Къса с мен, а иска да ми подарява подарък
Защо мъж би постъпил така?
От два месеца се срещам с един мъж, над 25 сме и двамата. На 8- ми март ме покани да излезем и се скарахме. Наговори ми ги едни, че нещата не вървяли между нас. Много съм била капризна и с труден характер. Останах в шок. Изобщо не съм го врънкала за пари, подаръци и къде да ме води. Даже сметката съм искала да я делим, защото ми е неудобно. Никога до сега не съм му казвала да ми купи нещо и т. н. Идвал е с мен по магазини, защото си имала да свърша нещо, той просто е бил компания, всичко сама съм си плащала. Никога не съм настоявала в даден ден да се виждаме, нито за място и час. Проявявах разбиране, че е уморен от работа, спи му се, или има ангажимент.
Бързаше да ме запознава с техните, тогава ми стана неудобно, че избързва и ме притиска и му го казах. Пришпорваше много нещата като цяло и съм го казвала. Просто искам с времето да си създам представа за човек, характера му и дали имаме бъдеще.
Мина ми през ум, че има друга, но поне да беше казал това, отколкото да ми казва неща все едно се виждаме всеки ден и час по час го търся и му искам нещо. Даже ми е казвал да не го оставям и нямало да го преживее, а сега просто не знам кое е било истина и кое-не в нашите отношения. Дали всичко е било измама?
Скъсахме, и за капак искаше да ми даде подаръка, който ми беше взел за празника. Не го приех, защото ми се видя нередно и обидно. Стана ми грозно. Щели сме да си останем приятели, но съм била много трудна.
Лошото е, че е приятел на един братовчед и е все някога ще се засечем някъде.

Коментари

1.   Мъжете, които казват, че една жена е "трудна", го правят нарочно.
Иска да те зареже и да ти подбие самочувствието едновременно.
Виждала съм го при други, на мен също ми се е случвало, затова ти казвам - просто си е хванал друга и с тези тъпотии от типа на "трудна си", "да си останем приятели" и други подобни, просто иска да прехвърли вината върху теб, за да не изглежда той виновен в ситуацията.
С други думи - безхарактерно мекотело.
Добре, че ти се е махнал от главата.
Продължавай напред и не го мисли повече.
А на братовчед си сподели как от нищото е почнал да те нарича "трудна", въпреки всичките ти жертви и добро отношение, и му потърси съдействие относно това да го държи надалече по време на общи събирания, понеже не искаш комуникация с него. И си готова.

2.   Така става като се занимаваш с остригани като за влизане в казарма, необръснти с анцуг и маратонки. Бахти тиквеника. Да не сте тръгнали да се жените, че ще те запознава с техните. Ганчо те имал за даденост. Но и ти си Ганьовица щом си избрала да си с Ганчо.

Чорбаджията на курникът

3.   Май ти си скъсала с него, а не той с теб. Решил е да те омърмори с някаква цел, но не е очаквал, че ще скъсаш с него.
Не ти е приготвил подарък, защото се готви да скъса с теб навръх 8-ми март. Просто не е осъзнавал, че не всяка цена може да узтърпи мърморко
Кофти характерът е той. Вероятно скучна земна зодия.

4.   Льохман, ама като ви се занимава с такива...

5.   Сигурно е пендел и техните са му дали ултиматум, че ако в съвсем скоро време не си хване приятелка, ще го изгонят от тях...
Това обяснява и защо нещата между вас "не вървят". Ми те никога няма да тръгнат по принцип. Останалото са измишльотини от 1001 нощ, колкото да се оправдае пред себе си, може би, а и пред тебе, ако ти клъвнеш.

6.   От авторката
Подарък носеше, както и цветя. Уж всичко е наред, а започна да говори как не вървели нещата и т. н. Предпочитам да беше казал за друга, а не такива простотии.