Патологични лъжи
Здравейте, постоянно хващам приятеля ми в лъжи за всякакви неща. Например днес го виждам че излиза с колата и вместо да завие надясно аз от прозореца го виждам пред мен че продължава напред на светофара(а там където трябваше да отиде е в тотално обратна посока) при което аз го питам абе стори ми се че отиде в дуга посока, той категорично отрече НЕ. И аз -странно наистина видях колата. И той после смотолеви че е объркал пътя после завил долу някъде и аз ами добре. Лъже за всякакви такива неща. Проблема е че аз съм толкова недоверчива защото преди ми е изневерявал. Не тазбирам обаче нуждата му да излъже за такава простотия за такова дребно нещо. Това не е единичен случай. А много такива. Примерно казва сега свърших фитнес а всъщност аз знам че е свършил преди 30-40мин да речем, разбирам по стечение на обстоятелствата. Не мога да схвана нуждата от лъжи. Той го определя като свобода. Затова и не иска да живеем заедно, за да има свобода не за да ходи с други а за да не дава обяснения за такива глупости. Според вас това проблем ли е или аз много се вглъбявам.

Коментари

1.   От дребното се почва към по-голямото. Патологични те лъжци нямат чувство за вина, каквото и да сторят и при изневяра, непоправими и ненадежни са.

2.   Напълно права си.
Какво правиш с човек, който ти е изневерил и те лъже? Веднъж загубиш ли доверие в някого, няма смисъл от измъчени връзки. Не ще да живеете заедно, защото като не се виждате може да се търкаля с други у тях. То и да живеете пак може, но по- лесно се хваща.

3.   Иска да си кръшка човека.

4.   Нуждата от лъжи идва от там, че той не иска да споделя, защото така се чувства зависим от теб, чехлю, не мъж, не свободен да взима самостоятелни решения.
Задай си въпроса, как ще реагираш или си реагирала, когато той е споделял? Върни лентата. Защо държиш да ти споделя всичко, за да го контролираш ли, за да знаеш всичко ли, защо? Я си разменяте ролите. Ти как ще се чувстваш?
Или май, май ти, , много се вглъбяваш, ,

5.   Ееее, ама и ти си агент :⁠-⁠D Махай го като ти е изневерявал. Защо стоиш с такъв?

6.   4, като не ще да споделя, за какво му е приятелка изобщо? За секс? Имаш криворазбрана представа за хорските отношения. Аз не бих могла да съм с човек, който се крие, резервиран е и ме държи извън своя свят. Да не можеш да му кажеш как ти е минал деня, нещо хубаво или лошо да споделиш. И обратното от негова страна.
Авторке, трябва ти друг. Тоя не те уважава.

7.   Досадна и параноична си. Мъчиш себе си, мъчиш и него. Какво е това дебнене по прозорците и шпиониране. След като не му вярваш и не си забравила изневярата защо си с него? Явно доста е объркал психиката ти. Предполагам че ще следиш и следващите партньори заради тази случка. Не бих била с човек, които ще иска отчет на действията ми минута по минута. Има моменти, в които просто искам да съм сама. Това твоето е терор.

8.   Казваш че лъже за всякакви неща. Ами и ти лъжеш за много неща. И аз не мога да схвана твоята нужда да лъжеш постоянно. Психически сте болни и двамата.

9.   Кво изобщо правиш с него като ти е изневерявал?
Нямаш му доверие, затва измисляш хиляди причини за патологични лъжи, едва ли не той си е такъв, а тя горката го търпи щото го "обича".

10.   Номер 8, и за какво и как разбра че аз лъжа?
- от авторката