Заглеждане на други, докато е с мен
Здравейте, както разбрахте от заглавието, проблема ми е, че приятелят ми от 2г, с който живеем заедно (аз 23г, той 27), заглежда други момичета, докато съм с него. Така - историята ни е - живеем заедно, строим си дом, говорим за бъдеще, пръстен имам вече, но… когато излезем някъде започна да ми прави впечатление, че като една жена се размине с нас, или ние седим някъде и минават разни жени - той се вторачва в тях, докато не ни подминат. Няколко пъти съм му го казвала, той си твърди, че не е така. Вчера беше същата ситуация и ми излезе с оправданието, че ги гледа, защото очаква всеки момент те да направят нещо и той иска да ме защити. Аз му отговорих, че за мен това е тъпо оправдание, тъй като е съвсем нормално като мине някой да го погледнеш за 1 секунда, но не и да се вторачиш и да се загледаш. Той обясни, че заглеждане е различно нещо и той нито се обръща по тях, нито нищо. Казах му, че за мен това е неуважение, той каза, че и за него е неуважение да го обвинявам в такива неща при положение, че ми е показал, че аз съм му любовта на живота и аз му нямам доверие и на всичкото отгоре каза, че няма да спре. Аз ако ще продължа така да му “налагам психически тормоз” за това, по-добре да си тръгна и да се разделим. Боли ме наистина… моля ви за съвет…

Коментари

1.   Еми гледай и ти, облизвай се хаха.
Не му прави забележки, понякога несъзнателно гледаме нещо.
Особено жени има много красиви, аз като жена също ги заглеждам.
Може другия път като видите някоя готина и ти да му кажеш, че е готина, да видиш как ще реагира.

2.   За пръв път чувам мъж да пази жена от други жени! Посмях се.
Кръшкач си хванала, честито. Нищо може да не е направил, но в бъдеще ще се отвърже.

3.   Ако не пипа, все тая. Но си показва, че има желания и за други.

4.   Нормално за мъже, че и за жени- хубавото си е хубаво! Жена съм и казвам по някога- гледай какво хубаво момиче. Наистина спри със забележките, на него вече му е ясно, че нямаш самочувствие. И ако не спреш наистина ще го загубиш. Мъжете не харесват да им се мрънка, то пък кой ли харесва. Той е това, което е, проблем няма, ти ако имаш проблем с това го напусни. Дреболия е, обръщай внимание на наистина важните неща!

5.   Наистина ли има жени, които биха напуснали годеника си за това? Които ги боли от подобни глупости и го повдигат на въпрос?
Аз съм втрещена.
Ревността е най-големият убиец на връзките, момиче.
Сърдита, недоволна и мрачна жена е второто, което съсипва връзките. Както незаинтересованият, безстрастен и вечно мрънкащ мъж.
Но ревността? Тя е тихият убиец. Не я пускай в сърцето си.
Преди време четох статистика, че на ревнивите хора има 70 пъти по-голям шанс да изневерят, отколкото на не ревнивите.

6.   Нямам приятелка, но дори да имах не мога да си представя като видя някоя по улицаста с впито клинче/дънки, къса пола и т. н. да не хвърлям по едно око...

7.   Прав е. Той ти го е казал, но твоята фантазия е много развинтена. Мъжът гледа 2-3 неща в една жена, докато жената гледа всичко и то с подробности в един мъж. Обори ми теорията, ако можеш.

8.   Едвам се сдържах да не се изсмея на оправданието му ':"защото очаква всеки момент те да направят нещо и той иска да ме защити". Иначе ти си доста задушаваща. Какво като гледа, и аз понякога се заглеждам по красиви жени. Това не ме прави лизбийка. Никога не съм разбирала двойките, в които единият е вторачен ще кажеш че света започва и свършва с другия. Винаги съм била ларж, вратата ми е отворена за всеки които иска да си ходи.
Ж, 29

9.   Голям манипулатор. Това за мен е по-големият проблем, не толкова заглеждането по жени. Споделила си му нещо, което те измъчва, а той така е извъртял нещата, че да се изкара жертва. Психически тормоз било, ти да видиш. Аз лично бих му била шута на момента, ако ми изтърси нещо подобно. Хем ще го освободя от психическия тормоз, хем ще си намеря истински мъж, така че си е win-win situation. :-)

10.   С жена ми заедно се заглеждаме по готините мацки. Дори много често тя забелязва нещата преди мен и ми казва виж тези е без сутиен, как хубаво и стърчат зърната или гледай сега с това клинче като се наведе на щанда клина прозира и и' се виждат прашките. Такива работи. Жена ми е много красива и също редовно бива обект на заглеждане от всички полове. Това са нормални работи. Не е нормално обаче да извърта нещата, да се оправдава като някаква мишка и да изкарва теб виновна!

11.   На мен, ако някоя започне да ми държи сметка как, къде и колко да гледам по такъв фино вмешателски начин, насаждащ чувство на вина и перманентно чувство на напрежение от това нещо някъде да не сбъркам и обидя, направо ѝ бия шута.

Оправданието на пича обаче кърти монументи. Вика, аз ги зяпам, за да те защитавам, ахахаха, кажи честно, бате :)))))

12.   Празни хора, празни връзки, празни отношения.

6/ 11 то затова и сте сами. Много е зряло да говориш на "бате" - така говорят циганите ако не знаеш - порасни.
Защитават някакъв галфон който много пък лесно се засягал милия и при първата забележка ау психически тормоз. И видиш ли колко бързо е готов да прежали "любовта на живота" си понеже дръзнала да му държи сметка... аре да пътува. Не си заслужава. Да всички заглеждаме жени ама не го правим така че да дразним половинките си демонстративно. Нито пък се вторачваме

Авторката вместо да пита тук да вземе да си следва интуицията и да го разкара докато е време. Авторке я сподели какво му е изгодата от теб? Ти го издържаш? Живее в твое жилище? Прощаваш му изневери?

Ако наистина искаш да разбереш колко "държи" на теб кажи му че ти закъснява и може да си бременна. По реакцията му ще се разбере.

A Venomous Kiss of Profane Grace

13.   Заглеждането ти е най-малкия проблем, всеки мъж се заглежда. С мъжа ми заедно се заглеждаме и коментираме колко са яки, хубавото си е хубаво. Личи си, че му нямаш доверие и явно проблемът ви е някъде другаде.