Дълга връзка, раздяла
На почти 30 съм а с приятеля ми сме заедно от 6 години. Последно време нещата не вървят и все повече чувствам че не сме един за друг.

Колкото и тъпо да е, страх ме е да се разделим, защото искам дете, а след 30те бременноста може да протече по-тежко. Нов партньор на тези години се намира по-трудно, особено когато ежедневието е по-затворено, напр. Работи се от вкъщи и тн.

Знам че темата би подразнила доста хора и може да остана неразбрана. Все пак исках да споделя и евентуално да намеря жени в сходно положение, които биха дали съвет или опит. Знам че има и много допълнителни факти, които не съм споделила и няма как някой да ме посъветва с каквото и да било. Може би просто имам нужда да открия някой, който също се чувства така..

Коментари

1.   Забременей от него и после си гледай детето сама.

2.   Ти искаш дете, а той иска ли? Заедно сте 6 години, ако той споделяше желанието ти, досега щяхте да имате. А щом чувстваш, че не сте един за друг, по-добре се раздели. Да живееш с някой само от страх да не си сам си е направо нещастие. Ако си с дете, нещастие е и за него. Освен това нищо не ти гарантира, че той няма да те изостави. Дългите връзки ако не прераснат в семейство обикновено се разпадат.

3.   "нещата не вървят и все повече чувствам че не сме един за друг"

Уоу, страхотен "анализ" на ситуацията... "нещата" не вървели, и тя "чувствала", че не били един за друг след 6 години връзка...

"някой, който също се чувства така"
На практика всяка жена... Днес го "чувствате", утре не. Както децата... Затова както ти е казал 1, прави детето и си го гледай сама. Така или иначе все там ще свършиш, поне наистина не чакай да стигнеш 40. Естествено, трябва да имаш и финансовите възможности. Там вече само на "чувства" недей го кара. Направи си сметката добре дали можеш да предложиш на това дете нормален живот. Защото... и то има чувства. Всички знаем, че мъжете нямат, и тях кучета ги яли, но поне децата имат...

4.   Не прави деца от отчаяние и само защото уж си на възраст. До 40 спокойно можеш да родиш, а преди това около 35 да намериш някой, който е за теб. По-добре сама и без дете отколкото с някой, с който нещата не вървят, но имате дете, от опит ти го казвам. Ако няма любов по-добре да няма и деца, нещата стават 100 пъти по-зле при наличие на дете.

5.   С бившия ми приятел се разделихме точно, защото той изведнъж се сети, че не иска семейство и деца след 10-годишна връзка, по-дълга от повечето бракове... и няколко (фалшиви) предложения за брак от негова страна. Взе ми младостта и накарая - ами съжалявам, ама аз не искам да създавам семейство.
Щом ти е казал, че не иска, значи не иска.
Намери си друг, не губи повече време в чакане на едно дете, което не е готово да бъде съпруг и баща.

6.   Не знаеш какво те чака зад ъгъла. Няма и как да разбереш ако не пробваш. Не те съветвам да останеш с приятеля си, защото щом се замисляш за раздяла, явно има причина.
Страхът не е добър съветник. 30 и нещо години не е късно за забременяване. Позволи си да потърсиш по-добър живот.

7.   5, ти си женска версия на мен, аз съм мъж и имах същата ситуация :(( най-накрая намерих по-заблуден човек от мен /в случая, наравно/, който си е пуснал 10 години в тоалетната. И то най-хубавите 10 години, не 50-60. Съчувствам искрено.

8.   Кой ти внушава тези глупости, че след 30 бременността протичала тежко. По начало бременността крие рискове, но злополучните бременни, които умряха при раждането, масово бяха на 25-26 години.
Родих за първи път на 34 години по естествен път, без никакви усложнения, без болки и само 3 часа след постъпване в болницата. Взех си болничен само две седмици преди раждането.
От 27-годишна възраст живеехме заедно като гаджета със съпруга ми, на 30 се омъжих, но реших, че няма да бързам с децата.
Никога не съм си мислела, че ми е късно или ще имам проблемна бременност заради възрастта.
Проблемна бременност има, когато жената е със здравословни проблеми.
За 6-години връзка той не ти е предложил брак, не обмисля развитие, сигурно и секс правите от дъжд на вятър.
Проведи сериозен разговор с него как вижда развитието на връзката ви оттук-нататък но ако връзката ви е изчерпана сексуално и емоционално, по-добре си търси друг
Изчакай да мине 8-ми март. Дори и по вниманието, което ще получиш на празника, ще си проличи.

9.   Живея в чужбина, тук жените чак над 40 мислят за деца.
Масово на тази възраст раждат първото си дете, също така раждат нормално освен ако не е наложително цезарово. Даже ако си между 20те и 30те си години и забременееш гледат на теб като провал.
Няма причини бременноста ти да протече тежко ако ти си в добро здравословно състояние. Тежкото е после когато се роди бебето и изисква постоянни грижи, за това бъди с човек който ще те подкрепя и ще ти помага в тези моменти, а не да правиш прибързани и грешни решения заради някакви тъпи стандарти които налага обществото в държавата в която живееш. Също така не си мисли че връзката ти ще се оправи ако имаш дете от този човек, напротив по зле ще стане ако станеш майка а ти самата не си щастлива.
Така че споко! Имаш много време използвай го първо да си намериш щастието.

Успех!