Страх от сериозна връзка след изневяра
Здравейте,

Мъж на 25 години съм. Преди година и половина се разделих с едно момиче, което много обичах - имахме едногодишна връзка. Разбрах че няколко месеца преди да се разделим се е занимавала с друго момче. Заяви ми, че имала чувства към него. Раздялата беше доста тежка, освен това общите ни приятели заеха нейната страна и освен без приятелка, останах и без няколко общи приятели от тогавашната ни компания.

Както и да е, след това се възстанових някак, почнах да спортувам и да се развивам в кариерата ми. Но ме е страх, че времето си тече. Излизал съм на среща с няколко момичета след това, не се получи, но и да призная ме е страх да се обвързвам, защото нямам доверие на жените след това което ми се случи. Иначе изкарвам много добри пари, не съм някой дебел или нисък, не съм красавец, но съм в добра форма.

Опитах психолог, но не ми помогна. Въпроса ми е, тези от вас, които им се е случвало - как успяхте да си върнете доверието след такава случка? Как според вас да продължа?

Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Тя ти е казала че има чувства към другия...
Не е точно изневяра.
И за да се отдръпнат от теб някой от общите си приятели и ти имаш вина.
Ще ти случва и за напред това - ти обичаш една жена, тя харесва друг.

2.   Момиче съм. Имала съм общо 4 връзки през живота, в момента съм в 5тата. През всички тези 4 връзки са ми изневерявали. Понякога се чудя аз ли правя нещо грешно във връзките, че винаги ми изневеряват … Така че пускам се във връзка винаги с едно наум. Изневяра винаги може да има, а в повечето случаи дори може да не разбереш.

3.   Изневеряващи жени познавам от зодиите Риби, Козирог, Овен, Скорпион, Близнаци, Везни.

4.   За жалост в днешно време масово хората са обременени от предишни връзки... просто давай смело с главата напред и това е. И да мислиш и да немислиш положението няма да се промени ако не предприемеш действия.

5.   Такъв е живота, ежедневни неща са.

6.   Еми е така, от раз. То е проба, грешка, докато не ти се получи с някоя.

7.   До номер 2: Еми грешно правиш, да. Явно се хващаш с мъже, които не те харесват чак толкова. Хората толко ли не могат да разберат, че има разлика между това някой да те иска и да те иска наистина... Ако един мъж те иска, ще направи всичко - брак, бебе, ще исла да живеете заедно, а не да ходи по други. Слвд като винаги си алтернатива за някой, значи се целиш по-високо отколкото ти е нивото.

8.   Хващай някоя мацка, без да мислиш как ще се развие връзката, за да не се обременяваш. Ти, ако отидеш на лекар и сбърка диагнозата, не преставаш на ходиш на лекар, когато ти се наложи, от страх да не би отново да сбъркат диагнозата. Това са нормални неща, на всеки може да се случат, нищо фатално не е станало, не може в живота да се случва всичко, както на теб ти се иска и е в твоя полза, ще имаш и радост и разочарования!

9.   И аз бях гламав като куче. Използваха ме като изтривалка зад гърба ми, а пред мене мили очички и аз наивния си мислех, че всичко е супер. И така с няколко жени. И сега на 29 нямам доверие на нито една. Е сигурно и аз съм избирал грешен тип жени, сигурно и аз не съм цвете, но това е положението.
Давай нататък с 1 наум, няма друг вариант. На мен ми се случи 4-5 пъти и вече съм повреден, даже комплексиран, ама кво да прайш.
Ти поне имаш шанс да се възстановиш по-бързо. Може пък да ти излезе късмета със следващата. Аз във всяка жена виждам само лъжи и изневери, още преди да стане сериозно, което никак не е добре, така че не стигай до това положение. Промени мисленето си и давай смело със следващата мацка.