Не се опитва да ме зарадва дори на рождения ми ден!
Здравейте! С приятеля ми сме заедно от 3 години. Той е много спокоен, умен, чист и честен човек, и много държа на него и силно го обичам. Знам, че знача много за него, но има един проблем, който ме мъчи и вече не знам какво да правя.
Той е много затворен и почти е неспособен да изразява чувствата си. Спонтанен комплимент не съм получила нито веднъж, похвалата, милата дума са рядкост, рядко сам ще ме гушне, ще ме целуне. За думичката обичам да не говорим. Дори секса обикновено е моя инициатива. Колкото и да съм търпелива, позитивна, да си знам цената и да се опитвам да го разбирам, че има проблем в изразяването на чувствата си, признавам си, че вече едва издържам - липсва ми повече ласка, нежност и внимание. Та той дори за рождения ми ден не прави нищо, за да се почувствам специална. Вчера се събрахме да отбележим рождения ми ден и той пак беше резервиран и дори едно дребно подаръче пак намяше за мен. Каза ми, че ще си го получа друг път, но аз знам, че ако не му напомня 10 пъти дори това няма да се случи. Първата година си останах без нищо, втората – получих подарък с 1 месец закъснение, конкретна заявка от моя страна и 10 напомняния. Тази година – след като се опрадва, че го болял крака и не можал да търси, аз се ядосах и му казах, че то човек от рано се подготвя, ако иска да зарадва половинката си и че за него дори тези дни очевидно не означават нищо. И той взе, че се нацупи, каза че всичко каквото и да правил съм била недоволна, пожела ми за много години и си тръгна!!! Какво да правя? Не искам да се разделяме, но как се издържа без ласки и внимание

Коментари

1.   Това е смешно! Че той директно е показал, че нищо не значиш за него. И ти се чудиш дали да се разделиш с този! Ами чакай до следващата година, тогава...

2.   Ти май си търсиш (белята)-дявол да те ласкае... приятеля ти е видял духа ти и се е примирил. да го окротява посредством него това малко ли е? !

3.   И комплименти и мили жестове няма да предизвикат истинска радост в теб ще започнеш истински да се радваш когато отцениш присъствието му -радвай се, че е до теб и че ти дава колкото може!

4.   Хората изразяват любовта си и се чувстват обичани по различни начини - с думи, подаръци, физически докосвания, прекарване на време заедно и малки жестове на помощ. Прочети книгата 5 езика на любота (5 Love Languages) или поне някоя статия, която я резюмира. Доста отваря очите :-)

5.   Нищо не значиш за него, така че не се самозалъгвай. Не е затворен, а просто седи с теб и той не знае защо. Ти също не знаеш.
Това не е връзка.

6.   "Той е много спокоен, умен, чист и честен човек"

Сама казваш, че е спокоен, не е емоционален.
Разделете се и си стой сама. Много си капризна.
Мъжете са сдържани, сериозни. Ти искаш постоянно да ти е отгоре.

8.   Токичност. Оставяй го.

9.   Щом не си успяла да го промениш за тези 3 години значи няма да може да промениш приятелят ти.
Вариантите са 2 или го приемаш такъв какъвто е или си търсиш друг приятел.

10.   Свикваи, купи си нещо сама за празника ти, повечето хора са като него, нормално е, да не ти пука.

11.   Все едно описваш баща ми. Не съм чувала от устата му "обичам те" нито към майка ми, нито към мен. Не е научен да изразява любовта си вербално; много, наистина много рядко прави подаръци. Може би за целия ми съзнателен живот е подарил на майка ми не повече от 4-5 подаръка/цветя.

Но пък е много чист човек. Много умен, много можещ и знаещ, без да претендира с това. Може да ремонтира всяко нещо вкъщи - от дистанционното на телевизора, през климатика и колата, та чак до плочките в банята или ламперията на стената.

Винаги ни е водил на почивка някъде през лятото, никога не е пропускал. Имало е години в детството ми, когато едва са свързвали двата края и сме карали на боб и леща дни наред, но винаги е гледал да задели нещо и да ни заведе някъде, ако ще и на хижа в планината за уикенда.

Добър баща е. В детството ми си играеше всеки ден с мен, на всевъзможни неща. Редили сме конструктори и пъзели, правили сме състезания с колички, борили сме се, правили сме замъци в пясъка и снежни човеци в снега. Пързаляли сме се с найлони. Научи ме да карам колело и да плувам.

Той е от типа хора, които показват с действията си, че те обичат.

12.   Преди да стигна до това за рождения ден, си мислех, че е смотан. Тва за рождените дни преля чашата. Тотално неуважение към теб. Няма как да го търпиш. Вратата, парцалките и навънка с ритник.

13.   Егати противоречивите коментари. Много е стиснат, не те уважава иии е студен, защото е скучен и задръстен. Виж, плейбоите примерно не се държат така. Ласкаят те, чувстваш се специална, пък накрая има друга. Тоя е в другата крайност. Верен, ама задръстен. Не знае как да ухажва, че и не ти уважава рождения ден, което значи и теб като цяло. Кшючът не е в парите и подаръците, ама в твоя случай така излиза, защото да му се молиш за подарък на празника е унизително. Не го прави. Ако ще, Ако не ще - следващия.

14.   Три ГОДИНИ търпиш това? Тиквен медал ли чакаш за саможертвата?

Защо, какво хубаво ти дава, че продължаваш тази агония? Страх от самота, да не би да те подиграват другите, че си сама, ниско самочувствие?

Прочети си пак историята и намери поне едно положително качество на този човек.

Говорили сте за проблемите, които посочваш и положително развитие няма. Какво още чакаш? Последният мъж ли е?

15.   Авторката пише, че си знаела цената. И каква ти е цената? Сигурно не е много висока, щом три години не получаваш никаква нежност, специално внимание и дори един комплимент, ако ще и фалшив да е. Че си се докарала до там да си просиш подарък. Няма за какво да му се сърдиш, той е това, което е и което си избрала ти.