Сложна ситуация
Изпаднах в такава ситуация, че не знам какво да правя, защото от това зависи как ще ми продължи животът. Имам приятел от година и половина, но от месеци имаме проблеми - асексуалност (разбира се от негова страна), нежелание за нищо, нищоправене, когато сме заедно, защото главно се срещаме в тях. Все иска да си почива вкъщи... мрази да ходи пеша, а и мрази да кара кола. Винаги, когато кара кола и настроението му е скапано с часове след това, а когато ходим пеша започва да ми мрънка, че не му влияело добре. Натискала му съм се за секс, просто не иска. Правим все когато на него му отърва 1 път в седмицата и дори всеки път започва да ме гледа с отегчение, може би защото свършва бързо ли не знам... но ми е супер болно. Никъде не ходим, а и вече от месец някъде не мога да се възбудя, просто ми падна пердето явно. Но много го обичам :(, той ми е първи, може би това е главната причина да съм толкова привързана и не мога някакси да се отделя, поне не мога да си го представя... Просто усещам, че нещата не са същите като първите 2-3 месеца от връзката, постепенно работата го съсипа напълно, все казва че ще я смени, но си седи на дереджето, не може да излезе от зоната си на комфорт. Сега ще кажете ти какво направи, направих всичко, всичко възможно, дори той самият ми каза, че никое момиче не било правило нещата, които правя за него. Казвал ми е, че за рождения му ден дори не са му подарявали нищо, а аз без поводи съм правила сумати изненади. Просто се чувствам в безизходица, не знам какво да правя. А едно друго момче се появи в живота ми преди 3 седмици, беше ми казал че много ме харесва и съм всичко, което иска в една жена, защото имаме много общи неща. Казах му, че си имам приятел и да спрем комуникация, но преди няколко дена точно след като приятеля ми отново не беше в настроение в деня, в който бяхме заедно и започнах да си мисля за това момче и той на следващия ден ми писа, че не може да спре да мисли за мен и че настоява да излезем и все пак беше ми написал, че няма никакъв проблем да му откажа, все пак съм във връзка. Аз се съгласих да излезем, просто защото нямам никакъв опит и исках да видя как друго момче ще се държи с мен за сравнение с това, което получвам от моя приятел. По-голям джентълмен не бях виждала! А срещата ни беше уникална, беше около 5 часа, но направихме толкова неща, които с приятеля ми за 1 месец не сме. Под неща не имам в предвид интимни, колкото и да ми се иска дори да се целунем имам стопери в главата и докато съм с приятеля ми нищо не може да стане между нас с това момче. Дори му казах, че искам да сме приятели и ако се разделим, тогава може да се получи нещо. Може да ме обвините в нещо, но не съм направила нищо нередно според обстоятелствата, които съм имала. А приятеля ми го хващах няколко пъти да ме лъже за важни неща и оттогава му нямам никакво доверие... Днес казах на приятеля си, че ми е писнало от неговото скапано държание и повече няма да го търпя, то не бяха обещания, които като го знам как ги осъществява, вече и за това не му вярвам. Каза, че ще направи всичко възможно да се оправим, но сега просто ми трябва малко време да го наблюдавам как ще се държи с мен. Защото последните месеци бяха мъчение за мен... Знам какво беше да давам всичко и отсреща никаква емоция и желание.
Не знам, но приятеля ми може би има някакъв сериозен проблем, подозирам психически проблем, защото от абитуриенската си дотук, което прави 8 години, пие хапчета. И от много премисляне на всичко лошо, което му се случва, болестта ще тръгне и другаде, дори мога да кажа, че и аз се изтощих и имам чувството, че вече не ми е много доцре здравословното състояние, заради опасения и притеснения. Нямам сили повече за тази връзка, но от друга страна го обичам супер много и най-вече си мисля, че никога няма да обичам толкова някого... Опитвах се да го напускам няколко пъти, беше изпадал в истерии и искаше да се самоубива, изобщо ще ми е много трудно. След тези истерии се оправяше за около седмица и после същата работа. Много ме е страх да не направи някоя глупост след като го оставя.
Просто вече от толкова много даване искам и аз да получа нещо положително най-после. Затова реших да излезна с друг, за да усетя, че някой ме желае и се държи добре с мен.
Така е, не мога да влезна веднага в нова връзка ако оставя приятеля си. Предупредих новото момче да няма празни надежди, защото не съм решила какво да правя все още, той ме разбра и въпреки това всеки ден ме пита как съм, какво става и така. Обясних му и как се чувствам във връзката и каза, че въпреки че ме харесва много се надява да се оправим. Но като започна да анализирам прекалено много ситуацията не виждам как ще се оправят отношенията ни, вече и надежда нямам.

След като прочетохте историята ми вие как бихте постъпили? Бихте ли седяли още в такава връзка или няма да изтърпите? Бихте ли го напуснали още утре? Колкото и да обичате човека до вас, все пак предполагам, че обичате повече себе си?

Коментари

1.   Напусни го веднага, без угризения, не го обичаш, друга емоция те държи. Приятелят ти е манипулатор, няма да се самоубие, а и ти не си отговорна за неговите избори. Бъди кратка, но спокойна, без драми, за доброто на двамата е.
Дай шанс на новото момче, пиши му, но не го занимавай с детайли от приключващата ти връзка, не ти е приятелка, а потенциален партньор.
Накрая искам да запомниш нещо много много важно- как ще продължи животът ти решаваш само и единствено ти, без да се съобразяваш как ще е удобно на някого другиго. Ти имаш избор. Другите също имат избор как да отреагират- теб това не те засяга. Прави най-доброто за себе си, бъди честна със себе си и с другите, и всичко ще бъде наред! Успех!

2.   Не е готов мъж. Няма дисциплина, оставя се на удоволствието да го изяде. Не може дапизтърпи бавно да ти го нанася ; ) и да ти удържа огнената природа.

Колкото повече си с него, толкова повече ще го размекваш. Трябват му трудности, чрез които да придобие желание да се развие. В днешно време сме заляти от удоволствие - лесна захар, лесен допамин от интернет - много трудно може да се развие някой истински като личност. Просто е по-лесно.

Ето затова се прави секс по-късно през живота - ако е по-рано, това удоволствие те скапва.

3.   Здравей,

Твоята работа ще е от два стола на земята. Вземи решение. Обяснила си на този дето те харесва да не таи надежди, но все пак искаш да тичка след теб. Не може да се държиш като маймунка и да не пускаш единия клон до докато не хванеш друг. Стига си усложнявала нещата. Това няма нюанси, черно-бяло е - искаш или не искаш да си с него. Тия допълнителни драматизации ми идват в повече, оправдания и чудеса. Искаш да ти кажем, че приятеля ти е егоистичен боклук и да си хващаш новия. Е, аз лично няма да го кажа, историята е насочваща, искаш подкрепа за решение, което вече си взела. Аз няма да те подкрепя, ТИ САМА трябва да вземеш това решение. Какво очакваш от непознати - единия си обисала като някакъв черен, себеичен мухльо, другия - в розова обвивка. Естествено, че хората ще ти кажат да хващаш розовия. Само дето се чудиш дали да е розовия или черния, ще останеш сама. Така, че съвета ми към теб е - решавай бързо.

Успех!

4.   Зарязвай зяпащия порно, затова не му става и не си желана, и започвай връзка с новия.
Това настоящото не е връзка, а мъчение.

5.   Това, което правиш ти, си е твоя работа
Как ще реагира той, си е негова работа...