Настроен против приятелката си от роднини
Какво говори за един мъж поддаването му от настройване на роднини против приятелката му? Когато същата не е лош човек, не е предизвиквала конфликт и няма изневяра? Не е ли редно същият да защити приятелката си, вместо умело да се вплита в интриги и да става конфликтен и агресивен? Не е ли виновно семейството на мъжа за агресията, която са предизвикали към приятелката му? С изказани и неизказани думи, с това да искат да говорят с него по телефона само като я няма и той да се обяснява къде из къщата е тя в момента, вместо да отговори какъв е проблемът да говорите, когато тя е до мен? Какво говори за мъжа да целува и прегръща пред приятелката си майка си, която го настройва против приятелката му, а у тях дори да не доведе приятелката си за ръка? Да я игнорира при общи разговори, да си прави смешки на нейн гръб, да я сравнява със семейството си, което идеализира и в което не вижда никакъв проблем? 30+

Коментари

1.   Всичко описано си давам сметка само за приятелката, не за него.
Дали е нормално той да чува разни недоволства и да не реагира, нормално е, не бива да очакваш той да е все на нож с роднините си затова, че те имали коментар. Нито е редно да чакваш да бъдеш винаги възхвалявана. Макар да не си представям как очакваш те да му казват "браво на нея и този месец не ти е изневерила"???
Ако той става конфликтен и агресивен спрямо приятелката си, значи вижда че те са прави, обича я не иска да я губи и си мисли че може да я превъзпита с хапливи коментари. Много зависи в какво я обвиняват, но добро и стабилно ново семейство не се гради върху разрушени връзки със старото му семейство.
Тя да мечтае той да напада роднините си, си е чиста лошотия от нейна страна, така че твърдението, че тя не е лош човек отпада, а това че не е изневерявала и я е взел девствена, не я прави безгрешна в други аспекти от живота. Вероятно и той не й изневреява, нейните роднини възхваляват ли този факт? Тя не е инкубатор за да я оценят само по факта че може би е добра за разплод. Добре е да не си изневеряват, но секса не е единственото в една връзка. В една връзка са нужни грижа един за друг, общи планове за бъдещето и заедно старание за постигането на плановете им.
От колко време са заедно тези 30 годишни хора, живеят ли заедно, какво са постигнали досега. Ако са заедно от много време и живеят ден за ден, от купон на купон, няма как да бъдат одобрени от възрастните му роднини.

2.   А какво говори за жена която си е избрала такъв мъж :)? Или такъв въпрос не си задаваш...

Има много мъже които са подвластни на майка си, много след 20... Така и не се отксъват. Иначе може да са големи мачовци, и да заемат високи позиции... ама вкъщи слушат мама... И то не е лошо, когато става дума за някои неща. Границата между здравословно и нездравословно не е чак толкова мъглява обаче, отивате при един психолог, споделяте... Тук не е мястото за тези неща защото не сатава само с твоята гледна точка, не е тя единствената...

"Какво говори за мъжа да целува и прегръща пред приятелката си майка си"

С това изказване май ти показваш нездравословната ревност...

"да я сравнява със семейството си"
Да, ще я сравнява, с кое да я сравни? Ако е случил на хубаво семейство, за разлика от повечето останали, да, определено да сравнява и търси същото... Един мъж трябва да си има стандартите. Ако наистина не отговоряш на тях - има и други жени, не си единствената...

3.   Ами, като не те харесва родата, може би- селски пръчки, приятелят ти не те подкрепя, иронизира те, защо стоиш още в тази връзка?
Ние не знаем ти каква си, той какъв е, родата, вашите отношения.

4.   Кажи му, че трябва да игнорира тези мнения от хората, трябва да не му пука, месенето в чужд живот е демоде, това е правилното нещо в случая които разказваш тук.

5.   2, не изобщо не показва нездравословна ревност, но има разлика между това се прави нарочно пред един човек и между това да го прави един любящ син. Нездравословна ревност е всяка приятелка без изключение на мъжа да бъде иронизирана и осмивана пред семейството му до степен той да се върже в един момент, и да не смее да пипне приятелката си за ръка под зоркия им поглед, докато тях ги целува от краката до петите нарочно. Сега разбира се един човек не може да бъде възхваляван, както спомена един коментар, но и не може да бъде вечно иронизирана и омаловажаван: това доколко и как се труди, трудна ли му е работата или не, кипри ли се достатъчно или ходи твърде обикновено, фамилията му не се трудели достатъчно (това не е вярно, разбира се) и от. и пр. Един човек, чието мнение е доста зависимо от техните в един момент се връзва (за другите му приятелки са други песни, но пак не добри), ако е подбутнат да има добри отношения с жена си и пр. и пр., той ще послуша. А тук въпросът една жена какво прави с такъв човек е много на място.

6.   2, авторката е. Само да ти кажа, че мъж да сравнява жена си с майка си и сестра си хич не говори добре за него. Говори и с психоаналитици на тази тема. Първо, идеализирането е вредно като и осмиването на дадени хора за един човек говори много зле. Второ, има колосални разлики между една романтична връзка и между това как си виждал майка си и сестра си я своята глава. С кое да сравни? Има други жени? Историята показва, че всяка една е коментирана зле. Значи такъв човек, рано или късно ще си остане сам, при тях, да си имат мъжка помощ постоянно, каквато е и целта.

7.   Видяла си, че не става, какво има да се тръшкаш? ! Зарязвай и си търси нормален.

8.   Как се определи за добра? Що трябва да те харесват? Да не си прегръщал родителката, защото теб не те кефи?
Мъж би защитавал съпругата си, която ще му е родила и дете. Ама ако си поредната, която е минала през кревата му, защо да го прави?
Не се научихте жените да не ревнувате от всички и да не се държите собственически.
С мисленето си сама показваш защо не те харесват.

9.   6, с кого да те сравнява? С бившите си ли? Кое да ви сравнява с бившите -гърдите, лицата, готварски умения, креватни възможности? Странна логика вадиш.
Щом за теб е мамино синче, какво правиш с него? Остави го да си намери нормална жена.

10.   Поредния мамин пут*о, дето ще си остане сам с маминка до 60, докато маминка не пукне, а после ще кукува сам.
Момичета, не разбрахте ли, че ви е под достойнството да се занимавате с подобни имитации на мъже, дето на 40 години не могат да се отделят от полата на мама.
Мама само дето още не го кърми.