттам идват всичките проблеми в общуването с противоположния пол.

25.   До 21, добре - ти и твоята компания какво сте постигнали, заедно? Говорим, освен да се напиете на кирка и/или надрусате. Или си мишок, търпящ простотии само и само да не му изстине работното местенце? Ако греша - как се развихте, примерно? Какъв бизнес завъртяхте? Някакви медали и др. глупости? Оправихте ли го тоя живот, по тарикатски дори..? Някоя друга схема развъртяхте ли от както се събрахте? Всички ли се напъвате еднакво? Ако има резултати, еднакво ли си делнахте бонусчета или за някой повечко щото е по-пич?
95% балнкански субекти се вземат на сериозно - за големия мъж, предприемач и т. н., но до момента, в който не остане сам да се оправя за нещо. После се почва - ама аз познавам тоя и ония, ти зн ли кой съм, ще те УбиИЯя (истерично пищене), ... Мога до утре да ти разправям какви "мъже" се оказват момиченца (даже и в компаниите си) при най-малкото противопоставяне от някой случаен от улицата. В крайна сметка - като падне единия, разбягват се и останалите като хлебарки от спрей. В училище същия булшит - брат, ела ми помогни с тоя тест, че съм мега зает с наще тия дни и не можах да уча (зает да ходи у тая дето съм му казал че ми харесва за да му духа, а тя да ми обяснява как братовчедка ѝ имала някакви проблеми и трябвало да е неразделно с нея тия дни, но в същото време сме навън аз и същата братовчедка и тя не знае за какво става на въпрос)... В университета - е ти си се престарал с тоя протокол тука - я дай да сравня само стойностите, че на работата много ме напрегат и нямах време като теб да го Уформя (някакъв пън направо си написва името с химикалка като уотърмарк - диагонално през цялата страница, нищо че е принтирано и не съм отредил място за подобни селски изпълнения, аз го късам пред него с мазна усмивка и викам еми нямаме протокол баце, давай твоя, не са ти нещата на 100% ама ще мине - гледа ме умно и реакцията му беше "ТИ добре ли сиИИИи АуУУЕЕЕЕууУЕ?? Тоя е луУУД")... В работата - ооОООо може ли да ми пратиш това файлче да си сравня нещИЧКО набързо за отчета пред шефа (след 8 мин. праща го целия до същия, но от негово име и го съсипват от похвали понеже неговата "работа" до този момент за нищо не става и контраста е стряскащ, а на мен ми повтарят как трябва да се уча от същия цървул - поне докато след няколко седмици не пратих анон писънце със скрийншоти до една сертифицираща агенция какви мизерии им върти и набързо го изнесоха, както беше за пример и най-добър служител за годината едва ли не)...
Въобще не ми се филмирай все едно сме расли в различни държави и съм за малко на гости на третата планета. Колкото и ДНК да съм обрал от няколко нации, все съм прекарал повечето си живот тук (идва му времето и това да се промени). Не знам и защо си правиш извод, че обичам да съм предимно в компания на жени (особено рязко прости, според описанието ти) като никъде не съм твърдял това. Напротив, най-добрата ми компания съм си аз (80-90%), а останалото време - да, предпочитам да е с жена. Стига да няма головодници/пиявици около мен, които се мислят за непобедимите (балкан едишън) и гледат да ме метнат по "приятелски". След като не си го изпитал (дори частично за толкова години) и ми влизаш остро с мантрата "истинските мъже - заедно сме сила, другите сте мъжленца", има два варианта - или си паразит като останалите от "А"-отбора или си лимонката в групичката и си се засегнал. Да впрегнем малко логика - едва ли в този сайт ще продължаваш да симпваш хлебарки, така че по-скоро ще да е първото ми предположение. Не е изключено и да сте се събрали някакви нърдове, расли в саксиики, посещаващи частни школички, дондункарни от всеки за всичко, със абсолютно еднакво (боторско) мислене, позволяващо на всеки един да знае с абсолютна точност мислите на останалите във всеки един момент, така че да няма как някой да го лъзнат... Не знам, не искам и да знам кое е.
Ако и написаното до тук ти се струва глупости, накратко - не се излагай повече с подобни изхвърляния за мъжественост в количество (бройка приятелчета, изч*кани глупачки, кофи на колелета и т. н. ), че е въпрос на време някъде да ти се смеят яко (ако не и друго).
До автора, евала за работата. Продължавай да си упорит и за другите неща. Постави си краткосрочни цели, които можеш да изпълниш без да се зориш прекалено (но не го раздавай и айляк на автопилот). Като видиш прогреса след 6-12 месеца, ще се амбицираш да продължаваш все така и след още 2-3 години ще си ги отметнал >90%. Някои стават бащи на 18 (по-мургавите индивиди и на 15, ама айде - живи и здрави), др. пък на 48. Ти ще си по средата и няма за какво да ти дреме - не си закъснял, нито си на състезание, защото няма равен старт в живота за нищо и никой. Действай смело!

26.   Автора

23. - Да ти кажа нещо такова се получи и при мен. Пък и това това дали помпаш във фитнеса и имаш тяло не е определящо колко ще ти връзва. Иначе една много малка от мъжете въобще щяха да имат жени до себе си. Пълно със съвсем обикновени мъже, нито фитнес батки, нито големи паралии, които водят доста хубави момичета със себе си. Но явно им се получават нещата, тук за мен е необяснимото...

27.   Ще добавя към останалите съвети преди мен. Спри да разглеждаш профили на жени в социалните мрежи. Най-добре излез от тях. Депресират повече.
С фитнеса е 50/50. Дава ти увереност, добра физическа форма, но без жена нещата стават нетърпими понякога, а ръчните не вършат работа. Поне при мен е така. Все пак намирам повече ползи да тренирам.

28.   Автора

27 - може би си прав, ама ми е станало нещо като наркотик, вървящ заедно с порното и ръчната разбира се. Между другото преди време не знам защо бях решил, че е добра идея да се пробвам с рускини, украинки, беларускини и прочие сука блядове и си направих профил във Вконтакте. Влязох в няколко групи за запознаства там и една беларускиня ми отговори и започнахме да си пишем и така изкарахме 3-4 месеца. Вече бях на седмото небе от щастие и правех планове как ще се ходи до там, когато тя просто изведнъж спря да ми отговаря. Поредният отчаян ход и тъпа идея. Чудя се сега ако си пооправя външния вид, взема малко хубави дрехи и почна да излизам повече по заведения и пиано барове и като цяло започна малко по-активен социален живот дали евентуално няма да излезе нещо, или това е просто още една тъпа идея и по-добре да се фокусирам върху по-важни неща...

29.   До 28,
Авторе, направи го. Действай.
Важното е да правиш нещо, дори да ти се вижда тъпо и безмислено.
Ако правиш нещо- ситуацията може и да се оправи.
Ако не правиш нищо със сигурност ще се седи пак така.

30.   Когато харесаш някоя жена бъди настоятелен. Най-лошото, което можеш да чуеш е ,,Не,, Така и с другите неща в живота. Винаги успяват нахалните и наглите. Дори понякога физическа и бербална сила използвай за да се бориш за своето. Преди година трябваше да паркирам по работа в платен паркинг. 25 евро платих, разбрахме се с работодателя да ми ги изплати при изплащането на следващата заплата. Една година ме размотаваше, вече бях напуснал тази фирмата и си мислеше, че ще мине метър. След многократни уговорки, на които той все не си удържеше, накрая като му казах, че до 24 часа не ги ли преведе ще му запаля служебните коли, парите бяха до няколко минути на сметката ми. Така е бако. Човешкия свят е като животинския. Всичко в тоя живот се взима с борба и постоянство.

Чингис Хан-Скандинавеца

31.   Братле, няколко неща по темата. Първо - това че си живял без баща явно наистина е оказало влияние, познавам няколко такива мъже, наистина имате една идея по- меко поведение, което не се харесва особено на жените липсва ти явно "мъжкарското излъчване" Фитнеса гледам са ти дали като съвет, но той помага ако тренираш правилно и си личи че имаш резултати ако просто блъскаш без видим резултат ( а това често се случва) няма особена файда, но е факт че хубавата физика ще ти даде предимство и по голям шанс. Дрехите също са важни за цялостното излъчване. И не на последно място поведението ти трябва да е по -нахакано, знам че ако не ти идва от вътре е трудно, но малко или много трябва да го играеш такъв дори и да не си. Каза че си 1. 70... не че искам да те комплексирам, казвам го добронамерено но ръста е сред топ изискванията на жените. Търси си сравнително по ниски момичета от теб иначе ще ти е доста трудно, Носи обувки с по висока подметка, всеки дребен трик да сложиш някой сантиметър отгоре ще ти е от полза, Поздрави

32.   Бях го пуснал в съседната тема. Тука ще го повторя.
При веганите само 24% са мъже. Останалите са жени и повечето не се съгласяват да правят секс с мъже които не са вегани. Та при тези конкуренцията е слаба, а жените са в изобилие.
Авторе, стани веган- вероятноста да ебеш рязко се увеличава. Все пак за тестостерона ти трябва животинска мазнина. Ще трябва тайно да хапваш я масълце, я сланинка. Тогава веганките ще разберат какво е яко ебане.
Другия вариант колегата от друга тема го обясни- да се правиш на чужденец в Тиндър.

33.   На автора не му идва наум, че целят проблем с жените и огромните изисквания за мъж идвят от товаче пазара е тотално изкривен - има МНОГО ПОВЕЧЕ млади мъже отколкото млади жени (данни на НСИ). Съответно мъжа трябвада бъде все по-добър, можещ, хубав и успешен, мъжкар и т. н. за да привлече все по-посредствени жени. Тотално губеща позиция. Тр всеки ден да се бориш да бъдеш най-добрата версия на себе си, за да маже кварталната дебеланка, която никога не си искал, да БЛАГОВОЛИ ДА ТИ ОБЪРНЕ ВНИМЯНИЕ. А, и не забравяй - ЗА НЕЯ ТИ СИ КОМПРОМИСЕН ВАРИАНТ. Съотвенно ще се отнася с тебе пренебрежително и нядменно, винаги ще си й длъжен.

До това води изкривения пазар. Стойностни мамчета ходят с дебеланки които ги въртят и ги правят на луди. Разрешението е да смениш пазара - ориентирай се към азиатките. Там мъжете са в по-добра позиция.

34.   Автора
31. Аз съм наясно, че ръстът ми не е оптималния за мъж, няма какво да се засягам. А и съм си "мека Мария" по принцип, точно както казваш за мъжете без бащи, ама на почти 30 години човек е вече формиран и изграден като характер и трудно може тепърва да се опитва да се промени. В последно време мисля непрестанно по въпроса и за момента май ще е по-добре да се фокусирам върху други неща от живота, пък жените когато дойдат тогава. Дори и никога да е, вече почти съм се примирил...

35.   До 34,
Авторе, не е късно да се промениш. Още си много млад. Абсолютно лесно е ако ти стане обсесия. Някъде около 2 години отнема.
Аз се промених на 50. И аз бях инсел. Някак си се ожених (по случайност), дори и деца ми се родиха. Но в подобен случай получаваш не каквото искаш а каквото можеш. Жена ми никак не ме уважаваше и повечето време се държеше грубо. Бракът ни беше много тежък. Бях се отдал на алкохола понеже той май ми беше единствената утеха. На 50 ударих кръвно 160 на 80. Реших че не ми се мре. Захванах диета, после спорт, спрях почти напълно алкохола. Започнах борба за правата си. Заради спорта имаше няколко войни в къщи с трошене на стъклария и порцелан. Накрая жена ми миряса. Сега си бухам вечер кикбоксче с много по- млади пичове от мен. Дори водя и един от синовете си понеже и той много се запали. Ходим с приятели по планините, на ски, а лятото на SUP падлинг или сърф. Въобще немислими преди това неща. Някъде за 2 години външния ми вид се промени коренно. А също и самочувствието. Някои ми казват че за възраста си изглеждан супер добре. Дори жена ми почна сама да си иска секс и да ми опипва мускулите като го правим. Сега я шубе да не добарам някоя по- млада и постоянно разправя че много ме обича.