Любов
Здравейте, бих искала да изкажете мнението си. Имам приятел мюсюлманин, напоследък се държи доста странно. Всичко беше супер, докато не ме видя с друг мъж ( брат ми) и от тогава ми се струва че полудя. Не живеем заедно тъй като и двамата имаме деца и все още не искаме да ги запознаваме едни с други. Но на темата, когато аз ходя в тях правя това ( чистя, готвя ако се налага, подреждам, грижа се за него ) но в последно време не се срещаме толкова често, все има работа... Не ми забранява неща от сорта няма да излизаш, няма да се обличаш така, няма да говориш с непознати и тнт. Единственото нещо което прави е че когато се видим и има други хора, предимно мъже той ме крие или ме прибира вкъщи. ( Също така постоянно някой ме следва, той сам казва че ме наблюдава през цялото време) Какво според Вас означава това? Б.

Коментари

1.   Омъжи се за него да видиш... :)

2.   Ако ти си православна християнка не трябва да имаш приятел (и евентуален съпруг) от друго вероизповедание!

Единствения вариант за това е, ако той се съгласи да приеме православието и да се кръсти!

Относно другото, което пишеш, означава, че той се дразни, когато покрай теб има други мъже! - а това по принцип не е добре, дори може да бъде и да стане опасно за теб!

А това, че постоянно те следи - е много силен червен флаг! Вероятно е признак на болезнена ревност и желание за обсебване и "задушаване" на другия човек- тоест на теб!

Ти сама си направи изводите!

3.   1. Разкажи повече моля?
2. Явно не разбирам, той иска аз да приема исляма... защо да стане опасно за мен, възможно е да е признак на любов.. или?

4.   Какво според Вас означава това?
Толкова ли не се сещаш сама? Означава, че ако се събереш с този ще живееш като домашна прислужница детегледачка без право да излизаш без него. А той ще си живее както намери за добре.

5.   Апропо, ако приемаш такова отношение за любов, много грешиш.

6.   Съжалявам, но брат ти не е "друг мъж", това е семейството ти, WTF???

Ако някой наистина те следи, това е вече супер крийпи и направо бягай!

Аз работя с много мюсюлмани и наистина повечето са покровители на жените, ама в негативен смисъл, защото такава им е религията и културата. Не знам какви са твоите ценности, но според мен в 21 век в Европа жената ТРЯБВА да е абсолютно свободна. Помисли по този въпрос за себе си и най-добре говори с него открито. Не си струва да влагаш емоции и време в човек, който иска да те зароби, защото най-вероятно това ще те направи нещастна и ще го напуснеш и без това.

Успех и се грижи за себе си!

7.   Ревниви са много, ако ти допада такъв вид мъж, продължи връзката си

8.   От номер 2

Предполагам, че номер 3 е авторката и коментар номер 3 е насочен към мен. Затова отговарям:

В никакъв случай не трябва да приемаш исляма - защото, ако го направиш - ще погубиш душата си!

Имай предвид, че само православната църква, единствена не се е отклонила от истината и е пряк приемник на апостолкото учение! И спасението е само в нея!

Затова, ако си православна християнка - дръж си на православната вяра и никога не я сменяй!

Бог е Вседържител и Той със Своя Божий промисъл управлява и промисля за целия свят, за всеки един човек. И косъм от главата ни не пада без Божията воля или Божието допущение.

Бог върши всичко за нас с една цел: да познаем Бога, да се обърнем към Него, да заживеем Богоугодно и да спасим душите си! Защото този живот е временен и е само подготовка за вечния живот. И ние сме създадени за вечен живот, който не свършва със смъртта. Но е много важно как човек е изживял земния си живот, защото на Страшния съд всеки човек ще бъде съден и ще се определи дали да отиде в ада или в рая(с Бога в Небесното царство)...

Затова тук на земята ни се изпрашат скърби, болести, трудности и изпитания. Всичко това ни се изпраща(или допуска) от Бога на нас хората, за да осъзнаем суетата на земния живот, да се обърнем към Бога и да се подготвим за вечния живот като заживеем Богоугодно и се въцърковим!

Това неговото, както го описваш, не е признак на любов! А е признак на болезнена ревност! Може да стане опасно за теб, защото има случаи, когато болезнено ревнивите хора извършват насилие и дори убийство...

Така, че моят съвет е - веднага прекратявай тази връзка, докато е време!

9.   Тая тема е провокация, която цели да разделя хората! Реално погледнато, който и да е мъж, бил той турчин, помак, християнин, циганин, китаец и така нататък, ти, ако не си му казала какъв ти е (брат, братовчед, чичо, вуйчо и така нататък), е напълно нормално да ревнува. Нека не си отварям устата и да казвам, че при християните положението е къде-къде по-зле. Ебете се с когото ви падне и правите аборти сякаш продавате ракия. :D Ся, във всяко стадо си има мърши, но при християните е супер зле положението.

Гаро