Как да постъпя?
На 30 години съм (скоро ще ставам на 31) и излизам с жена, която е на 38 години от около 2-3 месеца. Всичко започна с това, че ми хареса като човек и на външност. Казах и, че не искам в момента деца или много сериозна връзка, както и не искам да живеем заедно. Тя се съгласи с това. Обаче се появяват чувства в мен (както и в нея). Виждам, че ако продължим още дълго да се виждаме, може да ми е по-трудно да продължа напред без нея. Това, което ме притеснява е възрастта и фактът, че ако искам да имам деца след време, ще бъде много трудно с жена на нейната възраст.

Как да постъпя? Дали да продължа да се виждам с нея или да прекратя скоро всичко това?

Коментари

1.   На 38 години си е цяла леля. Забременявания след 35 с акрайно рискови за всякакви увреждания и синдроми за плода. Ако искаш нормално семейство и близките ти да са горди и щастливи от теб зарязавай лелята и си търси нормална мадама в детеродна възраст.

2.   Айде сега да видя съдниците, които обвиняват жените, че не им се ражда, че са стари моми и тн. Какво ще кажете? Дали пак жените са виновни или просто господата са масово като автора? Всеки втори не е готов. Готови са обаче да коментират избора на жените и това, че станали на по 30 и не са родили. Еми няма да раждат като няма от кого...
Авторе, моля те, освободи жената от присъствието си и не й губи последните възможни години да създаде семейство и да си има дете. Тя може и да казва, че не иска, но това най-вероятно е от разочарование или други възгледи и за една жена това е решение, ковто всеки момент би се променило, ако вижда в мъжа до себе си подходящ за това партньор.

3.   Ти да не мислиш, че си на 20? От какво те е страх? Че няма да си ергенуваш? Че няма да сменяш женки още и още? Женкар.
Щом ти се вижда стара, търси на твоите години, или по-малка.

4.   Никой не може да ти каже какво да правиш с живота си пич... Както виждаш, връзката на млад мъж с възрастна жена не е естествена, поне от гледна точка на създаване на семейство. В същото време е ясно, че ситуацията днес е такава... Младите жени се надценяват до небесата, да не говорим, че им липсват елементарни женски качества. Ако търсиш идеалното в днешно време, няма да го намериш със сигурност...

5.   От автора до 2. Жената е абсолютно свободна да си тръгне, не съм я натискал да седи при мен. Говорил съм го това с нея неведнъж. Тя дори по едно време беше по-настоятелната да стои при мен.

6.   От автора. Излизаме от 2-3 месеца и се виждаме до момента по 1-2 пъти в седмицата. Малко хора биха се решили да създадат на момента семейство с човек, който познават от толкова време. Точно затова и аз самият много пъти отказвам да тръгна с жени. Натискат ме на момента да имаме деца, семейство, да живеем заедно, след като се познаваме от няколко седмици и дори не сме спали заедно (това са жени на всякаква възраст, включително и по-млади на 24).

Тук се случи просто така, че се появиха чувства и в двама ни.

7.   По млада от теб жена е подходящ избор за сериозна връзка с цел дете и съвместно съжителство, иначе някоя възрастна клиентка, можеш да имаш в заведения еротични, интимност на мига, дискретна, като искаш разнообразие от младата жена. Това е положението.

8.   Бил съм на твоето място. Трудно е много зависи дали я обичаш истински.
Зависи и тя в какво физическо състояние е как се поддържа.
Като сте на 55 и заприлича на баба ти ще си на 47 помисли малко.
Ако пък много я обичаш остани с нея, избора е твой.
Тук ще видиш много мнения но решението е твое.

9.   Авторе, не губи времето на жената, ако смяташ да си живееш ден за ден и да сменяш още жени. Ергенлъкът и к.... са до време. Днес ти и губиш времето, утре- друг и затова е на 38. Звучиш като женкар.
Ужасно е какви недорасляци живеят в тая държава. На 30-31 му било рано за деца.

10.   На мен мъжът ми е на 38, а аз на 45, живеем заедно от 13 години, имаме и дете. И ако аз или той робувахме на такива предразсъдъци, нямаше да се случи нищо от това което е между нас. Само че не винаги годините са критерии дали една връзка ще просъществува, а това дали двама души имат сходно виждане за живота, ценностна система и дали емоционалната им зрялост е горе-долу на еднакво ниво. Има хора на по-ранна възраст с по-изграден и улегнал характер, като мъжът ми, има и такива, които и на 40 ги пере съчмата и се лутат като мухи без глави. И дори двама души да са на еднакви години или жената по-малка, пак нищо може да не стане, поради разминаване в психологическата зрялост. То ако беше само това гаранция за успех на една връзка зако тогава има толкова раздели, нищо че жената е обикновено по-малката. Така че, моят съвет е да послушаш сърцето и интуицията си дали ти е приятно с тази жена, дали си пасвате, а не толкова да гониш статистически данни за възраст.

11.   От Автора до 9. Вече обясних поне веднъж, че жената е напълно свободна да не бъде с мен и, че тя самата пожела да бъде с мен. Нито съм я насилил, нито и губя времето като съм я омагьосал или задържал нарочно при мен.

12.   От Автора. Много ми е интересно как част от коментарите ме съдят мен и други мъже като цяло, че не сме искали на момента деца, а сме искали да опознаем човека до себе си. Същите критики отправяха на двама мои приятели. Единият се ожени, нанесоха се в неин апартамент, закупен от родителите и. След това жена му го изрита от апартамента, докато той беше още в командировка. Беше си викнала новият приятел и му каза, че не го иска повече. Без изобщо той да го е предизвикал това. Не можеше 1 година да се съвземе от шока.

Вторият имаше дете, разведе се кратко след като се роди детето, жена му го изгони и се настани в неговия апартамент. Сега няма достъп до апартамента си по закон, докато детето не навърши 18 години и той живее при родителите си.

Тези двама мъже след като ги критикуваха, че били страхливци и женкари (най-вече от жени идваше критиката), после същите техни критици им казаха, , Ми да не си се хващал с такава, твой си проблем, голям си будала. "

Така че ме извинявайте, че не съм сигурен още дали искам деца и сериозно обвързване с жена, която познавам от 2-3 месеца!

13.   Имам братовчедка на 38 г., която изглежда супер и е страхотен човек.
Но на 38 е сама и без деца, защото един господин като теб, авторе, я мота 6 години и сега е с почти изчерпан яйчников резерв и малък шанс да забременее. Има страхотна и високоплатена професия, но не се чувства напълно щастлива.

Ако си пасвате, какъв е проблемът, че е по-възрастна? И защо смяташ, че ти е още рано за деца? Не си се реализира професионално или по друга някаква причина?

Ж

14.   Горката жена ще се чуди какво е объркала, след като всичко е било наред. Ще премисля какво е казала, направила. А просто нашият го е хванало шубе да не би да вземе да го върже. Уплашил се от чувствата си и, че няма да е женкарче повече.
Жената ще се чуди какво не и наред и ще стигне до извода, че е било грешка да ти се доверява и да те допуска до себе си. За следващият мъж ще си има едно наум. Ти си ергенувай още и още ги прогонвай.

15.   На предела е. Над 35 раждането е рисковано. Над 40 направо не се препоръчва. Кажи и че искаш само секс с нея. По нататък си намери по- млада жена да ти роди дете.
Мойта роди последното дете на 38 години но се оказа с порок на сърцето. Сега си имаме доста допълнителни грижи.

16.   До 13 и 14 от автора. Нито съм я мотал, нито съм я спирал, нито съм я насилвал, говорил съм неведнъж с нея по тема, , деца" и, , съвместно съжителство", абсолютно честен и откровен съм бил с нея! Познавам я от 2 до 3 месеца! Самата тя ми каза, че иска просто да спи с мен. После се появиха чувства и при двама ни, като аз дори проявих някаква инициативност да задълбочим отношения.

Сега си спомням защо отказах да излизам с много жени. След две срещи, вече ти поставят условия деца, съвместно съжителство в следващите седмици (най-много месец, два). Веднъж тръгнах с някоя и сега пак съм виновен :) Ако искате направо да подписваме договор следващия път, деца на втория месец, или плащам неустойки :)

Ако искате следващият път обвинете някой мъж, че не е имал дете с жена, която познава от 1 седмица и я е мотал дни наред, докато накрая тя се разочаровала.

17.   12, добре, за тази още е рано. Ами предните? Шубе те е, това е.

18.   Самият факт, че умираш от страх само при мисълта, че в бъдеще ще имаш деца и обвързване, независимо от жената- женкар си. От типажа мъже" никоя не може да ме върже".
Режеш жените само при намек за нещо сериозно. Страх от обвързване и леко поведение.

19.   Благодаря на 8 и 10. Единственото нещо, което чувствам, че ме спира от това да натисна решително да задълбочим отношенията с нея е възрастта. Все пак я харесвам и не виждам да има някакви сериозни негативи. Може да опитаме да развием връзката си и да напреднем, пък каквото стане. Поне няма да съжалявам, че не съм опитал.

20.   16, жените са ти заявили какви са им дългосрочните планове. Едва ли са искали веднага бебета и живеене. Просто така се показва, че са зрели, отговорни и очакват същото и от другата страна. Нима предпочиташ да ти казват как ще се търкалят с тебе, но и с други едновременно? Или, че за тях ще си нещо мимолетно?
Хубаво е човек да сложи в началото картите на масата и да знае какво може да очаква. Ето, ти си с фобия от обвързване. Кефи те да спиш с жени и т. н, но някоя намекне ли ти за отговорност и евентуално бъдеще-бягаш. В описаната история ти имаш нещо към тая жена, ама и търсиш кусури. Изживей си тръпката, виж как ще се развият отношенията ви след година-две. Ама след 2 месеца да търсиш път за бягство, защото си прихванал чувства, да търсиш начин да сложиш край на нещо, което за момента е наред- нещо ти има. Страх и незрялост. Да се чуди как, ако не приключи сега, после ще е трудно, може някой доста повреден човек.
Поне измисли някое умно оправдание.

21.   Малък си още, авторе! Стани поне на 40-45, пък и тя да надхвърли петдесетака, че тогава вече правете семейство и деца.

22.   От автора. Реших да направя крачка, предложих дори да живеем заедно скоро. Тя първо имаше някакви за мен лично крайни изиксвания, да и предлагам брак преди изобщо да сме живели, иначе нямала да живее с мен. Отказа се от това след около месец спорове, караници и разговори, защото осъзна, че няма как да ме задържи насила с брак и винаги мога да се разведа, ако нещо не ми харесва.

След това започна изиксвания за пари как трябва да плащам всякакви неща. Отново след спорове и караници, потрошени нерви от моя страна, я накарах да се откаже от това крайно изискване. Но тя пак продължи да очаква всичко да плащам. Нервите ми не издържаха и прекратих отношения с нея.

Това го пиша към всички, които ме спукаха от критики как съм можел да не искам веднага дете от нея.

23.   От 10 към автора Аз не случайно бях написала, че е важно двама души да имат сходна ценностна система и виждания за живота. Щом такива разминавания е имало между вас, няма как да го бъде, успех ти желая да намериш точния за теб човек, млад си, животът е пред теб. Има ли караници от самото начало, по- добре няма става. Добре си преценил да приключиш.

24.   От автора до 23. Говорих за останалите, които ме критикуваха, че трябва да бързам да се обвързвам с нея, да имаме деца, да не и губя времето. Аз лично бях в шок как човек на 38 години може да иска мъжете да плащали всякакви неща за нея. Че то това и да приемем, че е нещо нормално (а то не е), това са някъде 5% от всички мъже, които могат да го направят. Каква е моята вина тогава, че съм бавил жената, не съм и давал деца, не съм искал да продължавам отношения с нея? Как да продължа с такъв човек според вас? И защо ме натискахте да бързам, като още при първите малко по-сериозни стъпки излизат такива неща?

Както казах и мисля, че писах преди, имам точно приятел, който отговори на такъв рекет на приятелката си и сключи брак с нея, защото тя го заплаши, че всичко прекратява иначе (а те бяха на по 23-24 години и във връзка от година). След недълго време се разведоха много грозно, а той беше унищожен. Тя извика друг мъж да живее при нея, стегна му багажа, докато той още беше в командировка. Като знам за такива истории, и то не са една или две, как мога да се втурвам в брак, да отговарям на такива условия на тази 38 годишна жена? Че тя в момента това ми заявява, утре ще каже, че иска да и купувам кола. И за това ли ще трябва да действам, за да докажа, че не ме е страх от обвързване?

25.   24 к на мен една приятелка ми каза, че мъж я е наебал и я е оставил и тя е съкрушен. По твоята логика как да се втурва да правя секс с мъж и връзка като може да ми се случи това.
Ти ако мислиш таа по - добре не се хваща с никоя щото може да се разделите.

Иначе разбирам и теб, но разбирам и нея. За нея е последен шанс да има дете. И не те натиска е нито ние, нито тя. Натискът е от биологията. Така е създаден човекът. За това, ако не смяташ да предприема нищо, птекратете отношения.

26.   От автора. Освен проблемите, които вече споменах, 1-2 седмици след прекратяване на отношенията, тя вече беше тръгнала с друг човек. Занимавала се е с него и по време на отношенията ни, не е възможно да тръгнеш иначе толкова бързо с друг и веднага да публикуваш снимки с него в социалните мрежи.

Това го пиша към всички, които ме съдиха, че съм предпазлив по отношение бързо втурване в брак. Мисля, че аз бях прав да бъда предпазлив.

27.   От 23 Гледай напред, минало-заминало. Миналото може само да ти е отправна точка да си извлечеш опит и уроци и да се стремиш да ги прилагаш адекватно за вбъдеще.