Споделена история от Други

Защо изпитвам срам
Здравейте! Ще започна с това че съм момиче и ми е супер трудно да споделям какво харесвам. Изпитвам някакъв срам и страх, че ще ми се смеят ако споделя.
Интересите ми са доста по различни от на момичетата. Харесвам футбол, постоянно гледам мачове, чета книги на футболисти и искам да ходя по мачове. Но нямам такива приятели. Не слушам поп фолк, не ходя по дискотеки, макар и да ме карат. Всеки път ме питат защо, а мен ме е срам да кажа какви интереси имам. Какво да правя???

Коментари

1.   Намери си твоя човек и ще ходите заедно на местата които теб те кефят, а това че не ходиш на дискотеки е по добре. Търси си приятели според интересите и да нямат проблеми с полицията.

2.   Изпитваш срам, защото с право хората асоциират голяма часто от футболните почитатели като глупаци, които ходят да се бият и мятат бомбички по стадионите...

3.   Защото зависи от чужди мнения и одобрения. А защо си зависима от хора, които нямат нищо общо с теб... не знам, ти трябва да си поговориш със себе си.
Аз правя каквото ми харесва и не ме вълнува мнението на стадото.

4.   В цивилизования свят сега е модерен женският футбол. Имаше европейско първенство, а в Англия на жените футболистки им дадоха рицарски звания- тоест те са аристократи. Така че е нормално и модерно да се интересуваш от футбол. А това, че не ходиш по дискотеки е хубаво. Намери си в интернет група, която има твоите интереси и си общувай с тях. И не се чувствай зависима от чуждото мнение. Много Хора са злобни и комплексирани и не заслужават да им обръщаш внимание.