Модерните течения с “избягване от Матрицата”
Прави ми впечатление, че напоследък много модерно стана разни псевдо-гурута като братята Тейт и др да промиват мозъците на младежите по социалните мрежи, излизат разни клипчета с мишки, които гонят метрото и се тъпчат в него за да стигнат до работа и да стоят в офис от 9-5, робувайки на шефа си - и това би трябвало да е олицетворение на голяма маса от “промити” мозъци, а видиш ли разни scam-ери са намерили на хляба мекото с дропшипинг, МЛМ и други пирамиди си живеят живота на милионери, който видиш ли не е матрица.

Истинско излизане от “матрицата” е да хванеш пътя за гората и да не ползваш нищо направено от хората, вкл и пари и да се молиш да не се разболееш, защото ходенето на лекар е матрица. Има хора, които живеят така - в свои направени къщи, отглеждат си животни и храна, но общо взето е скотски живот. Погледнете някое изоставено родопско село с един останал дядо, отглеждащ животни - дори и подобен човек има досег с матрицата, защото ходи един/два пъти в месеца до близкия град за храна за себе си и животните.

Подобни “прометеевци”, които ви отварят очите за излизане от матрицата всъщност са изпечени мошеници до един, а хората, които им се връзват обикновено са деца без пари, на дъното в социалната йерархия, които искат да се издигнат чрез бързо забогатяване в същата тази “матрица”.

Идеята не е да излизаш от нея, а да спечелиш в нея с нейните средства и по нейните правила - издигаш се по социалната стълбица, ходиш на работа, отваряш си бизнес и така до върха или поне до топ 10% от хората в обществото, които разполагат със средства за хубав живот.

Но не - всичко това е както биха го нарекли изпечените мошеници - blue pill, а “red pill” са престъпните схеми на тези хора, които се имат за повече от другите и над закона, но искат да се възползват напълно от благата на същата тази система, срещу която плюят - лицемерие от висока степен. Забележете, че всеки, който ви говори за редпил рано или късно се стига до момент, когато иска пари от вас - дали да му ги превеждате директно, или да си закупите някой курс или да влезете в някой “стартъп”. Значи хем говорят против матрицата хем искат от вас средства, които се ползват в матрицата - пари. А защо пари? Защо не банани или нещо друго? Андрю Тейт се вози в Бугати и разни там коли - това не е ли матрица? Разчитал бил на пари за да бъде свободен - типично мислене на робите, срещу които той говори. Говори против лекарите - че с учене не можел човек да си купи хубава кола, но като се разболее този гуру ще отиде при най-добрите лекари и ще извади средствата на Матрицата - финикийските знаци за да си плати. Тези хора са съвременните “snake oil salesman”. Целта им не е да излязат от Матрицата, а да са сред топ 1% от хората в нея. На върха. А балам*рниците, които им вярват, им помагат.

Внимавайте, това е лъжа и измама отвсякъде.
М28

Коментари

1.   Авторе-то и ти не си съвсем ориентиран по въпроса с матрицата, ха ха. Всичко в 3 Д е матрица... така че и да не ползваш пари и да не ходиш по лекари-пак си в матрицата:)

2.   Добре, ако не беше ти, щях да им се вържа, но щом казваш...
Хората които описваш, съществуват защото имат "клиенти", не вярвам ти, особенно с тази тема, да успееш да им отнемеш дори и един клиент. Той един човек щом е толкова тъп че да плати на такива хора, за услугата им, значи си заслужава съдбата.
А ако някой иска леко да се отдалечи от системата и да живее на село с по малко достъп до системата без да плаща за курсове, защо си против него? Аз примерно подкрепям Галя която живее в село Иван Вазово и не иска синът й да има ЕГН, тя не ми продава курсове и долу горе живее извън системата.

3.   Добре, ако не беше ти, щях да им се вържа, но щом казваш...
Хората които описваш, съществуват защото имат "клиенти", не вярвам ти, особенно с тази тема, да успееш да им отнемеш дори и един клиент. Той един човек щом е толкова тъп че да плати на такива хора, за услугата им, значи си заслужава съдбата.
А ако някой иска леко да се отдалечи от системата и да живее на село с по малко достъп до системата без да плаща за курсове, защо си против него? Аз примерно подкрепям Галя която живее в село Иван Вазово и не иска синът й да има ЕГН, тя не ми продава курсове и долу горе живее извън системата.

4.   Мен много ме дразни един смешник, който беше доста позабравен - той и за това го прави де, за да е пак в медииното пространство и се прави на много сладкодумен и винаги е с разкопчана риза като пълен селянин... не спира да говори за матрици и тем подобни глупости. Абсолюен бедняк и смешник.

5.   Не е възможно да излезем от матрицата, защото сме родени в нея. Нашите родители, баби и дядовци също са родени в тази матрица. Не знам кой го е измислил това с излизането, сигурно някой който го мързи да работи и се чувства роб на системата и иска да "излезе" от нея. За да излезеш от матрицата трябва да хванеш гората и да живеш без да използваш пари и всякакви други услуги от лошата матрица. Трябва да станеш дивак, да търсиш диви животни и растения с които да се изхранваш. На Земята все още живеят диви племена които не са имали контакт с цивилизацията и те са извън матрицата, защото не познават цивилизования свят. Ако искате да сте като тях, хващайте гората!

6.   От Автора:
До 2: не говоря за хора, които живеят по селата и наистина са “отшелници” като въпросната жена, а срещу онези, които “уж” са извън и над системата, а се опитват да пробутват платени курсове и други схеми на наивни деца и се възползват от нея. Ако мога на един да помогна с темата съм си свършил работата. Естествено, че не мога да “налея” акъл на всички.

До 4,
Говориш предполагам за българската/ямболската версия на Тейт от алиекспрес? Това момче е с не по-малко с размътено съзнание. Ок, имаш изградени възгледи за живота, но не ги налагай като универсална истина - редпил, а всеки, който не е съгласен е блупил. Това си е чисто сектантство, а не философия. Всеки, който казва, че говори “истината” за каквото и да е, е точно това - сектант. Има различни гледни точки в живота и като питах две “алфи” според разбиранията на ямболията за алфа мъж и двамата се изсмяха и казаха, че това е комплексар, а не мъж. Най-лошото е, че си мислят, че хората им завиждат……. Тъжна история

до 5,
Вторият ми абзац е 1:1 с което каза.

7.   Тази тема май я чета за втори път! Веднъж вече му казах на пича да ходи в гората и да се радва, че е извън Матрицата, ама той явно още виси тук и ползва компютри. Пич, не позволявай на Матрицата да те завладее! Ползват те като батерия, брат! Бягай в гората и спри да пускаш теми тук - всяка тема зарежда Матрицата за 50 години, а ако е нарцистична като твоите, за 500.

Бай-бай, ама тоя път наистина, за да не взема да те намеря и лично да те закарам до гората, защото и ти като вица "само обещаваш"! Защото започвам да си мисля, че си някакъв роден пишман конкурент на Тейт, дето се надява да цоца пари от тъпаците като умишлено раздухва тая тема, за да може после да се появи някъде и да се вживява в ролята на експерт! Ако е така, модераторът да се самосезира - убеден съм, че темите не могат да се използват с маркетингова и търговска цел!

8.   Самото желание за излизане от него е пак част от този алгоритъм, код, матрица.

9.   Да, това е като да забогатееш от учене на хората как да забогатеят.

Румен Виста и той предлага излизане от матрицата. Гледам, сега рекламира инвестиране във вили в Бали. Демек да му дадеш спестяванията си, а той да ги инвестира от твое име във вила. До преди 2 клипа "гарантираше" 10% печалба, а в последния клип вече вдигнал мизата на 15%, явно на 10 никой не му се е вързал. След още 2 клипа сигурно ще качи на 30%.

Преди "излизаше" от матрицата с дропшипинг курсове, сега с вили в Бали.

Ми какво да ти кажа? Не ми е жал за подобни хорица без критично мислене, връзващи се на сладки приказки. Като са балами, ще има и тарикати. Ако хората бяха малко по-умни, нямаше да има пазар за такива "гурута", но простите хора не са се свършили милиони години, няма да се свършат и сега.

11.   Нека да обобщим извода на автора: Ако си гледаш животинки и храна в собственоръчно направен дом някъде близо до природата, си скот. Но ако ежедневно се тъпчеш в метрото с хиляди други зомбирани хора и ходиш да слугуваш под часовник на някой изедник за шарени хартийки, с които после да си купуваш правото да живееш в панелна клетка в сив затвор - то тогава в никакъв случай не си скот, ами развиващ се човек? !? Доста тесногръдо мислене, което буди искрено съжаление. Но за едно авторът е прав - напоследък се появиха какви ли не измислени гурута, които са нагазили дълбоко в матрицата, а в същото време ни учат как да сме излизали от нея. Иначе идеята не е да излизаш от матрицата, защото най-малкото е невъзможно. Идеята е доколкото е възможно да ограничиш вредните влияния на матрицата. Разбира се, ако искаш да се развиваш като свободен човек. Ако ролята на зависим от системата бройлер ти отговаря повече - стой си в матрицата и си купувай имагинерно щастие с кърваво изкараните пари.

12.   Прекално объркано и злобно. Някой да не те излъга с пари?

13.   И аз мисля като автора. Ако беше топлкова хубаво да се "излезе от матрицата", каквото и да означава това, всички щяха да са по горите или в затънтени села, да копат и сеят и да живеят свободно. Точно в България пък няма никакъв проблем за това.
Само че не виждам масово движение нататък, освен писания в мрежата колко е хубаво :-) А за гурутата е ясно, ловци на шарани :-)

14.   Дивите племена са в своя собствена, изградена матрица. Тъй че... :)

15.   По скоро е като "Прекрасния Нов Свят" от Хъксли.
Матрицата е фантазьорска работа.