Тема за тютюнопушене
Млад мъж, на 25 съм. От 1-2 месеца започнах да пуша пурети и пури, без да гълтам дима. Преди няколко дена пушех пура, и някъде към края на пурата не знам как стана, но се беше намацала с някаква смеска(възможно е да е било и прегоряло масло). Не знам точно как стана, но на мястото, на което я пуших определено имаше такива работи. Най-гадното е, че тази смеска беше се намацала точно там от където дърпам дима. Дръпнах няколко пъти и усетих отвратителен вкус и си помислих, че може просто тази пура да е така на края си( бях пушил само 1-2 от точно тази пура преди това и още нямах утвърдено мнение за тях). След още няколко дръпки все пак моя пилешки мозък се сети да погледне към пурата и видях шибаната смеска(може и прегоряло масло) точно там от, където дърпам беше се навряло. Веднага изхвърлих пурата и се качих вкъщи за да си изплакна устата. От тогава гърлото ме боли доста силно. Пури не съм пушил и така се наплаших, че само веднъж болката да отмине никога повече няма да пуша, заклел съм се. Първо си мислех, че само с чайове и лукчета ще ми мине, обаче минаха ден-два и имаше леко подобрение, но не и цялостно. След това си взех трахизан от аптека и пак има леко подобрение, но болката я има все още. Днес казах на наште(естествено без да им казвам за пурата) и те ми казаха, че сигурно е вирус) и ми дадоха да пия авирон рапид и humex, защото ми казаха, че и тях наскоро ги е боляло гърло и с това им е минало. Та пих по 1 път вече от тези двете(преди около 2 часа), след малко идва нощното пиене и отделно си пръскам в устата Ангал. Но за сега болката все още я има. Нямам кашлица, нито проблеми с преглъщането, но има една неприятна болка в гърлото. Много съм се наплашил и чакам да стане Понеделник за да ида при личната и да искам направление за Уши/Нос/Гърло. Вече си мисля за някакви супер лоши неща, не знам просто... Дано не съм направил някоя непоправима глупост. Според вас какво може да съм си направил? Най-добрия вариант ще е да ми мине с тия хапчета и Ангал-а, но ако до утре вечерта не ми е минало отивам при личната :((((.

Коментари

1.   Пурите от най-нисък клас са боклук. Не е казано да взимаш от най-висок клас като Кохиба, но вземай минимум от десет сантиметрови за 10 лв бройката за да нямаш такива проблеми. Всичко под това е зле. Пурети не пуши никога защото макар и да няма добавени химикали за пристрастяване като при цигарите пак може да се получи ефект на пристрастяване като при цигарите с ниските, но редовни дози никотин водещи до пристрастяване. Тютюн се пуши само на пури които понеже са големи водят до пренасищане с никотин, вместо редовна незадоволеност и дразненето с малки дози което води до пристрастяване. Като може и да глътнеш дима от пурата няколко пъти за да ти е мирна главата после и да не мислиш за пушене месец, стига да не припаднеш. В твоят случай сигурно това е изгоряла захар която са ползвали като разтвор-лепило за да залепват листата при сглобяването на пурата. А е възможно от пушенето също да си си нарушил цялостта на лигавицата на гърлото което да е станало врата за лесно нахлуване на вируси там и от това да те боли гърлото. Пробвай да си прочистиш гърлото с гаргара с воден разтвор на сода бикарбонат. После обилно с вода.

Чорбаджията на курникът