Домакински задължения...
Здравейте на всички.
Момиче съм на 25г. Живея и работя с приятеля си. Отскоро половин година живеем отделно от родителите му.
Аз не съм от онези жени които мразят да готвят.
Но някой път не знам защо толкова много се изнервям.
Защото се старая или всеки ден да готвя или през ден.
Да не говорим че и по два пъти някой път на ден.
Правя му храна за работа. И за вечерта не остава много и се налага пак нещо да правя някой път като не ходим никъде.
Просто усещам като тежест понякога защото той идва при мен и казва " а вечерта какво ще ядем"и мен ме хваща бяса защото не ми се готви пак вечерта а той отговаря Няма какво да ядем
Сякаш аз все съм длъжна да съм забулена в тая кухня.
Отделно аз чистя, подреждам. Той като пусне една прахосмукачка на 2 месеца е голяма работа за него. Все едно е построил къща.
Ама както и да е.
Мисълта ми е вие така ли сте? Той помага ли ви? Или жените просто трябва да сме така и да се примиряваме с всичко?

Коментари

51-77 от 77

54.   53, не е важно дали мъжът ще готви или не. Ако готви по-добре от жената защо не. Въпросът е дали иска и дали трябва! Най-добрите световно известни готвачи са мъже. Тук не спорим кой кога и как ще готви. Спорим за тома, че мъжът стои по-високо от жената и готвенето и домакинската работа трябва да се извършва от жената, за да се знае, че е с по-ниска стойност от него. Обратното е под достойнството на мъжа и е унижение за мъжката същност.

56.   Чета коментари и се чудя, дали живота е толкова продължителен, че сами да се взаимно нараняваме, било то физически или емоционално. И жените и мъжете са двете най висши същества на тази окаяна планетка, загубена на краят на нашата Галактика. Те са двете страни на една монета, която от страните на монета не е такава каквато е определена от природата, то монетата е фалшива. В личен план имам дъщеря и тя беше единственото момиче в няколко рода и радостта беше голяма, след това се роди и братовчедка И, та станаха двечки. В значителна част от трудовата ми дейност съм бил в обществото /обкръжението/ на високо-образовани, културни, умни, възпитани жени. , от които повече от 90% са инженерки в областта на различни приложения на електрониката. По умствен капацитет те не отстъпват на мъжете, по физически показатели е нормално да са по -слаби и затова се наричат нежният пол. Аз без жени около мен съм загубен, за какво да живея без тяхната обич, любов, харесване, без споделяне на някои мои по-интимни изживявания, без техните съвети, без тяхната близост, та излъчват някакви биовълни, които имам чувство, че ме правят по-добър. Като изключа постъпките ми в семейството и по месторабота, то едно от най-човешките ми постъпки е спасих преди много години едно момиче да не се удави. Колкото до домашните дейности, тук съпругата ми върши 90%. 95% от домашните дейности, няма ми доверие, че ще свърша нещо качествено. Обичам да пазарувам заедно с нея по списък. Ако ме изпрати самичък да пазарувам изпадам понякога в затруднения, кое да купя, какво да купя, ако оригинала се е свършил. Започва звънене по телефона изпращане на снимки или кратки видоклипове на наличностите в магазина, кое и с какво да го заместя, но най-добре ме ориентират други жени, които също пазаруват в момента, коя друга стока е най-добрият заместител. Същото е когато без съпругата или дъщеря ни, пазарувам панталон или блуза, пуловер, фланелка, риза и т. н, винаги най-точни и правилни съвети ми дават жени. Същото беше и в института, в който бях научен сътрудник, пак колежките ми, даваха съветите за някоя постъпка и т. н. Каквото и да си говорим, без жените сме за никъде. А пропо, извън темата, по време на Великата отечествена война на фронта са воювали 1, 5 милиона жени и то не само в тилът, като радистки, телефонистки, картографки, медицински персонал и т. н., а на фронта под куршумите и снарядите. Имало е голям брой снайперистки, три изтребителни авиополка само жени, имало е цял полк само жени наречени от немците "'ночные ведьмы'"-нощните вещици. Това са леки бомбардировачи, при които жените изключвали двигателя и тихо, безшумно се появявали над целта и след това изчезвали. Когато немците сваляли такива самолети и екипажа загивал, а това било винаги, защото летели много ниско, погребвали загиналите момичета с военни почести-толкова били впечатлени от тях. Екипажа бил от две момичета. Възрастта им била 20-25 години / има филм, заглавието е (В небе 'ночные ведьмы' (1981) ) /. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

57.   Щом играе видео игри сприятели, значи ти ще готвиш.
Човека има интереси. Ти като нямаш, трябва поне да бъдеш полезна.
Ако можеш да играеш и ти и се включвеш в мрежата им значи си не си длъжна да го правиш постоянно.

58.   54. - Такива като теб се обричат да са стари ергени. Проблемът си е твой. Ние нормалните хора сме си изградили уютен дом в които мъжът и жената са равни. Постигнали сме консенсус и си разпределяме задълженията. Защото нито мъжът е слуга, нито жената слугиня. Тежко им на съседите ти. Сигурно ще си от ония които тормозят цялата жилищна сграда.

59.   56, пак се отнесе и започна с лакърдиите! Животът е кратък, но женският пол е решил да трови нервите на мъжкия и все не му се получава, и пак жените плащат на края. Вярно е че човекът се е изкачил на върха на хранителната пирамида и е най-висше същество сред останалите в живата природа, но единият от двата пола, от които е съставен е по-висш от другия и това е мъжкият. Двете страни на монетата са си две страни, и сравнението с половете не е уместно.

" В значителна част от трудовата ми дейност съм бил в обществото /обкръжението/ на високо-образовани, културни, умни, възпитани жени. , от които повече от 90% са инженерки в областта на различни приложения на електрониката. "

Тук пак се изказваш не на място, защото искаш да продаваш на краставичар краставици. Ако твоите "инженерки" са като тия, които съм срещал в моята практика мерси. Виждал съм такива инженерки дето не правят разлика между болт и гайка, и електроинженерки дето не правят разлика между ток и напрежение!!! Не отстъпвали по умствен капацитет на мъжете друг път. Имам два сервиза за ремонт на битова и промишлена електроника с 5 работника и едва ли някоя от твоите инженерки би била добра, колкото най-слабия ми работник, за който няма проблем при ремонт на всякаква електроника. Аз самия съм радиолюбител с най-висок клас"А" конструктор-оператор и имам радиостанция с която правя радиовръзки с цял свят, още от преди демокрацията. Говориш за войната, където са воювали и жени, защото са липсвали достатъчно мъже. Знам за нощните вещици, но ти не казваш цялата истина за тях. Немците са ги сваляли като круши, защото освен боен опит им е липсва и природна интелигентност за поведението им във въздуха, която мъжете имат. Смешно ми е като си представя жените-радистки, защото аз също съм радист и то най-добрия в трета армия по време на службата ми. Служил съм в свързочния полк 60620 в Сливен. На третия месец ме направиха н-к радиостанция Р 140. След това, като най-добър ме преместиха в щаба на армията 60300. Още в цивилизацията ходех по републикански състезания и съм се класирал на 11 място от 105 състезатели с максимална скорост 190 знака приемане и 120 предаване с обикновен морзов манипулатор.
Десантчик, чета коментарите ти и недоумявам що за мъж си, след като толкова много величаеш женските способности, които не са такива, каквито искаш да ги представиш? Много добре знаеш, че мъжете превъзхождат жените във всяко едно отношение, а ти говориш за обратното. Няма как да ти повярвам, защото съм на такава възраст, живял съм доста, така че мога да преценя качествата на половете, където мъжете превъзхождат жените. Явно си доста млад и си отровен от феминизма, наложен ни от американската "демокрация". От феминизма жените загубиха много повече от мъжете, а тази война, която водят срещу мъжете няма как и никога няма да спечелят, дори и такива като теб да ги насърчават и подкрепят.

58, не съм стар ерген, макар че малко им завиждам на старите ергени. Женен съм от преди 28 години и отдавна съм се размножил. Няма как да тормозя някого или той да тормози мен, защото имам огромна къща построена от мен с двор от 800 кв. м. и не живея в сграда с други жители. Вие "нормалните хора" както си се определил тачите еврогейските ценности и си разпределяте семейните задължения по европейски. Съмнявам се колко уютен ще е вашият дом щом сте равни и сте постигнали консенсус относно задълженията ви, тъй като днес жените в такива семейства са много по-равни от мъжете.
Е, аз съм с патриархално възпитание и у дома аз съм глава на семейството. Уютът при нас е благодарение на жена ми, която се грижи за всички да ни е комфортно, и е прекрасна домакиня, за каквато ти можеш само да си мечтаеш.

60.   57, тя може да. има хоби да е*е с други мъже.
Значи през това време той е длъжен да й готви и чисти по твоята логика...

61.   До №59. Първо да споделя, че Вашата простонародна лексика не ми допада, а колкото до възрастта ми, най-вероятно мога с лекота да Ви бъда баща. Моите следи в местността "Дебелата кория" на 6км източно от Сливен, когато Вие сте служили отдавна са били затрупани от прахта на времето. Колко до това какво могат жените, ами могат в областта на техниката такива неща, които Вие и подобни на Вас няма никога да разберат. Би трябвало да знаете, че едно изделие минава през няколко етапа:технически задание, разработка, производство, експлоатация, сервиз. Е, Вие сте сервиза. Ако на някое изделие, което по паднало при Вас за ремонт, много често модулът или блока, който ще сменяте е разработен и произведен от жени. Не си въобразявайте, че смаете колежките с разни зегерки, федерки, втулки, дистанционни втулки и т. н, всякакви други механически дребосъци. Те ги знаят, но не им обръщат внимание, защото нивото им е много, много по-високо, а освен това те са инженерки по електроника. Имат публикации в международна периодика, както и в български специализирани издания. Хубаво сте си направили къща, но и моите колежки не са на палатки, на някои народно събрание е на "една ръка разстояние " от апартаментите, друга трябва само да пресече улицата и е до бившият царски дворец. Съпругата ми ръководи над 300 мъже и е също инженер, дъщеря ни също с докторат правен в чужбина. Още преди много години в тетрадките и по висша математика има девиз "Смъртта е нищо, честа е всичко". Излишно е да казвам, че по математиките, и специализираните предмети оценките и бяха отличен. Беше влезнала във ВМЕИ "Ленин" факултет радио-електроника /ФРЕ/ с бал 36, 00 от максимален 36, 00.. А пропо не съм феминист, а анти-феминист, но харесвам нещата да се коментират в тяхната завършена цялост, а честни случаи, взети от тук, от там. Освен това, кога се обръщате към мен, задължително обръщението да е Вие. Все пак съм по-възрастен от Вас и не съм ритал с Вас мачле в прахуляка на родното Ви място. А още по-малка е вероятността да съм пил с Вас брудершафт. Освен възрастовата разлика, с Вас сме израснали в различна социална и интелектуална среда. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

63.   На мен пък не ми пречи да готвя, само не се сещам какво, така че се радвам на идеи, но като знам какво да готвя, си го готвя. Но ние пък нямаме точно определени задачи, ако аз работя повече готви той или поръчваме от вън. Миялната машина се справя с миенето, аколкото до останалите задължения, имам жена за почистване, така че не се занимавам с това. И преди да ми скочите, това са разходи, които поемам сама. Работя много, времето ми е по-ценно от това да го хабя в домакински задължения.
Колкото до номер 59> кофтите специалисти са отражение на калпави преподаватели. Като се замисли човек, че преподавателите ж техническите университети са мъже, няма нужда да обсъждаме повече. Между другото съм срещала и много калпави мъже инжинери, вкл. мъже, които не могат да сглобят една мебел от икея. И има много жени изобретили или измислили неща, въпреки че им е било забранено до доста късен период да следват и да се занимават сдруго освен домакинство. С удоволствие прилагам списък на някои от тях:
Джоузефин Кохрейн> Съдомиялната машина
Флоранс Парпарт> Електрическият хладилник
д-р Мария Телкес> отопление със слънчева енергия
Грейс Хопър>Компютърният софтуер
Стефани Куолек> Кевларът, материалът за бронираните жилетки
Лиза Мейтнър> Разделянето на ядрото на уран
Гepтpyд Eлиън> Лекарства срещу левкемията и aзaтoипpин - имyнocyпpecop, ĸoйтo пoмaгa нa xopaтa cъc cлaбa имyннa cиcтeмa дa ce пpaвят тpaнcплaтнaции
д-p Kaтepин Бъp Блoдгeт> нepeфлeĸтиpaщoтo, пoзнaтo oщe ĸaтo "нeвидимo" cтъĸлo
Ел Долорес Джоунс> ауспухът за колата
И още много други, които типично по женски не се оповестяват и крещят, а си стоят тихо и кротко. Защото докато една жена зане, че нещо и влиза в задълженията и тихо си отива към следващата задачка, много мъже ще овикат света, че са свършили нещо. Кой по висш, кой по-ниш оня горе ще каже, като му стане времето да ходим при него. До тогава нека всеки си живее в свойта си локвичка и да не натрапва идеите или вярванията си на другите.

Лола

64.   61, на теб явно ти допада лексика пълна с чуждици, които са привнесени в българския разговорен език. Е аз съм си старомоден, колкото до обръщението на "ВИЕ", намирам го за лицемерно и куртоазно. Към приятели и неприятели говоря директно на "ТИ", но щом предпочиташ на "вие" няма проблем. Ще ми бъдете баща друг път. Казах ви, че съм бил радист в бункера на ИКП на трета армия. Там дежурните бяха от полковник нагоре. Само дежурният по свръзки беше от старши лейтенант до майор. "Дебелата кория" ми бяха подчинени, както и останалите поделения на 3-та армия. Аз бях подчинен само на "Горна малина" и на руската армия с три цифрена позивна. Предавателите ми бяха на Карандила, задействах ги дистанционно. Имах и при мен резервен предавател но само за в краен случай. Моята позивна беше "Ураган 62, подчинени "Шипка", "Дъбрава" и останалите няма да ги изброявам. Сега този бункер сигурно е станал атракция, а беше на 30 метра под земята с огромна хладилна камера за хр. продукти, два дизелови агрегата "Шкода" по 80 квт., вентилационна уредба с въгленови филтри и много други екстри, можеше да се живее повече от половин година без допълнително зареждане и можеше да издържи на ядрен удар. Сега с носталгия си спомням посещението-инспекцията на Добри Джуров в Бункера. Влезе в стаята на радио-поста с двама генерали, а аз застанах мирно със слушалките на уши и пищящ радиоприемник Р-250"М" (имах цели 8 на разположение). Каза ми: - "свободно млади момко, продължавай със задачите! Сега, след като вие се мислите за по-възрастен от мен, как ви се струва учението "щит-82? Дали сте участвал в него, защото аз да. До тук с лирическото отклонение и сега по същество.

" Колко до това какво могат жените, ами могат в областта на техниката такива неща, които Вие и подобни на Вас няма никога да разберат. "

Това кърти не мивки ами асвалта!!!

"Би трябвало да знаете, че едно изделие минава през няколко етапа:технически задание, разработка, производство, експлоатация, сервиз. Е, Вие сте сервиза. Ако на някое изделие, което по паднало при Вас за ремонт, много често модулът или блока, който ще сменяте е разработен и произведен от жени. Не си въобразявайте, че смаете колежките с разни зегерки, федерки, втулки, дистанционни втулки и т. н, всякакви други механически дребосъци. Те ги знаят, но не им обръщат внимание, защото нивото им е много, много по-високо, а освен това те са инженерки по електроника. "

Модулите, които сменяме са разработка на "Самсунг", "Тошиба" "Филипс" и много други световно известни фирми. Едва ли са разработка на вашите колежки. И не винаги сменяме модули изцяло, а ги ремонтираме, които подлежат на ремонт. Зегерки, федерки, втулки и останалите глупости, които сте изброили са за машинните специалисти, ние се занимаваме само с ремонт електроника. Сигурен съм, че вашите "инженерки" не могат да отремонтират дори и най-простата електронна апаратура, при все това, че съвременните изделия са както казвате модулни и произведени от роботи на СМД монтаж. Я посочете БРАНД в който имат разработки вашите "инженерки"? Сигурен съм че жена-инженерка не е способна да направи нищо, а само ще копира нещо направено от мъж. Ние можем да правим разработки на много неща. Аз самият мога да изработя радио-предавател от два-три радио-приемника и да осъществя международна радио-връзка. Дали твоите радио-инженерки го могат? Работили сме зад граница, инсталирали сме електронно управление на поточна линия в завод за пластмаси. Там един от моите работници разбра колко невежа е "инженерката" и се смя доста, като говореше на български за да не разбере жената, че не знае как да работи с много скъп мултицет. Стоеше на бюрото и, и го носеше само за авторитет.
Да видим сега къщата ми... Сам съм си я направил с малко помощ от баща ми. Раздвижен тип е на 190 кв. м. застроена площ и 330 кв. м. разгъната. Измислил съм си и съм монтирал доста неща, но няма да се впускам в подробности, мога да кажа само че имам кладенец и ползвам геотермална енергия. Лятно време действа като климатик, а зимата подгрява парното до 16 градуса преди старта. Дори и на село имам фотоволтаична система зареждаща четири 12 волтови акумулатора с по 200 Аh. Като спре тока, доста хора идват да си зареждат телефоните и лаптопите при тъщата.

" Съпругата ми ръководи над 300 мъже и е също инженер, дъщеря ни също с докторат правен в чужбина. "

А сега де? ! Съпругата ви ръководи над 300 мъже? !? Да и се чуди човек, защо не ръководи над 300 жени, ами тръгнала да ръководи мъже, че и над 300? Ако това е истина, аз го намирам за извращение. Едва ли съпругата ви ще е по способна от всичките тия над 300 мъже. Ще посоча отново умни мисли от народопсихологията, нищо че вие не я харесвате. "Хубава работа, ама женска"! Казвате, че сте антифеминист, но коментарите ви говорят друго. Освен че сте феминист сте и радетел за извратените женски права, които по природа не им се полагат на жените.
Поздрави от Херкулес!

65.   Лола, късно видях коментара ти, но ще отговоря на информацията, която си дала, защото това е дезинформация. Джозефин Кокран, а не Кохрейн е внучка на изобретателя Джон Финч, който и прави подарък за рождения и ден проект на съдомиялната машина, която тя показва на световното изложение в Чикаго, а конструкторът и е Джордж Бътърс. Флоранс Парпарт отново е превъзнесена, тъй като това откритие е на Джон Гори по професия е лекар, който пръв изобретява компресора за нагнетяване на хладилния агент (фреон или пентан) който при разширяването си в изпарителя (хл. камера) отделя отрицателна температура. Колкото до отоплението със слънчева енергия Мария Телкеш няма никакъв принос. Унгарката работи в Масачузетския технологичен институт, както и много други като нея. Отоплението със слънчева енергия се е ползвало още през римско време, а Архимед и Леонардо да Винчи са прилагали метода за отопление със слънчева енергия. Архимед е изобретил огледалата с които гърците са палели платната на римските кораби. Знам, че от уикито си извадила 13 изобретения създадени от жени, само че това не е вярно а е феминистко превъзнасяне-фукня не обоснована с факти. Феминистките спрягат Мария Склодовска-Кюри, за велик учен, което след време ще се докаже колко е "велик учен". Има апокрифи на френски. Убила мъжа си подкупвайки кочияша да го прегази и си присвоява труда му. Полоният и радият не са нейни открития, а на мъжа и. Пиер нарича химичният елемент "Полоний" на името на страната Полша, защото Мария е полякиня. С измама влиза в Сорбоната и става преподавател. Умира от радиация, заразена от медалиона с радиоактивен материал, който носела за демонстрация-авторитет. Всички открития на света до днес са създадени от мъже. Велики мъже като Архимед, Леонардо, Нютон, Никола Тесла, Фарадей, Ампер, Галилео Галилей, Айнщайн и много други, които са дали много на света за да съществува какъвто го познаваме днес. Можеш ли да посочиш жена на тяхното ниво? Женския принос е нищожен в сравнение с мъжкия, за това измислиците за повечето женски открития, които в същност са мъжки не е коректно да бъдат коментирани. О, да, феминистките твърдят, че "теорията за относитерността" не била на Айнщайн, била на жена му Милева Марич, също така и откритието за фотоелектричния ефект, за който Айнщайн получава нобелова награда било нейно. Големи откривателки били тез жени бе, мъжете ряпа да ядат с техните открития. Лола, прехвалените женски открития от феминистките приличат на оня виц с рибаря и голямата риба: - Един рибар се хвалел пред приятели че хванал много голяма риба. Попитали го - колко голяма беше? - Ей толкова голяма! - казал рибарят и разперил двете си ръце. Хванали го и му вързали двете ръце. - Кажи сега колко голяма беше? Рибарят събрал дланите си в едно и казал" - Ей с такова голямо око беше! Та и женските изобретения приличат на рибата на рибаря. Прощавай за метафората, но както и да говорят всички, мъжете превъзхождат жените и не е проблема с правата, а е физиологическото и умственото превъзходство на мъжкия пол над женския. Това е природна даденост!

66.   Чета и не вярвам на очите си.

Мен с куче няма да ме сравнявате……

Няма да готвиш, ама ще напуснеш моментално апартаментът ми, само че през вратата на терасата. Мъжът ти всеки ден ходи да бачка и минимум е заслужил да седне и да яде топла вкусна домашна гозба. Чак и на ресторант искат или храна от вън. Да пълна гушите на разни пишман ресторантьорчета да бачкам и да ям боклуците от вън. Върви работи изкарай днес 100 лева, плащай всички сметки и да видим колко лесно ще ги пилееш за храна от вън.

Чингис Хан-Скандинавеца

67.   Жена ми е домакиня и поддържа къщата, аз понякога мия чинии, защото ми харесва, не защото ми се налага. Аз пък работя и изкарвам парите за прехраната ни. Никой не се оплаква и цени усилията на другия, това е нашият баланс. Но при вас просто няма баланс, това е проблема.

68.   Съвременните жени изкарват пари и са независими, а някакви льольовци тука с мислене от 18ти век се опитват да обясняват кой какво трябва да върши. Ха ха ха.

69.   68, жените не са независими от мъжете и никога няма да бъдат, колкото и пари да изкарват, защото са с по-несъвършена физиология от тях и с по-ограничени физически и умствени способности, поради което не могат да вършат нищо така добре като мъжете и генерират само загуби. Затова и никой работодател не ще жени във фирмата си, колкото и да ги бутат насила във всички мъжки професии с женски квоти. "Льольовците" тука може и да са с мислене от 18 век, но така е по-добре, отколкото с педалско-джендеризирано мислене от 21 век. А, обясняват кой какво трябва да върши, защото са истински мъже и си знаят задълженията на мъже, които са: - да работят и изкарват пари за семейството. Задълженията на жената са да стои у дома, да гледа децата и да върши домакинската работа. Това са задълженията на двата пола и в никакъв случай не трябва да се разменят, защото това ще е унижение за мъжа и гавра с мъжкия му авторитет!

71.   69 - Мъжките "услуги" се купуват. Налага се ремонт - наемаш маистори, колата се е развалила викаш пътна помощ, компютърът се е развалил - викаш ИТ специалисти, искаш да смениш мебелировката - наемаш хамали, искаш бебе - отиваш в клиника. Няма нужда някой да се търкаля на дивана и да те ползва за слугиня. Ти прецени кой е в по-неизгодна позиция.

72.   До № 64 Ваш коментар"" Съпругата ви ръководи над 300 мъже? !? Да и се чуди човек, защо не ръководи над 300 жени, ами тръгнала да ръководи мъже, че и над 300? """ Ръководи мъже защото може, защото знае, защо е умна и тактична, защото ги уважава като хора и специалисти, защото ги защитава , пред по-горните, защото не се крие зад тях, защото, ако има проблеми поема персонална отговорност, защото не е високомерна, а приветлива и добра, защото не се големее и вратата винаги е отворена за тях. Затова и хората И, казват, че технически директор, който толкова да мисли за хората си, не са имали никога, може би и затова с топлина я наричат г-жа центурион. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време

73.   71, всички мъжки услуги, които си изброила се извършват все от мъже без изключение, и ако ги нямаше тези мъже, които да ти направят тези услуги, щеше да си кукуваш в тъмното без ток, храна, вода, дрехи и т. н., и цивилизацията щеше да загине за един ден. Колкото и пари да имаш, ако никой мъж не се съгласи да ти направи услугата ще си останеш само с парите и несвършената услуга, която не можеш да свършиш сама. Жени-строителки, водопроводчички, електротехнички, миньорки и пожарникарки няма и никога няма да има, защото жените нямат нито необходимата физическа сила, нито достатъчно място за мозък в малките си главички като на скумрия, за да вършат тези работи добре като мъжете. За бебето също не си права. Ако не се намери мъж, който да ти даде донор на сперма нали се сещаш, че нищо няма да родиш, освен чехълчета, зелени еуглени и венерически болести? Сперматозоидите не растат по дърветата и ако искаш бебе, трябва все някой мъж да ти даде от семето си. Жените не могат да имат деца без мъж, защото за разлика от мъжете нямат Y-хромозома, нужна за оплождането на яйцеклетката. Мъжки Х яйцеклетки, оплодени от Y хромозомата отдавна вече има, а плодът расте в изкуствена утроба (технологията се нарича "ектогенеза"). Така, че дори за това пак сте зависими от мъжкото благоволение. А, че мъжете ще се търкалят на дивана и ще ви ползват за слугини, ще го правят и още как, и никога няма да бъде обратното! Мъжете никога няма да са слуги на жените, защото са мъже и са много по-силни от тях и могат да наложат волята си над тях с физическа сила, когато си поискат. Мъжете са създали и построили всичко на този свят, и благодарение на мъжкия гений техническият прогрес е стигнал до нивото, на което е днес и затова светът е мъжки, а не женски, колкото и да ви е яд феминистките за този факт!

74.   Аз готвя и чистя, но мъжът ми плаща всички разходи по дома и храната, така има баланс.

75.   71, мъжките услуги се купуват, но не всички и не всички "самодостатъчни" жени имат достатъчно средства за да могат да си ги купят. За разлика от жената мъжът е свободен! Той може да ходи, където си поиска, може да се разхожда къде ли не - да броди из гори, да скита по поляни, да качва планински върхове, да върви по пусти брегове и никой няма да го нападне или да му посегне. Мъжът може спокойно да се разхожда нощем, да се прибира, когато си поиска. Мъжът работи за повече пари от жената, може да построи дом, да си купи каквато иска кола, да я смени с друга, да си вземе мотор, да има и вила. Мъжът се черпи наляво-надясно с приятели. Почива. Забавлява се. Пътува. Мъжът физически е по-силен от жената. Съобразителен е. Хладнокръвен и спокоен е. Знае откъде да мине и как да поправи колата насред път. Не се притеснява, че утре шефът му е определил среща. Напротив, има нови предложения и иска да ги обсъди с него. Той има време за всичко. Може да се прибере от работа, да хапне, да поспи, а после да стане да поработи и след като си свърши работата - пак да поспи. Мъжът може да закъснее с пет минути за работна среща, но никой няма да му се скара за това, напротив - ще го извинят. Мъжът може да ходи на лов, да се гмурка, да се катери, да скача от високо. Той може да се бие, да псува, да ходи по ръба между разрешеното и забраненото и това го прави още по-обаятелен и впечатляващ. Какво обаче може жената. Не може да работи за толкова пари, че да си купи дом и кола, не може да пътува колкото и където иска. Не може да кани приятели на гости и да им осигурява трапезата, когато поиска, защото трябва да се съобразява с бюджета си. Не може да се забавлявам така, както го прави мъжът, защото не е в състояние финансово да осигури за себе си такъв стандарт. За да си осигури тези неща, жената трябва да се подчини на мъжа. Да стане негова собственост. Само тогава ще може да има всичко това и то ако мъжът и го позволи. Самотните "самодостатъчни" жени-феминистки в същност са нещастнички, които завиждат на щастливо омъжените жени, които мъжете уважават и се грижат за тях!

76.   "Ръководи мъже защото може, защото знае, защо е умна и тактична, защото ги уважава като хора и специалисти, защото ги защитава"

72, ръководи ги защото някой я е сложил да ги ръководи без тя да има и най-малка заслуга за това. На всякъде на ръководни длъжности трябвало да се назначават жени, като се спазват квотите по директивите на Брюксел. И, забележете, дори трябва да се харчат средства за да се назначават други жени, които да следят за дискриминация на някоя жена-ръководител, която нищо че е безполезна и вредна за някое производство, ами и трябва да се фрустрират мъжете, за да се страхуват от юридическа женска репресия срещу тях. Само дето не им се получава и резултатът е отново пребити или убити жени, заради наглото им поведение срещу много по-силния и природно интелигентен пол, който стои в основата на техническия прогрес и величието на човешкия вид. Няма как "овца" да защитава стадото по-добре от овчарско куче! Извинете ме за метафората, но това превъзнасяне на женската некадърност ми дойде в повече.

" Затова и хората И, казват, че технически директор, който толкова да мисли за хората си, не са имали никога, може би и затова с топлина я наричат г-жа центурион. "

Това си е само ваша измислица или желана фантазия. В армията ни вече има над 18 процента жени, които имат дори и военни чинове, което пък означава, че мъже с по-ниски чинове ще са им подчинени. Ето това е най-голямото извращение спрямо мъжкия пол, вторият пол да ги командва. За това вече нямаме армия и едва ли повече ще имаме, докато имаме армия с женски командири, които не са адекватни или знаещи как да ръководят бойни действия, еле пък ако са и неразположени! Десантчик, сигурно не знаете, че жени-центуриони в римската империя е нямало. Разпада на римската империя и на всички империи идва, след като извратенията взема връх над разума и на жените се предоставя власт заради женското тяло-секс, под въздействието на мъжкия полов нагон!

"Там, където лудостта е образец, разумът е безумие"! - Гьоте!

77.   Харесва ми, че Вашите излияния са така пространни. Чудя се от къде да започна. "" Десантчик, сигурно не знаете, че жени-центуриони в римската империя е нямало. """ Ще започна с центурионите. Много добре знам, че не е имало центуриони жени, както не е имало изобщо войници жени, освен тези съпровождащи съпрузите си, но те не са били войници. Този израз към нея, беше израз на уважение за нейната смелост и отстояване на собствените си позиции. Между другото в библиотеките ни в различните ни апартаменти, има доста книги по история, въпреки, че голямо количество раздадохме и изхвърлихме. Имахме, като такива : от Робърт Грейвс -"Аз, Клавдий. Божественият Клавдий. ", както и "Велизарий", "Юлиан" от Гор Видал, "Аеций, последният римлянин" от Теодор Парницки, "Дванадесетте Цезари " от Гай Светоний Транквил, ""Quo vadis"" от Сенкевич, както и някои други, на които вече не помня имената. По история си учих уроците от " История на България" издателство на н БАН, два огромни с кожа подвързани томове, уроците по физика в гимназията учих от един учебник " Популярная физика" от Джей Орир -той е ученик на Енрико Ферми, , по математика се подготвях от сборници на Рибкин, Петканчин и ако не греша на Кушченко. Най-лесната ми шестица по история беше, когато един ден учителката с влизането в час по история попита, "какво е станало на днешният ден", а аз отговори, че е паднал Одрин, защото беше 13 март, а на тази дата 1913 година е паднал Одрин. Единият ми прадядо е убит на чаталджа, та помня датите. Да направя ли списък на литературата по специализираните предмети, висша математика, полупроводникова техника, да пиша ли за "Интегральные операционные усилители"" от Джордж Рутковски и още десетки други книги специализирана литература. Но да се върнем на темата, съпругата ми е заслужила на тази длъжност защото: умна, амбициозна, високо организирана работохоличка, отлична математичка, завършила с успех над 5, 5 своята специалност във ФРЕ/ факултет радио-електроника/. Не беше силна по идеологическите специалности, не може да "разтяга локуми". Харесва краткият, съдържателен и сбит доклад, без лирични отклонения. При купони на средният ешелон от хората И, бутилките уиски "Чивас Ригал " са от нея. Не е стисната и сметкаджийка. И тя зае тази длъжност още преди да бъдем приети в ЕС. Има изключително твърд характер, когато е необходимо. Изглежда сте свикнали да се подмазвате и да сервилничите, та затова не можете да допуснете, че други сами, при това така презряните от Вас жени, си извоюват позициите си. Когато се запознахме, съм виждал на тетрадките по основните предмети във ВМЕИ, на първите страници сентенцията, изписана с красив почерк "Смъртта е нищо, честа е всичко"" и това беше написано от едно слабичко, мускулесто деветнадесет годишно момиче, по време на дълбокият социализъм. Когато аз съм бил в десантният батальон, Вие сте били в предучилищната. Тогава нямаше жени войници в армията, но лично съм козирувал на Полина Недялкова, беше генерал -майор от танковите войски. Била сурова с властен характер жена, но на мен деветнадесет годишният, старшина -школник се усмихна. Другите жени бяха хубавите младите лекарки и жени, които идваха в района, за акциите за добровално даряване на кръв. Много им се радвахме, бяха мили и внимателни, бяха радост за очите ни. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време

78.   Мъж съм, но въпреки това се чудя как някои се гордеят с мислене изостанало с хилядолетия, без да осъзнават колко смешни ги кара да изглеждат отстрани. Ако трябва да се тупате в гърдите колко сте велики, значи нещо не е точно както мислите.

Еволюцията на човешката раса отвъд маймуните е предимно в интелектуално и социално отношение. Въпросните неща в модерния свят които не се харесват на по-горните индивиди са естествен резултат от тази социална еволюция. Също както телефоните, автомобилите и прочие са резултат от интелектуалното развитие.

Спора за това кой колко допринася в модерното общество е абсурден. На който нещо не му изнася обществения социален ред е свободен да отиде в гората и да живее според своите виждания.
Съмнявам се обаче тези гръмогласни индивиди да се откажат от колата, жилището или другите удобства на модерния си живот. Вместо това търпят тези "несправедливости" в обществото, и намират "смелост" да споделят мнението си единствено когато са анонимни в сподели.

79.   За да Ви дам стимул за още творческа изява, още няколко цитата. ::
Ако жената не се предаде, тя побеждава. Ако се предаде – диктува условията на победителя. – Карел Чапек

Жената е извела мъжа от Рая и само тя може да го върне там. – Елбърт Хъбард

Всички разсъждения на мъжете не струват колкото едно женско чувство. - Волтер

Жената може да направи мъжа по-слаб и после сама да реши как да използва това. – Зигмунд Фройд

Ръцете на добра жена, обвити около шията на мъжа – това е спасителният пояс, който съдбата му е хвърлила от небето. – Джеръм Селинджър

Жената е най-могъщото същество в света – и от нея зависи да насочи мъжа натам, накъдето иска да го поведе Господ Бог. — Хенрик Ибсен

Всичко е в ръцете на човека, а човек е в ръцете на жената. - Александър Фюрстенберг

Който не е виждал влюбена жена, той не може да каже какво е жената. – Гьоте

Сърцето на любящата жена винаги е пълно с надежди. И за да ги унищожиш, не е достатъчен един удар на кинжала. Тя обича до последната капка кръв. – Оноре дьо Балзак

Погледнете на тях, като тема за размисъл. Аз нямам такова красноречие и не мога да ги измисля. Всичко това се отнася до ИСТИНСКИТЕ жени, а не за оборотните и различни други "изделия" на демократичният неолиберализъм. В това няма нищо феминистко. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време

80.   77, моите "излияния" както сте ги нарекли не са плод на въображение каквито са Вашите излияния, а са констатация на база обстоен анализ върху случващото се днес поради вредата от феминизма. Не е необходимо да изреждате всичко, което сте чели през ученическите си години за да оправдаете феминистичните си въжделения за женско можене като мъжкото, като твърдите, че сте антифеминист, което ми е трудно да повярвам. И моят дядо е участвал в обсадата на Одрин, също така е бил и в кавалерията на генерал Колев при освобождаването на Добруджа. Няма нужда от такива обяснения, за да не разводняваме темата. Домакинските задължения са изцяло женски, друг е въпросът дали мъжът иска да се включи в тях, което е негово желание продиктувано от върховенството му като глава на семейството.

" Но да се върнем на темата, съпругата ми е заслужила на тази длъжност защото: умна, амбициозна, високо организирана работохоличка, отлична математичка, завършила с успех над 5, 5 своята специалност във ФРЕ/ факултет радио-електроника/. "

Десантчик, всеки си хвали стоката! Колкото и да е умна" амбициозна, дори завършила 10 висши образования пак не струва колкото мъж в същата техническа област защото е жена!

"И тя зае тази длъжност още преди да бъдем приети в ЕС. Има изключително твърд характер, когато е необходимо. Изглежда сте свикнали да се подмазвате и да сервилничите, та затова не можете да допуснете, че други сами, при това така презряните от Вас жени, си извоюват позициите си. "

И колко твърд и е характерът? И на бой ли налита, ... казахте, че била слабичка и мускулеста, а и характерът и бил твърд? Да се подмазват и да сервилничат е присъщо за жените, защото са по-слаби и по неможещи, за да се домогнат до високи постове, които не заслужават. Жените на тези постове не са презряни само от мен, а от всички омерзени мъже, от тази феминистична извратения, жена да е над мъжа. Аз съм работодател на 5-има мъже, занимавам се с електроника, радиолюбител-конструктор съм с най-висок клас "А". Сигурен съм, че вашата жена не струва дори колкото най-слабия ми електрончик, и поста който е заела (според вашите изказвания) не заслужава, а е овластена според идиотските директиви на Брюксел, за равенство м/у половете и премахване на женската "дискриминация". То и истанбулска конвенция измислиха, и въпреки несъгласието на 7 държави ЕС я прие и ще я наложи на несъгласните. А, уж в ЕС всяка държава имала право на глас да налага вето на зловредни за обществото и закони. Целта на група милиардери-извратеняци е да владеят света, чрез овластяването на жените, защото са неспособни да разсъждават правилно и лесно могат да бъдат манипулирани.

"Когато аз съм бил в десантният батальон, Вие сте били в предучилищната. Тогава нямаше жени войници в армията, но лично съм козирувал на Полина Недялкова, беше генерал -майор от танковите войски. Била сурова с властен характер жена, но на мен деветнадесет годишният, старшина -школник се усмихна. "

Десантчик, изобщо не предполагаш къде съм бил и къде съм служил. Танковата бригада в Сливен ми беше радио-подчинена. Още като новобранец старшината на радио-ротата ни обясняваше, че на жена-офицер чест не се отдава. Имаше разни жени-мед. сестри, които имаха военни чинове. Полина Недялкова е съветски офицер, участвала в отечествената война. Тогава доста жени получават офицерски звания, а и феминизмът процъфтява след 1917 година, с постулатите на Маркс и Енгелс, но най-върл простак-феминист си остава Маркузе с неговата франкфуртска школа. Феминизмът процъфтя в Русия и от Русия ще бъде ликвидиран. Сигурно знаеш, че там над 190 мъжки професии за забранени за жени. Надеждата на изсока е Русия да ликвидира феминизма и да въдвори християнското православие, защото ако ислямът го ликвидира (а той ще го направи ако Русия не успее и женската извратения продължава), тогава християнските общности ще изчезнат.

81.   Скъпи 65, жалко, че обърна внимание само на откъс от коментара ми, а не го погледна целия и в дълбочина. Някой след мен е написал, "Ако трябва да се тупате в гърдите колко сте велики, значи нещо не е точно както мислите. " и за съжаление аз имам същия опит плюс, че обикновенно тези, които са най-гласовити за властта и силата, която имат, обиновено имат най-малко от нея.

Със здраве,
Лола

82.   79, десантчик, поздравления за феминистките цитати, които сте постнал! Няма как, трябва да ви отвърна подобаващо, защото ще си помислите, че тези цитати величаещи жените са нещо особено. Ето ви цитати за жените на световно известни велики мъже, които са по-интелигентни от нас предполагам!!!

"Жената е незавършен мъж"! - Аристотел!

"Грозна, хубава, бедна богата, само зло причинява жената"! - Гиьом дьо Лорис и Жан дьо Мьон!

"Единственото оправдание за съществуването на жената е в способността и да съдейства на мъжа при детесъздаването, макар не като действена причина а само като пасивна приемница на плода. Във всяка друга дейност по-добър помощник на мъжа е друг мъж. Жената е божие създание, тя обаче е несъвършен човек"! - Тома от Аквино!

"За три неща съм благодарен на съдбата: че съм елин, а не варварин, че съм човек, а не животно, че съм мъж, а не жена"! - Талес от Милет!

"Всяка жена е зло. Но два пъти е и добра: - или на ложето на любовта, или на смъртен одър"! - Палад!

"По природа, мъжете са безразлични един към друг, докато жените са естествени врагове помежду си. " – Артур Шопенхауер

"Да се ожениш означава да загубиш половината си права и да удвоиш задълженията си" - Шопенхауер!

" Единственият мъж, който не може без жени е гинекологът. " - Щопенхауер!

"
Жените, съществуват единствено само за разпространението на човешкия род, и с това се изчерпва тяхното предназначение. " - Шопенхауер!

"Всички жени са к**ви, с изключение на майка ми. Но да не забравяме, че и тя е жена. " - Наполеон!

"Най-лошата форма на неравенство е изравняването на нещата, които не са равни”. - Аристотел!

Десантчик, мога да Ви посна още много цитати относно женските "качества" сравнени с мъжките, но и това ще ви стигне. Вторият пол не може да се сравнява с първия и винаги ще си остане втори, защото е по-нискостойностен и е ощетен от природата!

83.   До №80 """И колко твърд и е характерът? И на бой ли налита, ... казахте, че била слабичка и мускулеста, а и характерът и бил твърд? """" Как познахте. При това налита на фул контакт, да И се чуди човек. Някога преди много години, бях придобил навика да се прибирам към 0-1часа. Това се случваше по различни причини, понякога по-сериозни купони след получаване на хонорарите по или по "Соц. Бригада" или по ТНТМ, а може и по линията на ИКО, понякога по друга значително по-лична причина. Почти във всички случаи, независимо от причините, дрехите ми сигурно са миришели на дамски парфюми. Колкото до по -личните причини винаги съм вземал мерки, тялото ми да не мирише на женски парфюми. Съпругата ми тогава беше изключително ревнива и от тези мои действия се чувстваше /чувствуваше/ много душевно наранена. Е, тогава налита на бой, а в няколко от тези домашни и среднощни схватки проявяваше креативност и използуваше домашни ножове, а веднъж /така любимата за Вас/ отвертка. Тренирал съм девет години джудо и две бойно самбо в десантният батальон и не беше трудно да и отнема ножа. За съжаление тези изяви винаги бяха в спалнята, а пода е от лъскав дъбов паркет, килимче, а наоколо само острите ръбове на ракла, на тоалетка, на гардероб, нощни шкафчета и т. н. С една дума всички предпоставки за тежък инцидент. Освен това, никога не крещи, а тихо говори, през стиснати зъби, не беше кой знае какъв проблем да и отнема ножовете преди да се нарани или пък мен. За мое съжаление с отвертката имаше успех, издебна подходящ момент, когато си събувам джинсите, та успя да направи една дълбока драскотина близо до юголарната вена. Тя се изплаши, но пък секса след това, от чувството за вина и последвалият емоционален срив, беше на висота и нямаше нужда да я "кандърдисвам" за някои неща. Е, тогава бяхме млади, отдавна отминаха тези години. Колкото до жени офицери, в кооперацията на родителите имаше две и двете с чин подполковник, едната лекарка, другата не знам точно къде работеше. Съседа ни по етаж, беше генерал от службите, а с дъщеря му заедно сме израснали -правехме записи, събирахме марки, разменяхме книги, ходехме на кино, водеше ме на рождени дни на нейни съученици от езикова гимназия. Между другото с разрешение на баща И сме били на стрелби на едно стрелбище. Стреля много добре и въпреки, че вече сме на възраст все още ходи на лов, има /ако не греша/ три пушки, но най-добрата е една "Збруьовка". И още нещо, един двадесетина сантиметров "уред" при мъжете, не им дава когнитивно и интелектуално превъзходство. Уверен съм, че там долу, няма мозъчни клетки и синапси, въпреки, че някои казват, че мислим с другата глава. Между другото току що ми донеси кафе. Съпругата ми има и отрицателни страни, едната е, че е асексуална, а друга е, че не използува никога галени прилагателни или умалителни имена, най -много скъсен вариант на името. Смята галените прилагателни за лигавене. Казал съм Ви, че е с твъд характер, но при нужда е грижовна, но това се разви с течението на времето. """ Вие съзерцавате звездите по две причини – защото светят и защото са недостижими. Но до вас има едно много по-нежно сияние и една много по-дълбока тайна – жената. – Виктор Юго """". //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време

51-77 от 77