Болестна ревност
Здравейте на всички, ще съм много благодарна, ако историята ми бъде одобрена и получа адекватни съвети. Проблема е болестната ревност на моя мъж. Аз нямам право на приятели, нямам право да излизам с никой, нямам право на хобита, нямам право да имам социални мрежи, аз съм затворник от работа вкъщи и от вкъщи на работа. Ако аз си изключа интернета през нощта, аз му изневерявам, има друг мъж при мен, аз не спя сама. Независимо колко уморена се чувствам аз и че аз просто искам да спя. Аз трябва да му показвам постоянно клипове аз съм сама. Не знам как да променя и оправя това, чувствам се все едно се задушавам.

Коментари

1.   Говори с него и ако не иска да те разбере, го смени? Това, което описваш, не е като да не се е случвало и преди, спа ли, докато излизахте преди сватбата???

2.   Изнеси се на място, което той не знае, смени си номера и не се връщай назад. Иначе може да си поредната, намерена в куфар. Това не е нормално и ще се засилва с времето.

3.   Първо: щом живеете отделно, той не ти е “мъж”. След като не ти е съпруг, какво правиш при него? Тази болезнена ревност не е любов, а е огромна негова неувереност, която с времето по класическата схема води до две неща: физическо насилие над теб (освен наличното вече психическо) и изневяра от негова страна (да, правилно прочете. Той се съмнява, защото и той е способен да измени).

4.   Ами предвид разюзданите времена, в които живеем, е оправдано от негова страна да те следи и да ти налага ограничения. Може би в началото на връзката ви самата ти си дала някакви поводи за това той да бъде по-предпазлив. Не мисля, че социалните мрежи ще ти помогнат с каквото и да е. От друга страна мъже-приятели НЯМА! Мъжете, ако проявяваме някакъв интерес към вас, то е защото ви харесваме и искаме да спим с вас. Така че и тук е прав да те ограничава и да не ти позволява да изградиш "приятелски" взаимоотношения с мъже най-малкото, защото знае, че все няколко от тези твои така наречени приятели ще се пробва да те свали и е силно вероятно ти да поддадеш в даден момент. Единствено ми се вижда крайно да нямаш жени приятелки. Но и там има опасности като например да попаднеш в грешната компания на жени, които са без морал и задръжки.

Общо взето пази си мъжа, дръж се за него, защото очевидно те обича и цени. Намери си свестни приятелки, с които да го запознаеш и да е наясно, че са читави и мисля, че това ще подейства добре.
Успех.

5.   Ами няма как да промениш, нито оправиш това...
Проблемът е негов, не твой, и колкото повече ти му уйдисваш на глупостите, толкова повече той ще си стои в тях и няма да мръдне и милиметър от там. Единствено ако му се предостави възможност с ревността и глупостта си да съсипе няколко свои семейства/връзки, тогава може и да се плесне по челото, и да се усети.
Единственият полезен съвет е - излез от всичко това, възможно най-бързо и рязко! С "доказателства" и послушание няма да промениш нищо/ Нищо няма и да оправиш - то зависи от него, не от теб. А за в бъдеще се събирай и кооперирай с хора, които имат твоите виждания и разбирания за живота.

6.   Напусни го веднага, ти добре ли си да стоиш с такова психо??

7.   Това е положението, такива обичате и такива си търсите и намирате, а после ревете.

8.   И защо стоиш с този? Бий му шута и си живей както искаш. Не си омъжена за него, както разбирам и не му дължиш нищо. Този изпитва ревност защото се чувства науверен в себе си и се страхува да не остане сам. Зарежи го, не бъди жертва.

9.   Ревността е основна причина за домашно насилие и потенциално фатален край за теб. Ако не друго, дано поне това те наплаши достатъчно, че да се събудиш за реалността. Съвет от личния ми опит - бих избягала с 200 от такъв откачалник, още повече ако нямаш деца като ангажимент.

10.   Всеки изпитва ревност, когато обича. Само че именно нюансите на изразяване на тази ревност показват, до колко един човек има контрол над себе си.
В случая говорим за човек, който няма никакъв контрол, никаква самозадръжка, от там може да е непридвидим и то не от нечии действия, а от собственото си емоционално състояние.
Когато човекът е на възраст и не е на 20, рядко може да се корегира този контрол, човек не се променя в зряла възраст, глупостта също.

11.   Номер 10 е много прав, а ти се замисли колко още ще издържиш да живееш по този начин? Тази ревност няма да се промени и да изчезне и ще отрови връзката ви, ще унищожи всички чувства, които имаш към него, казвам ти го от личен опит. Бих те посъветвала да си тръгнеш, но това решение трябва да го вземеш сама. Само слаб комплексар стига до такива крайности, да те принуждава да живееш така.

Вещица

12.   Моят е точно обратното. От няколко седмици ме навива да ме гледа на камерата как правя секс с друг мъж. Това също не е ок.

13.   Човекът има психични отклонения със сигурност. По някакъв начин трябва да го отблъснеш от себе си и той да сложи край. Иначе е възможен фатален край на твоя живот.

14.   Същата работа и при мен. Е, колкото и да искам да сме заедно не става. Почна първо от един познат да ревнува, после искаше да ми гледа чата. После докато спя ми грабнал телефона и чел, чел. После поиска да ми влезе в акаунтите и чел разни чатове преди 5, 10, 15 години. Дори какво съм си писала с приятелки чел че да ме опознае. А на неговия фейсбук нещо страшно. Искл да сме заедно-как да стане? То аз много позволявам, накрая ми се качват на главата. Аз нямам право на нищо, тъпо било да гледам телевизия, трябва да правя каквото той намора за добре. Не ми позволява при нашите да отида да се видя. Накрая ме склони да направим общ профил-е хубаво то 99% негови приятели там. Какво да правя аз там? Накрая като изнегосувах, защото не ми е приятно почна да буйства и си хвърли трлефона, това пред детето.
То като цяло аз като седна на телефона и се дразни просто. Няма оправия, това от прекалена доброта става.

15.   Мъж ти е само, ако имате брак.

Раздели се с този човек и прекъсни абсолютно всякакъв контакт. Ще стане опасно за теб. Номер 2 е прав, ти потенциално си следваща намерена в куфар, ако не прекъснеш порочния кръг.

16.   Профил на насилник!