СЕКС
Искаш да разбереш нещо за секса?
За съжаление много хора ще се разочароват като видят, че това което съм написала няма нищо общо със секса.
Но просто забелязах, че сериозни теми имат едва по 200 прочита, а на такива които пише “ порно и секс” по 2000.
Искам да попитам защо хората се измениха толкова много?
Много ми липсва времето, когато социалните мрежи не бяха толкова развити и хората не общуваха единствено чрез тях. Липсва ми времето, когато всичко беше искрено и чисто.
Да излезеш навън, да се видиш с приятели, да се усмихнеш на някого, да го поздравиш…
Сега абсолютно всичко се прави от един телефон, хората се опитват да демонстрират един стандарт на живот, който всъщност не могат да си позволят.. Опитват се да имитират известни личности от други държави, а не осъзнават, че всичко е една илюзия :)
Всичко е един порочен кръг.. Борят се за хубаво селфи, добро тяло, да имат коли, часовници, козметика, да ходят на почивки, само за да покажат колко хубав живот водят в социалните мрежи нищо, че само изглежда така..
Това нещо на мен не ми харесва и бих предпочела ако имах избор да живея в миналото
За някои хора това може да е пълна глупост, защото нямат понятие преди какво е било.. За тях сега е забава да си купят наргиле, което не могат да изпушат в някое заведение или пък да се правят, че пият и да ползват от ония балони. Абе все тъпи неща тоест искам да кажат, че не правят нищо забавно, а си мислят че водят много як живот. В същото време изобщо не се учат на труд нито пък да ценят нещо. И честно казано ме е страх за бъдещето

Коментари

1.   Приятелски коментар - смени своята среда, промени и представите за хората. Въпреки че наистина това е масово, което описваш, искам да те питам - кога овчедушието, подражанието на стадото (дори в това да бъдат различни по еднакъв начин... ) - кога това не е било така преди?

Ти бъди различна, бъди каквото си, съблюдавай своят личен морал в работата, в развитието си, и ще срещнеш такива хора. Не са толкова малко!

2.   Айде поредната тема "защо така ама защо унака"... Еми отговора е "защото така"! Всяко нещо с времето си. Сега е това. След години може да е друго.

3.   Причината е, че така хората изкуствено си повишават стойността, могат да срещнат по-добри партньори и получават повече уважение, което не са заслужили реално. За да го получиш заслужено трябва да си готин човек наистина, а тва не е лесно за постигане и на никой не му се занимава. Тоест хората имитират, че са стойностни, а всъщност не са.

4.   Ами излез от социалните мрежи, сайтовете като този и т. н. Запиши се на танци (народни, латино и т. н. ), катерене, присъствен курс по чужд език, отиди на екскурзия (но не спа), обикаляй по планини или неурбанизирани плажове, паркове, иди на село да копаеш и т. н. Живей реалния живот - в него има реални хора. За всеки влак си има пътници.
(жена)

5.   Авторке, никога всичко не е било искрено и чисто. Винаги е имало измами, престъпления, секс без брак, изнасилвания, изневери и любовници, забременели ученички и деца по приюти. Просто е ставало по-скрито. На теб сега някой пречи ли ти да не ползваш соц. мрежи, да правиш срещи на живо, да се трудиш колкото искаш. Какво ти пука как живеят другите? Като искаш да се върнеш в миналото, иди засели се в някое изоставено село има над 100 такива, без път, магазин, ток, ще копаеш градина, ще пасеш кози, ще месиш хляб, направо си 2 века назад. Няма телевизия, няма нет.

6.   Всеки живее както иска или както може, ти защо така зависиш от други хора и техните избори?
Подреди си твоят живот както на теб ти харесва.

7.   Искрено и чисто е само в любовните романи. Най-големите подлости, интриги, клюки по мой адрес, предателства и куп гадости ги преживях във времената, когато компютрите у нас бяха с черно-зелен екран, а Интернет имаше само в някои фирми.
Хората са си все същите само модата и средствата, които използват са различни.

8.   Не, моля ви се. Само не ходете да си пласирвате интимните зони по курсове за език... По-гнусно и долно от това няма.