Ах тази ПОЛОВИНКА..
Половинката не идва, за да те направи цял. Не идва, защото имаш липсваща част. Нито да запълва някакви кухини или пропасти в личността ти.
Половинката е за това, да разполови тъгата ти и да отнеме част от нея, в прегръдка. Да имаш с кого да споделиш половината от щастието си, когато сякаш ще се взриви от емоция.
Половинката не прави сълзите ти да текат наполовина, но ще спре част от тях с длан, а другата частица
ще изплаче с теб, доколкото е възможно.
Половинката ти няма да направи света ти съвършено цял. Но ще го направи усмихнат. Толкова, че няма да отричаш трудностите, а ще ги посрещнем със спокойствие и мъдрост, надявам се. Половинката ти няма да те гледа укорително за това, че се държиш като дете. Защото ще обича детето в теб. Ще обича всичко, което си бил /била/ с нетърпение ще очаква да се срещне с този, който, ще бъдеш занапред, за да обича и него по същия начин.
Има много жени. Има и много мъже.
Много от тях ще бъдат от многото.
Вярвам, че един ден влиза в живота ни, без фойерверки и напудрени баналности, а смело, осъзнато и напарено без страхове.
Вярвам, че има повече от това, което видях.
Не в ИЗБОР.
В СМИСЪЛ!

Коментари

1.   Много добре звучи, но половинката забравя за другата половинка в повечето случаи. Особено днес всеки гледа себе си, желанията на другия не са важни.

2.   Хубаво размишляваш и това, че половинката не допълва, а пристига в живота ни просто, за да ни обича и ние да обичаме нея е факт. Много психолози говорят на тази тема и може би, ако се поразровиш за повече информация, наистина ще осъзнаеш, че когато човек е осъзнат, развил се е като личност и е готов, тогава среща и любовта - когато вече не очаква въпросното "допълване", а приема човека изцяло такъв, какъвто е, когато знае какво иска и знае какво предлага.
Липсата на осъзнатост е и причината много бракове при млади хора да се разпадат - просто в един момент разбират, че човекът не е подходящ за тях.
Но не съм съгласна с казаното от теб, че половинката на всяка цена трябва да се съобразява с инфантилно поведение и други подобни.
Имах отношения с човек, който беше (и може би все още е) инфантилен.
Обичах детското в него, заедно си провокирахме хубавите детски спомени и наистина не мислех това за какъвто и да е проблем, докато не започна да проявява крайно неразбиране към мен и да проявява лоша форма на инфантилност - говоря му за проблеми и той отговаря с "дреме ми" или нарочно ме дразни с някакви детински изцепки, които реално ми нанасяха вреда.
Нищо против нямам детското в никого, но не и когато то е в прекалено големи количества в един възрастен и когато се очаква той самият да е баща на децата ми, евентуално.

Разбираш ли какво ти казвам?
Да, половинката не допълва - всеки човек трябва да си е самодостатъчен.
Но всеки трябва да полага грижи за това връзката да сработи.
Ако само едната страна се бори и полага тази грижа, докато другият не се е развил достатъчно като личност и не спира да влияе негативно на отношенията... просто няма да се получи.
Дадох толкова много шансове на въпросния човек, а той не ги оцени.
Сега ме мрази и сигурно ме обвинява за това, че съм го махнала от живота си, но знам, че съм взела правилно решение за себе си.

Ще се радвам да поясниш и последните си думи :
"Не в ИЗБОР.
В СМИСЪЛ! "

Не виждам в какъв смисъл ги казваш.
"Избор" и "смисъл" не са антоними.
Защо трябва да е или/или?

3.   Към Н2 Благодаря за размислите по моята тема пусната ей така да докосне на по дълбоко ниво. Имах предвид че половинката не е просто избор, залепена като едно цяло за нас и да очакваме да сме щастливи. Тази половинка трябва да я разпознаем от многото по това което прави за нас за да ни е смислен живота с нея.

4.   Хубаво е и теб да те докосне темата и да задълбаеш малко повече в междуличностните отношения между хората отвъд повърхностното.
Нещата не опират до това "какво прави" въпросният човек за нас, а "кой е" той за нас. Ако съдиш по отсрещния само по това, което прави за теб отива към една зона на взаимно използване, която не е много съчетаема с любовта.

5.   Н4 Съжалявам, за негативния коментар но все пак понасям
Мечтите са безплатни както и мислите:):) Всичко добро от
Авторката

6.   4 аз точно така разбрах, че мъжа ми не се вълнува от желанията ми, а само от собствените си желания и комфорт. И да не се изръси с някой лев.

7.   Супер заетата ми жена заряза всичко и сама се грижи за мен, когато получих алергия и се натрових, и бях безжизнен няколко дни. Беше постоянно покрай мен и след този случай забави темпото на ангажиментите си, за да сме заедно, колкото може повече. Прави ми чай и макарони, мери ми температурата. Беше много уплашена за мен. Това ме накара да я обичам още повече.
Вече обръща внимание на дома ни и отменя по-често домашната ни помощничка, защото както казва тя така си почива.
Когато се запознахме аз бях заетия и я стимулирах да се бори за мечтите си. С времето осъзнах как тя е всичко за мен и зарязах бизнеса си, който ограби най- хубавите ми години и още млад исках да живея по-спокоен живот и въпреки това да не лишавам семейството ни от нищо.
Тя постигна много върхове и стана уважавана в своята сфера.
И ето ни пак в начална фаза един до друг, но сбъднали мечтата си да се радваме един на друг.