Какво изпитвам към любовника си?
Здравейте.
Тук има хиляди и хиляди съдби на хора с любовници. Прочела съм почти всички истории и коментари. Ще се престраша да напиша няколко реда и аз. Ясно е, че ще бъда нахейтена, но ще го преглътна и ще се средоточа само към хората, които ще ми дадат градивна критика.

От известно време имам любовник. И аз, и той сме обвързани от години с разликата, че той има дете, а аз нямам. Правим хубав секс. Говорели сме си много за нашите връзки. Толкова много се оплакваме от половинките си, но без да коментираме пряко си знаем, че между нас няма как да се получи нещо. Истината обаче е, че аз не знам какво изпитвам към този мъж. Харесва ми да прекарваме време заедно, можем да си говорим с часове, приятна ми е компанията му. Преди срещите ни съм много развълнувана и щастлива, а след това - тъжна, умислена. Вълнувам се, когато ми пише, а аз като му пиша съм притеснена дали не му досаждам. Не знам защо постоянно мисля за него.
Дали съм влюбена, дали ми харесва просто като човек, дали ми е приятна компанията с него. Дали съм привързана към него, дали заради това, че сексът ни е по-хубав или просто се държи по-добре от моя мъж. Дали, че ходим на интересни места, или че е толкова забавен. Не си пишем често и постоянно, но аз мисля за него от ставането до лягането как е, какво прави и т. н.
Имам брат-близнак. С него всичко си споделяме и затова му споделих за него. Разбира се, че ме нахейти и след това ми каза, че обикновено при любовниците винаги 80% от жените в даден момент започват да имат чувства, а при мъжете е по-скоро само използване. Каза ми да не се занимавам с него, а или да си гледам мъжа, или да се разделим. Истината е, че не мога да спра да се занимавам с въпросния мъж. Явно съм изключително привързана и аз не знам какво да правя. Дори изпитвам страх да не ме зареже повече той, отколкото собствения ми мъж…

Коментари

1.   Въпросът е защо продължаваш да си във връзка със сегашния си мъж? Даже и дете нямате, явно връзката ви е мъртва.

2.   Послушай брат си... Не бъди поредната със синдром "тревата отсреща е по-зелена"... Направо му казвай истината и си стягай куфарчето (никой мъж на място не следва да търпи подобна гавра, независимо каква си), а тъкмо ще се увериш и колко струва Уондърмен-а като му се обадиш разсополивена, че нямаш къде да отидеш вече. И за финал, горката женица, която му е родила на тоя льохман, а за детето да не говорим (уви, неговата позиция я разбирам най-добре).

3.   Аз съм обвързана жена с дете, имах връзка няколко месеца, ако може да се нарече така с мъж, който беше сам. Разделихме се, аз сложих точката, въпреки че имах силни емоции, поради ред причини, които виждах като проблем в отношението му към мен. Много ми беше трудно да се отделя, и до сега го преживявам, в мислите си, но виждах, че нямаме полезен ход Искам да ти кажа, че тези истории нямат хепи енд, винаги се намесват и някакви емоции и общо взето тегне някакво неприятно усещане, че такива отношения са без бъдеще. Все пак при вас е една идея по-вероятно да продължи по-дълго, защото и двамата си имате партньори, отколкото когато единият е сам. Вероятността този който е сам да се чувства по-самотен и неудовлетворен, че е втора цигулка, е по-голяма и рано или късно това си казва думата. Който влиза в такива отношения трябва да е наясно, че накрая няма да се чувства ок, и ако е готов да си плати цената влиза, който не - се пази, средно положение няма. Въпрос на гледна точка, или си го изживяваш с всички хубави и лоши неща, или се пазиш.

4.   Зад паравана на удобството и позицията на обвързана жена с много липси от към внимание и отношение си си позволила компанията на друг мъж. И той в твоята позиция като теб разнообразява. Вие сте артисти с големи души с много емоционални дупки за запълване според вашето схващане. Това да лягаш и да ставаш с лъжата е изкуство и психическа устойчивост. Но се прокрадва страх, а той води до неизбежна болка.

5.   "Истината е, че не мога да спра да се занимавам с въпросния мъж"

Можеш и още как, даже е желателно, но не искаш! Усещаш ли разликата? Е, ще си платиш, като всички, всичко се плаща. Това е единственият начин да се осъзнаеш.

7.   Слушай, действа ти като наркотик, защото при всяка среща в тялото ти се синтезира серотонин и ти изпитваш удоволствие. Но да знаеш, че така ще се чувстваш с него до макс 3 години. След това места утихват. Така, че наслаждавай се, по хубаво от това чувство няма. Но УМНАТА...

8.   Историята е повече от ясна, любовникът е бизнесмен с пари, чиято глава авторката се надява да замае, надява се да изостави жена си и детето си и да избере нея. Засега подхранва самочувствието си с паралелната си връзка.
Е, няма да те избере, авторке, твърде омотани са финансите на всички със семейства с деца, та да знаеш мъжете са меркантилни и няма да пуснат кокала, особено когато им се предлага евтино забавление.
Брат ти е прав

9.   Ако ти не можеш да си отговориш на въпроса от заглавието, как да го направим ние, които не познаваме нито теб, нито него? Запитваш ли се като не изпитваш нищо към мъжа си защо си с него? И любовникът ти като се жалва от жена си, защо не се разведе и не се събере с теб? Много си привързана към тъпкача, ама ако сексът с него беше по-кофти, отколкото с мъжа ти, нямаше да си с него и да го мислиш "от ставането до лягането". Никаква перспектива нямат отношенията ти с този. Все някога ще те зареже.

10.   Привет,

Първо станалото - станало. Не можем да върнем времето назад. Наскоро едни колеги се влюбиха лудо, много лудо и двамата. Развалиха си семействата, заживяха заедно. Е, вече са заедно и не минава ден без див скандал. Прекарват дните си и вечерите си заедно и имат УЖАСНА ревност и никакво доверие един на друг. Знаят, вече от опит, че човек като иска да изневери, няма сила на този свят, която да го спре. Според мен връзките, които започват по този начин са обречени - дали на край, дали на нещастно съществуване с постоянна ревност и скандали.

Разбира се, ти явно си влюбена и разумните доводи не са за теб. Знаеш прекрасно, че вършиш нещо нередно, знаеш че няма как да има положителна развръзка, знаеш, че силната тръпка отминава и остава само сивото ежедневие, знаеш, че влюбването и любовта нямат общо, всичко знаеш. Знаеш и какви са вариантите ти от тук нататък. Остана само да намериш сили и да вземеш решение. Кое решение е правилно си знаеш само ти. Аз знам само, че тази ситуация ще те влуди, зазтова - промени я! Само от теб зависи.

П. С. не мога да се стърпя да не напиша нещо за морала. Казваш, че си имаш мъж - никой не може да те накара да го обичаш, но си длъжна да го уважаваш. А ти не го уважаваш, не уважаваш и себе си. Всичко е по-добре от лъжи, интриги и изневери. Бъди доблестен човек, вземи решение и поеми последствията от своето решение.

Желая ти успех!
Ж29

11.   Авторке, няма да те хейтя, няма смисъл, но брат ти е 100% прав. Макар да сте близнаци, той е мъж, което в случая му дава предимството да поставя пред теб мъжката гледна точка. Нещата са ясни, ти си влюбена и ще страдаш, а любовникът ти спокойно ще може да си продължи напред без теб във всеки момент, не е решил, не го е направил. Но ти спокойно, както си тръгнала, ще съсипеш мечтите на мъжа ти, който се заблуждава, че е намерил правилния човек, поне не правете деца, за да не му съсияеш живота съвсем.
Няма да се оправиш, убеден съм, ти вече си влюбена и ще се наложи любовникът ти да ти бие дузпата пръв.

12.   Какво се чудиш толкова, скоро и двамата ще те зарежат. Търси трети мъж.

13.   Изживей си тръпката, наслаждавай се на времето ви заедно, колкото-толкова. И такива неща не се споделят, пази си ги за себеси. В живота нещата се нареждат сами, не го мисли. Успех!