Споделена история от Семейство

Ще запазим ли традиционно българско семейство?
Ще запазим ли традиционно българско семейство от джендърите?
Жената трябва да е домакина по призвание всичко друго е западна пропаганда!
Защо жените бягат от кухнята?

Коментари

1-50 от 54

1.   майка

Защото са тъпи и е се вързаха и тръгнаха да стават мъже. Смешно е.

Брато, рано или късно ще има full circle.

Ама ние с теб ще се сме финито тогава.

2.   От падането на комунизма България е унищожена по всички начини българското семейство го няма от много време

3.   Защото са мързеливи, без желание да работят, с желание да получават нещата на готово, с комплекси са, без собствено мнение, робуват на чуждото мнение, изпростели са.... и т. н.

4.   Мястото ми не е в кухнята. Работя, пътувам и правя каквото си искам.

5.   Стига бе. Що за човек пуска подобна тема. Не мога да повярвам, че съществуват такива хора.
Жената има нужда и от работа.
Жената не е робиня.

6.   Стига сте слушали глупостите на БСП и "Възраждане" за джендъри и джендър идеологии. Знаете ли, че и сега хората с различна сексуална ориентация могат да живеят с когото искат и където искат? Никакви джендъри не защитават семейството и семейните ценности. Корнелия Нинова в парламента не един път говори всевъзможни глупости за деца, които щели да бягат от родителите си, за някакви шоколади и други подобни. 21 държави-членки на ЕС са ратифицирали Истанбулската конвенция, а само 6 не са. Една от тях е България. Онзи ден по новините казаха, че Европейската комисия щяла да глобява държавите, които не са я ратифицирали. Надявам се в най скоро време новото правителство ПП- ДБ и ГЕРБ да я приеме и стига вече сме се занимавали с глупости.

7.   Дай първо да разграничим нещата.
Традиционото семейство се състои от мъж, жена и евентуално дете/деца. А не от двама мъже или от две жени.
А от там нататък дали и двата ще работят или единият ще си стои вкъщи е нещо съвсем различно.

8.   Аз не бягах от кухнята. Готвех, чистех, от работа не бягах. Включително и малко мъжки дела по необходимост.
Резултатът е, че ме упрекваха гласно и негласно, че не работя... а се посветих 5 години на болния ми мъж...
БГ манталитет...
Никой не оцени, че дадох всичко за него, семейството, дома и уюта...
В крайна сметка се разделихме, сега работя, чувствам се добре и вече няма да направя тая грешка.
Не правете като мен. Да сте зависими физически и емоционално, момичета...

9.   Западното моделиране ще се усети много силно след двайсетина години, сега тенденциите са в момент на развитие. Не, няма да се запази традиционното семейство.

10.   Страхотна тема, и много важен въпрос! С първото изречение тръгна добре, обаче с другите две се закопа.. трябваше по друг начин да го представиш.

11.   А ти защо гледаш само жените мъжете са още по-трачини не могат един пирон да забият.

12.   Кхм, какво точно са "джендърите", моля за обяснение!

13.   "Ще запазим ли традиционно българско семейство от джендърите? "
Пич, ти можеш да го запазиш от самите жени, джендърите са ти най-малкият проблем...

14.   Докато има , , мъже, , които да го търпят това, ще има и жени, които да го правят. То вече се напълни и с мъже, които се съгласяват да хранят чуждите деца, без жената до тях да им роди тяхно. Мухльовци без самочуствие и самоуважение.

Комунизма възпитаваше мъже, демокрацията безхарактерни мекотела.

Чингис Хан-Скандинавеца

15.   "Джендър" е грешна дума. Все едно да ти кажа, че си раса. Нито е правилно, нито има смисъл, както на български, така и на английски. Следя нещата с крайно левите от призмата на Red Pill и MGTOW, както и на много други канали, които критикуват крайно лявата политическа сцена (по- скоро кочина). Правилните думи са "queer" и "non- binary" или просто "небинарни" на български.

Едва ли ще запазим традиционното българско семейство, даже вече го изпращаме на прага изходната врата, но това не е толкова заради така наречените "джендъри". Мнозинството от българите са с такъв начин на мислене, че у нас трудно тези политико- философски виждания като права на хомосексуалисти, небинарни, тревистити, ще пробият. Онзи ден четох, че еБили - Тротинетката не я пускат в заведенията във Варна. Хах, на Запад сигурно ще я нахранят безплатно, защото е някъде измежду половете, и няма да пуснат някой "зъл" бял хетеросексуален мъж, защото е "зъл", понеже е бял и хетеросексуален.
Но тук "ръждата" при нас е тръгнала още отдавна с чалга културата (държа да подчертая, че не говоря просто за слушането на чалга, а за чалга начинът на мислене, защото това са две различни неща) и конКУРси като мис "Плеймейт", мис "Дупе" и мис не знам си каква, които са си баш еманация на курволъка, а покрай тях "изгряха" като Буда на фона на слънчеви лъчи, разни мутри и батки, обикновено или свръх пълни и свръх безформени, или толкова наблъскани със стероиди. Интересното при тази култура, че когато мъжете и жените им са в естествената си форма, обикновено са доста неприятни, но и в подправените си варианти пак са нелицеприятни.
И масата българи си приеха тези неща с отворени обятия и много от тях, които по една или друга причина не могат или не искат да влязат в техните общества, им подражават по един или друг начин. Към днешна дата това е "вратичка" за новото нормално от Запад - жена да има ОнлиФенс или нещо такова и мъж да мисли само за гъзове и цици. Нито мъжете се дърпат, нито жените. Значи, мъже, не можете хем да сте "традиционни", хем да боготворите коври. Същото важи и за жените - не може да си жена с богато минало и да твърдиш, че си традиционна. Традиционните консервативни хора и дори тези, които сме около 50% - 70% такива, отхвърляме такива неща И ЗА ДВАТА ПОЛА. Дразним се на такива неща и да - такива мъже се дразнят на леки и голи жени, а жените се дразним на разгонени мъже, независимо колко са красиви, защото не става на въпрос за красота, а за липса на принципи, себеуважение и характер.

Авторе, казваш, че мястото на жената е в кухнята, но аз, доколкото знам, още от комунистическо, пък и отпреди това жените не са се подвизавали само в кухнята, а също са ходили на работа или са работили на полето. Ако искаш традиционна жена, трябва и ти да си традиционен мъж, което означава да издържаш жената и децата и да им подсигуриш добро (поне средно) ниво на живот, а не едвам да носиш хляб вкъщи, трябва да си главата на семейството, което означава да си лидер, а не да лаеш команди по жена си и децата си като някакво сърдито шефче, трябва ти устойчива психика и твърд характер, защото ти ще си опората на семейството, трябва да не си бил с много жени, защото традиционализма изключва курволъка и държи на морал. Като такъв мъж, жена ти трябва да е прилична и сговорчива, да ходи елегантно облечена, а не като подобие на ОнлиФенс "модел", трябва да ти е вярна при всякакви обстоятелства, дори пред нея да застане Дуейн Джонсън - Скалата с парите на Бил Гейтс и като цяло трябва да е морална и с малко или никакво минало, за да има в какво да възпита децата ви, особено ако са момичета (а момчетата можеш ли да ги възпиташ в стоицизъм и мъжественост? ); трябва да е добра домакиня и всичко у вас да свети, храната да е изцяло домашна, включително и неща, които повечето хора си купуват на готово от магазина като майонеза, чеснов сос, бульони, бисквити или полуготови неща като пудинги, блатове за торти, захарни фондани и така нататък. Да си традиционна жена или традиционен мъж е набор от качества и умения. Не става само "Искам традиционно семейство! "

Black Sabbath

16.   Докато има правилно и здравомислещи жени като мен ще се запази традиционното семейство и ролите на мъжа и жената създадени отгоре от Бога по природа! И ето като има и такива мъже! Нормални доблестни да д държат както е създаден мъжа от Бог!
След години може би ще е на изчезване както и сега сме оскъдни такива хора - нормално мислещи! А не егоисти!
" Ама стане ли нещо с мъжа как нашата щяла да се издържа? Отде пенсия? ! " Глупаво разсъждаващи индивиди! " Ама аз не съм робиня слугиня! Да си готви сам да се пере сам! " Жалко мислене на егоистки и феминистки които ще си останат сами и ще реват че нямало мъже свестни и не знаят как да създадат и поддържат здраво едно семейство! Женици които един ф н се събуждат на 40 и се сещат че нищо м са постигнали смислено е живота си и да изтървали момента за деца! Същите тези които пускат безсмислени теми е такива форуми и търсят съжаление у изсмукват енергията на останалите като енергийни вампири!

Жена на 25

17.   Ако става въпрос да се затворя вкъщи и да чистя / готвя - не няма да имам "традиционно семейство" Ще съм самостоятелна и независима. Децата е по-добре да са сред връстници, а не по цял ден с майки, баби и дядовци. Който иска манджи да си готви.
Ж25

18.   "Който иска манджи да си готви. " - Децата ли да си готвят?

19.   До 9 - Самият Запад взе да се противи яко против "Джендър" идеологията.
Преди 2 дена, гледам егати драмата в Туйтър - Мъск пусна един туйт, дет го видяха 80 милиона, съветвайки хората да гледат някакъв документален филм, за трасджендърите, дето хич не ги изкарва в добра светлина. Самият филм за няколкод ена го гледали 174 милиона души.
УАУ! Това Скорсезе, Тарантино, Нолан и Камерън да го бяха снимали и промотирали заедно, нямаше да направят толкова гледания...

20.   Че в днешно време кое е традиционното българско семейство?
Кифли с напомпани джуки, мъжете им или старчоци или тлъстаци.
Номер 18. така е. Познато съвременно семейство(е не са кифли и подобни) жената понеже работи няма време да готви. Мъжът е на скара-каквото там докопа, децата на дюнери, картофки, пил. хапки и чипс. Момичето на 10г. за една година качи 10 кила а е ниско. Онлайн обучението го довърши, та на 13 - 14 с гъз като моя почти, дето съм 3 пъти колкото нейната възраст и съм раждала. Иначе са доволни от живота, но едва започват мъките на това дете, обаче като гледам повечето ученички, тя няма да е изключение. Да не говорим и стомаха колко е съсипан, само на пържено. Не казвам жената да се забие в кухнята, ама поне през ден някоя манджа или супа да готви.

21.   Традиционното българско семейство - един мухльо, който решава всички въпроси със заплахи и шамари, жена слугиня и деца зависещи от това кога скапаняка е на кеф.

22.   Номер 21, слава богу, че поне един здравомислещ е коментирал.
Точно така, за повечето мъжки екземпляри семейството е, където да си избиват комплексите, че другаде никой не ги бръсне за слива. Много се загрижили за традиционното българско семейство. Арогантни смешници.

23.   Авторе, дефинирай първо какво значи "традиционното българско семейство"!

Защото този израз далеч не се изчерпва само с това жената да готви.

Аз под "традиционно българско семейство" разбирам такова българско семейство, в което хората са вярващи и въцърковени православни християни, и водят и съответния начин на живот.
Като живеят в мир, любов, уважение, съгласие, сговор, разбирателство!
И всеки се труди, и си гледа и изпълнява съвестно задълженията!

Имат много деца(колкото даде Господ) и ги възпитават строго, но с любов, с вяра в Бога, в благочестие и благоговение, учат ги на труд, честност, почтеност.

Това за мен е истинското българско семейство!

А дали ще го запазим - не знам! Надявам се! Дай Боже!

24.   22, какво й е "здравомислещото" на 21, както и на теб? Че плюете по мъжете и ги обиждате със всякакви грозни прякори и епитети, това ли наричаш ти "здраво" мислене? ! Напротив, това е болно мислене, много болно, направо си е за лечение. Робини били, слугини били... Вие гледайте сериала "Робинята Изаура", и ще видите какво е истинска робиня и слугиня, ама в буквалния смисъл на думата. После чак ще сте благодарни, да ви пратят в кухнята. Домакинската работа си е женско задължение и е лесна и лека работа, пригодена специално за жената, защото тя нищо друго не може. Ма ние сме кралиците и принцесите, ма ние всичко заслужаваме наготово и само мъжете и децата да ни готвят и да ни робуват и слугуват на нас, а ние само да ходим на масажи, маникюрчета, спа, фризьори и др. глупости, да се наплюскаме, да се изтропаме в тоалетната и после да легнем с тиктока в ръка. За срам и резил сте днешните жени с такова "мислене".

25.   Хал хабер си нямате от семейство. Не сте имали свястно такова и си мислите, че всички са пияндурници и биячи, като бащите ви, както и всички майки хленчат и не работя, както са били вашите.

26.   Айде още един, дето го гонят джендърите :-) Тия ще да са много страшни, щом толкова теми им отделяте :-) Кой пък дойде теб да те кара да си смениш пола и да ти заплашва семейството? Имай си го, живей си, какъв ти е проблемът?

27.   21 не е тя, а ТОЙ. Аз съм 100% мъж, който вижда какво представляват големите български мъже, които вие смятате за пазители на традициите.

28.   Умирам от смях всеки път, когато някой ми заговори за "традиционното българско семейство". Какво, по дяволите, значи това?

За много хора това значи мъжът да се върне от работа, да седне на масата, да се напие като свиня и да заспи. А жената? Нееее. Жената трябва да се върне от работа, да сготви, да изпере, да изчисти, да помогне на децата с домашните и още хиляда работи. Защо? Защото "главата на семейството" е прекалено зает да си почива от работа. Тя тази къща не е и негова, тези деца не са и негови.

Забелязвам, че тези, които квичат за тези велики семейни ценности, в повечето случаи, имат мозък, колкото едно болтче и възпитанието на пещерняк. За съжаление, в този сайт е пълно с такива мъже. Хора, които 100% са самотници или мачкат жените си, защото са тежко комплексирани.

Та, относно въпроса - дано не. Искаш да ти е сготвено? Чудесно, печката е там. Отивай и си готви. Искаш да ти е изпрано? Прекрасно, пералнята е там и имаш да натиснеш две копчета. Моят баща ме е научил да сменям крушки, да сменям контакти и ключове, да боядисвам, да шпакловам и още сума други работи. Мъжете можете да се научите да чистите и да готвите.

30.   Мечтата на бай Ганьо, салатса, ракийка, а ако му е нещо криво, примерно шефът го е ядосал, да набие жената, а защо не и детето, че да изпусне парата. И после пита защо младите жени не искат такъв живот? ! Защото за разлика от бабите си не робуваме на хорското мнение и не търпим всичко само и само да не ни одумват комшиите.

31.   Номер 16, ти като искаш си бъди слугиня нормалните жени няма да бъдат.

32.   Кое е то? Мъжът- насилник и жена -робиня, нали? Мъжът само знае да крещи, да тропа по масата, да лежи на дивана и да зяпа телевизия. Друго не прави. Жената върши всичко вкъщи плюс гледането на децата. Децата живеят в обстановка на стрес и после повтарят същото в техните семейства.

35.   Не. Самите жени се подхлъзнаха по феминистичните пропаганди на Запада и станаха мъжки. Тя ми се татуирала като двайсет годишен пандизчия, кара с джипа с двеста, ама се оплаква, че само тя в къщи опъвала каиша. Ама пък иска и да е независима да не готви, да не дундурка деца, и вика, , не останаха истински мъже, , Само дето истински мъже има, ама те отдавна си имат до тях истински жени.

36.   Аз готвя почти всеки ден, навън да се храниш не е евтино. Но не си мисли, че не работя. Заплатите са ниски и няма как мъжа да ме гледа, не знам дали ако имаше повече пари дали щеше да ми дава. Пада си стиснат. Никога не ме е питал имам ли, да ми даде ли, дори като казвам че са ми свършили.

37.   Ох, надявам се, че не. Даже съм сигурна, че не. Свърши ганьоеото царство, а ходят в Афганистан.

38.   , Аз с българин няма да повторя, човек се учи от грешките си. Не успя да ме направи мъж, който да го изхранва, освен да го обслужва и се озлоби тотално. Та опитах традициите, достатъчно.

39.   37, ще има още много да охкаш, като те заберат афганистанците под някой подлез посреднощ 10-има наведнъж. И сега не бързай да се радваш напразно, щото веднага след това ще те заколят и никога повече няма да можеш да се ебеш и да получаваш удоволствие - ТУШЕ, Ха ха ха ха ха!!!

40.   39, лекувай се.

41.   37, надяваш се, ама напразно! ЩЕ се запази напук на такива омразни феминистки боклуци като теб, мразещи и завиждащи на щастливите нормални семейства!!! Ще, ще!

43.   41, имаш ОГРОМНИ проблеми.

44.   "Традиционно българско семейство" такова, в което мъжът коли и беси. Не няма да се запази. Спрете да плашите с турци, араби, пакистанци и всякакви други националности. От десетки години са тук, от 3 години минавам покрай квартали с бежанци. Сутрин и вечер - всеки ден. Как пък един път не ми се случи нещо? Признавам, заради такива лаладжии като 39-ти в началото ме беше страх. И те сякаш виждаха това и се дърпаха за да мина. После някои от тях започнаха да ме поздравяват на развален български.
Сега в блока ми се нанесоха палестници. По същия начин - като се засечем на стълбите отстъпват и ми дават път да мина. В началото когато се засечем на вратата на входа оставаха отвън и не влизаха с мен, за да не ме уплашат. Много добре знаят какво мнение се насажда срещу тях и се пазят от нас. По улиците около МУ дори не ни забелязват. Знам че Ганчо е слаб и обича да налага страхове у жените. Преди е било : "Мълчи, мааааа, мълчи че ще те прИбИЪ", сега като няма към кого да отправя тая заплаха реши да плаши с мигрантите. Ама ние пък не се плашим, язък ви за заплахите и фантазиите. Измислете нещо друго, например нашествие на извънземни.
ж, 29

45.   40, 43, абсолютно здрав съм си, нямам никакви проблеми, и съм прав за всичко, което казвам! А ти си опичай акъла (който нямаш), защото съвсем скоро с женската ти свободия и безобразия, защитавани от закона ще се свърши веднъж завинаги, когато религията на държавата ни бъде официално сменена от християнство на Ислям!!!

46.   Като знам какво представлява традиционното българско семейство в по-голямата си част – по-добре да не го запазваме.
Ж24

48.   45, а психиката ти как е?

49.   Н 45 и нагоре коментарите му, това е някакъв сбъркан арабин, който се надява да пригоди България за техните мъже.
Това няма да стане, джанъм.

50.   48, какво ти влиза в работата специално пък на теб да ме разпитваш такива въпроси? А твоята как е? А?

51.   Питам автора - той лично има ли семейство и колко деца има? Носи ли достатъчно пари в къщи за да осигури нормален съвременен живот на семейството, докато жена му не работи за заплата, а традиционно домакинства в къщи?

52.   45 Хамас не могат да го постигнат и ядат бой в Израел, ти искаш да стане тук? Има да чакаш. А може да си техен агент тук?

53.   51, не съм автора, но ще ти отговоря. Най - вероятно няма. Ганьо не е свикнал да се грижи за семейство. Той най - много мрънка за деца, но когато трябва да се грижи за тези деца, веднага излиза със "тва е женска работа". Нали, понеже жената ги е намерила на пътя тези деца.

Както бях писала по - нагоре (коментар 28), жената трябва да работи, да домакинства и деца да гледа. Мъжът - неее. Той вечно е много изморен. Нали ракийката му ще се стопли ако помогне на жената?

Истината е следната - масовката българските мъже нямат 5 лева да се усмихнат, ама иначе отварят големи усти как те издържали семействата, как жените трябвало да домакинстват и т. н. А на такива като 45 им препоръчвам да си пият хапчетата.

54.   50, ти си този с агресията. Хилиш се сам на свои коментари. Потисат си от жените. Я мъж под чехъл, я неосъзнат на левия бряг, я строга майка, я просто психар. Не е нормално това.

59.   Съгласна номер 54.

1-50 от 54