Тази глупост наречена феминизъм
„Жената може да бъде секси на всякаква възраст“, „Размерът не е най-важното“, „Аз съм красива, умна, преуспяла – и се гордея с това“. Понякога ни се струва, че феминизмът е движение на озлобени мъжемразки, които нахълтват в уютните, миришещи на кифлички с канела домове, и лишават щастливите майки от техните рокли, епилатори и червила. Дори жените с успешна кариера, подкрепящи класически текстове за половото равноправие, бързат да уточнят, че не са феминистки. Целта му е на всички жени, дискримирани заради пола, расата си, възрастта, етническата си принадлежност, социалния статут или сексуалната ориентация, да бъдат предоставени равностойни с мъжете социални права във всички сфери. Смелата идея, че жената също е човек, и то равен на мъжа, е била изказвана от различни ярки личности през цялата история на човечеството. По официални данни обаче се смята, че феминизмът възниква от движението на суфражистките (от френското suffrage – избирателно право), появило се в средата на ХIХ век. Основна цел на дръзките участнички в движението било даването на избирателни права на жените – в конституциите на много страни по онова време фигурирали дискриминационни норми. Патриархалното общество смятало, че природното предназначение на жената не ѝ дава възможност да участва в политическия живот на страната. Възможността да избират и да бъдат избирани (както и правото на имущество) дамите си спечелили с цената на кръвта си, при това буквално. Втората вълна на феминизма започнала през 1960-те години благодарение на смелата книга на екзистенциалистката Симон де Бовуар „Втория пол“. Творбата станала логично и справедливо продължение на идеите на суфражистките в борбата за равноправие и освобождаване от дискриминацията. Сигурно някога сте чували термина „стъкления таван“. Ако не, ще ви го поясним – това е ситуацията, в която жената формално не е лишена от възможност да израства в професионалната сфера, но на практика за по-високите длъжности се търсят само мъже. Друга, още по-болезнена тема, е домашното насилие. По официални данни всяка четвърта българка е жертва на домашно насилие – и това са само жените, които открито са говорили за проблема си. При това 4 % от българките признават, че са били изнасилвани. Невъзможно е обаче да се изчисли реалният брой на жертвите, тъй като много малко от изнасилените търсят справедливост в съда. В обществото това все още се смята за „срамно“, много хора обвиняват жертвата за случилото се – „твърде предизвикателно се обличаше“, „пияна беше“, „флиртуваше“. И сякаш забравят, че единственият виновник за насилието е насилникът! Битовата мизогиния е толкова силно вкоренена в обществения културен код, че се е превърнала в негова част. При това се набива на очи много по-малко от всяка друга форма на нетърпимост (например хомофобия или расизъм). За няколко века патриархат тя е успяла да проникне във всички сфери на живота ни. Затова дори жените се смеят на сексистки вицове за блондинки. Патриархалната парадигма унижава не само жената, но и мъжа, който бива представен като инфантилно и малко диво същество. Класическият „истински мъж“ не може да сдържи бурната си сексуалност, да се самообслужи на вечеря или да се грижи за децата си – нали по природа е ловец. И още ред други такива словоблудствия. Пуснах го, за да се види какви демократични и неолиберални глупости въртят в главите на някои същества.

Коментари

1.   Благодарение на феминзма жените имат право да гласуват.
Да си припомним, че преди много години жените е трябвало да гледат децата, да стоят вкъщи, да готвят и не са изкарвали собствен доход. Жените в 21 век имат много повече права.

2.   Айде недей да пускаш вече, моля те.. Достатъчно се изписа на тази тема..
Или ти за пари пишеш?

3.   Първата вълна е разбираема.

Сега обаче всичко е трагико комедия. БГ жената и без коментар.

4.   "жената формално не е лишена от възможност да израства в професионалната сфера, но на практика за по-високите длъжности се търсят само мъже. "
Нищо подобно, даже напротив - сега е достатъчно да си жена и нищо повече за да те парашутират на висока длъжност, за която преебват квалифицирани мъже, но е важно да се покаже на овцете, че въпросната е голяма работа и организацията е много либерална. Няколко примера: Урсула, Меркел, Кристалина, Лена, ...

"И сякаш забравят, че единственият виновник за насилието е насилникът"
В случая с домашното насилие, по-голямата вина си е в жените. Те са тези, които избират партньора, и винаги си скъсват гъзовете да търчат по утрепки, които после ги попукват. Другите не им доставяли "тръпка", били "мамини", не крадели достатъчно за ежегодишни екскурзии до екзотични дестинации, скъпи чантички, последен модел Ауди и н. з. какво още. Щом искаш тръпка, яка да ти е трътка... Между другото, не е изключено дори съвсем нормален мъж да бъде изкаран от равновесие с днешните нива на разврат и "нормализирането" му от женските - отново е ясно у кого е вината.

"Затова дори жените се смеят на сексистки вицове за блондинки. "
Къде са тези? На жена не можеш вече думичка да кажеш, дори ако трябва да се коригира с нещо - било в работа, в университет и т. н. - веднага те изкарват женомразец и си до там. Изучиха се от разни #МиТу, че лесното на живота е с шунтата напред. Сетила се след 20 години, че я изнасилили... Леш. Като ги изнасилват, защо не отиват веднага в полиция (тъкмо имат и пресен генетичен материал, което е неуспоримо доказателство)??

В Япония, например, мъжете се возят на влаковете с вдигнати ръце в час пик за да не ги обвини някоя грозновата п*чка с комплекс за малоценност, че са ѝ се допрели до мухлясалия задник, което води до моментален и безапелационен арест, криминално досие, изгонване от работа и в много от случаите - самоубийство, а въпросната "дама" получава още повече привилегии под формата на съчувствие от цялото общество.
В Швеция трябвало да ходят до полицията да заявят кога ще се лашкат, защото там само да си извадиш члена, независимо с каква цел, си с единия крак в затвора. Те пък нямат против араби и африканци да ги душат в парковете.
Да не говорим за браковете с цел финансови облаги (последвани с развод и тотално легално ограбване), което "нежния" пол умело развърта... Е, на кой с всичкия си ще му се занимава с подобна помиярщина?

Всичко си е както трябва - всеки да си мре от простотията и такава не трябва да остава безнаказана. 8 милиярда са прекалено много - трябва и Земята да подиша.

5.   Ако се обличаш като проститутка, ако се държиш като проститутка и говориш като проститутка, то проститутка ли си? Ейто на този въпрос е редно да си отговорят голяма част от дамите.

7.   Ако си феминистка, значи си сбъркана в главата, съжалявам. Ако питаш масата "феминистки" за каква се борят самите те не знаят. Най-вероятно ще ти кажат, че се борят за равенство, което звучи странно като имаме предвид, че да си жена е много по-лесно в днешно време... Демек искат по-малко привилегии и да им е по-трудно?

8.   Преди 100 г. феминизма е имал смисъл, днес се прекалява. Мъжете ве по ги няма нежнички с пухчета. За ръководните позиции въвеждат квоти и все повече жени са на такива позиции. Истината е, че мъж или жена все по-ниско е нивото навсякъде. Ужасяващо прости хора.

9.   Много хубаво нещо е феминизма! Жената наистина е равна на мъжа! Гледай ги как хубаво копаят, строят, ремонтират, да не говорим пък колко логично подхождат и разрешават проблеми, идеите им и всичко. Навярно и преди е било така, иначе нямаше да се различаваме от животните.
Щяхме все още да висим по дърветата, каквито сме ние мъжете.

Искам да обърна внимание и на друг проблем. Трябва и на децата да им се даде правото да гласуват. Виждате, че жените събират от десетки (някои стотици) мъже генетичен материал и създават супер интелигентни индивиди. И без това вече им се разрешава сами да избират пола си, защо да не могат и те да участват в направлението на бъдещето си? Да! Това ще е тяхното бъдеще, трябва от 3-4 годишни вече да започват да гласуват! Все пак разрешихме на жените, защо не даваме и на децата?

10.   В момента няма някакви права, които мъжете да ги имат, а жените не, така че те се борят за надмощие над мъжете, а не равенство. Феминизма е капиталистическа идеология и е създадена, за да не работят само мъжете, а и жените и по този начин да се развива икономиката още повече и също да се намали раждаемостта, защото много от тези феминистки отричат семейството и децата. Аз не харесвам феминистките, защото са радикални и промиват мозъците на хората с глупости. Работата на мъжът е да бъде силен и да осигурява финансово семейството, а работата на жената е да се грижи за семейството. Мъжете и жените не са еднакви. Един мъж нито може да роди дете, нито да кърми, най-малкото природно сме много различни, а също така и психологически. Мъжете трябва да бъдат силни, амбициозни, дейни, защитаващи, логични. Жените е нормално да са слаби, нежни, емоционални, спокойни, грижовни. За съжаление в днешно време ролите се разменят благодарение на феминизма и много мъже отказват да поемат отговорност, а жените се опитват да бъдат силни и властни. Ако един бета мъж е със силна жена, те могат да бъдат заедно, но жената ще е водещата във връзката, тя ще контролира и ще бъде глава на семейството. Докато ако същата тази силна жена е с алфа мъж, те или ще имат много скандали постоянно или той ще я зареже, защото алфа мъжете са силни и мъжествени, те знаят ролята си и няма да позволят на жената да ги командва, да ги води и да си прави такива своеволия, те никога не правят компромиси за разлика от бета мъжете. Противоположностите се привличат, сила има нужда от слабост. Сила и сила не се получава, защото това са две еднакви стихии-въздух и въздух, както и слабост и слабост-земя със земя. Аз лично съм слаба нормална жена, която не работи, а се грижи за семейството и домакинската работа, а мъжът ми изкарва парите в семейството. Ние сме традиционно семейство. Винаги ще дойне някой от България най-вече да ме обижда все едно едва ли не съм убила човек, само защото не ходя на работа и не давам пари за домакинството. Говорят как НИЕ, в това число и АЗ съм се борила за еманципация. Първо на първо, аз не съм се борила за еманципация, аз направо си казвам, че искам мъжът да е силният, а аз слабата. Всеки трябва да си знае ролята, аз няма да се правя на мъж, нито искам женствен мъж до себе си, който ще ме кара да работя и аз, все едно аз си нямам предостатъчно грижи за децата и домакинството, просто е безотговорно и смешно. Някога мъжете на войни са ходели, ловували са, борели са се, а сега искат от жената да си делят сметките, защото те не са достатъчно мъже за да поемат естествената си роля на мъж. Излагация, трагедия. И много от българките работят, гледат деца и вършат домакинска работа, а мъжете само ходят на работа и от време на време да помогне с нещо. Жената не ти е вол да прави всичко, дори неща, които по принцип не е редно да прави като да осигурява семейството финансово. И много жени позволяват на мъжът да се държи по този начин с тях, защото те самите нямат себеуважение, една жена с високи стандарти няма как да се съгласи на подобно нещо, тя ще те зареже и няма да търпи тази глупост. Ако жената има някакво женско хоби, което и харесва и я успокоява, върши го с лекота, тогава е различно, защото това е женска енергия, но когато жената се бъхти и е на тежка стресираща работа, това вече е мъжка енергия и жената вътрешно се депресира, защото това не е нейно по природа. Много жени поради факта, че имат много мъжка енергия привличат именно женствени мъже, които искат да бъдат водени от нея и да делят сметките и дори да бъдат издържани финансово изцяло от нея. Тогава жената вижда, че тя може да изкарва пари, да се грижи за домакинската работа и децата и като цяло да прави абсолютно всичко сама и тогава идва въпросът “Щом съм толкова самостоятелна и с всичко се справям сама, тогава за какво ми е мъж? ” Най-многа да ди хванат някой, колкото за секс, но тези жени обикновенно остават сами. Алфите не ги искат, а тези които ги искат са мъже, които ги използват финансово. Силният успешен алфа мъж, той не иска да се прибере уморен от дълъг ден на работа и жена му да му говори и тя за работата и или да му мрънка, той иска жена, която ще го развесели, ще танцува, ще го целува и прегръща, ще му даде забавление, ведрост и щастие, секс. Богатият алфа мъж не иска феминистка, той иска весела и сексуална жена. Много хора в България говорят “Богатите мъже те харесват ку*ви, жени които не работят “материалистки” както им казвате. Тук нали не говорим за жени, които САМО И ЕДИНСТВЕНО пари искат и нищо друго, тип проститутки/sugar baby, а говорим за обикновенни поддържани външно жени, с лек характер, слушащи мъжа си, очакващи да бъдат издържани финансово от мъжа, както си е редно, с високи стандарти-да бъде джентълмен, добър, честен. Ами да, разбира се, че силният мъж ще иска точно такава слаба, нежна и женствена жена, той не иска силна жена до себе си каквито сте вие например, просто не е съвместим с нея. Феминистките вместо да се състезават с мъжете, което е ненужно и безсмислено, могат да се поспрат малко и да се замислят да намерят и изявят женската си енергия, промили са им мозъците за съжаление, няма срамно мъж да те издържа и да се грижи за теб, няма срамно да си слаба и нуждаеща се, няма срамно да седиш удома и да се грижиш за мъжа си и децата си. Забелязала съм, че българските мъже са мъже тип 50:50, това е странно и нелепо, дори съм виждала теми тук от типа “Кой трябва да плати сметката в ресторанта-мъжът или жената? ”, пълна трагедия и срамота. И същите тези българи говорят за феминистките. Ами съжалявам, но вие ги създавате тези феминиски, вие искате силна независима жена до себе си, а сега се оплаквате от феминизма и как жените искат надмощие и някакви странни права и своеволия, ами нормално-те се чувстват силни и мъжествени и ще си позволяват и все повече и повече. Ще ви кажа нещо-няма как да искате традиционна жена, ако вие самите не сте традиционен мъж. Няма как да искате традиционна жена, която да се облича прилично, да готви и чисти и да ви гледа децата и да се грижи за вас и в същото време да очаквате от нея да внася пари в семейният бюджет, да ходи на работа и т. н. Просто няма как, двете неща са несъвместими и противоположни. И тези феминистки и те така-искат да имат само правата, но не и отговорностите за същото нещо. Няма как да стане.

Sami

11.   До №5 ""5. Ако се обличаш като проститутка, ако се държиш като проститутка и говориш като проститутка, то проститутка ли си? Ейто на този въпрос е редно да си отговорят голяма част от дамите. "". Почти с достоверност над 90%, може да се каже, че ако не е типична проститутка в много от действията си, постъпките си, както и начина на поведение и държание се доближава до проститутското, но, ако не е все още проститутка то вече е завършена мурва, и посоката И на развитие да стане вече проститутка.. Лошо няма има нужда и от такива, но не и в къщи, те са за обща /общинска, колективна/ употреба. И по-внимателно с определението "дама". Може да се каже, че всички дами са жени, но не всички жени са дами. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

12.   Първите две вълни на феминизма са били необходими. Това, което в днешно време доста хора наричат "феминизъм", е безполезна идея, премесена с шизофрения.

Сблъсквал съм се двата вида феминизъм.
Първият вид са жените, които наистина се борят за нещо. Жените, които наистина искат да променят нещо.
Вторият вид са мъжемразките, които нищо не правят, освен да крещят, че мъжете са свине и трябвало да бъдат скопени. Такива изроди трябва да бъдат бити до откат.

В България, феминизъм няма как да съществува. Просто дългите години на безполезни патриархални догми са вкоренени в главите на много хора.

13.   Напълно съм съгласен, че феминизма е бил нужен в миналото и се радвам, че не сме като в Афганистан. В днешно време обаче както казах е една пародия за полезни идиоти. Искам някоя феминистка да излезе и аргументирано да ми се противопостави защо е права според нея, след което ще бъде срината от реалността и ще ходи да реве колко гаден е живота. Мъжа и жената имат различни функции и са различно силни и различно слаби в различни сфери. Вашия феминизъм е сравним с това все едно аз да седна да мрънкам как не сме равни с жените, понеже не е ок за мъж да носи сутиен. Това е вашия феминизъм - пародия. В момента в който някой адекватен човек ви се противопостави с факти и аргументи единственото, което правите е да се нацупите и да си тръгнете :) И за да не ме нападнат зомбитата ще кажа, че живота на жената е много по-ценен от мъжкия обективно погледнато.

14.   Скоро случайно попаднах на някакъв лайф е тик ток, където се водеше час по гей и джендър обучение.
"Учителката" бясна феминистка- наставляваше с нагъл тон как било дори полезно еди кой си да има гейове и джендър и за приятели и дори поощряването на обръщане на резби.
Също разказваше как вече българските мъже не били като преди и се модернизирали, тоест ставало повече метросексуални плазмодий без право на обжалване - в превод годни за задомяване.
Не чух обаче ни една дума за модернизирането на тн. бъдещи жени
Примерно как и те да бъдат по добри като жени и съпруги или нещо от този тип.
Не знам къде са тези родители и не са ли запознати на какво учат подрастващите им тинейджърски деца, но това ако се беше случило края на 90 и началото на 2000 съм сигурен, че въпросната даскалица щеше да бяга да се скрие някъде по-далеч!!!

15.   Опитай се в днешно време да издържаш семейство на една заплата, а жена ти да стои вкъщи и ще разбереш защо има феминизъм. Преди 100 години работодателят е плащал достатъчно голяма заплата на един мъж, за да си изхранва семейството, ама после на тъпите глобалисти им е дошло на ум, че могат да вкарат и жените във фабриките, да увеличат работниците и да намалят заплатите. Та измислили феминизма.
Аз не съм феминистка, даже хич, много повече бих предпочела да си седя вкъщи, да готвя и да гледам децата, като се прибере мъжа ми, вкъщи да е изрядно и да нямам по-голям стрес от това коя манджа да сготвя, ама нещата вече не стоят така. Средната класа няма избор, освен да участва в глобалната игра.

16.   14, лелее, аз ако бях тахм такъв щях да и отвъртя на тая "учителка", че щеше да се научи за цял живот да не се гаври с малки деца по този отвратителен начин! Това е поредното неуспоримо доказателство, че феминизмът е най-злото нещо на света и трябва да бъде ликвидиран час по-скоро, ако искаме човечеството да оцелее. Такива бесни феминистки като тая са за разстрел или поне затвор, за да не разпространяват повече феминистичната си зараза сред хората, и най-вече сред децата. В ислямския свят има шериатски закон и там жена усмели ли се на такава гавра с деца и да ги учи на такива гнусотии, я очаква гилотината или бесилото. Те още от детската градина вече им промиват мозъците с това "джендър" обучение, полово неутрални били, те сами да си били избирали пола, който да бъдели... отврат. Въпрос на време е гнусният феминизъм да бъде изкоренен из основи, за да може човечеството да си отдъхне от женската извратения сътворена от феминистките. Учителка ми била тя... Ако ми падне на мен така ще я "науча", че ще си знае урока за цял живот, ще види звезди посред бял ден!!!

18.   До номер 15-Проблемът не е в заплатата, а това че като мислене те искат измислено равенство и дори да имат достатъчно пари, те пак ще насилват жена им да работи, просто такова им е мисленето, имат определен начин на мислене на промит мозък. И много жени също говорят лошо за децата и за домакинската работа, за тях само това да имаш кариера е ценност. Аз изпитвам съжаление към такива хора. По-добре е да ме смятат за старомодна, защото съм домакиня и не гоня кариера, отколкото да се водя по модерното като 95% от населението, много ли е добре светът сега като е модерен-не, пълно е с ку*ви, пед*ли, джендъри, онлифенски, кариеристки, проститутки. Точно тези, които съдят антифеминистите, че почитат Бог, че жената не ходи на работа, те са най-зле. Аз ако бях мъж щях да поема отговорността си на мъж. Да, може да не съм най-умният, може да не съм богат, но всичко възможно ще направя да изкарвам достатъчно, че да покривам най-елементарните нужди на семейството като храна, вода, ток и т. н. Ще си взема скромна жена, която се облича добре, не ходи по клубове и кафета да си развява задника пред мъже, а седи удома и готви домашна здравословна храна, не ходи на работа и ще имаме много деца и без това заради феминистите България има дефицит на раждаемост. Всичко е до сила, мъжественост, воля. Всички мъже араби си издържат жените и децата, а те имат много деца. Да не мислите, че всички араби са с високи заплати или някакви милионери? Дори в най-бедните страни като Либия, Алжир, дори и там си пазят тези традиции. Та то е срамота мъж да не си поема задълженията като мъж, ако някой арабин кара жена си да излиза да ходи на работа всички ще го спукат от подигравки, че е женчо. И друго нещо. Ами като си толкова зле с парите, което предполагам е около 600 лв на месец да изкарваш, (защото с 1000 лв пак може да живеят двама човека без проблем освен ако не плащат наем), тогава къде си тръгнал да се жениш и да създаваш семейство? Семейство се създава когато си стъпил на земята, не с 2 лева в джоба и да се жениш и да правиш деца. Мъж, който още не си е устроил живота не трябва да мисли за жена и деца, а трябва да мисли за това как да се развие, как да си подобри финансовото състояние и да е здраво стъпил на земята. Ама ние не живеем в Индия, много малко хора в България взимат заплати под 1000-1500 лв. Като си намирате извинения няма как да стане. Има квалификации, университети, курсове, семинари, книги, колкото по-образован и с умения си толкова по-нагоре можеш да се изкачиш по стълбицата, но си зависи от теб, ако си мързелив и само се оплакваш няма как да се получат нещата и нито пари ще видиш, нито семейство.

19.   И само да ви кажа, че в африканските и индийските държави, Филипините, повечето от жените също не работят (казвам повечето, защото ако кажа всички ще е нереално, защото се намират тук там много на рядко и работещи жени) и това са най-бедните хора в света, но те се справят по този начин като само мъжът изкарва пари. Вие българите за по-бедни от тези хора ли се изкарвате? Вашето е само оправдания. В днешно време мъжете са големи принцеси, ще подари цвете на жената и после ще я пита “А ти на мен защо не ми подари цвете също? ”. Да, това може да е крайно, но точно така изглеждате отстрани. Като смятате, че не може да издържате нормална жена и да и дадете стабилност и сигурност или пък смятате, че тя е длъжна и тя да плаща, ами просто пуснете тази жена да я вземе някой истински мъж и вие ди хванете някоя феминистка, която ще е съгласна да си делите сметките. Но не забравяйте, че мъжете нито можете да раждате, нито да кърмите, нито имате контракции и болки дълго време, повечето мъже дори не им се отдава да готвят и чистят, не разбират достатъчно добре нуждите на децата и не са досатътчно чувствителни и емоционални като жените, само по това природата дава знак, че половите роли са по този начин с причина, защото всеки трябва да прави именно това, в което е най-добър и мъжа и жената да си знаят гьолавете. То тези неща дори не трябва да се обсъждат. Просто, стегнете се хора. Излагате се с тези разсъждения.

21.   Феминизмът, великата глупост на новото време! Жената никога няма да е равна на мъжа, защото природата е делегирала върховенството да е мъжко!

22.   19. , разбирам високите ти критерии към мъжете и заложеният гняв към мъжкия пол, когато изреждаш изискванията си към тях. Поради неразбиране от физиологията му явно, чувствам сякаш се считаш за ощетена от нещо. Не взимаш пред вид ранната смърт на мъжете, която е също част от уравнението например.
Проблемът е, че обществото ни така бива променяно в момента, че е много по-лесно да не се бутаме, като мъже, въобще в този филм - някой да предявява изисквания към нас. Всеки си търси кефа, не мисли за бъдещето си и не е готов да жертва нещичко в негово име.

Когато дойде човека, не мисля че тези дилеми ще ги има.

23.   Феминизмът като движение е първата толкова масова форма на социално инженерство в историята, след консолидацията на Европа в следствие на Втората световна война, осъществена от паневропейските структури, действащи от 17ти век насам на континента и на Острова, с идеалите си за свобода, равенство и братство. Споделяни от хора като Левски, и Гарибалди, до Робеспиер или Бетовен и обединени от същата структура. Днес е първи май, който е техният официален празник. А 8ми март е вторият интернационален празник, осъществен от тези структури. Това не е осъждане или превъзнасяне, това е просто историческа констатация.

24.   А колко по страшен е огромният процент изнасилени мъже? Не само от жени, но и от други мъже. Огромен, защото в 86% случаите не се докладва въобще за подобно нещо. Уви, когато една жена бива изнасилена, това отдавна не е табу, както виждаме в Америка с движението Me too, което почти безсрамно даде един ореол на героизъм на тези жертви, превърна ги в бранд.

25.   По принцип, апологетите на феминизма, знаят, че балканският мъж има няколко качества, които за прокарващите феминизма са голям проблем. Първо той е дебелоглав, втора е инат, трето е консервативен, четвърто той харесва истинските жени, тяхната топлина и опияняващ аромат, тяхната нежна сила, а към модифицирани изделия на американският, неолиберализъм изпитва здравословно отвращение, така, че ще има доста работа докато балканеца придобие приемлив за употреба вид. Може да се каже, че в настоящият момент феминизма е насочен към онази част, която никога не е била в казармата, та била тя и демократична, а за онези служили в старата социалистическата и дума не може да става. Сега е най-важно момченцата от детската градина да се научат, да носят роклички, да си играят с куклички и ако на някой му разбият носът със сълзи и сополи да се затича с думите "Мамо-о-о-о, тече кръв". Това е много обнадеждаващо. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

27.   21, и как по-точно го е "делегирала"?
Принципно няма лошо да имаш самочувствие и да си вярваш, но поне погледни малко фактите, преди да говориш.
В днешно време мъжът ПО НИЩО не превъзхожда жената.
И точно там е проблемът.
Жените се развиваме, започваме да извършваме все повече от дейностите, които преди време са били характерни за мъжа (сама си сменям кабели, крушки и т. н., сама си работя и си изкарвам пари за наема и за храна), докато вие МАСОВО деградирате и ставате все по-глупави, злобни и неможещи.
И, разбира се, после жените са ви виновни, че вие лежите на стари ларви и не си мърдате задника да се развиете до или над нашето ниво и да си заемете подобаващо мястото.
Феминизмът е страхотно нещо и никому не вреди.
Вреди човешката тъпота и огромното его, което реално никога не е било от полза. Вземи ги изхвърли тези неща от себе си и ще видиш колко всъщност смислено ще ти се стори феминисткото движение, че дори и може да ти хареса.
Пък в крайна сметка, ако толкова държиш жената до теб да е куха необразована лейка без работа и претенции - винаги ще се намери някоя такава наоколо, с която да си подхранваш самочувствието :)
Жалките мъже сте много повече, отколкото някога съм си представяла. Не ви ли е време да пораснете?

28.   Откакто се шири този феминизъм, раждаемостта рязко спада. Говоря при българите, при циганите си е доста висока. И се замислих как би могъл да се реши циганския проблем, при положение, че циганите са около 1 милион( при 4. 5 до 5 млн пребиваващи на територията). Повечето от новородените също са цигани. Предупреждавам, че решението няма да се хареса, защото на пръв поглед е доста извратено, но за сметка на това е най- подходящото с оглед на местните реалности. Идеята всъщност се е появила още през 30- те и е на Найден Шейтанов- един от първите циганолози в България. И той дава такова решение- смесване между цигани и българи. А тогава циганите са били в пъти по- малко- към 80 000. При положение, че в момента държавата се циганизира, това е най- доброто решение. Защото идеи като спиране на социалните помощи са самоубийствени- няма човек, който да издържи на това, което ще последва след спирането на помощите. Ще се яви някой цигански Мандела и това многолюдно племе ще се втурне с брави, лопати, колове и всичко каквото се сетите и ще нулира всичко по пътя си. Така че това не е вариант. Сега друг е въпросът, че е голяма вероятността при смесването на български и цигански гени да се получи някакъв абсолютен урод като се имат предвид качествата, които преобладават сред двата етноса. Но поне ще се избегнат етнически конфликти чрез смесването между цигани и българи и оттам появата на един циганско- български етнос. Така че софиянките, които са се отдали на курвалък, да се готвят. Трябва да се вземат мерки за спасяването на отечеството. Това понякога изисква и жертви. Така реално ще се приключи с феминизма в България. Още една полза. С един куршум два заека. Знам, че сега ще ме наплюят, но е хубаво и да се замислят дали всъщност има друг изход от тази ситуация.

29.   28, ако искаш да претопиш един етнос, то българските мъже трябва да зачеват циганки, а на циганите да им се забрани всякакъв брак и деца.

Иначе по този начин ще претопиш и българите. Ще станем бетер цигани.

30.   До 29, трябва и двете. Българин с циганка и циганин с българка. Да се получи хомогеннен етнос. Българките не може да стоят настрана и само да курвеят. Целта на упражнението е също да се ограничи развратността при българките чрез раждане на деца и грижа за тях. Да забраниш на циганите брак и деца ще има ефект все едно си спрял помощите- пак ще попилеят всичко. А младите български генерации като ги гледам са си " бетер цигани" като поведение. Трябва българите да се адаптират в новата обстановка, защото по този начин в бъдеще отношенията между цигани и българи не са в полза на българите. Това е решението, нали комунягите се опитаха да ги " интегрират", но само ги разплодиха и от 80 000 станаха 500 000. Сега са 1 милион, че и отгоре. Българите обаче въобще не се замислят още, но в един момент ще им се наложи.

31.   30, ти недей да пропагандираш такива идеи, ако толкова те влече да се интегрираш към манга***ите дай дъщеря си или майка си да се омешвате, ама не налагай глепавите си идеи като някакво решение, защото са идиотски, най - малкото, а и кой осъзнат и що годе интелигентен българин ще иска нещо общо с тези ***** Ти, ако искаш ходи се шибай в махалата, ама недей да ръсиш тъпизми, ако обичаш :)

32.   27, явно не виждаш физиологичните различия при половете. Точно на фактите се оповавам, които са очевадни. Не само в днешно време, а още от зараждането на човечеството до сега, мъжът винаги е превъзхождал жената във всяко едно отношение и ще продължава да я превъзхожда, защото е физически много по-силен, а със сила винаги може да определя правилата в своето обкръжение. Колкото и да се развиват жените, няма как да станат мъже, липсват им мъжките способности, а с естроген и прогестерон не може да се сравняват възможностите на тестостерона. Няма нужда мъжете да лежат на стари лаври, защото стари или нови мъжкото превъзходство е очеизвадно и с измислени граждански закони не може да се заличи. Да завиват крушки го могат и децата на 10 години, по-важно е да се изгради инсталацията, където да се завиват крушки и сменят контакти. Всеки мъж-шофьор може сам да си смени гумата и да си ремонтира автомобила ако е възможно на пътя, когато повредата не е голяма. И у дома също, а никоя жена не може да свърши това, дори и да се води автомонтьор. Феминизмът е неуспешен експеримент и вреди много на хората, и най-много на жените. На теб ти се вижда смислено да злоупотребяваш безнаказано чрез законите с мъжкото достойнство и да си мислиш, че няма да те достигне мъжкото възмездие, но грешиш. Примери много и фактите с женската смъртност напоследък говорят красноречиво.

" Вземи ги изхвърли тези неща от себе си и ще видиш колко всъщност смислено ще ти се стори феминисткото движение, че дори и може да ти хареса.
Пък в крайна сметка, ако толкова държиш жената до теб да е куха необразована лейка без работа и претенции - винаги ще се намери някоя такава наоколо, с която да си подхранваш самочувствието :)
Жалките мъже сте много повече, отколкото някога съм си представяла. Не ви ли е време да пораснете"

Феминистичното движение никога няма да хареса да истинските достойни мъже, дори и на доста жени не им харесва. Жената като същество от обществото е собственост на мъжа и ще си остане обект, няма да стане субект както ти се иска. А, дали е необразована куха лейка (ти го казваш) е въпрос на природна даденост. Няма нужда ние мъжете да "пораснем", защото сме достатъчно пораснали, и всичко сътворено до сега в услуга на човечеството е мъжко, а не женско. Животът днес е много динамичен, и за жените палачинката се обръща. Ще дойде време, когато мъжете ще заличат из основи феминизма, а патриархалният начин на живот никога не си е отивал. Само трябва да се огледаш и да прецениш нещата, и ако имаш достатъчно умствен капацитет ще проумееш днешната реалност!

33.   До 31, успокой се.
1. Идеята не е идиотска.
2. Идеята не е моя.
Ти като си толкова умен, дай решение на проблема. Бъдещето на тази държава е на циганите, така че " интелигентните" българи да си налягат парцалите. Иначе нямам намерение да се доближавам до циганка, защото даже и от българките ме е гнус. Но пък няма да е голяма загуба, ако се смесят циганите и българите. И без това съм срещал доста уж българи, които като външност и поведение са като цигани- мургави, първосигнални и агресивни. Най- вероятно имат циганска жилка. Българите не са чист етнос- има бели и руси, както и мургави досущ като цигани. Всеки, който е минал през тази територия, си е оставил семето. Нали масово ревете, че искате да сте модерна европейска държава, на запад гледам как белите жени се мъкнат с кви ли не мургавели и раждат от тях. Не трябва да сте расисти, ако искате да сте " развита европейска държава". Всички сте много големи капацитети, но първо ви липсват критични сетива за правилен анализ на ситуацията и следователно освен да плюете истински решения не можете да предложите.

34.   33, каквито и решения да бъдат предложени, у нас има над 200 феминистични ПВО-та на хранилка от Сорос. Феминизмът е станал вече държавна политика наложена ни от колективния запад. Единственият шанс да се спасим от него е Путин да ликвидира по-бързо Украйна и да се освободим от колониализма на САЩ. Само тогава тази глупост наречена "феминизъм" ще изчезне и народът ще забогатее, без да бъде тормозен от феми-НПО-тата.

35.   Не мога да разбера как може една жена да се равнява на мъжа? ! Това е лудост и тъпотия!
Жената НЯМА как да бъде равна на мъжа! Така сме създадени! Той е глава на семейството и трябва да му се отдава респект! Както ние претендираме да ти третират като нежен пол! Ами оставете мъжете да си бъдат мъже и да дават от себе си това за което претендирате! нЕ вземайте неговите функции и роля!
Една послушна и покорна жена мъжа й НИКОГА НЯМА да й посегне и да в малтретира! Иска се малко! Когато ж Мата си зна мястото и ролята е семейството и живота и двамата ще бъдат щастливи!
Докато се отрича Създателят и човек се мисли за най висш и голямата работа последствията ще са такова - убийства и насилие!
НИКОЙ мъж нормален няма да посегне на жена която е кротка и покорна! Всеки истински мъж копнее за такава и я уважава подобаващо и я пази като съкровище!
Така че която е феминистка да си му мисли как ще оцелява и колко смислено ще ви изживее жалкия животец!
Особ но смешни са ми цените в " Игри на волята "! Куд си тръгнала то може би да се сравняваш с мъжете? ! Че и да се заричаш и така злобно да претендираш жена да спечели? ! Смешна жалка история! Ама така е... писл дните дни са тук и всичко с обръща с главата надолу - хаос с ж стоки последстеия!

Жена на годината 6

36.   Ако имаше повече мъже, които да всяват респект и уважение, но чрез интелигентност и ценности, а не с татуировки, лош поглед и нагло поведение, щеше да е доста по-поносимо битието. Но уви тук питието, а не битието определя съзнанието. Такива мъже търсят пачи, върху които да си изливат егоцентризма. Свестните жени, които са устроени да не търсят материалното, а духовното и морала в една връзка, за съжаление трудно намират рецепрочно отношение и се принуждават да бъдат и мъже в живота. Не е приятно да се нагърбваш и с мъжки отговорности, поне за мен, но все пак е някакъв изход, ако имаш достойнство да не се налага да допускаш всякакви компромиси с държането на някои екземпляри от мъжки пол.

37.   "36. Ако имаше повече мъже, които да всяват респект и уважение, но чрез интелигентност и ценности, а не с татуировки, "

36, ако нямаше такива закони, чрез които жените да се гаврят с мъжката същност, щеше да има стабилни семейства с мъж глава на семейството внасящ респект и строгост, но и справедливост. Тогава възпитанието на децата ще е много по-различно, като е поверено на жената-домакиня до 7 годишна възраст на децата. След това момчетата се възпитават от бащите си в усвояване на мъжки умения, а момичетата от майките си в женски умения и поведение. Днешната извратения е наложена от запада по образец на САЩ. Сорос налага с парите си тази извратения, създавайки и финансирайки феминистични НПО-та. Жените освен равни по закон са и по-равни от мъжете и издевателстват чрез феминистичните закони, които са унизителни за мъжкия пол. Това е причината днес да има татуирани батки, които да раздават справедливост, а законите да са безсилни срещу тях. Докато разни феминистки се чудят какви просташки закони да измислят, като истамбулски конвенции и специална защита за жените, татуираните батки ще бият и ще убиват жени, като жените ще живеят във вечен страх от мъжко посегателство, заради равенството с мъжете, което по природа не им се полага.

"Най-лошата форма на неравенство е да изравниш нещата които не са равни"! - Аристотел.