Причината е в нас
Не за първи път пиша във този сайт и винаги до сега съм получавала съпричастни, добронамерени отговори и много полезни за мен съвети.
Между другото искам да споделя, че дори благодарение на вашите мнения, приятели, ми се увеличи увереността и успях да закупя жилище, поради липсата на което страдах.
Но сега искам да споделя нещо друго.

Аз съм на 46. За гърба си имам един неуспешен брак, две пораснали деца и сега очаквам внуче. Но забързана да разреша битовите въпроси, да не оставя децата си без подкрепа докато пораснат, аз все още сама се справям в живота си и нямам сериозна интимна връзка, която естествено ми липсва като на всеки нормален човек.

Имам няколко неуспешни опита да създам такава, но правех неподходящи избори и нищо не се получи. Разбира се осъзнавам, че причината е в мен и привличам хора, съответно откликващи на етапа ми на духовно развитие, и, все пак чувствам липсата на истински достоен и качесвен човек до мен.

Не ми липсват социални контакти. Доста дейна и активна съм. Грижа се за външността си. Харесвана жена съм, но всичко спира до дук.
Благодаря ви за вниманието и разбирането.

Коментари

1.   Ж29: Добре, че поне си осъзнала, че причината е в теб. Това ще ти помогне да предприемеш действия към промяна на обстотелствата, ако го желаеш, разбира се... А иначе, ако обичаш, не слагай всичко и всички под един знаменател!

2.   Здрасти, съжалявам, но не мога да ти честитя с чиста съвест за ставането на млада баба. Имаш много погрешна нагласа към семейните ценности - отдала си се така на децата си, че сега и като баба искаш да им дадеш всичко. Както преди си била мама, сега си почнала да се разтваряш в бъдещето си бащинство. НА 46!
Как ще имаш интимен живот, как ще бъдеш щастлива? Та ти си млада жена, която решава цял живот проблемите на децата си, къде оставаш ти?

Кой ще те прегърне нощем, кой ще е до теб на старини?
Децата ти ще имат свои деца и ще продължат да се възползват от щедростта и добротата ти, но ти ще си тази, която ще е самотна и сама в живота си. Стегни се и се научи да казваш НЕ. Научи се да си себе си, не мама и баба.

За бога, ти си само на 46 години - това са най-хубавите годинки, но и последен шанс в живота на една жена да намери мъж, с когото да остарее. За децата ти като няма да имат нужда от теб, скоро ще се превърнеш в старата баба.

Не позволявай да завършиш като стара и самотна жена. Остави децата ти сами да се оправят в живота, радвай се на внучето, но не поемай грижите за него. Съсредотчи се върху себе си! Хвани последния влак.
Успех
А.

3.   Това е "наказанието" наречено майка.

4.   3, жената преди всичко е жена. Когато се разтвори в ролята си на „майка“ и единствено на такава, когато решава проблемите на децата си, когато не може да казва НЕ, това мейчинство става действиетелно наказание. Авторката е толкова млада, а скро баба, споедли, че има свое жилище. Мога да се хвана на бас, че младите живеят при нея, направили са си гнезденце, сега и дечица - а авторката, тя е просто бабата, старата, жената, която ще помага.
След години ще е просто старата баба, която всеки ще съжалява, ще пречи на младите...
Затова - авторке, събуди се, млада си още, погрижи се за себе си, за своето щастие, бъдеще, ако щеш. В средата на живота си си, преди да бъдеш майка и баба, ти си жена.
А.

5.   Да, така е! Имаш още време, не си на 90 все пак. Разни баби и дядовци се женят на по 60+, а какво остава за тебе. Обърни внимание на външният си вид до колко е възможно и действай по задачата.

К.