Как ставаш и продължаваш с достойнство?
Прочетох много подобни теми. От коментарите ми стана по-ясно. Но въпросът ми е КАК си тръгваш с достойнство? Бях няколко месеца с едно момче. Първоначално не исках, защото го познавам от преди и не съм фен на този типаж - трениращи, барове, заведения и еднодневки. Както и да е. Казах си - айде, само за лятото. Скучно ми беше. Обаче той ме изненада. Оказа се мил, сравнително по-умен, от колкото си мислех, ест приятелите му си останаха същите празни хора. Правеше общи планове за бъдещето. Въпреки старанието обаче пак нещо липсваше, докато в един момент дръпна шалтера и започна да се държи точно според типажа си - арогантно, нон стоп кръчми. Каза ми че е правил усилия, за да можем да се разбираме. И вече не иска да прави такива. Започна да ме излага, аз си събрах останалото достойнство и приключихме. Обаче... не се събирам в кожата си. Чувствам се като пълна идиотка. Историята не би трябвало да е - “преди не ми пукаше като беше мил, но стана токсично и затова сега много го искам”. Но не знам как да продължа, да спра да се наливам и да се изстържа от дивана. Какво стана? Как стана? Влюбих се в празен човек, а станах сянка на себе си. И не, не искам да съм с него, но съм на земята. Дълбая надолу. Не искам да започна да се унижавам.

Как ставаш? Как продължаваш?

Коментари

1.   Аеййй, как можа да не изчакаш и да те набие? Тогава освен сама на пода с бутилка в ръка щеше да имаш и синини за спомен.

2.   Като си даваш време. Човек винаги може да се подлъже по някакъв театър, който другия играе за свое забавление. Кофти ти е, защото се е изгаврил.
Дай си време и не къркай. Намери си хоби.

3.   Ами ти върху други работи трябва да работиш, за да решиш и този проблем. Четене, висеа по темата за да се осъзнаеш.

4.   Спокойно, всичко се връща на тоя свят рано или късно.

5.   В подобна ситуация съм. Едва се сдържам да не му звънна, както правех и му се молех последните пъти, защото не си представях живота без него. Толкова силно го обикнах и приех като част от себе си.
Слъзливо, банално, но е истина. И сега не знам как да продължа.
Всяка сутрин съм доволна от себе си, че до момента успявам да запазя гордостта си... Но надеждата, че на следващия ден може и да потърси път към мен, вероятно още не е изчезнала.

Тази надежда е смазваща, от нея трябва да се отърсим. Тогава, Авторке, ще сме свободни и запазили достойнство...
Но как се постига това....? Не знам.

6.   От А : Не искам да се сещам за него. Искам музиката, книгите и храната пак да имат смисъл. Уж мозъкът знае, че е нелепо. Егото ли страда?

7.   Трябва да мине време. Това е рецептата. Изчакай, не го търси и спри да деградираш като пиеш и се търкаляш по диваните. Толкова ли нямаш нещо смислено да правиш и приятели да излизаш?

8.   6, его е, его. Имала си надежди, той ти е представил един образ, повярвала си. После се е изгаврил от скука или някакво странно извращение. Актьор.
Дай си време.

9.   От 5 :
И аз мисля, че егото страда. Водиш борба с него, а вероятно и с неизстинали чувства. Тази борба е болезнена, изисква усилия, но спри алкохола! Моля те, това е унищожителен депресант! Не случайно го определят като "течен наркотик". С всяка следваща глътка, чашка, бутилка, все няма да ти е достатъчно.
От личен опит ти споделям. Нищо по-добро няма да се случи като пиеш, освен да тровиш тялото и душата си.

Отдай се на някакво хоби-спортувай, излез навън, разхождай се, грижи се за животинка или цветя, отдай се на шопинг, дишай дълбоко!

10.   "Първоначално не исках, защото го познавам от преди и не съм фен на този типаж - трениращи, барове, заведения и еднодневки. Както и да е. Казах си - айде, само за лятото. Скучно ми беше. "

Имаш много лекомислен поглед върху секса и връзките. Какво достойнство, какви пет лева.

11.   Разбираемо е да се чувстваш прецакана и излъгана. Разбираемо е да се чувстваш като глупачка. Разбираемо е да ти е гадно, че някой с ясното съзнание се е изгаврил с тебе.
Ще ти мине. Излизай повече. Купи си дреха, направи си прическа. И другият път вярвай на първоначалната си преценка за хората и не се връзвай на игрички и актьорски умения.

12.   Всичко това се получава защото в днешно време и момичетата и момчетата живеят в един измислен, фантазьорски свят. Някои даже проектират няколко проекции една върху друга. Той има един имидж пред теб, и друг имидж пред приятелите си.
Ти вероятно си същата и си била с някакъв измислен твой типаж, което го е изморявало. Когато една лъжа срещне друга лъжа се получава " на лъжата краката са къси" и пръскате панаира.
Нищо ново не ни казваш

13.   Викат му взаимна изгода.
Ти не обичаш тоя типаж, обаче що да не се забавляваш? Кво толкова може да се случи?
Той от своя страна се е правил на романтик докато те спечели, после те е праскал и се е похвалил пред приятели че е изклатил още една женка, както и че просиш емоции от него.

Погледнато отстрани. Двама незрели хора се срещнали и е станало закономерното. За съжаление гледам все по големи хора са незрели и на по 40 ги има и от двата пола.
Играят си на връзки, на купе и мишка и на интереси.

14.   До 12 : Не, аз бях себе си от ден 1. Просто вселените ни се сблъскаха. Искаше да покаже че е добро момче, което иска да впечатли добро момиче, което си е достатъчно и самостоятелно, но когато не успя, сякаш комплексите се обадиха и той стана Алфа мъжкаря. Този, който трябва да е отгоре и да мачка, че да не го наранят.

15.   Терзанията ще продължат. Това ще се провени когато осъзнаеш на коя "празнота" преди време си дала шанс- на неговата или на твоята. Сигурно правило- принципните компромиси винаги водят до изкривяване от нормалното.

16.   Благодаря на всички, страхотни сте <3

17.   Като не го търсиш. Ако те потърси- го режеш. Успех!

18.   Проблемът с продължаването можеш да решиш, само когато разбереш себе си. Не просто да зациклиш.
За пример ще ти дам моя мъчителна връзка. За разлика от твоята всичко тръгна перфектно, излизания, разходки, никакви забележки. Тя беше много красива, обрана, бе изобщо летях, макар че имаше не една индикация, че трябва да бягам и то на време. Така се вкопчих, обладан от тази нейна красота, че как такава красива жена ще се падне и ще избере точно мен? Какво голямо щастие!
С времето започна да мрънка все повече, все повече от нищото търсеше кусури, изобщо всичко което бях забелязал отначало като индикации се превърна в реалност и в кошмар. Тя беше женски вариант на това което описваш като твоя. Само че аз продължиш да съм кон с капаци и само си повтарях как такава красавица е избрала мен, че всичко е временно и просто ще отмине.
Да отмина, както и аз. Нещо като при теб, тръгна си с куп обвинения и тотална незаинтересованост, не разбирах как може просто да махне с ръка и да не и пука. Бях разбит от една страна че ме остави, от друга че трябваше да търся в себе си недостатъците които ми натресе.
Въртях се в този цикъл много време, но успях да живна. Не я обвиних за действията и, защото сам си бях виновен. При мен тази привързаност беше, защото я харесвах много външно, макар да знаех че вътрешно не става за връзка, само че направих компромис със себе си и после беше трудно отново да се намеря.
Успех, мисля че ще се справиш.

19.   Намираш си друг и този остава в миналото.