Може би не съм достойна за него вече
Проблемът е следния : Ще кажа, че сме заедно от 5+ години, преживяли сме мнооого лоши и добри неща, винаги сме се обичали, но напоследък нещата от негова страна просто не са същите. Аз съм много сериозно момиче, което обича приятеля си безкрайно много, мога да имам всеки мъж, на ден се опитват да ме свалят много мъже, предлагали са ми пари и така нататък. Но това за мен не е важно. Моят мъж е на 20+ години, не желае да се ожени за мен, въпреки, че аз искам само църковен брак.. той не харесва семейството ми, не иска да ги вижда и казва, че не знае как тези хора въобще ще бъдат баба и дядо на децата му. Имахме сериозен скандал заради тях преди два месеца и от тогава просто не и същия. Стана отдръпнат, престана да ме целува, когато сме навън не ме хваща за ръката, попринцип той си е особен в това отношение и не обича тези неща. Намира ми кусури, в дома винаги всичко е подредено и перфектно под конец, наготвено, работя в това време също така. Заспива с гръб към мен, не ми сийнва на съобщенията много, стана много раздразнителен. Имам чувство, че вече му е все тая дали ще съм покрай него или не. Спря да ми пише мили съобщения за лека нощ когато не сме заедно и не ми казва, че ме обича. Но прави доста други неща за мен. Не ми изневерява на 100%съм сигурна. Какъв съвет бихте ми дали? Казва, че си е такъв по природа, отдръпнат и не обичащ ласките и нежността и ако го обичам да го приема. Най-ми е гадно когато започне да мрънка за неща, които наистина нямат значение и аз от тогава започвам да се чувствам като недостойна за него. Сякаш не съм достатъчно добра...

Коментари

1.   5 години ми звучи достатъчно време, че да сключите брак. Реално ти трябват само няколко месеца съвместен живот, за да прецениш дали е за теб.
Твоята връзка се е закучила и трябва и двамата да поработите над проблемите си или ще сте нещастни, най-веротно - разделени след време.

2.   Това не ти е мъж, това е съквартирант. Не иска да си законно негова, за да не го окрадеш. Мрази хората, които са те създали. Може и да кръшка, а ти си му чистиш, готвиш....
Той не е достоен за теб. На сериозните и добри жени се падат някакви ей такива екземпляри, за да ги мачкат. Това не е любов.

3.   Колко си добра не знам, но мисля, че си доста глупава. Не искам да те обиждам, но това ми е мнението. Не можеш ли сама да се досетиш какво означава поведението му? И какво трябва да правиш след като в прав текст ти казва, че няма да се жени и да има деца с теб? Значи, че не вижда бъдещето си с теб, казано в прав текст. Какъв извод ще си направиш от това си решаваш ти сама.

4.   Обръщаи му внимание, прав е, добре е да си до него, семейството ти и без теб ще просъществува, кажи им да си живеят живота, така е честно за всички, намери си квартира и живей с него самостоятелно, това е нещо готино за теб, мисли за себе си, защото е точното решение.

6.   Можеш да имаш всеки мъж...
Не те познавам, но звучиш като глупав, повърхностен човек.

7.   Ето на. Старата песен на нов глас... В никой случай не си ти виновна, нито с това което казваш, нито с начина по който се отнасяш към него... Отношението на жената към мъжа не приключва с къща под конец и наготвено. Дори тия неща са леко второстепенни (макар и важни).
Както и да е, имаме само твоята гледна точка и като цяло си личи, че не искаш съвет, а просто някой да те потупа по рамото и да ти каже че нямаш вина. Той е лошия.