Влюбване
Здравейте, читатели!

Може и да не е правилното заглавие по темата, но искам да споделя нещо, което напоследък се бях замислил. Реално, когато двама хора се влюбят и започнат връзка това "преначертано" ли е или по-скоро в резултат от това, че те са решили да станат двойка? Питам този въпрос защото едни казват "Всичко е с времето си", "То само ще дойде" и т. н други пък казват, че за да можеш да имаш гадже трябва да се научиш как да ухажваш за да могат да ти се получат нещата. Тоест това нещо само ли идва или трябва човек сам да го потърси?

Приятен ден!

Коментари

1.   Разбира се, за да се състои една връзка, та дори едно обикновено запознанство, са необходими взаимни усилия и от двете страни. Ти сам си чертаеш живота :) Ако имате общи интереси, перспективи за живота, съдбата ще си ви срещне и събере. Толкова много запознанства се случват спонтанно в автобус, на касата или на някое друго необичайно място и хората... се срещат и след време си се обвързват, някои дългосрочно, други не. Лесно е да се събереш с някого, ама е трудно да опазиш самите отношения... Затова казвам, че хората сами си начертаваме живота - с кого да бъдем, с кого да не бъдем... Най-добре да не се избързва, а първо да опознаеш добре човека като приятел. Хората идват, ти идваш, но двамата доразвивате отношенията.

Момиче, 17г.

4.   Нищо няма да дойде само, освен ако не си красива жена с много приятели/познати.

5.   Номер 1 - браво! Много зрели разсъждения за момиче на 17г!

Ще добавя само, че няма съдба! Има Божи Промисъл, според който се движи и управлява света.
Но човек има свободна воля и винаги има право на избор!

Сега конкретно на въпроса ти:
"Тоест това нещо само ли идва или трябва човек сам да го потърси? "

Отговарям - това нещо не идва само! (освен в изключителни случаи, но те са много редки, и няма да ги вземаме под внимание. )

Само идва единствено месечното неразположение у жените! )))

Така, че ако лежиш на дивана и чакаш да се влюбиш, и да влезеш в сериозна връзка - няма да стане!

Освен това, въпросът не е само в това да се влюбиш! А трябва и да срещнеш подходящата жена и тя също да се влюби в теб. И след това вече си зависи изцяло от вас как ще развиете отношенията си, и дали ще станете семейство?

А по другия ти въпрос:
"когато двама хора се влюбят и започнат връзка това "преначертано" ли е или по-скоро в резултат от това, че те са решили да станат двойка? '

Тук нещата не са толкова прости. Трябва и двете условия да са налице:
1. Хората да искат да бъдат заедно и да развиват оношенията си.
2. Да има Божия воля или Божие допущение за това.

А, че само 1 не е достатъчно - веднага ще ти дам два примера с мен самия: много искахме да развием отношенията си с една жена(от друг град), но тя претърпя нещастие и после стана така, че нещата приключиха. При втора подобна ситуация, аз претърпях внезапна и тежка операция, и жената се отдръпна.
Тоест и в двата случая Бог ме предпази и не допусна да имам отношения с тези жени...

Родителите ми са се запознали във влак, "случайно", но не си вземат веднага координатите, и след това втори път се срещат на центъра на града - отново"случайно", и чак след това започват да се срещат редовно. И майка ми, въпреки че е имала приятел - го оставя, защото решава, че трябва развива отношенията си с(и по-късно и да се омъжи за) баща ми...

Така, че, авторе, тези неща са много по-сложни, отколкото изглеждат на пръв поглед...

6.   Звучиш на тинейджър, и вместо да преследвате "любовта" на по 14-15, залягайте повече над учебниците... Там повечето от въпросите ви са отговорени, и ви дават знания да си отговорите и на останалите...