Споделена история от Семейство

Проблем със зълва ми
Зълва ми се държи необяснимо злобно с мен.
Не съм направила нищо, което да я засегне, дори напротив-винаги съм засвидетелствана уважение към нея и цялото семейство на съпруга ми.
Винаги съм носила по нещичко-цветя, подаръци за детето й, никога не ходя с празни ръце и винаги, когато ме е могила за помощ съм откликвала.
Отказа да ни бъде кума на сватбата в последния момент, след като беше съгласна, придружено с не много красиви коментари по наш адрес, не ни кани дори на рождените си дни, дори не благоволява да напише едно "благодаря " на пожеланията ми за рождения й ден.
Когато ходим на гости при родителите му вика съпруга ми в другата стая за да си говорели само двамата, аз да не чувам...
Моят съпруг не одобрява нейното държание и застава зад мен и отказва, но тя идва при него и му шепти на ухото отново за да не мога аз да чуя какво си говорят и имам чувството, че прави всичко това, за да ми покаже, че съм чужда...
Освен това свекърва ми е човек, който иска постоянно да прекарва време с нас, на всички празници, почивни дни, нон стоп сме на телефона, разговорите продължават по 1 час с уговорката на другия ден задължително да се обадя, за да продължим.
С огромно самочувствие са и двете и постоянно се слуша колко са велики, а аз съм търпелив и тих човек и в повечето време не мога да взема думата и седя и слушам, но напоследък ми идва в повече.
Със съпругът ми се разбираме и не искам да създавам напрежение, но не издържам.
Чудя се как да постъпя и какво да направя, за да угодя и на двете, но да запазя и собственото си семейство и да бъдем спокойни с мъжа ми.
Имам чувството че за свекърва ми е по важно дъщеря й да се чувства добре като не й прави забележка за грозното държание към мен

Коментари

1.   Неприятна ситуация незнам какво да те посъветвам.

2.   Ти не мога да разбера защо се буташ. Брат и сестра са да си говорят. Дръж се неутрално, уважително но без да се унижаваш. На злобни коментари ясно казваш, няма да стане, така с мен не можеш да се държиш. И се дистанцираш още повече. Не и пращаш пожелания, очевидно не иска, но те буташ. Подаръци общи за всички, примерно сладкиш. С майка му, никакви разговори ежедневно. Контакта с родителите е един път седмично. Психолози го казват. Празници ок, но не винаги. Понякога просто отидете някъде на почивка. Нямай очаквания, имаш ли винаги ще си разочарована. Тя не те иска, ок. Не обсъждай повидението и, не е твоя работа да знаеш, защо така се държи, като го обсъждаш само си вреди и това не ти носи нищо. Можеш да коригираш само твоето поведение, но е и нечие друго. На майка му казваш, радвам се, че се чухме, но говорим дълго, искаме да излезем. Сама си вредиш с поведението си и живота ти с мъжа ти се върти около разговори кой, какво, защо, какхможе. А няма смисъл.

3.   Много е важно, че съпругът ти застава зад теб. При мен няма подобно нещо, а проблемите със зълвата по отношение на мен след раждането на детето бяха подобни. Не дойде на изписването, на събирания се прави, че не съществувам, водила съм разговора със съпруга ми, той проблем не ви да, защото не му изнася да се конфронтира със сестра си. Той е по-мек и може и да избухне, но после да съжалява, докато сестра му е инатлив и честолюбив човек, отказа да се сближим с измислени причини, които ми се представяха на по парче, когато се изпуска съпруга ми през годините. Събиранията, когато тя е там са напрегнати, защото другите се ръководят от нежеланието й да комуникира с мен, а тя завърта разговор с тях, в който не мога да участвам. Когато я няма всичко е идеално. Точно това мога да ти кажа, че в подобна ситуация нищо не можеш да направиш, а още повече, дори да можеш: замисли се за какво ти е нужен подобен човек около теб?

4.   Пак се намесвам, за да ти кажа, че с последното си изречение си много права. Арогантните хора не правят забележка на децата си при подобно отношение към другия. Всичко това се прави с цел, ще си запазиш семейството, ако ги виждаш по-рядко. Това са провокации.

5.   Сестричката не може да приеме. че брат й си има съпруга.

6.   4 Какво очакваш, майката и дъщерята са лика прилика и тя да застане срещу нея и да и прави забележка. Авторката очаква някой да дойде и да въдвори справедливост и тя да излезе правата. Няма как да стане. Не сте в детската градина, големите хора преценяват как да защитят себе си и как да се държат и като виждат, че те ги искат се отдръпват.

7.   Ще започна със свекървата. Няма нищо по-лесно от това да се отървеш от някого по телефона, извинявам се за грубия израз. Измисляш си излизане, спешна работа, може и нещо доста невероятно да е, на кого му пука? Би трябвало в някакъв момент да се усети, ако ли не, толкова по-зле за нея. Въпросът е да си любезна и да няма излишни караници на тази тема, защото ако ѝ кажеш директно как стоят нещата, ще стане страшен скандал, поне както я описваш. Аз също имам опит с такива хора, така че знам за какво става дума.
По отношение на зълвата бих те посъветвала да ѝ дадеш картбланш, както се казва, нека си говори насаме с когото си пожелае, да не говори с теб, да те игнорира, нейна си работа. Ще си разменяте само някакви любезности, колкото да не е без хич, и толкова. Никакви пожелания за рождени дни и никакви подаръци. Това би било лицемерие, защото ти отдавна не я харесваш, както и тя теб. Но през цялото време трябва да си наясно, че това е нейният избор, не твоят. Това го казвам, защото вероятно в някакъв момент ще ти стане съвестно, а всъщност няма за какво.

8.   Едни и същи теми ги дъвчете от години, зълви, свекърви, и тем подобни. Нали си имате ваше семейство, мъж, деца, семейни проблеми, защо не си гледате вашият живот, а се тормозите с чужди проблеми? Да, с чужди проблеми, какво мислела свекървата или зълвата, та това си е техен проблем, нека си се давят в злобата, ти си живей живота без тях и си гледай семейството, пък те да си злобеят. Толкова ли е сложно това, кой те задължава да контактуваш с тях? Ако мъжът ти взема тяхната страна, значи не държи на тебе, за какво ти е такъв?